Skoči na vsebino

Mazda 6 navigacija


PeGo

Priporočeno sporočilo

lep pozdrav!

 

da ne bi odpiral nove teme, bom kar tukaj napisal. Pred 3 tedni sem imel naro?eno mazdo 6 GT, vendar jo je na parkiri??u avtohi?e razbila to?a. no, tako sem se odlo?il vzeti mazdo 6 cd140 GT navi, ker so mi navigacijo ponudili po ni?ji ceni v zameno, da sem ?akal 3 tedne na novo.

sedaj pa me zanima, ?e ?e obstaja kak?en na?in, da bi se dalo nalo?it slovenske mape.

 

hvala za odgovor!

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 77
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

?e majo tanove Mazde isto navigacijo,kot je mela moja RX8,pol ti kr povem,da ne obstaja. :(

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali je kdo ze kje zasledil kaksen review modela GT navy... s kaj vec slikami, kot tiste, ki krozijo po netu (iz Mazdinega press arhiva) ...

 

Ali pa kaksen userguide za model GT navy, da bi videl, kaj se vse upravlja preko touchscreena ... Predvidevam, da radio tudi, ker nima drugje prostora za komande... in upam,d a tudi bluetooth instalacija...

 

Ker tista, ki jo ima recimo tanova mazda5, s katero uproavljas zgolj s pogovorom, je bolj tako... Se lahko z uno teto v anglescini kar dolgo pogovarjas, uboga pa ne prevec vestno :) ..

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

To tudi mene zanima... pa nisem o tem nasel prav nic... V Sloveniji baje zaenkrat se ni nobenega modela GT Navi, da bi sel sam pogledat :( ... Je pa pomoje preko displeja od navigacije tudi narejeno upravljanje audio sistema, ker drugace ni prostora za to...

Objavljena slika

 

Fantje jaz sem avgusta kupil Mazdo6 sport combi CD 140 GT brez Navy variante. To a zato ker so mi v ve? Mazdinih centrih svetoval tako. Navigacija v Mazdinem sistemu ne pokriva SLO v celoti. Pa itak sem imel ?e NUVI Garmina. Povedal so mi da tale fensi zadevca - navigacija, ko?ta pa malo preve? in da potem lahko uporablja? samo radio v 100% izkoristku.

 

Sicer pa je kot si ?e ti omenil, Mazde Navy se iak nove v sloveniji ne da kupit iz zaloge.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

stroj?ek je letnik 2004, navigacija je navteq

 

http://www.navteq.com/

 

tule pa odgovor od navteq-a

 

Customer Email ID: 78145

 

Dear Customer,

Thank you very much for your inquiry regarding the NAVTEQ database and services.

One of the big projects for NAVTEQ this year and into the future is to provide

more mapping data for your vehicle as related to Eastern Europe. For the current

DVD (2006-2007) there is not much coverage of Eastern Europe but in September

or October there will be a new mapping disk coming out for 2007-2008.

According to our records you are not registered with us, but if you take advantage

of this free service we can contact you when the new maps for your Mazda are

ready which will include perhaps a great coverage of Eastern Europe.

You may register on line at the following URL

http://www.navteq.com/webapps/Registration...;continentId=EU

If you would prefer to register via the telephone please contact our Customer Contact Centre

on the contact details provided below.

If you have further questions, please include the Email ID reference

with your return email.

