Skoči na vsebino

Promet, nesre?e in ZVCP


Allyssa

Priporočeno sporočilo

?e objavi? nek posnetek in se oseba na posnetku ne strinja s tem, te lahko lepo to?i in pomoje z lahkoto zmaga . ?e kak?en dodatek zaradi du?evnih bole?in bi pri?tel.

 

Poskrbet mora?, da se ne ve kdo je avtor posnetka ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je tut lepa sramota za :policaj:

 

Sa?o bi zihr kej vedu kva jim dogaja u glavi na unmu koncu? :whatever:

 

http://24ur.com/naslovnica/novice/crnakron...19_60072330.php

 

unge zadeve z streljanjem na avtocesti nebi komentiral, ker mislim da komentar ni potreben (v ameriki, glede na to da se tako zgledujemo po njih povsod je poizkus da se zrine s ceste policijski avto tretiran kot neposreden napad na policista in se ga temu primerno tudi obravnava, pri nas pa...), kar se pa prometne z pobegom ti?e pa: "kdor i??e ta najde", mislim da se vsi razumemo ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mad, saj poanta ni bila v tistem dogodku na AC, ?eprav so takrat policaji tudi najprej lagali, da sploh niso streljali. In la? bi jim tudi uspela, ?e ne bi nekdo vse to posnel.

 

Poanta je pa v tem, da policaj mora biti za vzgled ne pa da se obna?a kot najslab?i izme?ek: pijan, povzro?i nesre?o, pobegne in povrhu ?e v slu?benem avtu in celo oseba na malo vi?jem polo?aju :blink:?zmeden? - to je pa vse skupaj en big NO NO.

 

?e dobro, da je pobegnil, ker druga?e bi lahko potvorili in bi bila kriva celo ?enska v katero se je zaletel tako mu pa zdaj ?iv bog ne more pomagati. Upam, da bo kazen resni?no rigurozna in v opomin vsem.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a res? Kako pa zadeva zgleda oziroma, kaj vse bele?i?

 

Zgleda nikakvo, ker je vgrajena v sam ra?unalnik motorja, bele?i pa zunanjo temperaturo, temperaturo motorja, vrtljaje, hitrost in pri nakterih ?e nagib motorja, pa seveda uro in datum. KO se pomnilnik zapolni pa za?ne brisati najstarej?e podatke. Spomina pa ima do cca 2000 km. <_<

Je pa zanimivo to da se lastniki motorjev tega splon ne zavedajo, ker niti ne vedo kaj ima motor vgrajeno, potem pa v?asih motoristu to prav pride v?asih :( pa ga potol?e do konca ko preberejo podatke.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je res ?udna scena, ?alostno pa je da me?e slabo lu? na vse :policaj: , zarad enga prestopnika, pol pa je podoba v javnosti spet ?udna, ko vse sodijo po enem primerku! B)

 

Sploh jih ne zagovarjam, sam mi je ?ou tistih, ki se trudjo, pa majo v svojih vrstah takele ?rne ovce! :whatever:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je pa zanimivo to da se lastniki motorjev tega splon ne zavedajo, ker niti ne vedo kaj ima motor vgrajeno, potem pa v?asih motoristu to prav pride v?asih :( pa ga potol?e do konca ko preberejo podatke.

 

 

 

The Ducati Data Analyser, which is standard equipment in this model, automatically records data from numerous channels, including distance travelled, laps and lap times, throttle opening and engine temperature. In addition, the DDA automatically calculates engine rpm and vehicle speed data so as to display gear selection as an additional channel of information. At the end of a ride or track session, up to 2 MB (approximately 3.5 hours) of data can be downloaded to your PC.

 

Data can be analysed in graphic form with options to zoom into detail of specific sections. For example, dragging a trace along a timeline to reveal individual values of the above listed channels enables the user to analyse performance in the same way as data technicians in factory teams.

 

The DDA package includes PC software, a USB-ready data retrieval card and an instruction manual.

 

 

dodatno pa se G sile v use smeri

 

to ima renault od 1999 v visjem cenovnem razredu od 2001 pa v useh avtih

smrt je dokaz da zivlenje cloveku skodi

 

5398_1.png

 

trevian

tribal wars

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja? Kar pomeni, da ni ve? izgovorov: "?el sem najve? 50!" :blink: Sicer po svoje koristna in zanimiva zadeva, sploh ?e bi dobil ?e software, da bi lahko sam pregledal svojo vo?njo. :P

 

?e si lastnik navigacije, je tudi to mogo?e. :P

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole si poglejte Varnavo?nja

 

Poskusite narest naloge tako, kot da res sedite v avtu in vidite samo tiste stvari, ki jih res iz avta vidite.

