Skoči na vsebino

Promet, nesre?e in ZVCP


Allyssa

Priporočeno sporočilo

Sej ne bi rad stra?il samo bi vas opozoril, da je policija ?isto besna od tistega prispevka na Kanalu A in po Ljubljani in okolici v zadnjih tednih pospe?eno vr?i izredne preglede vozil. Gledajo predvsem ali so ustrezne homologacije.

 

Napadli so tudi xenonke, ki nimajo ustrezne homologacije (avtonivelacija in ?i??enje ?arometov). Kazni, ki jih talajo so cca 130? + izredni tehni?ni za 30? pa ?e tablice poberejo, dokler ne da? notri halogenk.

 

Tako, da vsi tisti, ki nimate homoxenonk, dejte mal mirkat, da ne bo spet napad na denarnico.

 

 

Ou crap..... :blink: To pa ni fajn....

 

 

Kako pa preveri avtolivelacijo??

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole sem prebral na avtomobilizmu:

 

Izredni tehni?ni:

ob 23 se je lepo pripeljal za mano z accordom pred R (vozil za mano kar lep ?as na obvoznici) in ker imam za vse ostalo zrihtane papirje je pa? najdu xenonke. pa smo ?li na vodovodno, kjer so ugotovili isto - edina napaka na avtu so ksenonske ?arnice. fora je v temu, da bi moral imeti avtomatsko nastavitev vi?ine snopa. avto je po?akal tam, brez tablic. v soboto pa lepo halogenke noter in nazaj po tablice.

 

Nisem lih prepri?an da ima vsak avto ki ima original xenon avtomatsko nastavljanje lu?i (to jest razumem kot nastavljanje lu?i glede na naklon avta ipd., ne nastavljanje iz notranjosti vozila).??

 

Me je pa policija ?e 2x ustavila ko sem ?e imel xenon in nikoli ni bilo nobenega problema, niti omenjeno ni bilo, res pa je da nisem bil pameten,nisem te?il, nisem napihal, nimam ekstremne predelava,nisem ?el iz drag race-a ipd., v lu?eh so le?e in ne sveti na vse strani, oz. sem imel pa? sre?o s policaji.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Razmi?ljanja dveh avtomagazinovcev (Du?an Luki? in Vinko Kerenc) o predlogu za povi?anje kazni. Hehe, Du?an tud ne mara ?lendra :hudicek:

 

?koda, da lahko pi?emo in pi?emo, dajemo primerjave, predloge, pobude, razmi?ljanja a o na?i varnosti na cestah odlo?a nekaj senilnih volov in tistih, ki jim je tako stanje po godu. Ljudje bodo pa umirali ?e naprej in zato bodo popolnoma sami krivi, ker bodo imeli neprilagojeno hitrost.

 

Dr?ava, DRSC, DARS, Ministrstvo za promet, SPV, policija pa bodo oprani vsake krivde, ker mrtvi pa? ne govorijo. :(

 

 

sorry za mal slab?e slikce (telefon pa? ni scaner)

 

post-133-1191767188_thumb.jpg

 

post-133-1191767247_thumb.jpg

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

heh sem tudi v zivo veckrat dozivel take stvari...

tole je v srbiji, ce se ne motim...

boli njega on je v kamionu....

se pa spomnem, enkrat mi je po avtocesti po prehitevalnem pasu nasproti pripeljal kamion s plugom...

jaz sem peljal cca. 120km/h on pa ene 60-80km/h...tam je bil, ker je spluzil cesto :hohoho:

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Spet tragi?na nesre?a pri Ilirski bistrici

 

Pa kaj se dogaja v okolici Ilirske, zadnji? dva, danes spet eden - David ti bolj pozna? situacijo na tvojem koncu. Men se je zdela tako cesta iz Ilirske proti Kne?aku (?ez ?embije) kot tale proti Pivki ?isto normalno zgledna cesta s solidnim asfaltom. :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

asfalt je tam ?e u redu, v?asih je bil na tej cesti kjer se je danes pripetila nesre?a katastrofalen asfalt, oz. bolje re?eno "sama jama", ki pa so ga ?e pred ?asom zrihtali in je sedaj skoraj celo pot o.k..

Vzrok mora ti?ati nekje drugje.

 

Aja, pa to ni ista cesta kot pri tisti nesre?i zadnji? (da nebo pomote).

 

Na obeh cestah je pomojem ?e najve?ji problem to da so dokaj ovinkaste, in nepregledne (hribi itd.), in ko naleti? na kamio/avtobus/po?asneta si ga najeb***, in zna bit v?asih kr problem prehitet, pol pa rata kar rata.......na?alost. :ne vem: :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaaa je bandaaaa......

 

Pojma nima kaj se dogaja v na?ih krajih... ?e dobro da me ni ni? tam.... :(

 

Oba ponesre?ena poznam... oziroma vse 3 hude nesre?e...