With kind regards,

 

NAVTEQ Customer Service Centre

PO Box 501

7300 AM APELDOORN

THE NETHERLANDS

International Toll Free Number: 00800 18 23 53 22

Local Toll Free Number Germany: 0800 181 6065

Local Toll Free Number France: 0800 914 478

Local Toll Free Number Italy: 800 781 145

Telephone Number: +31 555 384 245

Fax Number: +31 555 433 947

Ref: < Customer id>

 

Kind regards,

NAVTEQ Customer Service Centre

PO Box 501

7300 AM APELDOORN

THE NETHERLANDS

International Toll Free Number: 00800 18 23 53 22

Local Toll Free Number Germany: 0800 181 6065

Local Toll Free Number France: 0800 914 478

Local Toll Free Number Italy: 800 781 145

Telephone Number: +31 555 384 245

Fax Number: +31 555 433 947

-----Original Message-----

From: mail@kaalman.si [mailto:mail@kaalman.si]

Sent: Thursday, August 23, 2007 11:01 AM

Subject: Contact Us [E4204200] ID {78145}

Role: Owner of a vehicle/handheld device using NAVTEQ maps

Question: What coverage is available for my vehicle?

Name: Sebastjan Vu?ina

Email: mail@kaalman.si

Phone:

Business:

Address:

Address:

City:

State / Province:

ZIP / Postal Code:

Country: Slovenia

Preferred Contact Method: email

Device: Mazda ONBOARD NAVI

Comments: Dear Sirs,

I would like to know, if NAVTEQ plans to cover south Europa (Slovenia, Croatia, Bosnia), and if, then when.

I own a Mazda 6 2004, and plan to update my maps, but would like to know the possibility to have maps for my own country.

Thank you very much for your kind answer !

Best regards !

Sebastjan Vu?ina

 

JAz v svojih dveh uporabljam NAVTEQ/Denso in Japonci mislim da se niso nasli Slovenije na zemljevidu...

 

Drugace sem se takoj 11/2006 narocil na novice o updejtih na navtequ, no smo 12/2008 in ni ?e ni?...:)

 

Drek pa je ker ne mores nicesar drugega not dat, ja Evropa je pa v iber....samo da bos prestopil v AUT ali ITA bo se teta oglasila Welcome to Austria!

 

Druce pa za primeren denar dobis 99% pokrotost SLO + CRO + BIH + ostale vzhodne drzave

 

+ cela evropa seveda

 

http://www.mimovrste.com/artikel/318002522...avigon-2110-crn

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Druce pa za primeren denar dobis 99% pokrotost SLO + CRO + BIH + ostale vzhodne drzave

 

+ cela evropa seveda

 

http://www.mimovrste.com/artikel/318002522...avigon-2110-crn

 

?e seveda deluje in se ne usuva ;):P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e seveda deluje in se ne usuva ;):P

 

Bolj?e dat par ? ve? in imet garmina ki je res petarda. :bravo:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bolj?e dat par ? ve? in imet garmina ki je res petarda. :bravo:

 

No mene je pa razo?aral ampak to je bilo v prej?njem slu?ben (do 2006) P407SW (seveda 2.0 SPORT) avtu, in baje ima P?o pa Citroen elektronsko sajbo ni delal nic, ampak moj SW je imel se celo panoramsko streho....ampak je skoz ?tekal. Stalno je zmrzaval - bla je pa Adriarut preko kartice....mogoce tud zato.

 

V sluzbenem imamo Evertona za 190?, zadevca dela da trga gate, mala lu?tna, dela, pa tud baterija dolg drzi ce je treba, ker v sluzbenih avtih je posoja stalno v praksi in ce dobis komplet si sre?en.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Ali kdo kaj ve, ce je kaj novega glede pokritosti SLO za vgrajene navigacije...

Nekaj so obljubljali, da naj bi konec 2008 nekaj izdali... in da naj bi nove trojke ze imele delno pokritost SLO (LJ, MB in AC ... nekako podobno kot ima sedaj TomTom ... ) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri Toyoti ?e imajo SLO karte na DVDju, sicer je pokritost samo ve?ja mesta Slovenje !

Je za preverit ?e delajo karte v Mazdi.

