Skoči na vsebino

Nakup Mazde6 - Karavan - Kaj izbrati?


Sokol

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 190
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Za eno lu?no nem?ko Mazdo 6 mi je celo en prodajalec odpisal na mail potem pa dobim reply:

 

Autogalerie Osterode (do tu je ?e v redu re?em kul, je firma) potem pa ime in priimek:

Vahdet Cankaya - Mislim WTF? ?e to ni turk pa tud ne vem kdo je :)

 

Druga?e ceno je pa dal 11.000 EUR kot export preis. A mi zna kdo povedat ?isto tako na splo?no koliko je stro?kov na ta export preis da lahko ti prijavi? avto v Sloveniji? (takse, carina itd.?)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Turk je pa kaj...itak jih je 6 miljonov tam

 

Export preis+DDV+DMV+eventuelno zacasne nemske tablice

Pa vse papirje mora met (EU homologacija, COC, racune itd)

Ce ni homologacije jo naredis pac tukaj.

 

Napis mu, da ti zrihta se popusta (indirim v turscini :) ) pa je

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja samo on mi je napisal da z 11.500 EUR kolikor je prodajna gor naj bi bil export preis 11.000 EUR jaz pa ?e na to pla?am 20% ddv-ja pridem na 13.200 EUR kar je mal velik.

 

?e ima oni gor prodajno 11.500 EUR bi moral bit export preis brez MwSt. 19% = 9.315 EUR al kako? :policaj:

 

Druga?e je pa tole slika notranjosti pa me zanima ?e kdo ve a je tole Alcantara oblazinjenje?

Objavljena slika

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne nobena 6-ka nima alcantare...je pa serijsko oblazinjenje stare 6-ke TE oprema...

Mehko je pa res :)

 

Glede Mwst-ja: itak smo EU tako da ce je on placal, potem ti nimas kaj placat. Ostane ti DMV pa tablice pa registracija

Nekako tko (zelo priblizno)

-tehnicni pregled v nemciji (ce ga nima) je okoli 50eur

-zacasne tablice (zavarovanje) 150eur

-dmv pa 5% od 11000eur

-ekoloska taksa cca. 100 eur

 

tko nekak, naj me popravi kdo, ce sem grdo falil

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim da bo res tako nekako ja. Druga?e sem pa malo srfal zdaj in slu?ajno naletim na eno temo na Avtomobilizmu kjer je en tipo primerjal Passata in Mazdo 6 pa sem samo ?zmeden? ker jo je spljuval do konca.

 

Sam sem bil lastnik Passata 1.9TDI 110HP + chip tunning, Karavan, Fourmotion, Hightline, naredil z njim 100.000 km in sem trenutno lastnik mazde 6 136CD GT in tudi na njej imam 100.000km.

Moje izku?nje s pasatom so bile naslednje: Lega na cesti bistveno bolj?a, vendar je treba vedeti da je bil 4x4, zato ni lih dobro primerjati z 6. Poraba pasata 4x4 6.1 L/100km kmbinirane vo?nje, Mazda 6 porabi pri enakem stilu vo?nje, 7.1 L/100km. Izdelava notranjosti bistveno bolj?a pri passatu, bolj?a plastika, kvalitetnej?i materiali, dizajn, ...., pri mazdi, plastika na vratih pretanka, skoraj noben plasti?ni del ni pritjen, armaturka cenena, sede?i slab?i kot v passatu. Zunanji izgled mi je pri mazdi bolj?i, mislim da so masko dobro zadeli in ji dali ?portni videz. Glede plo?evine in kvalitete barve, podvozja, je sama izdelava pri passatu bila bolj?a, pri mazdi imam probleme z rjavenjem podvozja, in jeklenih pre?k na zadnjih oknih(trikotnih), originalna alu plati??a so se mi na mazdi ?e zlu??ila. Motor pri Mazdi je ti?ji uglajenej?i, ne pije ni? olja med servisnim intervalom, pri passatu sem moral dolivati 0.7L med servisnim intervalom, serviser pa mi je odgovoril da je to normalno. Pri passatu mi je urezala turbina na 99 tiso? km, tudi pri bratovi mazdi 6 je urezala turbina nekje na 80 tiso? kn, na mojem ?e deluje.

