Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Podravljeni,

 

Eno vprasanje za poznavalce. Kaksni so zanesljivi znaki, da gredo lezaji na kolesih proti koncu svoje zivljenjske dobe? Pred kratkim sem namrec zamenjal letne za nove zimske gume in od takrat dalje se pojavlja pri voznji dolocen neizrazit "topotajoc" zvok, pri cemer nisem cisto preprican, da gre samo za zvok, ki ga proizvajajo nove pnevmatike (Dunlop Winter Sport 3D naj bi bile sicer med tisjimi). Nekje sem bral, da pri vozilih z ABS senzorji elektronika zazna neenakomerno vrtenje koles in sprozi ABS opozorilni signal, kar naj bi lahko bil zanesljiv pokazatelj (skupaj z zvokom), da je nekaj narobe. Bo to drzalo?

 

Hvala za odgovore.

 

Igor

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ima? mazdo 6 potem to ni star avto in te?ko bi reku da je kak le?aj!!!!

 

Prej bi reku da so gume krive zaradi zimskega profila!!!!

(zato se sli?i kot neko bu?anje,tresenje,kot bi vozil po rebrastih ?rtak ki so narisane po cestah na robu cesti??a,ampak ne tok intenzivno)

 

A je kaj temu podobnega!!!?

 

Le?aji pa ponavadi prav lepo pojejo in jih sli?i? celo v kabino,lahko pa tudi ne,za?uti? pa luft ko menja? gume!!!

(ko je dvignjen seveda in se malo poigra? s tem)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prej bi reku da so gume krive zaradi zimskega profila!!!!

(zato se sli?i kot neko bu?anje,tresenje,kot bi vozil po rebrastih ?rtak ki so narisane po cestah na robu cesti??a,ampak ne tok intenzivno)

 

Hvala za odgovor. Verjetno je tako, kot pravi?, ampak sem se hotel samo videti, ?e ima kdo kak?ne podobne izku?nje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e si to opazil ?ele ob menjavi gum so verjetno 99,9% krive gume. Pri Dunlopkah (vsaj za serijo M2 in M3) je zna?ilno, da so v za?etku glasne a ko se malce "ule?ejo" ratajo ti?je. Se pa pri teh gumah zelo pozna moker in gladek asfalt, kjer dobijo izredno visok ?ume? zvok in tudi sam sem ene parkrat prav debelo pogledal in pomislil na okvaro.

 

Po drugi strani je pa to dobrodo?el "signal", ki te opozori, da si na gladkem asfaltu in ?e mokrem povrhu, kjer zna drseti in da je potrebno biti pazljiv saj zimske gume, gladek in moker asfalt niso glih najbolj?i prijatelji - ?e pa so ?e visoke temperature je pa zelo hitro lahko kak?na pizdarija.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Podravljeni,

 

Eno vprasanje za poznavalce. Kaksni so zanesljivi znaki, da gredo lezaji na kolesih proti koncu svoje zivljenjske dobe? Pred kratkim sem namrec zamenjal letne za nove zimske gume in od takrat dalje se pojavlja pri voznji dolocen neizrazit "topotajoc" zvok, pri cemer nisem cisto preprican, da gre samo za zvok, ki ga proizvajajo nove pnevmatike (Dunlop Winter Sport 3D naj bi bile sicer med tisjimi). Nekje sem bral, da pri vozilih z ABS senzorji elektronika zazna neenakomerno vrtenje koles in sprozi ABS opozorilni signal, kar naj bi lahko bil zanesljiv pokazatelj (skupaj z zvokom), da je nekaj narobe. Bo to drzalo?

 

Hvala za odgovore.

 

Igor

 

Tudi jaz imam to kombinacijo-Dunlop Winter Sport 3D + Mazda 6 SW...na za?etku jen tudi mene motilo,

pa se navadi?....ni kaj,bo treba po?akat na "pomlad"?!!,pa nazaj gor letne Bridgestonke Potenza... :bravo:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri mazdi "crknejo" le?aji samo pri kakem "trdem" sre?anju z kako jamo ali pa robnikom !

