Skoči na vsebino

I??em kakega lastnika RX-8!


Barkley

Priporočeno sporočilo

po mojem je tukaj velika razlika med vami, ki peljete v sluzbo vsak dan (recimo po 20km ali vec)

in nami, ki imamo "pirloznostne" voznje...

itak, da imajo "rutiniranci" nizjo porabo, ker:

1. ce se peljes vsak dan po isti relaciji, se ti ne da nekih rekordov dosec, pa hitro razumes, da ne pridobis nic na casu razen boljsega feelinga...

2. poznajo cesto/pot na pamet in znajo kje se salta, kdaj se zavira itd itd...

 

moje razmisljanje...

aja moj zadnji tank: 8.6 (nekam prevec je to)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 308
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Svet ?e samo o porabi in emisijah, tukaj o porabi, pri?ge? Tv tudi.... Pri RX-8 pa itak poraba nave?ji dejavnik, zato pa ste si ga kupili biv?i in zdajj?ni lastniki ne? Super avto vse in blabla, na koncu pa ga tak vsi prodate ?eprav je avto super.... :hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

l.p.

 

Saj se ne prepiramo ,pa dobenih reklam ni.Lastnik sem dobro leto in pol,tanku sem ve?inoma za 20-25 e.

In z tankom naredil 200 -220 KM.Ne vem za kaj bi si sam sebi lagal .Danes sem tanku za poln tank pa bom povedu koliko bom z njim naredil(grem 40-60KM z rezervo skoraj z vsakim tankom.)Bom sporo?il.Kaj se pa ti?e (navigacije )je mo?en dokup in pa mp3 modul tudi)! Namre? to sem si sam nabavil dodatno iz nem?ije in ni v?teto v ceno! -Ni bilo poceni!

Kaneda vpra?am al ma? mo?nega al ?ibkega ?e v tem je razlika v porabi.

Lahko pa ?e potrdim da sem pred nakupom vozil obe razli?ici!

In verjeli ali ne da ima ?ibkej?i ve?ji navor na minuto in je pospe?ek bolj?i vse do 160 KM na uro.Pol pa pride v po?tev 231 konjski.

V glavnem men na ljubo je ?ibkej?i bolj prepri?ljiv za na?e ceste.

za avtoceste ,?e bi se na njih veliko vozil pa sigurno mo?nej?i.Mislim da je tudi kon?na hitrost malce ve?ja pri mo?nej?em.

kar se pa porabe ti?e in same vo?nje pa naj povem da mi ?ere kot sem napisal (normalne fure) ne (70KM!)

Vozim pa tudi tako da gledam ,da me skoraj ni? ne more prehitevati ,ko zagledam da se nekdo ho?e malce poigrati od zadaj! : Mora imeti malce Tako da ga ?param tudi ne ob tak?nih situacijah.!

pa lep pozdrav vsem mazdovcem in obilo u?itka ob vo?nji ?elim!

 

Po vsem kar napi?e? imam ob?utek, da si ti res lastnik, ampak samo lastnik ene RX-8, o vo?nji nje pa nima? kaj preve? pojma. Kako lahko re?e?, da ima challenge model bolj?i pospe?ek? ?e ima po specifikacijah (in seveda tudi v resnici) malo ve? navora pri ni?jih obratih, to ?e ne pomeni da hitreje pospe?uje ?zmeden? Mislm kr neki. A potem ?e moj pospe?i do 100 km/h v 6,4 sekunde in ima 9nm manj navora , tvoj pa v 7,2 to pomeni da tvoj hitreje pospe?uje? :hohoho: Ma sej tebe ne morem jemat resno, ker same bu?e kotali?. Poglej, ?e bi bilo kar tako po kme?ko kot ti pravi?, potem bi naju Ford Mondeo karavan 2,5T s celih 320nm navora ?i?al kot za ?alo.....To o razliki v navoru med mo?nej?im in ?ibkej?im modelom so omenjali seveda v vseh ?lankih, kako ma ?ibkej?a malo ve? navora, ampak to je ?isto irelevanten podatek.....