 

 

 

Pa ?e Mazda je sponzor tako, da izbirate med Mazdo2 in Mazdo5 :bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te?ka bo tole, dokler se ne spremeni zakon. Dokazi pridobljeni na tak na?in na sodi??u en kurc veljajo. To sme po?eti edino policija saj imajo ustrezna dovoljenja za nadzor in snemanje dogajanja na cestah. ?e s kamerami recimo od DARS-a ali PA DRSC-ja si ne morejo pomagati pri izrekanju kazni (recimo prehitevanje kamionov v tunelih).

 

Bila bi pa zanimiva zadeva recimo ?rna skrinjica za v vsa vozila, ki bi v primeru nesre?, prekr?kov neizpodbitno dokazovala kaj se je dogajalo v trenutkih pred nesre?o/prekr?kom.

 

pa ne sam motorji, v ameriki so to uvedli kot obvezno na vseh novej?ih MOTORIZIRANIH prevoznih sredstvih!!! :danzoman: ?katlica velika 6x10x3cm priklju?ena na elektroniko, shranjuje vse od hitrosti, obratov, airbage, sam kaj ko je samo za 5min spomina :( uporabijo podatke ko se zgodi nesre?a in sicer s tem postavijo vzrok nesre?e,.... :D to bi mogl mese?no pregledvat pa za vsak prekr?ek kazni pisat :jupiii: sicer se ne strnjam s tem :hohoho: sam ka ?mo :D

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jap, ameri?ani so kar strogi in na dolo?enih podro?jih napredni bolj kot mi (airbag kot obvezna standardna oprma...). Saj konec koncev kaj dosti ve? kot 5 minut ne rabijo (ok mogo?e 10 :D) edino kadar se avto ne bi takoj ugasnil.

 

EDIT: kako ironi?no je sosednja tema namenjena maksimalni hitrosti, ki jo dose?ejo na?i avti....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

al pa ena zadeva k jo vtaknes v uzigalnik pa ti isto use meri celo konje baje.

 

In to zadevo imam jaz, pa ne meri konje iz v?igalnika ampak s tam dobi samo naptost za svoje delo.

Meri pa konje navor, pospr?ek v vseh 6 smeri, pospe?ek od 0-100km/h, hitrostin ?as ki je potreben do razdalje 20,100,200,402 metra.

 

?e te zanima mi sporo?i na ZS.

 

ps. Pa ni? baje zadeva dela !!!!!!!!! :bravo:

 

Hehe, Yavar beseda je tvoja. ;)

 

Hvala . :pepsi:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to bi mogl mese?no pregledvat pa za vsak prekr?ek kazni pisat :jupiii: sicer se ne strnjam s tem :hohoho: sam ka ?mo :D

 

Mali, ko bo? izpit naredu bo? povedu kok te mika da ti za vsak prekr?ek kej napi?ejo! :ne vem: <_<

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:( na porocilih videl da je bla vceraj ponoci huda prometna nesreca no ble sta dve obe s smrtnim izidom v enem primeru dva mlada fanta v enem en starejsi moski,ena nekje tukaj na avtocesati v bistrici druga pa nekje na regionalni cesti v glavnem v enem primeru je bila zelena mazda 323f ba popolno unicena mislim da glih tista kjer st bla dva mlada fanta naj pa bi bila slovaka morem se na pop tv pogledat vecer

 

 

mazdamaf311474.jpg

MAZDA POWER

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja sej... tujci se pridno pobijajo pri nas in nam izdatno pomagajo pri ustvarjanju slabe "statistike" zaradi katere bomo pa mi fasali oderu?ke kazni.

 

 

 

Policija tako pridno vodi statistiko po vseh mo?nih parametrih ampak nikjer pa ni javnega podatka koliko tujcev pri nas povzro?i nesre?o in koliko je smrtnih ?rtev iz tega "naslova". Le zakaj se to skriva?