 

No in kot da nebi blo ?e vsega dovolj... se je sklatila ?e moja mama.... in sicer z avtom od mojega psa..... :(

 

Prilagam slikco...

 

Ampak njej za?uda :blink: NI NI?!!!

post-228-1194273986_thumb.jpg

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O David... dobro, da si ?e z nami, ker me je moj ?esti ?ut tako ?udno opozarjal, ko sem pomislil nate ?e posebej ob obeh zadnjih dogodkih, ki so bili v zvezi z Ilirsko.

 

Vidim pa da vse le ni bilo bp in da je mama kar dobro zli?kala avto - je bil kriv kak?en betonski steber od ograje? Mah glavno da ji ni ni?, pleh se pa da zamenat. :)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res mi ni jasno,kaj je z temi vozniki iz teh krajev??! :whatever:

V skoraj vsaki nesre?i,ki se zgodi na primorskem z smrtnim izzidom,so udele?eni. :ne vem:

Par let je bil ?e kar mir tu pri nas,zdaj pa vsak teden kak mrtev.Nekaj res ne ?tima... :(

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pojma nimam kaj se dogaja zadnjega pol leta.... namre?... v tem obdobju je ?e 7 ljudi umrlo tukaj... kar je zaskrbljujo? podatek... ampak v isti sapi si upam trdit da kot vozijo tukaj... je ?e malo mrtvih... :angry:

 

Kakorkoli.... o?i na pecljih in pazljivo na cesto... jaz sem po novem ?e 4krat bolj pozoren in pripravljen na nepri?akovane situacije.....

 

 

LP David

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res, da ni povezano z prometom je pa z alkoholom, pravkar sem pri?el iz urgence, kamor so odpeljali enega kolega, malo je preve? spil in mu je spodrsnilo na spolskih plo??icah (to je mo?no tudi v treznem stanju). Samo vseeno malo v poduk: alkohol je treba jemati resno, ?e ne znate piti potem se ga izogibajte!!!!!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ker smo glih pri alkotu in je Martin ravnokar za nami je mogo?e zanimivo tole kar bom zdajle napisal.

 

Malo sem se sprehodil po straneh policije in zasledil zanimiv in isto?asno stra?no ?okanten podatek. V leto?njem letu do polletja je bilo od 127 povzro?iteljev nesre? s smrtnim izzidom kar 48 povzro?iteljev alkoholiziranih.

 

post-133-1194904883_thumb.jpg

 

To je skoraj 40% alkoholiziranih povzro?iteljev kar je katastrofa brez primere. Zakaj torej ukrep predlagateljev noveg ZVCP-ja za dvig zgolj kazni za hitrost? Odgovor ti?i v drugi tabelci, kjer so zapisani samo primarni vzroki v katere po neki ?udni sprevr?eni logiki alkohol ne spada saj je ozna?en "le" kot sokrivec nesre? :blink:?zmeden?

 

Halo? A se je tem kretenom na ministerstvu res ?isto zme?alo? Da o Svetu za preventivo in blabla sploh ne bom govoril. Stavim, da se 95% nesre? kjer je vpliv alkohola sploh ne bi zgodilo in avtomati?no ne bi prihajalo do kao "primarnih" vzrokov za nesre?e.

 

Se pravi, ?e vzamemo alko kot primarni vzrok (kar definitivno je) in ga uvrstimo v tabelo ter za to ?tevilo zmanj?amo ostale primarne vzrok zelo hitro ugotovimo, da je alkohol dale? na prvem mestu kot vzrok prometnih nesre? in ne neprilagojena hitrost.

 

In kaj naredi na? zakonodajalec - alkota se ne dotakne pri vi?anju kazni ampak spet demonizirajo "neprilagojeno" hitrost kot najhuj?e zlo na na?ih cestah. Wrong guys - neprilagojena hitrost sicer je problem vendar ne tak?en kot ga ?elijo prikazati ?e posebej zaradi dejstva, da tja notri tla?ijo vse nesre?e, ki so lahko povzro?ene tudi zaradi slabih cest, neustrezne signalizacije, rasutega tovora na cesti??u, slabih gum, tehni?nih napak na vozilu itd itd.

 

Pri tem pa se nih?e ne vpra?a naslednje zanimivosti, da so pri prekr?kih in rutinskih pregledih ugotovili, da je od tisth, katerim so dali za pihat "samo" 7-8% alkoholiziranih!!! Se pravi tistih 7 do 8 % naredi torej 40% fatalnih nesre? - pa pizda, bedak vidi da je tukaj nekaj hudo narobe.