4801_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To o razliki v navoru med mo?nej?im in ?ibkej?im modelom so omenjali seveda v vseh ?lankih, kako ma ?ibkej?a malo ve? navora, ampak to je ?isto irelevanten podatek :ne vem:

?av je res v vse ve? "?lankih- le irelevantnih" podatkov.Se pravi ma? mo?nej?ega 231 (pol se pa midva pre?kama glede porabe) :blink::whatever:

Ampak razlika v porabi pa zgleda je o?itna med ?ibkej?im in mo?nej?im!Se prav tu bi lahko zaklju?ila !

Kaj se samega navora in pospe?evanja ti?e (?e 1x povem ,da sem imel na razpolago voziti mo?nej?ega in ?ibkej?ega -govorim v praksi ,"mene osebno"kot sem omenil me je prepri?al challenge!

Pri podatkih pa ima mo?nej?i 6,4 s na 100, ?ibki pa 7,2 s ,ampak smo spet samo pri podatkih teorija(irelevanten podatek)kot pravi?. Jaz pa sem bolj za PRAKSO-test vo?nje!

?av vedno je tako eno je teorija ,drugo pa praksa! :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

RX8 challange, ampak ti ga pa seka?... zakaj so pa sploh naredili mo?nej?o verzijo, ?e je slab?a/po?asnej?a pa po tvoje ima ?e bistveno ve?jo porabo od ?ibkej?e :ne vem: :ne vem:

 

Se pravi da so testi in tehni?ni podatki nepomembni, ker zavajajo in da je resnica nekje drugje :huh:

 

Zdaj se pa vsedi in globoko vdihni pa si vzemi pol minutke za premislek pri slede?em vpra?anju: kaj pa ?e ti narobe vozi? tak avto in prestavlja? v napa?nih obratih? Mogo?e pa je treba mo?nej?ega prestavljat pri vi?jih obratih, a ne?

 

?e bom jaz vozil tvojega kot sem navajen pri dieslu, da ?altam nekje pri 3.000 obratih ti povem, da sem z dieslom hitreje do 100km/h. Ampak za to ni krivda RX-a ampak v takem primeru pa? ne znam voziti takega avtomobila in to je to.

 

?e te pa boli, da nima? mo?nej?ega modela in s takimi izjavami samo bo?a? svoj ego ti pa lahko povem nekaj v tola?bo - tako ?ibkej?a kot mo?nej?a razli?ica sta super avtomobila in jaz se ne bi branil ne enega ne drugega. :bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz tudi mislim da je problem v napa?ni vo?nji mo?nej?e razli?ice...

 

vi govorite kdaj ?altate? Jaz pa ne menjavam ampak samo gas dr?im...

 

 

jaz mislim, da se z tem avtom da dose?t nizko porabo, ampak kje je tu point? Ta avto je za vozit ne pa gledat... ?e bi jaz to mel v rokah bi si prvo kot prvo na?el eno vlko parkiri??e in se zmenil z lastnikom, ?e lahko tam malo divjam ko je prazno B)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest bom samo to rekel. Ko sem kupil svojo mi je prej?nji lastnik rekel, da zadeva pije 11-12l povpre?no. Potem sem bral tale forum in na?el samo temo kjer je Poky pisal da tudi njegova malo pije. No do sedaj sem skuril 8 tankov in imam povpre?je 380km na 55 porabljenih litrov (nikoli ne grem ?isto do praznega tanka). Kar pomeni da naredim 7km na porabljen liter = povpre?na poraba 14-15l na 100km. Vo?nja je pa umirjena kombinirana vo?nja pol/pol - mesto/obvoznica. No seveda ?e bi se vozil res umirjeno po praznih va?kih cestah bi pomoje pri?el na 11-12l. Samo zdej mi pa ti povej kolikokrat so na cesti optimalni pogoji? Ne more? govorit o stalnem povpre?ju, ?e ti uspe en tank idealno odvozit. Zdi se mi pa sploh ?udno da nikoli ne tanka? polnega tanka in potem "predvideva?" porabo. Jest si lepo vodim statistiko porabe in vsaj TO?NO vem pri ?em sem. Hm, naj se oglasi ?e owneR, ?e tole bere. Jaz sem ga kontaktiral, ko je ravno kupil avto in ko ?e ni skuril prvega tanka mi je tudi on napisal da misli da bo povpre?na poraba 9-10l.