 

samo v zadnjih dveh dneh recimo zgleda situacija takole

- Ukrajinski tovornjak stal oziroma celo vozil v rikverc po AC, ker je zgre?il odcep. V njega se je zakantal voznik, ki se mu verjetno tudi ni sanjalo, da je nekdo lahko tako neumen da ustavi ali vozi v rikverc na AC in to po VOZNEM pasu.

- Na ?tajerski AC je v soboto ravno tako po?ilo tokrat v poljski kamion. Ponovno mrtev voznik avtomobila, ki se je zaletel zadaj. Predvidevajo, da je kamion izsili, ko je ?el na prehitevalni pas

- o slovakih, ki so zleteli s ceste pa ste ?e pisali - zaenkrat dva mrtva, a kot ka?e so po?kodbe tretjega tudi tako hude, da verjetno ne bo pre?ivel :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa a se te na?i oblastni strukturi res ?e ?isto kisa al so ?e tolk obupani, da i??ejo pomo? v obliki nadnaravnih sil.

 

Cerkev pozvali k pomo?i

 

 

Sorry ampak tole pa presega vse okvire zdravega razuma... ?zmeden??zmeden?:angry:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mali, ko bo? izpit naredu bo? povedu kok te mika da ti za vsak prekr?ek kej napi?ejo! :ne vem: <_<

 

svet je krut :hohoho: sam ra?unaj kolk manj nesre? bi blo :bravo: sem proti temu drga? ker bi tut jest rad kdaj pa kdaj mal gas do podna stisno :jupiii:

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sam se imam za dobrega ?oferja,tudi slu?bo sem imel temu primerno, pa po pravici povedano, naj bo ?e tako te?ko priznati, omejitve in predpisi so z namenom, ?e bom ?e sam odnesel svojo rit, bog ne daj, da jo nekdo pla?a po moji krivdi.

Z leti, predvsem pa NA?ALOST po neumnosti, ker moramo vse probati na svoji ko?i in se iz drugih nesre? ne nau?imo ni?esar, spozna?, da ima? vsak dan ob sebi,profi ?oferje, upokojence, ki to ve? niso, in pa otroke v narekovajih, ki so pravkar naredili izpit.

?ele sedaj, ko je moja mala naredila izpit sem v ogledalu drugih opazil, kak?ni smo tisti ,poudarjam ne vsi, ki smo bili do cinka?ev nestrpni.

Ja, ?e veliko kulture se bomo morali nau?iti in brzdati svojo predrznost v dobrih avtomobilih.

Navsezadnje,nam ostane nem?ki avtoban, ?e ?e druga?e ne gre.

Takole, ni? slabega, samo malo misli...

Ko je vse naokrog krvavo je ?al prepozno...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj nisem vedel kam bi dal pot, tole je kar smeh ali pod pojamrajte no malo.

Vse lepo in prav ampak, ?e bi prijazni RTVjevci napisali kje so poligoni bi bilo tudi OK. Ne zagovarjam divjanja, ampak iz posnetkov je razvidno, da med driftanjem ni bilo prometa.

kateri bo prej prevozil dolo?eno razdaljo - t. i. drag race, ali pa kdo najhitreje prevozi krog po ljubljanski obvoznici, kdo uspe zdrseti najve? krogov v kro?nem kri?i??u - t. i. drifting, oziroma kdo kro?i??e prevozi z najve?jo hitrostjo, ne da bi ga pri tem vrglo v odbojno ograjo ali bli?nji robnik.

Za dirkanje po obvoznici ne vem, vem pa, da se pri driftanju ne tekmuje v tem kdo se ne bo razsul :hohoho: ampak gre bolj za lasten u?itek (o?itno so RTVjevci preve?krat gledali Tokyo Drift)

 

Sicer pa tale ?lanek spada pod "kisle kumarice" ko ne vedo kaj objaviti in napisati se pa spet spravijo na de?urne krivce. Zanimivo je, da je na VSEH skupaj"pogosto smrtonosnih dirkah" (tako so v Svetu imenovali dogajanje na Rudniku) in na tak?nih spontanih driftih na rondojih umrlo manj ljudi kot pred na?imi diska?i, oziroma je celo v najslab?em primeru trpel pleh. :whatever:

Me prav zanima kdaj bo Slovenija dobila kak pameten poligon, in kdaj bodo novinarji ?li v diska?, se zaleteli v kakega napa?nega in ga potem intervijujali, zakaj se je odlo?il, da jih pretepe ker so se le malo zaleteli vanj na hodniku... O?itno je la?e nekaj nakladati v tri krasne kot se izpostavljati. Ironi?no namre? ne vem za nobeno smrtno ?rtev (samo za zvito plo?evino) med tak?nimi "dirkami", driftanjem, po drugi strani pa je znanih ?e preve? primerov ko nasilne?i do smrti pretepejo koga pred diskoteko ali pa celo stisnejo in zadu?ijo v mno?ici.

