Skoči na vsebino

Nakup Mazde6 - Karavan - Kaj izbrati?


Sokol

Priporočeno sporočilo

Kakorkoli uzames, usnje je zakon tako ali drugace. Kar se mrzlih stolov pozimi tice mas itak gretje sedezev. Kar se pa poletja tice pa tud ni take pene. Jst sm meu doskrat avto na soncu pa me ni neki hudo v rit peklo. Ze sam z esteskega vidika je usnje zakon :D

 

Ma ne vem. Kar se usnja ti?e se ?e nisem ?isto odlo?il. Se bom pa v nedeljo verjetno peljal z enim Audijem z leder zici pa bom na lastne o?i videl kako se obnese zadeva ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 190
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Ma ne vem. Kar se usnja ti?e se ?e nisem ?isto odlo?il. Se bom pa v nedeljo verjetno peljal z enim Audijem z leder zici pa bom na lastne o?i videl kako se obnese zadeva ;)

 

pa da se ne bo? pol ki za audija odlo?o :D:D

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz osebno sem zelo zadovoljen, da imam lederzice.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

?e dva mini vpra?anja.

 

En mehanik mi je omenil da naj bi bile Mazde6 letnik 2005 bolj varne kot letnik 2004? Je kaj bistvenega na tem? Po NCAP testih je sicer malenkost v prednosti 2005 letnik ampak kolikor razumem ni? bistvenega. Airbagi so ostali isti al ne?

 

In pa ?e eno pomembno vpra?anje. Ali je razlika med 120 konjsko in 136 konjsko Mazdo 6 2004 letnik samo v ?ipu ali tudi kaj drugega? (Spremenljivo geometrijo lopatic turbine imata obe?)

 

lp David

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala. ?e ni druge razlike, koliko stane pa ?ipanje z 120 konjske na 136?

 

Stric, ?e ?e bo? jo daj na 166, isti stro?ek, oziroma maminimalna razlika.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stric, ?e ?e bo? jo daj na 166, isti stro?ek, oziroma maminimalna razlika.

 

Ja to je res na?eloma da bi ?lo ?e vi?je lahko ?e se ?e ?ipira. Ampak na 166 ravno nebi ker nebi rad preve? obremenjeval ma?ine ampak na kak?nih 145 bi pa verjetno lahko. Tako ne mislim dirkat (pride v nekaj tednih nara??aj k hi?i in to ne eden ampak dva :)) gre se mi samo za to da imam nekaj ve? mo?i, da ?e se spravi? prehitevat kak?nega pacienta, ki ti za?ne potem ti??at gas ko vidi da ga prehiteva?, da pride? lepo mimo. A kdo od foruma?ov mogo?e ?ipira? Oz. ali je ?e kdo dal kam ?ipat in bi lahko koga priporo?al?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to je res na?eloma da bi ?lo ?e vi?je lahko ?e se ?e ?ipira. Ampak na 166 ravno nebi ker nebi rad preve? obremenjeval ma?ine ampak na kak?nih 145 bi pa verjetno lahko. Tako ne mislim dirkat (pride v nekaj tednih nara??aj k hi?i in to ne eden ampak dva :)) gre se mi samo za to da imam nekaj ve? mo?i, da ?e se spravi? prehitevat kak?nega pacienta, ki ti za?ne potem ti??at gas ko vidi da ga prehiteva?, da pride? lepo mimo. A kdo od foruma?ov mogo?e ?ipira? Oz. ali je ?e kdo dal kam ?ipat in bi lahko koga priporo?al?

 

Za ?ipanje kontaktiraj Wildcat - aka AS Skoren?ek.

 

Si pa res model, kr 2 naenkrat ? :bravo:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to je res na?eloma da bi ?lo ?e vi?je lahko ?e se ?e ?ipira. Ampak na 166 ravno nebi ker nebi rad preve? obremenjeval ma?ine ampak na kak?nih 145 bi pa verjetno lahko. Tako ne mislim dirkat (pride v nekaj tednih nara??aj k hi?i in to ne eden ampak dva :)) gre se mi samo za to da imam nekaj ve? mo?i, da ?e se spravi? prehitevat kak?nega pacienta, ki ti za?ne potem ti??at gas ko vidi da ga prehiteva?, da pride? lepo mimo. A kdo od foruma?ov mogo?e ?ipira? Oz. ali je ?e kdo dal kam ?ipat in bi lahko koga priporo?al?

 

Tudi z 136-konjsko pride? z lahkoto mimo pacientov,verjemi. :D In nekateri te pol samo ?udno gledajo,ko se pelje? mimo njih...

 

Tudi jaz vozim dva mala na zadnjih zicih mazde 6 karavan :ouje:

 

Enako,plus ponavadi nabasan prtlja?nik. ;):D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj mehankar sicer trdi, da 120 konjska brez filtra trdih delcev potegne bolje, kot 136 s filtrom. A je to dr?i na splo?no ali samo z zabasanim filtrom, ne vem.

