Skoči na vsebino

Promet, nesre?e in ZVCP


Allyssa

Priporočeno sporočilo

ej, a je kdo opazil, da so po tem de?ju kar naeknrat precej pogosto zrasle table z opozorili "Meritve hitrosti" ? :) in to v zadnjih dneh...

 

se spet pripravljajo na ?olsko sezono :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za?etek ?ole je zanimivo obdobje in kar naenkrat mrgoli policajev - le kje jih najdejo. ?e je pa ?e premalo pa oble?ejo upokojence v vse mogo?e uniforme od gasilskih, voja?kih, hotelirskih, cirku?kih itd.

 

V glavnem ima? ob?utek, da bo zdej zdej karneval v mestu. Predlagam ?lendru, da ?e nekaj dedkov mrazov takrat spusti na ceste in naj talajo otrokom darilca, ?e pravilno pre?kajo cesto - za neubogljivimi pa naj parkljne spustijo.

 

Zdele se bo marsikdo vpra?al, a se je Boss-u rahlo zme?alo ker udriha po ljudeh, ki se trudijo, da bi pove?ali varnost.

 

V odgovor bom rekel, da je v redu, da skrbimo za varnost ampak ne tako, da 14dni mrgoli uniform po cestah (kot, da je dr?avni udar) potem pa vse skupaj utihne.

 

Zdej pa ?e najbolj zanimivo od vsega: v Sloveniji smo v pozitivnem vrhu kar se ti?e varnosti in nesre? otrok-pe?cev, ki so premalo stari, da bi dobili svoj moped (potem se situacija na ?alost obrne). A kaj nam ta pozitiven rezultat pomaga, ker po 12-14 letu otrok dobi bicikel nato pa moped, ki nato vse skupaj obrne v nasprotno smer in morija se za?ne.

 

Da pa se ne bi preve? razrastli tudi otroci mlaj?i od 12 let pa jih star?i posadijo v avtomobile, kjer jih nekateri sploh ne prive?ejo in tudi o otro?ki sede?ih ?e niso niti sli?ali. Tem otrokom na ?alost nobene rumene rutice ne pomagajo, kot tudi tistim dvema pun?kama ne, ki jih je mamica vlekla ?ez Tr?a?ko cesto mimo prehoda za pe?ce. :angry:

 

Ah kaj ?mo... na koncu se bodo vsi trkali po prsih in vsak ?lender bo pristavil svoj lon?ek k odli?no opravljeni 14 dnevni akciji in karneval se bo raz?el, pospravil svoje artiste do naslednjega leta, ko bo spet na cestah vse ?ivo. Vmes pa bodo nekateri spet globoko tuhtali in tuhtali in ugotovili, da njihovo tuhtanje stane in bodo rekli: "hura stuhtali smo - za ve?jo varnost je treba pove?ati kazni?"

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdele se bo marsikdo vpra?al, a se je Boss-u rahlo zme?alo ker udriha po ljudeh, ki se trudijo, da bi pove?ali varnost.

 

kdo se trudi za varnost?

 

Ah kaj ?mo... na koncu se bodo vsi trkali po prsih in vsak ?lender bo pristavil svoj lon?ek k odli?no opravljeni 14 dnevni akciji ...

?e ?e, tale gospod, ki ga omenja?, pristavlja svoj lon?ek zaslugam, da pridemo v popoln kaos. In to je vse.

 

 

Dej dej dej, ?e je ?e zdaj, ne vem, 36 ve? mrtvih na cestah kot lani, pa ?e september ni. Manj kot odstop/odstavitev mu ne bi smel uiti, da ne govorim o kazenskem pregonu kot odgovornega za vse smrtne ponesre?ence v prometu (OK, malo pretiravam).

 

?e v?asih je bilo malo vpra?ujo?e glede tiste akcije -10%, kao a samo deset posto moramo zmanj?at ?tevilo smrti, ostali s pa v redu? Kaj pa ?e bi se ?li, da bi vsi udele?enci prometa pre?iveli, a to pa ni cilj al kako?

