Skoči na vsebino

Parkirni senzorji


aleksander

Priporočeno sporočilo

Razmi?ljam o monta?i park senzorjev v 6-ico. Ker je avto precej dolg in relativno nepregleden, me to malo najeda in sem zato brskal po net-u in naletel na par variant. Je ?e kdo to montiral v self-service varianti ? Kak?ne izku?nje ? :ne vem:

V?eraj smo bili ?e pred propadom, jutri pa bomo naredili en velik korak naprej !
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O, tudi jaz imam ?estico in sem tudi ravno razmi?ljal o vgradnji senzorjev. Predvsem zadaj, ker imam karavan. Videl nekaj razli?nih izvedb, samo sam ne bi imel ?e enega zaslona v kabini. Videl sem pa varianto, ki jo ima? samo v prtlja?niku (samo piska). Ali pa zaslon, ki ga da? na vzvratno ogledalo.

 

?e je kdo ?e montiral pa naj le napi?e, kako poteka...

 

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

imam parkirne senzorje, nisem jih pa montiral sam, ampak sem jih naro?il kot dodatno opremo, ko sem kupoval Mazdo.

 

ne vem zakaj bi potreboval zaslon, (vsaj) meni ?isto zadostuje piskanje. za?ne se tam nekje pri bli?ini 75cm, potem pa ?edalje bolj pogosto piska do neprekinjenega piskanja pri 20 - 30cm. ?e se ustavi? ob za?etku neprekinjenega piskanja, ima? ?e toliko prostora, da lahko odpre? zanja vrata (karavana). piska tudi ob plo?nikih, se pravi ovira visoka od recimo 10cm naprej.

 

meni zelo pomaga tale senzor. v?asih, na prej?njem avtu, tudi karavan, ga nisem imel in ko sem parkiral vzvratno, sem v?asih mislil: "tole je pa zdaj ?isto na knap", grem pogledat in je manjkalo ?e en meter. <_<

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

imam parkirne senzorje, nisem jih pa montiral sam, ampak sem jih naro?il kot dodatno opremo, ko sem kupoval Mazdo.

 

ne vem zakaj bi potreboval zaslon, (vsaj) meni ?isto zadostuje piskanje. za?ne se tam nekje pri bli?ini 75cm, potem pa ?edalje bolj pogosto piska do neprekinjenega piskanja pri 20 - 30cm. ?e se ustavi? ob za?etku neprekinjenega piskanja, ima? ?e toliko prostora, da lahko odpre? zanja vrata (karavana). piska tudi ob plo?nikih, se pravi ovira visoka od recimo 10cm naprej.

 

meni zelo pomaga tale senzor. v?asih, na prej?njem avtu, tudi karavan, ga nisem imel in ko sem parkiral vzvratno, sem v?asih mislil: "tole je pa zdaj ?isto na knap", grem pogledat in je manjkalo ?e en meter. <_<

 

He,he,tudi meni se je to dogajalo na za?etku...zdej ga parkiram "samo"enih 70 cm dale?. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Ampak se vedno ni bilo napisano nic konkretnega o park senzorjih.

Originalni, kaksne variante so in koliko stanejo...

Neoriginal...

Montaza, komu dati zmontirati in na kaj biti pozoren?

 

Kar se ti?e nabave in monta?e je mo?na pri avtoelektri?arju seveda!

O vrstah teh senzorjev pa se je najbolje malo pozanimat kar pri njih ali pa malo preko neta pobrskat.

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak se vedno ni bilo napisano nic konkretnega o park senzorjih.

Originalni, kaksne variante so in koliko stanejo...

Neoriginal...

Montaza, komu dati zmontirati in na kaj biti pozoren?

 

 

Eno relativno poceni pa kar ok varjanto lahko kupi? pri Primo?u, avtoakustika zdraven Game... zadeva se montira na zadnjo tablico... 2 senzorja... pride pa cca 150-200?