Najbolj me je razo?arala elektronika v Mazdi 6 ESP, ESC, Traction control, mislim da je v prospektu omenjenih enih 5 sistemov, ampak delujo? je edino ABS, vse ostalo pa se vklopi prepozno in kak?nega drugega efekta kot pri?iganje lu?k na armaturki nima, govorim zato, ker sem se na lastne o?i prepri?al kako bi elektronika morala delovati, test je bil z Mercedes E 320CDI, mazda ima elektroniko zani?. Na Mazdi sem imel probleme tudi z xenonskimi lu?mi, menjal sem lu? ?e 3 krat, tu mislim da so imeli neko serijsko napako, ki pa so jo odpravili, sedaj mi ni crknila luć ?e 3 leta, prej sem menjaval na pol leta. Kar se servisnih uslug ti?e, VW(Porshe LJ) je bistveno bolj profesionalen od AC Cosmos v LJ, v AC Cosmosu, ti re?ejo da te pokli?ejo ko bo avto gotov, ko jih pa ?ez 2 dni pokli?em, pa pravijo de je avto bil gotov ?e v?eraj, ?e nikoli me niso oni poklicali, kdaj lahko pridem avto iskati, pri VW pa so se dr?ali tistega kar so rekli, prevzem avta pri VW traja 10min, pi Cosmosu pa kak?no uro ali ve?.

Nagradno vpra?anje ali tip prodaja bu?e? Pa na obeh avtih je vsul turbino na manj kot 100k prevo?enih :whatever: driver wannabe verjetno...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Takim zgodbam ne preve? verjet... na tem forumu najs je ?e ogromno, ki smo ?e davno prestopili mejo 100.000km pa ?e vseen turbince delujejo tako kot morajo. Se jo da pa hitro uni?it, ?e se malce potrudi?. Zjutraj ko je mraz gas do konca do blokade pol pa na avtocesto pa 200 na uro za 10minuta pa takoj ustavit pa avto ugasnit. Po moje to naredi? ene 5x - 6x pa je turbina za na odpad.

 

DSC deluje popolnoma v redu oziroma cel za malenkost prezgodaj ampak ker je varnost na prvem mestu je to OK. Z mrcedesom tega sploh ne more? primerjat, ker ima pogon na drugem koncu in se stabilnostni sistem mora odzivat popolnoma druga?e. Skratka ne primerljivo.

 

Originalna plati??a se ne lu??ijo in mislim, da nobenmu od na?ih ?alnov tudi ne.

 

Strinjam se z ugotovitvijo glede ksenonk (urejeno z novej?o verzijo elektronike).

 

Porabe, ki jo omenja je en velik bullshit, ker jaz vozim tako Mazdo 6CD in Golfa 1,9 TDi in kljub temu, da je golf ene 200kil la?ji je poraba samo za cca 0,3 litra v povpre?ju v prid Golfu. ?e bi bila avta enako te?ka bi bila poraba enaka pri istem re?imu vo?nje.

 

Primerjava Mazde in omenjenega passata tudi ni na mestu, ker je bila nakupna razlika sigurno 1,5 milje SIT v prid Mazdi. Kar se pa ti?e plastike, dizajna, notranjosti je pa tako, da imajo vsake o?i svojega malarja in kar je enemu v?e? drugemu ni in obratno - men je ravno dizajn notranjosti veliko lep?i kot v VW-ju.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja saj se je tud men zdelo da mora bit to en "fauve" fanatik :) Notranji dizajn je pa tudi meni dost lep?i na mazdi kot pa oglatost pri nemcih.

 

Druga?e pa dajte mi malo povedat kak?ne so opcije glede materjalov sede?ov? Kolikor je meni jasno je ena opcija ko so sede?i skoraj celi ?rni v najbolj oskubljeni verziji Mazde 6. Potem po moji logiki so naslednji eni ki imajo stranske robove ?rne, notranji del pa je malo svetlej?i. Potem sem videl ?e tak?ne svetle kot so ti na zgornji sliki in na koncu je usnje. Je kvaliteta sede?ev v tem vrstnem redu?