 

Druga?e pa raje vidim, da je vedno tako kot da je dr?avni udar (ogromno policije na vidiku), kot pa 1 mrtev.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No pa, da ?e jaz povem nekaj na to temo.

Zadnji? sem na podobno temo na HTV poslu?al Gorana Milića, ki v kratkem po celem svetu prevozil preko 60,000 km. Navedel je zanimivo prakso kaznovanja v Ameriki. Pred leti so tam zaradi naftne krize in prihranka goriva omejili hitrost na 55mph. Opazili so, da se je ?tevilo te?kih nesre? drasti?no zmanj?alo, zato so omejitev zadr?ali. Si predstavljate, v dr?avi z neskon?nimi prostranstvi, ?irokimi avtocestami in avtomobili z najmanj 200KS, omejitev (v na?ih merah) na 90 km/h.

?e tam vezite 5-10 mph ve? vas bodo policaji prijazno ustavili in opozorili, da ste prekora?ili hitrost. Opozorila se nehajo, ko omejitev prekora?ite za 10-15mph. Brez pardona vas odpeljejo v zapor, kjer ?akate na postopek pred pristojnim sodi??em. Za take prekr?ke so kazni rigorozne.

Tak?en sistem bi morali uvesti tudi pri nas. Dolo?iti mejo, do katere vas policaji nekajkrat ?e kulturno opozorijo, po prekora?itvi zgornje meje pa se za?ne za res. Kazni morajo biti tako naravnane, da se ne spla?a reskirati, tudi tistim, ki imajo veliko denarja. :policaj::policaj::policaj:

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadnji stavek. :rispekt: Kaj pomaga kazen 100?, ?e bo? pripeljal 55km/h, ?e bodo potem zaradi prakti?no malenkostne prekora?itve najni?ji sloji po doma?e povedano najebali, bogatemu bo pa tudi 200? drobi?...

 

Ne gre za to, da bi za 5km/h kaznovali. Toleranca za opozorila bi lahko bila do 15km/h, vendar ne v naselju, kjer bi lahko bila do 5km/h. To je tista meja, ki bi lahko bila posledica nepazljivosti. Predvsem pa gre za tiste nesramne?e, ki v naseljih prekora?ijo omejitev za 30 km/h in ve?. Tu pa mora biti kazen taka, da se ne spla?a in ne omogo?a ponavljanja. Tudi tisti, ki ima debelo denarnico, bi se zamislil, ?e bi po tretiji nesramni prkora?itvi, pla?al nekaj tiso? EUR in odle?al 15-30dni.

 

Gre za spremembo miselnosti, od tiste, da so omejitve za to, da se kr?ijo, v tisto, da so omejitve za to, da se spo?tujejo.

 

?e vzamemo naselje, je pa? potrebno upo?tevati, da so v prometu razli?ni udele?enci od otrok, starej?ih ljudi, kolesarjev, pe?cev in ne gre se zana?ati na "izjemne" vozni?ke sposobnosti, ker se lahko zgodi, da ni ?asa za reakcijo.

 

Kot sem ?e enkrat navedel, bodite veseli, da je v naselju omejitev 50. Na mad?arskem so v precej?njem delu pode?elskih naselij uvedli 30km/h. Poskusite voziti 2-3km s tako hitrostjo pa boste videli kaka muka je to.

 

Da se razumemo tudi meni jena nekaterih avtocestnih delih, kjer se izvajajo dela mu?no voziti 60.

?e bi Romun vozil po predpisu ga ne bi dvignilo v zrak in katapultiralo na drugo stran stran ceste v ni? hudega slute?ega voznika audija, ki ji verjetno okvirno spo?toval omejitev. Kaj pomaga, da si vesten voznik, ?e se z druge strani pojavi kamikaze, ki te, ni? krivega ubije.