 

 

In seveda PIIIIIIISKAAAAAAAAAA.... :D

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eno relativno poceni pa kar ok varjanto lahko kupi? pri Primo?u, avtoakustika zdraven Game... zadeva se montira na zadnjo tablico... 2 senzorja... pride pa cca 150-200?

In seveda PIIIIIIISKAAAAAAAAAA.... :D

 

To je drago.

Cca. 60.000 SIT kak?ne dve ali tri leta nazaj z monta?o & barvanjem. 4 senzorji,na oddaljenost opozarjajo z piskanjem in utripanjem rde?e LED. Zelo zadovoljen z delovanjem, niti enkrat nisem ruknil kak?en objekt,osebo ali ?ival. ;) Piska pa tudi ob plo?nikih,tako,da so tudi feltne ostale nepo?kodovane. :harhar:

Recimo original senzorji na Golfu delajo slab?e.

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor sem seznanjem ti za 200eur vgradijo original senzorje, ki jih pobarvajo vbarvo odbija?a.

To naj bi bili piskajo?i senzorji.

 

Tisi, ki imajo se led diode, ki se s priblizevanjem prizigajo naj bi bil nekoliko drazji... montiral naj bi se na vzvratno ogledalo...

Ima kdo kaj taksnega?

 

Bilo bi lepo zamenjati vzvratno ogledalo s tistim z avtomatsko zatemnitvijo in imeti te ledice ze kar v istem ohisjo. Tako da nebi zgledalo kot nekaj nasranegana vzvratnem ogledalu.

 

Kaksna slika taksnega ali drugacnega nacina?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor sem seznanjem ti za 200eur vgradijo original senzorje, ki jih pobarvajo vbarvo odbija?a.

To naj bi bili piskajo?i senzorji.

 

Tisi, ki imajo se led diode, ki se s priblizevanjem prizigajo naj bi bil nekoliko drazji... montiral naj bi se na vzvratno ogledalo...

Ima kdo kaj taksnega?

 

Bilo bi lepo zamenjati vzvratno ogledalo s tistim z avtomatsko zatemnitvijo in imeti te ledice ze kar v istem ohisjo. Tako da nebi zgledalo kot nekaj nasranegana vzvratnem ogledalu.

 

Kaksna slika taksnega ali drugacnega nacina?

 

Kaj ti pa naj slikamo...4 senzorje,zvo?nik & led lu?ko...??

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj ti pa naj slikamo...4 senzorje,zvo?nik & led lu?ko...??

 

Ma saj ni va?en ti sam slikaj :P

 

 

Zdaj pa resni del - Pri, a senzorje potrebuje?, da bodo ?imbolj fensi al zato, da ti pomagajo pri parkiranju. ?e so za pomo? pri parkiranju potem je piskanje popolnoma dovolj. ?e pa ho?e? imeti ?imve? elektronike so pa senzorji "so last year" in bi bilo bolj, da razmi?lja? o kak?ni kameri in ekran?ku, kjer bo? lahko nadziral postoprk parkiranja

 

recimo nekaj takega

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali pa tole (50$):

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/LCD-Digital...sspagenameZWDVW

 

Prednji in zadnji senzorji (50$)....

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/WIRELESS-CA...sspagenameZWDVW

 

Ali pa varianta z ogledalom in senzorji....

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/NEW-Bluetoo...sspagenameZWDVW

 

Na eBayu je tega ogromno, samo parking sensors vpi?e? in ti jih zme?e ven in veliko jih ima zraven brez?i?en displej, ki ga lahko postavi? kamorkoli...