 

 

Katero navigacijo pa uporablja Toyota? V Mazdi6 je Denso in kartografija od Navteq-a

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Katero navigacijo pa uporablja Toyota? V Mazdi6 je Denso in kartografija od Navteq-a

 

Navteq tole obljublja odkar sem kupil mojo 5ko....to je bilo 2006....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Navteq tole obljublja odkar sem kupil mojo 5ko....to je bilo 2006....

 

Navteq naj bi kartografijo ze imel... samo mora biti prilagojena za dolocen tip navigacijske naprave... :(

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

EVO, spet en, ?al ni? kaj pozitiven, info od NAVTEQ-a

 

 

Dear Mr .....,

 

Thank you for contacting NAVTEQ.

Currently for your navigation system there is no map available for the Eastern countries you mentioned. They are currently on our map database but not on an update that would be compatible with your system. This decision was made by the navigation system or car manufacturers as we only produce the maps requested by themselves. Therefore at this moment we do not have any planned released date for a map of this region. For further information we would recommend you to contact your Mazda dealer.

 

Should you require additional information, please send us your feedback by replying to this email including your reference number. You may also contact us through our Customer Service Centre at the phone numbers provided below.

 

 

With kind regards,

 

NAVTEQ Customer Service Centre

PO Box 501

7300 AM APELDOORN

THE NETHERLANDS

International Toll Free Number: 00800 18 23 53 22

Local Toll Free Number United Kingdom: 08081 013885

Local Toll Free Number Germany: 0800 181 6065

Local Toll Free Number France: 0800 914 478

Local Toll Free Number Italy: 800 781 145

Telephone Number: +31 555 384 245

Fax Number: +31 555 433 947

 

________________________________________

Original Message:

From:

Sent: 31-01-2009

To: EU_webstore_english@moduslink.com

Subject: NavteqEurope Web Store Question

________________________________________

Title:

First Name: Sebastjan

Last Name:

Comments: Dear sir or madam, I am writing to you, because, I would like to know, if there is a map update for the eastern countries in sight. Due to my business I drive a lot through Slovenia, Hungary, Slovakia, sometimes also Poland. The support of my Mazda6 2004 built-in navi is great for Germany and Austria, but unfortunately it does not help where I mostly need it. I was wondering, if there is any way, that I could upgrade my maps to have the ability for navigation support in the countries I described. Maybe you have map upgrades for other vehicle brands, that could be compatible with my navi-system, and would include the maps I need. I contacted you two years ago, and received the answer, that apparently support for the eastern countries should be out in 2009. Is there anything known yet ? Thank you for your answer. Best regards! Sebastjan Vucina

Category of Request: Request Future Map Information

Please keep me informed when new maps are available: No

Please help us by identifying your navigation system:

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK, razumem, da ni posodobitve za CE (se ne ?udim, saj ?ivim v SLO <_< ), ampak da tudi za ostalo evropo ni posodobitve - ajoj.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK, razumem, da ni posodobitve za CE (se ne ?udim, saj ?ivim v SLO <_< ), ampak da tudi za ostalo evropo ni posodobitve - ajoj.

 

?akajo da slovenci avtoceste naredimo.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa sej jih mamo... sam ?e Trebnje manjka od glavnih, pa rebernice :ne vem:

 

 

Saj Navteq kartografijo ima... problem je pomoje pri proizvajalcu navigacije (Denso) oz. pri Mazdi :( ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to je pa res slabo s strani Mazde, da se na tem ?para (kartografija) saj navigacija brez updatanih map je en kurc vredna :(

 

?e posebej pa to, ker originalne navigacije vrednotijo glih ene tolk kot da bi ble narejene pri draguljarju.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to je pa res slabo s strani Mazde, da se na tem ?para (kartografija) saj navigacija brez updatanih map je en kurc vredna :(

 

?e posebej pa to, ker originalne navigacije vrednotijo glih ene tolk kot da bi ble narejene pri draguljarju.

 

Sam so jih delali eni japanezerji, ki ne vedo kje je slovenija in o?itno jih tud ne zanima. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 leta kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.