 

No edina dva, ki sta torej za moje pojme na tem forumu po?teno povedala o porabi sta bila RX-8 in pa tisti s ?rno Mazdo (ne vem ve? nicka).

 

Sej jest ti ?elim da proda? avto, ker je super avto in bo marsikdo zelo zadovoljen z njim. Ne vem pa zakaj mora? delat reklamo z neko (vsaj za moje pojme) nerealno porabo. Pa tudi ne vem kje si dobil tiste slike v tvojem oglasu, ker ti prodaja? model Challenge, slike so pa od nekega custom modela (jest bi rekel da so od Revolution CL modela, ker vidim notri navigacijo in xenonke, ne vem samo zakaj je notri velur namesto ledra - zato sem napisal da se mi zdi da je ena custom oprema notri). Poleg tega so slike slikane v Avstriji......

 

Kaneda midva bova morala v ?olo var?ne vo?nje, ker o?itno ne obvladava te ve??ine :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaneda midva bova morala v ?olo var?ne vo?nje, ker o?itno ne obvladava te ve??ine :(

 

Jaz ne vem kaj a so vsi kupci Rx-8-k falili point tega avta?!To je avto za u?itek ne pa dizel!!! :vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ma? sicer prou Zemir, sam ?e nisi lih te?ki magnator, je 15 do 17 litrov, ob predpostavki da dela? npr. 40 kkm na let, je to samomor, sploh u primerjavi s kakim vozom, ki pije X-krat mjn! :ne vem:

 

Res pa je da ponavat kdor kupi to zadevo mora ?e imet neki pod pavcom, ?prov s 17 litri porabe, ma? loh ?e stroja z dost ve? kojni! :danzoman:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ma? sicer prou Zemir, sam ?e nisi lih te?ki magnator, je 15 do 17 litrov, ob predpostavki da dela? npr. 40 kkm na let, je to samomor, sploh u primerjavi s kakim vozom, ki pije X-krat mjn! :ne vem:

 

Res pa je da ponavat kdor kupi to zadevo mora ?e imet neki pod pavcom, ?prov s 17 litri porabe, ma? loh ?e stroja z dost ve? kojni! :danzoman:

 

No sej tisti ki dela letno toliko kilometrov pa? najbr? ve da to ni avto za to :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ne vem kaj a so vsi kupci Rx-8-k falili point tega avta?!To je avto za u?itek ne pa dizel!!! :vskalo:

 

 

Ja kod zgleda res, saj vidi? kako se prodajajo in kupujejo rabljene in jih spet lastniki prodajo, zato pa jih bo x lastnikov, pa ?e draga ni rabljena...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ma? sicer prou Zemir, sam ?e nisi lih te?ki magnator, je 15 do 17 litrov, ob predpostavki da dela? npr. 40 kkm na let, je to samomor, sploh u primerjavi s kakim vozom, ki pije X-krat mjn! :ne vem:

 

Res pa je da ponavat kdor kupi to zadevo mora ?e imet neki pod pavcom, ?prov s 17 litri porabe, ma? loh ?e stroja z dost ve? kojni! :danzoman:

 

 

To?no tle je point, sam delam cca 15k na leto, ?e bi delal 40k na leto bi se sigurno odlo?u za dizla :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaneda midva bova morala v ?olo var?ne vo?nje, ker o?itno ne obvladava te ve??ine :(

 

Ma jest mislm da kar obvladam var?no vo?njo.

 

Jaz sem zadovoljen z avtom in porabo. Vpiknil sem se v RX8Challenge-a samo zato ker se mi zdi da daje nerealne podatke. ?e na prej?njemu avtu Mitsubishi Eclipse (145 konjev) sem mel po mestu porabo 12-13l. In potem pride nekdo ki prodaja bu?e, da se z RX-8 vozi z 8-10l in pravi da je to zato ker zna vozit in da je poraba pri ?ibkej?em modelu veliko ni?ja od mo?nej?ega. ?e pogledamo specifikacije od challenge modela in primerjamo z revolution lahko ugotovimo, da je po PODATKIH PROIZVAJALCA samo liter razlike v porabi. Okej, za tako porabo verjamem samo v primeru da vozi konstantno umirjeno v zadnji prestavi brez ustavljanja po avtocesti recimo od ljubljane pa do kon?nega dometa - okrog 560 km. Ampak v ?em je point samo pokazat porabo na eni dolgi relaciji? Point je pokazat porabo v vsakodnevnem ?ivljenju. In v vsakodnevnem ?ivljenju si skoraj vedno v gu?vi, kar pomeni da bo povpre?na poraba nekje na meji mestne vo?nje in ne nekje na minimumu se pravi kot da bi stalno vozil popolnoma odprto cesto.