 

Druga?e pa bi rad sli?al komentarje lastnikov usnjenih sede?ev kako se obnesejo. Moje lai?no mnenje glede usnja na avto sede?ih (?e nisem poskusil). Nekoliko bi po moje moral drset, pozimi mrzel, poleti vro?, prej ti za?ne te?t ?vic po hrbtu in pa prej se za?ne gubat, izgubljat obliko kot sede?i iz blaga. Ga je pa verjetno la?je ?istit. Tako da bi res prosil kdor ima usnje ?e lahko napi?e svoje mnenje glede usnjenih sede?ev glede na navadno blago.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje lai?no mnenje glede usnja na avto sede?ih (?e nisem poskusil). Nekoliko bi po moje moral drset, pozimi mrzel, poleti vro?, prej ti za?ne te?t ?vic po hrbtu in pa prej se za?ne gubat, izgubljat obliko kot sede?i iz blaga. Ga je pa verjetno la?je ?istit.

 

Si ?e vse napisal. :D

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim da bo res tako nekako ja. Druga?e sem pa malo srfal zdaj in slu?ajno naletim na eno temo na Avtomobilizmu kjer je en tipo primerjal Passata in Mazdo 6 pa sem samo ?zmeden? ker jo je spljuval do konca.

Nagradno vpra?anje ali tip prodaja bu?e? Pa na obeh avtih je vsul turbino na manj kot 100k prevo?enih :whatever: driver wannabe verjetno...

 

No, jaz sem se kar nekaj prevozil s passatom in na ob?utek je res precej robusten, materiali kao bolj?i kot pri mazdi, plastika vrat, kljukice so pri mazdi res malo japonski. Sicer pa je passat kot en kamion za vozit, sicer novega kao hvalijo, ni pa dost bolj?, ?eprav na nekaterih testih kar nekaj zmaguje (Autobild, pri nas...) - poleg tega vse mine ko pri?ge? tega dizla, dane govorim o cukanju motorja. Je pa VW menjalnik nekoliko lep?e teko?, po drugi strani je pa passat rahlo trdo podvozje. Nekako ni prav veliko stvari, ki bi te navdu?evale pri passatu.

 

Sploh pa ne verjamem da je imel s 4x4 passatom 6.1 porabo, kolega je imel 110 konjskega in je vozil kot po jajcih, pa je porabil okoli 6.2, 6.3, ?e dodate 4x4 vsaj pol litra ve? in ?e je tip vozil da je zjebal turbino, potem ga je moral res gnat in ni variante za 6.1. Je pa dejstvo, da novej?i dizli zaradi ekolo?kih norm ne morejo porabiti ve? tolk malo kot pa stari TDIji, ki se za njimi kadi in grdo ropotajo. Passat je overal soliden avto brez kakr?nekoli prefinjenosti, medtem ko ima mazda sigurno ve? karakterja. Passat samo daje vtis da se pozneje raz?klopotal kot mazda, pa ni v tem ni? bolj?i. Glede elektronike ni kak?ne velike razlike v delovanju, pri mazdi zelo solidno dela vse skupaj.

 

No ?e en kolega je izbiral med novim 2.0TDI in 6-ko, potem pa je dobil 5-ko za peljat isti dan kot passata in je vzel 5-ko, nekako mu passat sploh ni sedel in ima precej za skritizirat, tko da vsakemu svoje,noben ni slab, mazda tudi ni popolna, VW pa ?a manj - pa ?e bogato pla?a? vsako malenkost.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Druga?e pa bi rad sli?al komentarje lastnikov usnjenih sede?ev kako se obnesejo. Moje lai?no mnenje glede usnja na avto sede?ih (?e nisem poskusil). Nekoliko bi po moje moral drset, pozimi mrzel, poleti vro?, prej ti za?ne te?t ?vic po hrbtu in pa prej se za?ne gubat, izgubljat obliko kot sede?i iz blaga. Ga je pa verjetno la?je ?istit. Tako da bi res prosil kdor ima usnje ?e lahko napi?e svoje mnenje glede usnjenih sede?ev glede na navadno blago.