 

In prav temu naj bi se boj za prometno varnost usmeril, odstranitvi raznih norcev in kamikaz s ceste. Saj je motorno vozilo v rokah blazne?ev dejansko morilsko oro?je. Na?e ceste so postale bojno polje s katerega nikoli ne ve?, ali se bo? vrnil cel, ne glede na lastno pazljivost. Preko 200 mrtvih v osmih mesecih to dokazuje.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravzaprav je pri nas je problem cestne varnosti v izvajanju sedaj veljavnega zakona, ki je zadosti strog in so kazni dovolj visoke, le zadostne kontrole ni, ?e pa je, se veliko krat dogaja, da je sama sebi namen, oziroma predstavlja izpolnjevanje norme policistov na najla?ji mo?ni na?in.

 

Vi?anje kazni brez ustreznega nadzora je strel v prazno.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK... pa dejmo se zamislit ?e eno stvar... Na?a ablast nas bo prvijala in prvijala do konca in posku?ala zmanj?ati ?tevilo mrtvih a iz leta v leto imamo na na?ih cestah ve? tujcev iz vseh koncev Evrope od tranzitnega prometa vzhod/zahod, sever/jug do vseh mogo?ih turistov, gastrbajterjev in drugih, ki se vozijo po na?ih cestah v avtomobilih, ki tudi pribli?no ne bi prilezli, ?ez na?e tehni?ne preglede.

 

Pa naj se to ti?e slabo vzdr?evanih vozil z zlizanimi pnevmatikami, do vsemogo?ih nehomologiranih predelav za katere ti pri nas grozi odvzem tablic in 500?kazni ?!?! . Da ne govorim o preve? nalo?enih vozilih pa s tem ne mislim samo na kamione - me prav zanima koliko je bil BMW poln Romunov z vso prtljago nalo?en preko najve?je te?e, ki jo dolo?a proizvajalec?

 

Takih avtomobilov, ki so tako posedeni, da svetijo z lu?mi v nebo je v ?asu turisti?nih selitev vse polno na na?ih cestah a na?a policija ne stori ni?. Pa jebemu mater pa ne more? tako nalo?enega sploh spustit ?ez mejo. Tako vozilo zgubi vse vozne lastnosti, da ne govorim kako nevarna je taka vo?nja pono?i.

 

In zaradi vsega tega gnoja po na?ih cestah bomo jebali je?a pa? Slovenci, ki bomo spet hlapci v svoji de?eli. Zato, da se bodo lahko Romuni, Ukrajinci, Rusi, Bolgari, Turki , Balkanci in drugi vozili po na?ih cestah in po?enjali sranje. Seveda ?e zdale? nismo sami pa neki angel?ki samo, ?e se grem o zgolj golo statistiko bi bilo zanimivo videti koliko nesre? se je letos zgodilo, ko so bila vpletena vozila tujcev in koliko je bilo iz tega naslova tudi smrtnih ?rtev.

 

Pa da vidimo heroja, ki se bo lotil tega problema - na ministrstvu za promet in pri ?lendrovih pa? za to niso dovolj pametni oziroma ?e ve?, kot ka?e poosebljajo idiote saj edino idiot konstantno ponavlja isto stvar in pri?akuje druga?en izzid. In vi?anje kazni je pa? zgolj ponavljanje enega in istega.

 

 

 

Pa ?e za ilustracijo kar sem prej misli s tujci udele?enimi v nesre?ah. V treh najve?jih nesre?ah v samostojni Sloveniji so bili vedno udele?eni tujci

 

1.) 16. julij 1992 ? na klancu pred predorom Pletovarje je italijanski voznik z roverjem prehiteval kolono vozil in ?elno tr?il v nem?ko toyoto. Pri tem sta eksplodirala oba bencinska rezervoarja, v gore?i rover pa se je zaletel ?e renault 5. V ognju in zme?kani plo?evini je v nekaj trenutkih umrlo deset ljudi, med njimi tudi otroka, stara ?est in tri leta.