 

Nobena 136 konjska nima PDF. :P Tvoj mehanik izgleda nima dosti pojma o mazdah 6 in bolj ugiba kot ne.Samo face-liftane ga imajo in imajo tudi 143 konji?ev namesto 136 . :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Med 120 in 136 konjsko so tako majhne, da izbira med tema motorjema pride ?ele zadnje na vrsto

 

recimo pri karavanki

 

136KM..........pospe?ek 10,7s do 100km/h in 196km/h top speed

121KM..........pospe?ek 11,0s do 100km/h in 194km/h top speed

 

zanimivo koliko je limuzina bolj posko?na od karavana

 

136KM.........10,4s in 200km/h

121KM.........10,8s in 198km/h

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Med 120 in 136 konjsko so tako majhne, da izbira med tema motorjema pride ?ele zadnje na vrsto

 

recimo pri karavanki

 

136KM..........pospe?ek 10,7s do 100km/h in 196km/h top speed

121KM..........pospe?ek 11,0s do 100km/h in 194km/h top speed

 

zanimivo koliko je limuzina bolj posko?na od karavana

 

136KM.........10,4s in 200km/h

121KM.........10,8s in 198km/h

 

Tej pospe?ki so bolj kot ne teoreti?ni.Ne vem,kako menjavajo in vozijo tej pobje,ki delajo te meritve.Vpra?aj Labija,koliko mu rabi od 0-100. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tej pospe?ki so bolj kot ne teoreti?ni.Ne vem,kako menjavajo in vozijo tej pobje,ki delajo te meritve.Vpra?aj Labija,koliko mu rabi od 0-100. :P

 

OK, to so uradni podatki :P vsi pa vemo, kolk Mazda 6 CD res potegne. :jupiii:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tej pospe?ki so bolj kot ne teoreti?ni.Ne vem,kako menjavajo in vozijo tej pobje,ki delajo te meritve.Vpra?aj Labija,koliko mu rabi od 0-100. :P

 

?e ima kdo extremno ?eljo po preizkusu realnih podatkov se lahko zmenimo, jaz prinesem G-tech RR in eden sproba vse avte, tako da nebo kakih razlik ?e med ?oferji.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo jaz o dvoj?kih govorim in so me izgleda sli?ali, kajti danes sem lahko samo zalaufal ma?ino pa pi?il v Ljubljano v porodni?nico kjer sem ravno ?e ujel akcijo. Tako da sem sedaj ponosen ata dveh fantkov. (Sicer malo prezgodaj rojenih ampak kolikor zaenkrat ka?e bo vse v najlep?em redu). Jezus kaki vikend me ?aka da poskrbimo da bodo zdravi :mi pijemoo: :cheers:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo jaz o dvoj?kih govorim in so me izgleda sli?ali, kajti danes sem lahko samo zalaufal ma?ino pa pi?il v Ljubljano v porodni?nico kjer sem ravno ?e ujel akcijo. Tako da sem sedaj ponosen ata dveh fantkov. (Sicer malo prezgodaj rojenih ampak kolikor zaenkrat ka?e bo vse v najlep?em redu). Jezus kaki vikend me ?aka da poskrbimo da bodo zdravi :mi pijemoo: :cheers:

 

?estike :jupiii: Pa ?im manj neprespanih no?i :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo jaz o dvoj?kih govorim in so me izgleda sli?ali, kajti danes sem lahko samo zalaufal ma?ino pa pi?il v Ljubljano v porodni?nico kjer sem ravno ?e ujel akcijo. Tako da sem sedaj ponosen ata dveh fantkov. (Sicer malo prezgodaj rojenih ampak kolikor zaenkrat ka?e bo vse v najlep?em redu). Jezus kaki vikend me ?aka da poskrbimo da bodo zdravi :mi pijemoo: :cheers:

 

?estitke tudi od mene :bravo:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Pogiju pristaja rožnata majica.
    • Men mal čudn zgleda, ampak važn, da si ti zadovoljen... 👍😉
    • A niso bli tut prej že? 🤔 Imam 2010 letnik. Sicer jih pa lahko zapiram samo na knof, niso avtomatsko, na zaklepanje avta. Sam čeljust je pa štekala očitno in je ploščico pobiral. Očitno ne vedno in ne čist, ampak vseen dovolj. Ploščice pa diski so ATE in sem jih menju Junija 2022, pa sem takrat fajn lepo spucu čeljust, vodila, podmazu... Slabi dve leti, pa sm pršu na želez, na zadnji desni. Sm pa biu na šihtu, zato sm mogu to hitr reševat in sprot. Potem sm gnjavu mehanika tam zraven, če mi lahko pogleda, kaj mi lahko še dans dobi, ker mu itak materjal vozjo dvakrat na dan, pa še popust ma, da grem jst lepo z avtom dons nazaj domov tut. Nisem prov velik kompliciral, naroču ATE, pa niso ble enake, vrnu ATE, potem sm vzel neke Optimal, ker je blo na zalogi in zadnjič je že nekdo spraševal na forumu o njih. Bom lahko s prve roke povedu 😄 Diska hvala bogu nism ferderbu. Za čeljust mi je pa reku, da načeloma ne rabim menjat obeh, na zalogi je bla pa samo ena za 123€, niti ne vem zdele katera, rabu sm jo tko al pa drgač. Dal jo je za 108€   Drugač pa ni nič vlekl avta, smrdel, tresl, karkol, tut zdej, k mam novo, nimam neki občutka, da bi avto bolj potegnu 😁 Dinozavrski motor, jebi ga Gledat sem šel pa, ker mi je pri namotanem volanu mal zaružilo, ko sm bremzu in sm mislu, da so verjetno opozorilni kontakti pr sprednjih ploščicah.
    • Za mostičke in praznike malo po Grožnjanskih enduro trailih.   18.1 km Mountain Bike Ride on April 30, 2024 by Edi Z on Strava WWW.STRAVA.COM Edi Z rode 18.1 km on Apr 30, 2024.  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.