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma saj ni va?en ti sam slikaj :P

Zdaj pa resni del - Pri, a senzorje potrebuje?, da bodo ?imbolj fensi al zato, da ti pomagajo pri parkiranju. ?e so za pomo? pri parkiranju potem je piskanje popolnoma dovolj. ?e pa ho?e? imeti ?imve? elektronike so pa senzorji "so last year" in bi bilo bolj, da razmi?lja? o kak?ni kameri in ekran?ku, kjer bo? lahko nadziral postoprk parkiranja

 

recimo nekaj takega

 

Tu ma? slike...

post-12-1192167190_thumb.jpg

post-12-1192167216_thumb.jpg

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Senzorji so pac krogci in ni kaj, da jih nekdo se spricne v barvo avtomobila ni nic posebnega, ali pac moras imeti crne, da nisi sminker :unsure:

 

vuk... hvala za slikce, lepe... sicer na mazdi ne vidim kje so senzorji, ampak vseeno ;)

Ja imas paprav, zanima me bolj notranji del, kako je re?en.

 

Pomisleke imam, da se je pojavilo par ljudi, ki so zgubili zivce zarad tega piskanja in eden je celo odklopil zadevo :bravo:

 

Taksne resitve s kamerco v vzvratnem ogledalu in pa ledicami, ter piskanjem se mi je zdela do sedaj najboljsa resitev. Ne gre za to da bi moral zdaj to imeti za natancno parkiranje,ampak ce se ze dela, naj se naredi nekaj kar je malo razsirjeno...

 

Glede BT variant, ni slabo, verjetno senzorji dobijo napajanje preko glavne skatlice, ki jo namestis nekje zadaj v pod prtlaznem prostoru, rabi pa napajanje.

Vzvratno ogledalo ga pa tudi rabi, tako da en kabelcek je spet da te j... Se pravi ce je ze potrebno kable vlect, potem jih zata napajanje in se za povezavo...

 

Torej, ali kdo ima ali pa ve kje se da to videti kako taksno vzvratno ogledalo zgleda (nekateri so taki da na obstojecega pripnes tega novega), kako deluje.

Predvsemme to bolj zanima pri nas, kajti tele ebay slikce so pac eno, nekdo, ki je pa tomontiral ali ima pa je drugo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Senzorji so pac krogci in ni kaj, da jih nekdo se spricne v barvo avtomobila ni nic posebnega, ali pac moras imeti crne, da nisi sminker :unsure:

 

vuk... hvala za slikce, lepe... sicer na mazdi ne vidim kje so senzorji, ampak vseeno ;)

Ja imas paprav, zanima me bolj notranji del, kako je re?en.

 

Pomisleke imam, da se je pojavilo par ljudi, ki so zgubili zivce zarad tega piskanja in eden je celo odklopil zadevo :bravo:

 

Taksne resitve s kamerco v vzvratnem ogledalu in pa ledicami, ter piskanjem se mi je zdela do sedaj najboljsa resitev. Ne gre za to da bi moral zdaj to imeti za natancno parkiranje,ampak ce se ze dela, naj se naredi nekaj kar je malo razsirjeno...

 

Glede BT variant, ni slabo, verjetno senzorji dobijo napajanje preko glavne skatlice, ki jo namestis nekje zadaj v pod prtlaznem prostoru, rabi pa napajanje.

Vzvratno ogledalo ga pa tudi rabi, tako da en kabelcek je spet da te j... Se pravi ce je ze potrebno kable vlect, potem jih zata napajanje in se za povezavo...

 

Torej, ali kdo ima ali pa ve kje se da to videti kako taksno vzvratno ogledalo zgleda (nekateri so taki da na obstojecega pripnes tega novega), kako deluje.

Predvsemme to bolj zanima pri nas, kajti tele ebay slikce so pac eno, nekdo, ki je pa tomontiral ali ima pa je drugo...

 

post-12-1192189418_thumb.jpg

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

am... ne kupvat kr enih senzorjev k sm zan? gledal na DSF-u ko majo avtomagazin oddajo pa so mel glih test senzorjev. od 10ih modelov sta sam dva delala tko ko je blo treba. ovto so opreml z senzorji spredaj in zadaj, ?ipe zablinziral da se vn ni vidl pa nastavl ovire po progi voznik se jim je pa moral na podlagi senzorjev umaknat. dobro so se odnesli senzorji vgrajeni v okvir od tablice (dobite okvir z ?e vgrajenimi senzorji) in senzorji nem?kega proizvajalca ki so name??eni tam kot vsi drugi (?to?tanga). pri unih drugih senzorjih se kr paljal pa je pofuru sto?e? (visok 30cm), lutko otroka ki sedi na tleh (tudi ca. 30cm), niso zaznal robnika, dret so se za?el ko je bil avto ?e skor v zidu (3-6cm od zida)... pa take fore majo.

