Skoči na vsebino

Nakup Mazde 3


Dr.Strangelove

Priporočeno sporočilo

rabljene 6-ke dizel pa 3jke so vse drazje kot benz...

stroski vzdrzevanja so malenkost drazji (vec olja) in pri 120.000km konkretno drazji zarad jermena...ostalo pa je bolj ali manj isto

itak novega kupuje in ima 3 leta (in vec :) ) garancijo

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 77
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

@reddevil: ravno ti verjetno ve? precej dobro kako zgleda, ?e kupi? rabljen avto. To je neke vrste loterija in lahko je vse OK in si zadovoljen 100 na uro. ?e ima? smolo al pa da se je avto prodajal prav zaradi tega ker je bilo nekaj narobe.

 

Seveda je tudi pri novem mo?no, da bo? imel te?ave ampak je pa zato garancija. Nekako se mi vseeno zdi, da je tista zgodba z Boro bolj naklju?je kot ne in ne verjamem, da bi se WV spustil na ta nivo in namerno "tempiral" okvare na pogarancijski ?as.

 

Tudi ?tevilo kilometrov je zelo relativna stvar. 300.000 relacijskih kilometrov po moji oceni v istem ?asovnem obdobju je veliko bolj "varnih" za nakup kot pa 100.000km mestne vo?nje in kratkih razdalj.

 

Back to topic: naj te ne bo strah turbine saj ob pravilni uporabi pri hladnem ali pregretem motorju je ?ivljenska doba le te lahko dolga, zelo dolga ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Back to topic: naj te ne bo strah turbine saj ob pravilni uporabi pri hladnem ali pregretem motorju je ?ivljenska doba le te lahko dolga, zelo dolga ;)

 

Se strinjam

 

Sodelavc je naredu z octavio 1.9tdi 500.000 km (z isto turbino) in ?e se ne motim ?e danes taisti avto laufa B/P!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene okrog turbine sploh ni strah. Tudi moj trenutni traktor je turbinsko polnjen in v 150.000 km ni imel nobenih te?av, tudi olja ?e ni treba dolivat sploh. Pri turbinah se je pa? treba dr?at dveh osnovnih pravil:

- jo ?parat dokler je motor hladen (ne pritiska? gasa do daske dokler se motor ne ogreje),

- jo ohladit, ko si jo pritiskal (recimo 30-60 sekund prostega teka pred izklopom motorja).

 

Druga?e pa glede vzdr?evanja Mazdinih dizlov versus bencinarji:

A imajo oboji jermen ali pa ima kak od motorjev ketno?

 

Dr.Strangelove

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja.... M3 benzinar ma ketno.... in si do 250 k km dober.... :prstgor:

 

Potem pa do?ivi? manj?i infarkt. :blink:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem pa do?ivi? manj?i infarkt. :blink:

 

Ali pa jo proda? in pre?ivi? ... :P

 

Definitivno prej prodam.... realno gledano mislim da bom lih do 100 k km pri?u... pol pa new ride.... :D

 

 

Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo?

Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo?

Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo?

Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo?

:pepsi:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Druga?e pa glede vzdr?evanja Mazdinih dizlov versus bencinarji:

A imajo oboji jermen ali pa ima kak od motorjev ketno?

 

Dr.Strangelove

 

Glede vzdr?evanja dizla, ?e je motor Evro4, je servihs kr hud. Pri M6 je samo olje 125 ? (ali starih 30.000 SIT).

Druga?e pa dizel rules.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede vzdr?evanja dizla, ?e je motor Evro4, je servihs kr hud. Pri M6 je samo olje 125 ? (ali starih 30.000 SIT).

Druga?e pa dizel rules.

 

Na moji mazdi M6-136km-dizel(l2003) sem pred 3 meseci naredil veliki servis (120.000km) pri poobla??enem serviserju v Zagorju pri savi, pa me je servis stal 155.000 sit,samo brez motornega olja,ker sem ga ?e prej menjal.Će primerjam glede na ostale avte v tem cenovnem razredu se mi ta veliki servis ni zdel pretirano drag.

 

Dizel je zakon-moje mnenje! :jupiii:

NI NAM LAHKO!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo?

Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo?

Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo?

Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo? Kaj bo? kupo?

:pepsi:

 

 

Offtopic.... :policaj:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, tisti, ki ste ?e menjali par znamk avtomobilov ter pristali na Mazdi, kako se vam zdijo Mazdini uradni servisi? Kvaliteta? Cena?

Glede jermena, pa je 150 k SIT dokaj visok stro?ek, ja. A toliko zna?a menjava tudi za dizelsko varijanto Mazde 3?

 

Dr.Strangelove

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

uradni servis gama v btc-ju je 1A

jermen se menja samo pri dizlu ne vem kok pa stane za mazdo 3

nimas kaj falit---edin kot sem ti ze prej rekel, raje vzami 110cd kot 90cd, ker je razlika tako v porabi (manjsa) kot v pospeskih...

men tud oprema ne gane prevec (ze osnovna ma vse kar rabim) tko da CE je vrh glave

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Avtek izgleda za to ceno res odli?no :whatever: Ups, nima klime.... :(

V vsakem primeru je potrebno vozilo vedno "v ?ivo" pogledat in pre?ekirat!!! :bravo:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In predvsem ne se zaletet z nakupom!

Jaz sem ga "kupoval" skoraj eno leto. ;)

Verjemi,se spla?a.Pa temeljito ga preglej-

(najbolje.da vzame? s seboj kakega mehankarja,?e ti nisi ve?? v tem).

 

Pa dober nakup... :bravo:

 

LP Alex.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.