 

Je pa to?no to res kot so ?e ostali povedali, da ne gleda? na porabo, jaz samo ne maram naklada?ev.

4801_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

RX8 challange, ampak ti ga pa seka?... zakaj so pa sploh naredili mo?nej?o verzijo, ?e je slab?a/po?asnej?a pa po tvoje ima ?e bistveno ve?jo porabo od ?ibkej?e :ne vem: :ne vem:

 

Se pravi da so testi in tehni?ni podatki nepomembni, ker zavajajo in da je resnica nekje drugje :huh:

 

Zdaj se pa vsedi in globoko vdihni pa si vzemi pol minutke za premislek pri slede?em vpra?anju: kaj pa ?e ti narobe vozi? tak avto in prestavlja? v napa?nih obratih? Mogo?e pa je treba mo?nej?ega prestavljat pri vi?jih obratih, a ne?

 

?e bom jaz vozil tvojega kot sem navajen pri dieslu, da ?altam nekje pri 3.000 obratih ti povem, da sem z dieslom hitreje do 100km/h. Ampak za to ni krivda RX-a ampak v takem primeru pa? ne znam voziti takega avtomobila in to je to.

 

?e te pa boli, da nima? mo?nej?ega modela in s takimi izjavami samo bo?a? svoj ego ti pa lahko povem nekaj v tola?bo - tako ?ibkej?a kot mo?nej?a razli?ica sta super avtomobila in jaz se ne bi branil ne enega ne drugega. :bravo:

 

Odgovarjam!

Tvoje 1 mi?ljenje

Iz linka!

Prava eksotika mazdo RX-8 zaznamuje pod motornim pokrovom ? za pogon namre? skrbi wanklov motor. Dvoplo??ni wankel s skupno prostornino komor 1.308 kubi?nih centimetrov je na voljo v dveh razli?icah, z 231 ali 192 KM, razlika v zasnovi med njima pa je le v prilagojenem sesalnem sistemu z dodatnim kanalom pri mo?nej?i izvedbi. Krivulja navora z najve?jo vrednostjo 220 Nm je pri ?ibkej?i razli?ici celo ugodnej?a, delovanje motorja in pospe?evanje pa spremlja visokofrekven?en pi?, ki morda nekoliko spominja celo na zvok reaktivne turbine. Najve?ja hitrost zna?a 223 km/h, za pospe?ek do 100 km/h pa ?ibkej?a mazda RX-8 potrebuje 7,2 sekundi.

Zanimiva sta podatka o najve?jem navoru: ?ibkej?i motor ima najve?ji navor 220 Nm pri 5.000 vrtljajih na minuto, mo?nej?i motor pa le 211 Nm pri 5.500 vrtljajih na minuto. Ali ti misli? da bi jaz od 0-100 v pospe?evanju zaostal za mo?nej?im?No povem ti da se moti? mo?nej?i pride prav pri ve?jem navoru in kon?ni hitrosti!Vozil oba modela -dej ?e ti pa povej?

Kar se pa porabe goriva ti?e med njima ,pa ?e malo sam pobrskaj na netu:Zame je 1,5 l goriva pri?paranja zadosti!

