Skoči na vsebino

M6- smrad v kabini


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni

 

Meni se ob?asno pojavlja (ko stojim na semaforju) smrad v kabini. Smrdi po izpu?nih plinih (vsaj mislim). Ima ?e kdo tak?ne probleme?

Imam pa Mazdo 6 diesel

 

Webasto in njega prekratka ispu?na cev.

 

Re?itev:

 

Podalj?anje te izpu?ne cevi do srede avtomobila, da se zadeva ne kadi direkt v zra?nike, ki so nad motornim pokrovom.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Webasto in njega prekratka ispu?na cev.

 

Re?itev:

 

Podalj?anje te izpu?ne cevi do srede avtomobila, da se zadeva ne kadi direkt v zra?nike, ki so nad motornim pokrovom.

 

Ja,samo tukaj pi?e,da se pojavlja smrad pred semaforjem? :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja,samo tukaj pi?e,da se pojavlja smrad pred semaforjem? :whatever:

 

aha to?no... ko se ustavi? se dim iz Webasta ?iri to?no navzgor in pred zra?nike na havbi. ?e se pelje? ga pa? odpihne nazaj.

 

Dogaja se pa to predvsem ob hladnih dneh, ko lahko webasto dogreva ?e desetine kilometrov od samega ?tarta avtomobila. Poleti namre? tega ne bo? zaznal in tudi dim, ki se vali iz webasta ima druga?en vonj od tistega iz samega motorja - ne me vpra?at zakaj, ker mi ni jasno; verjetno ima veze z druga?nim na?inom gorenja. :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aha to?no... ko se ustavi? se dim iz Webasta ?iri to?no navzgor in pred zra?nike na havbi. ?e se pelje? ga pa? odpihne nazaj.

 

Dogaja se pa to predvsem ob hladnih dneh, ko lahko webasto dogreva ?e desetine kilometrov od samega ?tarta avtomobila. Poleti namre? tega ne bo? zaznal in tudi dim, ki se vali iz webasta ima druga?en vonj od tistega iz samega motorja - ne me vpra?at zakaj, ker mi ni jasno; verjetno ima veze z druga?nim na?inom gorenja. :P

 

BDW-a je kdo od nas ?e naredil to modifikacijo z speljano cevko?Kak?na pride-kovinska ali kak drug material?Jaz bi jo,namre? v?asih zjutraj mi gre res na ?ivce ta smrad,kot da sem v kakem starem dajcu. :ne vem:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na Gami ti to naredijo (cena :ne vem: ) a se bom vseeno ?e prej pri mojstrih na Webastu ustavil in povpra?al, ?e podalj?anje auspuha kakorkoli vpliva na delovanje grelca. Recimo, da bi ga du?ilo al kej podobnega. <_<

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na Gami ti to naredijo (cena :ne vem: ) a se bom vseeno ?e prej pri mojstrih na Webastu ustavil in povpra?al, ?e podalj?anje auspuha kakorkoli vpliva na delovanje grelca. Recimo, da bi ga du?ilo al kej podobnega. <_<

 

Ne bi reku,da kakor koli vpliva na kvaliteto izpuha ali delovanje webasta,ker sem na sosednjem forumu(IT.)

zasledil,da so to ?e naredili.Samo oni ne dajajo slik in razlag,kako kaj naredijo,ker ali ne delajo ni? sami,ali pa ne znajo dat slik na forum. :P Tako,da bom kar tvoje mnenje po?akal in se pol lotil stvari. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ti to na servisu re?ijo v garanciji? Ve kdo mogo?e?

 

Hm,to pa res ne bi vedel,ker to ni neka kao napaka-vse imajo tako narejeno in to ni okvara.

Probaj iti vpra?at na servis in reportiraj,kaj si re?il.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bom fotru to kar sam naredu, ni neka revolucija, cev pa tudi ni problem, ker se kupi na metre.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bom fotru to kar sam naredu, ni neka revolucija, cev pa tudi ni problem, ker se kupi na metre.

 

Dej,pa pol sporo?i,kako si to re?u.Ker to pa res ne bi smelo bit te?ko,?e za nas hobi-mehanike.

Samo cev ne vem,kak?no dat gor. :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ti to na servisu re?ijo v garanciji? Ve kdo mogo?e?

 

Na nem?kem forumu sem prebral, da so tistim, kateri so se prito?evali zaradi smradu, to re?evali

v okviru garancije.

Moje mnenje je, da bi to moralo biti v okviru garancije, saj gre za neustrezno konstrukcijsko re?itev, katero je pa? potrebno v okviru garancije re?iti.

 

Lp,

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na nem?kem forumu sem prebral, da so tistim, kateri so se prito?evali zaradi smradu, to re?evali

v okviru garancije.

Moje mnenje je, da bi to moralo biti v okviru garancije, saj gre za neustrezno konstrukcijsko re?itev, katero je pa? potrebno v okviru garancije re?iti.

 

Lp,

 

Ja,sej v italiji tudi to re?ijo zastonj-tudi po poteku garancije.Od letnika 2006 naprej je pa to baje re?eno ?e tovarni?ko. :ne vem:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na?el sem sliko,kako je en ?lan re?il to zadevo z smradom Webasta .Edino ta gumijasta spojka me ne prepri?a. :whatever:...ali pa?? :ne vem:

No,kakorkoli,na sliki je cevka izpusta plinov webasta-- (Auspuha) pred in po "izbolj?avi".Cev pa je napeljal skoraj do zadnjega odbija?a,kjer je original auspuh.Situacija naj bi se 100 % izbolj?ala.

post-399-1198912058_thumb.jpgpost-399-1198912092_thumb.jpg

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.