 

2.) April 2005 ? na Poljanskem klancu dolenjske magistrale je zgorelo osem ljudi, med njimi tudi petletna deklica, ko se je po trku na njih prevrnil hrva?ki vla?ilec nalo?en za vtomobili

 

3.) 27.Avgust 2007 - Romunski avto je zaradi prevelike hitrosti bo?no zaneslo na nasprotni pas, kjer je vanjga tr?ilo drugo vozilo - 7 mrtvih. Aja pa nikar verjet uradni razlagi, da je Romun obra?al, ker o?ividci pravijo druga?e.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja sam ti isti gastarbajterji na svedskem, nemciji, avstriji, svici ne divjajo tko kot tle...

od slovenije naprej pa je gas do daske...

me zanima kaksno je stanje na hrvaskem, ker tam je mal policije na avtocesti (v vsem tem casu so me sam 1x dobili), hitrosti pa krepko cez 150km/h (tud sam tam nikoli ne grem pod 160)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa sej v drugih dr?avah majo tud s tujci problem... sem se vozil po AC v Nem?iji, lepo po omejitvi kot vsi "doma?ini" okoli mene okol 130 km/h in mimo pade en SLO tko hitr, da se je men zdel, da na mestu stojim in bi skor ?e vn iz avta stopu en cigaret pr?gat.

Verjetno se folk ve? upa, ?e si tuj dr?avljan in upajo, da jim bodo :policaj: mal skoz prste pogledal. Ker, da nekdo re?e, da ne ve kak?ne so omejitve v drugi dr?avi je mal :whatever: .

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako vozijo izven slovenije sem letos ve?krat do?ivel in lahko samo re?em, ko pridem nazaj ?ez slovensko mejo je tako kot bi pi?el v texas Objavljena slika , ?e se pelje? pribli?no po omejitvah si ?uden, sploh z motorjem in te ho?ejo vsi z avtom prehitet, samo zato da lahko re?ejo da so prehiteli motorista, pa neglede da se sam peljem 20 km/h ?ez omejitev sramezljiv . Tega zunaj slovenije enostavno ni, pa neglede na dr?avo.

 

Najbol?e da za?nemo delat premike z Objavljena slika .

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sem omenil Ameriko, je nekaj na to temo v danes napisano v ?lanku Z lincolnom navigatorjem po Ameriki. Kjer med drugim navaja tole:

"?est pasov v eno smer

 

In kako vozijo v Ameriki? No, predvsem se mnogo bolj kot mi dr?ijo hitrostnih omejitev. Tisti, ki vozijo kak?nih deset odstotkov hitreje od omejitve so prakti?no najhitrej?i (vseeno to pomeni le okoli 130 km/h)"

 

Ko se pa pri nas vozi? po avtocesti 140km/h in prehiteva? vozila na desnem traku, ki vozijo 110-120km/h, se za tabo pripelje "gospod" s ta mo?nim avtom in za?ne nervozno blinkati, kar pomeni, da bi mu se moral umakniti v desno, kjer bi lahko koga ?e ogrozi, ker mu zme?a? vikenda?ki ritem.

Problem je v miselnosti, da se nekdo ki vozi po predpisih, oziroma celo nekoliko ?ez, mora umakniti tistemu, ki misli, da ima njegov avtomobil 150 in ve? KS za to, da se izkoristijo in pri tem se morajo "gospodu" vsi umikati, tudi, ?e bi to predstavljalo ogro?anje prometne varnosti.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ja sej ta gospod ima itak veze in nikoli ne bo pla?al kazni niti dobil kazenskih to?k ter bo veselo divjal ?e naprej. Policije se bo pa zato toliko bolj zana?ala na tistih, ki malenkostno prekora?ijo hitrost za nekaj kilometrov in tisti bodo veselo pla?evali po 86? in polnili nenasitno dr?avo.

 

Kot sem pa ?e ve?krat povedal, da samo hitrost ni najve?ji faktor pri nesre?ah, jo je pa najla?ji gre?ni kozel in policaju pri pisanju poro?ila tudi najla?ja definicija za vzrok nesre?e.

 

?e nisem videl policijskega poro?ila, ki bi preverjal stanje asfalta (torni faktor), uporabo mobitela, neuporabo ?migavcev pri spreminjanju smeri, lu?i, ustreznosti pnevmatik (letne za poleti, zimske za pozimi), tehni?no neustreznost vozil in zdravstvene te?ave udele?encev itd itd.