 

Mater jim... :whatever:

PS: aja pa en razlog, da sem dal tole na forum je pa seveda, da je notri tudi Mazda?. :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj nisem vedel kam bi dal pot, tole je kar smeh ali pod pojamrajte no malo.

Vse lepo in prav ampak, ?e bi prijazni RTVjevci napisali kje so poligoni bi bilo tudi OK. Ne zagovarjam divjanja, ampak iz posnetkov je razvidno, da med driftanjem ni bilo prometa.

 

Za dirkanje po obvoznici ne vem, vem pa, da se pri driftanju ne tekmuje v tem kdo se ne bo razsul :hohoho: ampak gre bolj za lasten u?itek (o?itno so RTVjevci preve?krat gledali Tokyo Drift)

 

Sicer pa tale ?lanek spada pod "kisle kumarice" ko ne vedo kaj objaviti in napisati se pa spet spravijo na de?urne krivce. Zanimivo je, da je na VSEH skupaj"pogosto smrtonosnih dirkah" (tako so v Svetu imenovali dogajanje na Rudniku) in na tak?nih spontanih driftih na rondojih umrlo manj ljudi kot pred na?imi diska?i, oziroma je celo v najslab?em primeru trpel pleh. :whatever:

Me prav zanima kdaj bo Slovenija dobila kak pameten poligon, in kdaj bodo novinarji ?li v diska?, se zaleteli v kakega napa?nega in ga potem intervijujali, zakaj se je odlo?il, da jih pretepe ker so se le malo zaleteli vanj na hodniku... O?itno je la?e nekaj nakladati v tri krasne kot se izpostavljati. Ironi?no namre? ne vem za nobeno smrtno ?rtev (samo za zvito plo?evino) med tak?nimi "dirkami", driftanjem, po drugi strani pa je znanih ?e preve? primerov ko nasilne?i do smrti pretepejo koga pred diskoteko ali pa celo stisnejo in zadu?ijo v mno?ici.

 

Mater jim... :whatever:

PS: aja pa en razlog, da sem dal tole na forum je pa seveda, da je notri tudi Mazda?. :whatever:

 

Sem prebral prispevek in se lahko samo smejim napisanemu. Definicija driftanja - da je to divjanje po kro?i??u s ?e tak?no mo?no hitrostjo, da te ne vr?e v ograjo ali robnik :hohoho::hohoho::hohoho: . Hehe pa kje dobijo te novinarje? To je napisano tako, kot da bi ena glupa pi?ka napisala sproti ob jutranji kavici po rekla kazala informacijah. Kolk je pa te?ko napisat, da dolo?eni ljudje z avti na zadnji pogon u?ivajo v vo?nji po par BTC-jevih rondojih, ko s power-over tehniko spravijo avto v drsenje in tako odpeljejo par krogov in tukaj se sploh ne gre za neke hude hitrosti o katerih sanja novinar, ampak za to, da avto delno izgubi trakcijo z zadnjimi kolesi in drsi. Na?eloma to ni nevarno za nikogar, ki se ob vstopu v rondo prepri?a ali ima prosto. Tudi sam sem proti temu, da se to dela v kak?nih prometnih konicah, ko je veliko ljudi in gu?va. Ampak ?e je prosto, zakaj pa ne, ?eprav res nikoli ne ve? kdaj kdo pripelje mimo in koliko je tisti ?lovek pozoren.

Sicer pa se ne ?udim takim in podobnim ?lankom. Novinarji dandanes so ali nesposobna drhal, ali pa politi?no skorumpirani, vsi pa pi?ejo kr neki in redkokdo ve o ?em to?no sploh pi?e. Poleg tega pa je v vsemu novinarstvu prisotne zraven ?e veliko hinav??ine, predvsem s strani urednikov, novinarji so ve?inoma tako samo eni navadni papki, ki pi?ejo po ?eljah urednikov.

4801_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.