2 mi?ljenje

Hallo !kdo je rekel da so testi in tehni?ni podatki nepomembni ,"seveda so,"jaz samo pravim da mora ?lovek SAM sprobati zadevo in iz svojih izku?enj povedati.?e bo? vpra?al 5 lastnikov rx8 ,ti bo vsak povedal druga?e ane- kot so meni ko sem kupoval avto ,zato pa lahko ?e jaz povem svoje(Najbolje se je sam prepri?ati o tem kaj te zanima ,zato kar drugi govorijo lahko samo predvideva? ,moti me pa da tisti ki nimajo tega avta in ga ?e dolgo ne bojo imeli ?irijo neresnico KRNEKI o avtu)Resnica pa je le v tem kar vidi? ,sam ?uti? ,in sproba? tisto negotovost kar govorijo eni in kaj drugi! :bravo:

3 mi?ljenje

Ni kaj dosti za povedati!Narobe voziti? :blink: Po 10 letih ?oferskih izku?enj in 1 leto in pol pri tem avtomobilu :blink: Ne moremo obsojati ?loveka,ki ga ne poznamo in govoriti o tem ali zna voziti! :ne vem:

Va?no je da ?lovek sam za sebe ve da vozi zanesljivo in varno kar se za ?oferja spodobi!Vsaka stvar in avtomobil pa zahteva svoj ?as pridobitve samih izku?enj!(PRAKSA PRIDE V PO?TEV)

4 MI?LJENJE

Ne vem kako lahko primerja? svojega dizla?a z strojem ,ki je uvr??en na sam vrh ?portnih avtomobilov.

Mene osebno ?e noben dizla? ni prepri?al ,?e se bom hotel malo pova?iti in kosati z hitrimi avtomobili to zagotovo ne bo dizla?.

 

5 mi?lj.

?e pa me bi bolelo to kar pravi? ti ,naj ti povem da bi lahko ?e zdavnja vozil mo?nej?ega (ki sem ga ?e)in bi bo?al ego v druga?ni debati!

Prav si pa povedal tole tako ?ibkej?a kot mo?nej?a razli?ica sta super avtomobila in jaz se ne bi branil ne enega ne drugega. :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma jest mislm da kar obvladam var?no vo?njo.

 

Jaz sem zadovoljen z avtom in porabo. Vpiknil sem se v RX8Challenge-a samo zato ker se mi zdi da daje nerealne podatke. ?e na prej?njemu avtu Mitsubishi Eclipse (145 konjev) sem mel po mestu porabo 12-13l. In potem pride nekdo ki prodaja bu?e, da se z RX-8 vozi z 8-10l in pravi da je to zato ker zna vozit in da je poraba pri ?ibkej?em modelu veliko ni?ja od mo?nej?ega. ?e pogledamo specifikacije od challenge modela in primerjamo z revolution lahko ugotovimo, da je po PODATKIH PROIZVAJALCA samo liter razlike v porabi. Okej, za tako porabo verjamem samo v primeru da vozi konstantno umirjeno v zadnji prestavi brez ustavljanja po avtocesti recimo od ljubljane pa do kon?nega dometa - okrog 560 km. Ampak v ?em je point samo pokazat porabo na eni dolgi relaciji? Point je pokazat porabo v vsakodnevnem ?ivljenju. In v vsakodnevnem ?ivljenju si skoraj vedno v gu?vi, kar pomeni da bo povpre?na poraba nekje na meji mestne vo?nje in ne nekje na minimumu se pravi kot da bi stalno vozil popolnoma odprto cesto.

 

Je pa to?no to res kot so ?e ostali povedali, da ne gleda? na porabo, jaz samo ne maram naklada?ev.

 

Jaz tudi ne maram naklada?ev !

Glej preprosto vrjamem da ti ?re 15 l ali ve?-tvoj problem!

Jaz govorim za ?ibkej?i model -zame je 1,5l pri?paranja zadosti (v teoriji),kot ?e komu drugemu.

Povedu sem pa tudi to da se ne vozim na avtocesti in mi v vsakdanji vo?nji od doma do slu?be 45KM tja in 45Km nazaj porabi kot sem omenil!Za 20 do 25 e naredim 220 km z rezervo.Sicer pa sem ti tako ?e dal ponudbo -pokli? !VSE ZA STAVO!

p:S.

Imam ?e pol tanka in na cajgru 248KM prevo?enih ,sporo?im ko bo do konca! :ouje:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

You missed the point ...

 

Skoz omenja? navor in tistih 9Nm ti ska?e gor pa dol po glavi - Po tvoji logiki bi moral moj diesel zmetati asfalt s ceste, ker ima 310Nm :whatever: Se pravi celih 90Nm ve? in to pri obratih kjer RX komaj za?ne ?iveti.