 

Da ne bo kdo mislil, da zagovarjam divjake - sploh ne, oziroma sem absolutno zato, da se jih privije do amena. Ampak to, da za vse gorje na cestah krivijo hitrost (?e alkohol baje ni tako kriti?en saj ne bo do?ivel povi?anja kazni ?!?!?) je pa blago re?eno sprenevedanje in metanje peska v o?i javnosti.

 

Dokler ne bo globalne slike in analize nesre?, kjer se bodo iskali pravi vzroki za kaj je do nje pri?lo bomo lahko imel kazni vi vi?inah ve? 1000 ? pa se bodo ljudje ?e naprej pobijali t.i kvazi strokovnjaki pa se bodo ?udili, kako je to sploh mogo?e.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dokler ne bo globalne slike in analize nesre?, kjer se bodo iskali pravi vzroki za kaj je do nje pri?lo bomo lahko imel kazni vi vi?inah ve? 1000 ? pa se bodo ljudje ?e naprej pobijali t.i kvazi strokovnjaki pa se bodo ?udili, kako je to sploh mogo?e.

 

Kdaj so pa strokovnjaki ?e kaj pametnega in u?inkovitega po?tudiral, prdvsam kar se prometa ti?e.

Pri nas v Poljanah imajo namen montirat semafor, in to na glavni regionalki na relaciji ?kofja loka - ?iri, jebemu sunce zakaj jih ?e na avtocesto ne postavijo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=11&id=129

enim je prekipelo, samo mislim da kar pretiravajo, ne more? se kar z terencem v motorista zaletet

 

Men se pa zdi ta sistem kokr tok ql. Itak bo? za nesre?o sam kriv ker nisi upo?teval predpisov, tko da si bo vsak posameznik sam nakopal sranje. ?ist jim vrjamem da majo pouhn usega. ?e mi dajo terenca se jim prec pridru?im.

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men se pa zdi ta sistem kokr tok ql. Itak bo? za nesre?o sam kriv ker nisi upo?teval predpisov, tko da si bo vsak posameznik sam nakopal sranje. ?ist jim vrjamem da majo pouhn usega. ?e mi dajo terenca se jim prec pridru?im.

 

Hehe zato sem ti pa dal linke terencev na avto.netu. :bravo:

Saj po svoje imajo prav ?eprav nekatere izjave so malo krute pa tudi nekdo bi bil prej ali slej pozoren nanje ko bi imeli vedno neke nesre?e in sami ni? krivi. Itak je nebivedu rekel, da ponavadi terenca malokdo upa izsiliti. :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Leto 1997, Lj.- kri?i??e Tivolska, A?ker?eva, Tr?a?ka. Trije mulci v bolhci pridivjajo ?ez rde?o po Tr?a?ki proti Tivolski, jaz imam na Tivolski zeleno ampak se ustavim, ker jih opazim, starej?i mo?akar v Nissanu Patrolu pa spelje (tudi ob zeleni) z A?ker?eve na Tivolsko. In je po?ilo. Nih?e ni bil po?kodovan (razen kak?na bu?ka), je pa bilo zanimivo gledati Patrola, ko je naredil salto v zraku ?zmeden??zmeden??zmeden? in kon?al na levem boku obrnjen z nosom nazaj proti A?ker?evi. Bolhca je bila le malce udrta spredaj.

Patrol vs. "bolhca" = 0:1

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men je pa tale koncept "prave policije" totalno zgre?en, ker ne more par, sori izrazu - pacientov vzet zakona in predpisov v svoje roke (niso niti poobla??ene osebe za kej tacga) in sami pisat obenem zakon ulice! <_<

 

Vrjemte mi, da vkolikor ni telih descov sam gobc, se bodo zlo hitr znajdl na sodniji, na preiskovalnem oddelku, pa bomo pol vidl kok bodo hrabri, k tlele so tut najve?ji junaki (skor vsi) potem ratal poni?ni kokr pudl?ki! :danzoman::P

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.