 

 

 

Saj vem da sem predolg samo mogo?e ?e ta podatek. Na AC-jih imamo v prvem polletju "samo" 8 mrtvih a od tega jih je 7 odnesla nesre?a pred golovcem, kjer ni bila kriva AC ampak na?in postavitve voznih pasov, ki naenkrat niso bili ve? fizi?no lo?eni. Kaj ho?em povedati? AC se izkazuje kot dale? najbolj varna cesta (sploh glede na ?tevilo vozil in prevo?enih km) a se na njej izvajajo najstro?ji "preventivni" ukrepi glede hitrosti v smislu stacionarnih in mobilnih radarjev.

 

A je to res potrebno, glede na to, da se ljudje pobijajo na regionalkah, lokalnih cestah in v naselju? Za varnost zgleda da ne za polnjenje prora?una pa?.

 

?e statistika

 

Mrtvi v prometnih nesre?ah glede na kategorijo ceste

V prometnih nesre?ah je najve? udele?encev umrlo:

???? na regionalnih cestah ? 37 (33),

???? na glavnih cestah ? 26 (31),

???? v naseljih z uli?nim sistemom ? 22 (24),

???? v naseljih brez uli?nega sistema ? 21 (17),

???? na lokalnih cestah ? 16 (5),

???? na avtocestah ? 8 (9).

 

vsi podatki so iz vira Policija

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mene pa ?alosti to, da v ?asu dozorevanja mo?ta v vino nisem na slovenskih cestah ugledal nobenega policista. To potrjuje mojo teorijo o kaoti?nem prometu pri nas - ni kontrole.

 

sploh pa, Boss, kaj se ?udi?? saj imamo ?e himno pijansko, kako je potem ?ele z ljudstvom in odnosom dr?ave do alkohola.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sploh pa, Boss, kaj se ?udi?? saj imamo ?e himno pijansko, kako je potem ?ele z ljudstvom in odnosom dr?ave do alkohola.

 

Quote iz "Wikipedie":

Anthem: "The Drinker's Song" also known as "Zdravljica"

:hohoho:

Sicer pa ja, to tudi v Avtomagazinu poudarjajo kak?ne neumnosti se dogajajo pri nas. Na AC se zgodi dale? najmanj nesre?, kljub temu da vsi vemo, da mnogo ljudi vozi prehitro in je splo?no gledano hitrost najve?ja. Ampak neeee, tu se da najbolj kasirat. <_< In zato me?emo denar za stacionarne radarje.

Obenem je res ena najve?jih cvetk tole kar si ugotovil Boss, da je alkohol ?e tako zelo malo kaznovan napram hitrosti. No saj vasih se jim posre?i s kak?nimi udarnimi akcijami, ko recimo ustavljajo avte ko pridejo direkt iz gostilne (primer: mene :D) samo kaj ko to delajo premalo. Ponavadi predvsem za Martinovo, ?ez celo leto se jim pa ve? ali manj jebe.

In ?e nekaj, v Koloseju sem videl reklame proti alkoholu.

To ?e spijemo pa gremo

Na sliki pa avto kako leti v oblake

40% nesre? v katerih je en udele?enec umrl je imelo v krvi ve? alkohola kot ga dovoli zakon.

Skratka zelo dobre reklame ampak kaj jih ne bo nih?e jemal resno. :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo se je ?e za?elo - u?inki "obvezne" menjave gum se ?e poznajo :unsure:

 

Samo danes sem videl:

 

- 3 nalete na ljubljanski severni obvoznici okoli 16:30 ure - vsi trije v slabih dveh kilometrih

- avto je na ?martinki povozil pe?ca okoli 17:00 ure

- hud nalet na ?tajerski AC pri izvozu za smer Litija okoli 17:10 ure

- nalet na izvozu iz obvoznice pri Fu?inah - cca ob 17:15

 

Za name?ek me je pa ?e zjutraj presenetil sodelavec, ki je povedal, da je njegova ta??a v?eraj imela nesre?o - kljub zaviranju se je zaletela zadaj in razbila poleg svojega tri mesece starega avta ?e tri druge. Nakar mi model pravi, da ?e dobro, da je zjutraj zamenjala gume saj bi se z letnimi sigurno ubila?!?!? Pa sem bil raje samo tiho. ?zmeden?

 

Pa kdaj se bo na?el heroj in opozoril ljudi, da naj bodo z zimskimi pnevmatikami na suhem in mokrem ?e bolj previdni kot z letnimi in da bodo kon?no uni?ili mit o superiornosti zimskih gum.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ja potem je tu se dejstvo, da ko je bolj mrzlo in je vlaga v zraku (kot je teh dni) je asfalt nekako "presvican" in vse drsi stokrat huje kot poleti...

Tko da, ce ze morate dirkat potem vsaj upostevajte daljso zavorno pot in drzite vecjo varnostno razdaljo!

(zdaj govorim kot bi bil stari ata :) )

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.