 

pri tabolj?h ki se vgradijo v odbija?e se dobi 8 senzorjev, dve tak?ne "letvice" ki vsebije vsaka 6 led diod in zvo?nik, ki za?ne piskat ko je avto 30-20cm od zida. en zaslon se pritri na vrh prtlja?nega prostora, da se ga vidi v sredinkem ogledalu, eden se pa vgradi na poljubno mesto na armaturi. vsaka "letvica" kot sem ?e omenil vsebuje 6 diod, ve? jih je pri?ganih bli?je smo zidu, pri pri?ganih 4ih pa se priklju?i zvo?nik. pa baje je cena sme?no nizka, se spla?a mal pogledat. ---> aja mercedesi majo isto naret sistem

 

uni drugi senzorji so pa vgrajeni v okvirju in se dobi sam 4 senzorje. dva zadaj dva spredaj pa zvok predvaja skozi zvo?nik

 

 

tolk o tem na hiter

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dobro so se odnesli senzorji vgrajeni v okvir od tablice (dobite okvir z ?e vgrajenimi senzorji)

uni drugi senzorji so pa vgrajeni v okvirju in se dobi sam 4 senzorje. dva zadaj dva spredaj pa zvok predvaja skozi zvo?nik

 

 

 

aha, kje pa se da dobit take senzorje(vgrajene v okvire tablic)?

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja Mazdica ima naknadno vgrajene zadnje park senzorje. Najpreprostej?a varianta, 4 senzorji v zadnjem odbija?u in zvo?nik v prtlja?niku. Piskat pri?ne pri razdalji 1m, nepretrgano piskanje pa je pri razdalji 50cm, tako da stvar ni za hudo natan?no parkiranje. Sistem je vgradil prej?nji lastnik, z delovanjem sem pa zadovoljen, ?e bolj?e bi bilo ?e bil bolj natan?en.

?e je kak?en mojster tukaj imam 2 vpra?anji? ali se da nastavit razdalja pri kateri piska in ali se kje kupijo posamezni senzorji, ker je prej?nji lastni en senzor izgubil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede telih senzorjev mam jz mav me?ane ob?utke, npr. glih fotr jih ma u Getzu, pa je reku d ga stvar tok ?ivcira, d jih bo usak cajt odklopu! :P

 

Tko da kdor je kokr tok majstr oz. pozna svoje vozilo jih vrjetn niti ne rab! :ne vem:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kje pa si to nabavu/montiral?

 

To je drago.

Cca. 60.000 SIT kak?ne dve ali tri leta nazaj z monta?o & barvanjem. 4 senzorji,na oddaljenost opozarjajo z piskanjem in utripanjem rde?e LED. Zelo zadovoljen z delovanjem, niti enkrat nisem ruknil kak?en objekt,osebo ali ?ival. ;) Piska pa tudi ob plo?nikih,tako,da so tudi feltne ostale nepo?kodovane. :harhar:

Recimo original senzorji na Golfu delajo slab?e.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede telih senzorjev mam jz mav me?ane ob?utke, npr. glih fotr jih ma u Getzu, pa je reku d ga stvar tok ?ivcira, d jih bo usak cajt odklopu! :P

 

Na Getzu jih pa definitivno ne rabi? saj tam, ko je zadnja ?ipe je ?e samo cca 15cm avtomobila pa konec. Tud karavana je la?je parkirat kot pa limuzino, kjer se za zadnjo ?ipo skriva ?e cca 40cm avta, ki ga ne vidi? in samo ugiba? kako dale? je ovira.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.