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz imam to kombinacijo-Dunlop Winter Sport 3D + Mazda 6 SW...na za?etku jen tudi mene motilo,

pa se navadi?....ni kaj,bo treba po?akat na "pomlad"?!!,pa nazaj gor letne Bridgestonke Potenza... :bravo:

 

...oz. v mojem primeru Turanza :P

 

?e si to opazil ?ele ob menjavi gum so verjetno 99,9% krive gume. Pri Dunlopkah (vsaj za serijo M2 in M3) je zna?ilno, da so v za?etku glasne a ko se malce "ule?ejo" ratajo ti?je. Se pa pri teh gumah zelo pozna moker in gladek asfalt, kjer dobijo izredno visok ?ume? zvok in tudi sam sem ene parkrat prav debelo pogledal in pomislil na okvaro.

 

Po drugi strani je pa to dobrodo?el "signal", ki te opozori, da si na gladkem asfaltu in ?e mokrem povrhu, kjer zna drseti in da je potrebno biti pazljiv saj zimske gume, gladek in moker asfalt niso glih najbolj?i prijatelji - ?e pa so ?e visoke temperature je pa zelo hitro lahko kak?na pizdarija.

 

Hja, saj to se je tudi meni zdelo, ampak zmotilo me je to, da s prej?njimi zimskih gumami (Maloya Cresta 220) nisem imel teh izku?enj, zato sem pa? rekel, da povpra?am. Pomislil sem pa? tudi na to, da bi ga lahko kaj biksali pri premonta?i gum. Hvala za pojasnilo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja le?aj itak sli?i? in to ?edalje bolj. <_<

 

Se pa spomnem, ko sem mev dostkrat na avtu fuuul sfukane gume in so ble ?e bl kvadratne kot okrogle, pa je biv zvok skor identi?en kot ?e ima? le?aj "pe?enka"! :P

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam Dunlop 3D, pa so cist tihe...tudi na mokre.

Prejsnje Michelin Alpin pa so proizvajale tak piskajoc zvok na mokrem, in sem tud mislu, da je nekaj narobe...

lezaji sigurno niso, ker ce bi kdo unicil lezaje, bi bil jaz prvi glede na to kje vse vozim :vskalo:

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upam da loh u tej temi vpra?am?!

 

Mam kokr tolk velk problem pri "novi" MX5ki in sicer zadnji le?aj mi tul k u risanki! :ne vem:

 

Zdej pa bo slej ko prej treba po?timat! Kje priporo?ate da jaz robo dobim (mogo?e ma Javar kako idejco), pa me zanima kolk bo ke?a, za F makino sm dav tktk cca. 26 smukov - s pestom le?aj?k! <_<

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Update: Evo, na servisu zadevo pogledali in dejansko je ?el le?aj, avto pa se ni sre?al z nobenim robnikom. Lahko torej samo sklepam, da sem imel smolo s slabim le?ajem. Upam, da se ne bo kmalu ponovilo, ker hudi? ni ravno poceni (?ez 100 EUR + delo). Mogo?e pa se dobi kje tudi ceneje. Zato naj poznavalci napi?ejo, kje se da zadevo ?e uredit - za potencialne nove ?rtve :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Update: Evo, na servisu zadevo pogledali in dejansko je ?el le?aj, avto pa se ni sre?al z nobenim robnikom. Lahko torej samo sklepam, da sem imel smolo s slabim le?ajem. Upam, da se ne bo kmalu ponovilo, ker hudi? ni ravno poceni (?ez 100 EUR + delo). Mogo?e pa se dobi kje tudi ceneje. Zato naj poznavalci napi?ejo, kje se da zadevo ?e uredit - za potencialne nove ?rtve :(

 

?udna stvar to z le?ajem ?zmeden?

 

Koliko km pa ima tvoja M6?.

 

LP Alex.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.