 

Nimam M6 mam pa 14 let starega Xedosa 6, za usnjem in povem ti oblike ne izgubljajo, ?e je mrzel pri?gem gretje :bravo: ?e pa je vro? pa je bolj jeba :( , ali pa tudi ne ker so be? barve, samo ko jih sonce orng dobi so lahko tud beli, pa bo? sko?il iz avta ?zmeden? ko se bo? gor usedel v kratkih hla?ah. Koliko in kdaj za?vica? pa je odvisno od posameznika, jaz grem cca 5 minut predno grem iz slu?be( letos bo tudi to remote controlled :danzoman: ) in po?enem klimo in jo usmerim v sede?, potem pa se v miru prepedenam in se dejansko usedem na relativno hladen sede? :ouje: in se oddrajvam proti domu. Tako da ?e se zanjde? je ql, druga?e pa ti raje priporo?am navadne tekstilne sede?e, je manj dela, razen z pucanjem. :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nimam M6 mam pa 14 let starega Xedosa 6, za usnjem in povem ti oblike ne izgubljajo, ?e je mrzel pri?gem gretje :bravo: ?e pa je vro? pa je bolj jeba :( , ali pa tudi ne ker so be? barve, samo ko jih sonce orng dobi so lahko tud beli, pa bo? sko?il iz avta ?zmeden? ko se bo? gor usedel v kratkih hla?ah. Koliko in kdaj za?vica? pa je odvisno od posameznika, jaz grem cca 5 minut predno grem iz slu?be( letos bo tudi to remote controlled :danzoman: ) in po?enem klimo in jo usmerim v sede?, potem pa se v miru prepedenam in se dejansko usedem na relativno hladen sede? :ouje: in se oddrajvam proti domu. Tako da ?e se zanjde? je ql, druga?e pa ti raje priporo?am navadne tekstilne sede?e, je manj dela, razen z pucanjem. :D

 

To?no tako,kot si napisal YavarYe X6V6,?e je sede? hladen pozimi pri?ge? gretje sede?ev,poleti pa da? kako brisa?o ?ez sede?. :D Oblike ne izgubijo(baje mazda v 6-kah uporablja zelo kvalitetno usnje-tega nisem jaz ugotovil,ampak drugi).?i??enje in vzdr?evanje je zelo enostavno.Zadaj,na zadnjih sede?ih res zna malo drseti,?e vozi? malo "hitreje" v ovinke. :P Razpoke so minimalne(od vsakdanje uporabe)in ni? drasti?nega.Jaz ne bi menjal ve? za navadne sede?e. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no tako,kot si napisal YavarYe X6V6,?e je sede? hladen pozimi pri?ge? gretje sede?ev,poleti pa da? kako brisa?o ?ez sede?. :D Oblike ne izgubijo(baje mazda v 6-kah uporablja zelo kvalitetno usnje-tega nisem jaz ugotovil,ampak drugi).?i??enje in vzdr?evanje je zelo enostavno.Zadaj,na zadnjih sede?ih res zna malo drseti,?e vozi? malo "hitreje" v ovinke. :P Razpoke so minimalne(od vsakdanje uporabe)in ni? drasti?nega.Jaz ne bi menjal ve? za navadne sede?e. ;)

 

Ja jaz pa nikoli ne bi imel usnje notri, prava katastrofa, peljal sem Vel Satis ..(opcija nema da nema).. 900Km poleti,ne more? verjet, vse se lima kljub klimi itd..?zmeden?

pri mojem si rahlo vla?en po hrbtu po 900 km.. :bravo: preverjeno..!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja jaz pa nikoli ne bi imel usnje notri, prava katastrofa, peljal sem Vel Satis ..(opcija nema da nema).. 900Km poleti,ne more? verjet, vse se lima kljub klimi itd..?zmeden?

pri mojem si rahlo vla?en po hrbtu po 900 km.. :bravo: preverjeno..!

 

Not shure,?e je pravo usnje,ne bo? ni? vla?en po hrbtu(razen,?e ima? koga zdraven na sede?u,ki je pomanjkljivo oble?en-a, in se pol poti? po celem telesu :P ).In pa ne more? primerjat Vel Satisa z pravim avtom-tam v tistem ?udu so mogo?e montirali skaj namesto usnja. ;) V glavnem,ni nikoli nobenih problemov z usnjem-ne poleti ne pozimi,razen ?e si problemov sam ne naredi?.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Not shure,?e je pravo usnje,ne bo? ni? vla?en po hrbtu(razen,?e ima? koga zdraven na sede?u,ki je pomanjkljivo oble?en-a, in se pol poti? po celem telesu :P ).In pa ne more? primerjat Vel Satisa z pravim avtom-tam v tistem ?udu so mogo?e montirali skaj namesto usnja. ;)