 

A sploh ve? kaj ti ho?em povedat... ?

 

191 konjski dose?e najve?jo mo? pri 7.000rpm (sicer ne vem kje je blokada samo dvomim, da vi?je od 8.000rpm)

230 konjski pa pri 8.200rpm (predvidevam da je nato blokada tam nekje pri 9.000 - 9.200rpm)

 

In ?e si ti vozil mo?nej?ega tako kot vozi? svojega in si ?altal tako kot pri svojem tam nekje pri 7.500rpm - 8.000rpm si v bistvu odnehal ?e predno mo?nej?i sploh "zagrabi" in spusti svojo mo? ali z drugimi besedami - verjetno bi moral ?altati ?e vsaj 1.000 obratov vi?je. ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

You missed the point ...

 

Skoz omenja? navor in tistih 9Nm ti ska?e gor pa dol po glavi - Po tvoji logiki bi moral moj diesel zmetati asfalt s ceste, ker ima 310Nm :whatever: Se pravi celih 90Nm ve? in to pri obratih kjer RX komaj za?ne ?iveti.

 

A sploh ve? kaj ti ho?em povedat... ?

 

191 konjski dose?e najve?jo mo? pri 7.000rpm (sicer ne vem kje je blokada samo dvomim, da vi?je od 8.000rpm)

230 konjski pa pri 8.200rpm (predvidevam da je nato blokada tam nekje pri 9.000 - 9.200rpm)

 

In ?e si ti vozil mo?nej?ega tako kot vozi? svojega in si ?altal tako kot pri svojem tam nekje pri 7.500rpm - 8.000rpm si v bistvu odnehal ?e predno mo?nej?i sploh "zagrabi" in spusti svojo mo? ali z drugimi besedami - verjetno bi moral ?altati ?e vsaj 1.000 obratov vi?je. ;)

 

No!

Kot prvo ti bom omenil192 konjski dose?e mo? pri7300 rpm,kjer se potem vklopi blokada.

231 konjski pa 8200 rpm dose?e svoj maksimum .

 

Res da moram pre?altat prej se pravi pri 7300 obratih ,ampak vpra?aj se koliko imam ?e tedaj na ?tevcu.

glej od 0-100 sta bila oba isto hitra stem da sem na ?ibkej?em pri 7300 obrati imel na ?tevcu ?e tisto ?tevilko ,ko sem moral nato prestavit,. pri mo?nej?em pa pri 7300 obrati se pravi istih obratih-. ni?jo ?tevilko

primer pri ?ibkem pri 7300rpm v 2 prestavi 95 km na uro,pri mo?nej?em pa v 2 prestavi in 7300 obrati 90 mogo? malo ?rez(tu ti jaz pravim je poanta)

in ne omenjam samo tistih 9Nm kot pravi?!?e- ?e 9nm ampak poglej ?e obrate! :blink:

?e 1x si preberi

?ibkej?i motor ima najve?ji navor 220 Nm pri 5.000 vrtljajih na minuto, mo?nej?i motor pa le 211 Nm pri 5.500 vrtljajih na minuto.

No in kaj za nega dizla?a ima? ti ,da lahko obsojam!In da je tako hiter?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

saj nobena od teh modelov nima ?ez 9000 obratov na ?tevcu kot si ti napisal 9200 rpm -ti pa zato povem jaz

 

Hmmm,to pa ne dr?i. <_< Mo?nej?a verzija ma obratomer do 10000! ;)

 

post-337-1193069335_thumb.jpg

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kokr sm mev enkat priliko vozit RX8 tamo?no, se je vrtela na 9.500, tko da ne vem pol zakaj se tolk vrti, ?e je od 8.200 naprej brezveze! :ne vem:

 

Drga? pa mi ni preve? jasn, kako da ima pa navor mo?nej?a manj?i! <_<

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • https://www.slovenskenovice.si/bulvar/tuji-traci/tito-sploh-ni-bil-tito/
    • Po mojem, najboljših 6 minut, porabljenih na Youtube. Kapo dol ustvarjalcem!    
    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.