Skoči na vsebino

Regulacija vi?ine snopa lu?i


Priporočeno sporočilo

Lep pozdrav :P .

No zadnji? sem opazil,da na M6 ne dela regulacija vi?ine snopa lu?i pa me zanima kaj bi lahko tu crknilo.Je to kak motor?ek,ki je ?el k vragu ali kaj drugega <_< ?

 

Hmm,ni? dobrega ne bo...?e ima? ?e garancijo pol urno na servis,kjer ti bodo ugotovili,al je crknil motor?ek za regulacijo xenonk ali pa "samo" modul.Meni je ?el modul in so mi pol oba zamenjali v garanciji(dali so mi od face liftane,kjer so to zadevo z moduli re?ili...recimo).To je pri starej?ih M6 kar pogost pojav.

Sicer pa,kot sem nekje ?e napisal,to ?isto z lahkoto sam izproba?.Pri?gi kratke lu?i in se nasloni na blatnik pri lu?i(na rahlo,da ne bo? naredil kake bu?e v blatniku ;) )Pritisni proti tlom in sli?ati more? motor?ek,ki se oglasi vsaki?,ko pritisne? in spusti? blatnik.?e ga ne sli?i?,je mo?no,da je ?el.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za hiter odgovor :bravo: !

No druga?e jaz nimam xenonk in imam v avtu samo tisto regulacijo,kjer ro?no regulira? vi?ino snopa od 0 do 4 samo od sebe pa zadeva ni? ne regulira.

 

Aha,to je pa druga zadev??ina.Pol pa je mogo?e ?la samo kak?na varovalka...ali pa kak?en modul.Ker ne verjamem,da bi ti crknila oba motor?ka naenkrat.Sicer pa ne vem to?no,kako deluje ta "drugi" sistem z ro?no reg.lu?i.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha,to je pa druga zadev??ina.Pol pa je mogo?e ?la samo kak?na varovalka...ali pa kak?en modul.Ker ne verjamem,da bi ti crknila oba motor?ka naenkrat.Sicer pa ne vem to?no,kako deluje ta "drugi" sistem z ro?no reg.lu?i.

 

Hmm ja oba motor?ka bi res te?ko crknila ima? prav <_< .Kak?na varovalka pravi? :P !Pametno bom preveril hvala :bravo: !

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Smola imam samo Italijanska navodila pa ne vem katero varovalko naj sploh pogledam.No ?e se komu da pogledat katera varovalka bi bila za regulacijo vi?ine snopa lu?i in ali naj gledam varovalke v notranjosti vozila ali zunanje varovalke,ter pod katero ?tevilko se ta varovalka nahaja potem tistemu respekt :rispekt: .Ja vem da ?e melo preve? zahtevam toda ?e se me kdo usmili :jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa sej, poglej varovalke pa poglej ce je katera skurjena ali ne. najlazje :)

Drugace, ce hoces, da ti povem natancno moras se mal pocakat, da pridem do njih...kaka ura ali dve

 

Aja,sej ti Labi ima? isto te lu?i.Vzami vse varovalke ven in pol bo? lahko ugotovil,katera je prava,tako da jih bo? vra?al nazaj. :P ...he,he,sem se samo hecal. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem zakaj nebi mogla crknit dva motor?ka v nekako pribli?no istem ?asu. Meni se je zgodilo, da sta imeli dve osramovi "srebrni zvezdi" do ure to?no enako ?ivljenjsko dobo in sem tudi mislil, da je kaj drugega narobe ?zmeden? .

 

V garancijskem roku sem nehal ?teti kolikokrat so mi zamenjali komplet prednja ?arometa (imam navadne in ne xenon) in ne vem re?i a je bilo to 4x 5x ali ve?. Razlog je bilo to, da je motor?ek neprestano "?agal" okoli nevtralne lege in se ni hotel ustavit. In ?e nekaj, kar ni namenjeno stalnemu delovanju, vseskozi deluje, bo prej ali slej crknilo. Tisto "?aganje" te?ko opazi?, ?e res nisi pozoren, ker se snop ne premika toliko, pri pri?gani ma?ini pa motor?ka ne sli?i?.

Moja domneva je, da se za te nev?e?nosti lahko zahvali? prej?njemu lastniku tvoje mazde(?e sem prav razumel je uvo?ena iz Italije), ki ni bil dovolj pozoren, ali pa temu ni pripisoval zadostnega pomena :whatever: .

 

Upam, da te stvar ne bo preve? udarila po ?epu

 

Lp M

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

najla?ja re?itev; zapelje? do servisa, prosi? za pregled lu?i (brezpla?no) ti povejo kaj je narobe,

?e je ogromno denarja jih pa prosi? da jih nastavijo ro?no-da? jim za kavo in je stvar re?ena, imel ?e

izku?njo na Gami v btc pri tistem mlaj?em sprejemniku. Tistega spusta in dviga lu?ipa itak ne rabi?

razen ?e ne preva?a? ogromno te?e.

lp

retail

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne laufajo lu?ke gor pa dol... ?

jaz sem tud encajt rabil, da sem ugotovil kaj ?aga tam okol lu?i..

pa lopnem po blatniku in neha...pa ?eenkrat pa za?ne na drugi strani..

jao ,kot v burleski..

in to ka?em enmu kolegu ,pa pravi-- motor?ek neki ?trajka...

 

prav je imel

 

skratka..naaaa servis,knede, :bravo:

na sre?o ?e v garanciji..

 

zamenjal so dva kompleta lamp,pa ?e eno ve?,ker je bila ena umes

za angle?ki trg...to sem sevede moral sam opazit da sveti angle?ko, itak..

 

no dana?nje stanje je tako,da ?e vedno ena lampa ne dela..

morda tud obe,?e dolgo nisem probal ,kaj vem..

 

in se ne sekiram , delajo al ne, tisti fradamani motor?ki za nivo lamp..

kaj ?em.

za dolgo vo?njo na morje ,ko je avto orenk obte?en, pa lampe na roko zni?am...

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja lepa re? <_< !Pravite,da se da zadeva tudi ro?no nastavit?No to je pa lepo sli?at saj regulacije prakti?no ne rabim,razen za kak dopust,ko je avto res obremenjen takrat jih bom pa ro?no nastavil,ker menjati cele lu?i zaradi regulacije je pa kar huda saj avto ni ve? v garanciji.Edino malo sem premi?ljeval ?e bi res zamenjal lu?i samo bi potem dal tiste novej?e od 05 letnika naprej a bi se to dalo mislite?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ima? avto samo za na ?iht, potem pa? vzemi ?raufciger in si jih nastavi. Mislim, da mora biti tudi v navodilih, kateri vijak slu?i temu in ?e ima? koli?kaj ob?utka, kam mora svetit kratka lu?, da pavilno osvetljuje cesti??e in kje se mora na cesti??u zaklju?it snop, potem ni problem. Sam sem ponavadi moral popravljat za mojstri, enkarat mi je celo en mojster na tehni?nem skoraj raz?telal dolge lu?i, ker ni vedel, kje se nastavljajo kratke. ?e mu nebi gledal pod prste...

 

Druga?e pa ne dr?i, da regulacije snopa iz kabine ne potrebuje?. Te stvari ne potrebujejo tisti, ki nimajo pojma ?emu tisti gumb sploh slu?i. Pa ni jih malo tak?nih.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.