A misli?,da si Renualt privo??i skaj v tem avtu?! ?zmeden? Sicer pa je vo?nja v tem avtu( 3.0 d tiptronic)

najmanj 2x udobnej?a kot v moji Mazdi; pa zdej ne mislit,da bi mojo ?estko menjal za tisto grdobo :P , samo kar se udobja ti?e, kapo dol.... :rispekt:

Sicer pa probaj nardit 500 km brez postanka na usnju pa zunaj +35! :blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A misli?,da si Renualt privo??i skaj v tem avtu?! ?zmeden? Sicer pa je vo?nja v tem avtu( 3.0 d tiptronic)

najmanj 2x udobnej?a kot v moji Mazdi; pa zdej ne mislit,da bi mojo ?estko menjal za tisto grdobo :P , samo kar se udobja ti?e, kapo dol.... :rispekt:

Sicer pa probaj nardit 500 km brez postanka na usnju pa zunaj +35! :blink:

 

Sem naredu lani julija,ko smo ?li na Sardinijo na dopust- ?e ve? km v enem ?usu. :P Ko smo se vra?ali,smo se peljali mimo Bologne,kjer je na semaforju pisalo:+40-stopinj namre?.In ti moram re?i,da nisem bil niti najmanj poten v Mazdi le ko sem stopil iz avta,se je vsul pot iz mene.In to je bilo edino potenje v vsej vo?nji. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ne more? Vel satisa s ?estko primerjat sploh pa ne po ceni. ?udi me, da Vel satis nima prezra?evanja sede?ev sploh po tem da je treba za tak avto dat >45.000? za kolikortoliko spodobno opremo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ne more? Vel satisa s ?estko primerjat sploh pa ne po ceni. ?udi me, da Vel satis nima prezra?evanja sede?ev sploh po tem da je treba za tak avto dat >45.000? za kolikortoliko spodobno opremo.

 

Ma ne, saj ne primerjam, samo sem hotu povedat, da me je edino usnje motilo - poleti, seveda! :(
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ne, saj ne primerjam, samo sem hotu povedat, da me je edino usnje motilo - poleti, seveda! :(

 

Kaj pa,?e bi bil heavy metalec in bi moral nosit usnjene hla?e in jakno tudi poleti,a? :P:D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kakorkoli uzames, usnje je zakon tako ali drugace. Kar se mrzlih stolov pozimi tice mas itak gretje sedezev. Kar se pa poletja tice pa tud ni take pene. Jst sm meu doskrat avto na soncu pa me ni neki hudo v rit peklo. Ze sam z esteskega vidika je usnje zakon :D

freebsd.jpg

ubuntu_user1.jpg

airsoftbar.jpg

mazdarx8.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Tudi slepa kura zrno najde:    
    • No pol verjamem, da ga nočeš imet.   Meni je tudi na Mazdi variabilna jermenica pela od 40k km naprej. Kar je tudi krepko prehitro. Pa ABS enota je bila že pri 40k km zanič. To se še pri Alfi ni zgodlo 😉   Verjamem, da se pri vsaki firmi zgodi, važn pa je procent, kolkim se to zgodi. In seveda, če se meni, sem lahko tudi edini, pa ne pogledam več 🙂
    • Lahko je bil anti-stalinistično nastrojen Ali pa se je uprl Rusom, ko je videl, kako super in lagodno je živeti na veliki nogi s tujim denarjem. 😉
    • Ne jaz, pač pa kolega. Je imel Ford fiesto. Kolikokrat smo ostali na cesti in kaj vse je zamenjal na njej. Ko jo je končno prodal je kupcu po par mesecih zaribala. In je imel probleme še naprej, ko se ga ni mogel rešit. Skratka, odločitev je padla. Nikoli Forda, prav tako ne nobenega Peugeota, s katerim sem imel pa  jaz miljon  problemov. 
    • Italija bi prekinila schengenski sporazum, Slovenija o tem ne ve nič | 24ur.com WWW.24UR.COM Da je Italija zaprosila za prekinitev schengenskega sporazuma s Slovenijo, je dejal podpredsednik italijanske vlade. Kot razlog je Antonio Tajani navedel nevarnost, da bi se med begunce infiltrirali teroristi z...   E makaronarji moji, pa lih oni največ migrantov pokasirajo na jugu
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.