Skoči na vsebino

Nov avto (mazda 3)nova vprasnja


gstarr

Priporočeno sporočilo

Zdravo,

 

Kupil sem si Avto - koncno. Prej sem imel eno staro garo, no zdaj pa imam mazdo 3, rabljeno 4 leta, cca 51000 km. :)

 

Super je, res, sem ful vesel, dela dobro, HUDA zverinica. Imam pa par vprasanj ce morda kdo ve kako in kaj.

 

1. Ce pritisnem bremzo do polovice se mi zdi da ne prime dobro, ce pohodim mocneje se malce

cuti, vendar se mi zdi da bi moralo bolj bremzati, sem bil na servisu pravijo da je ok...

 

2. Prodajalec mi je omenil da ima moja 3ka tudi esp, vendar v avto ni nobenega stikala za izklop

kot npr. dsc, ali se da to kako preveriti? sicer pa ne bom slabe volje ker je avto res spica, rad bi pa vedel.

 

3. parkirni senzorji, v conradu sem videl da so precej poceni amapk vgradnja je malce prezahtevna zame,

jo morda kdo na forumu ki je mojster za take zadeve in naredi za normalno ceno?

 

4. Avto alarm, tudi alarm sem videl za ugodno ceno, kaksen mojster za vgradnje?

 

5. Kako je s ksenon kiti? ali so to resnicno xenon luci ali samo zarnice, ce je res ksenon je kvaliteta dobra?

koliko priblizno stane in koliko je vgradnja? Spet sprasujem ce je na forumu kak mojster :=)

 

Se opravicujem za toliko tezav, sem brskal po netu in nisem najdel nobenih odgovorov, se bolj zmeden sem postal od vseh produktov, upam da se bo nasla kaksna dobra dusa za odgovore - castim pivo!

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Rabi? za tako "majhen" avto rikverc senzorje ?

 

 

Ima? ZS !

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Esp ne vem ?e se da izlopit ker ti skrbi za stabilnost (

), tko da bi brez njega oplel, dsc je pa tole
in se ga da izlopiti za manj "nazdorovano" vo?njo z strani ra?unalnika.

 

za xenonke je pa yavarye pravi naslov :danzoman:

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Rabi? za tako "majhen" avto rikverc senzorje ?

Ima? ZS !

 

Glede senzorjev je pa tko, naceloma jih ne bi rabil, sam mam koncno avto, in bi res rad da ostane lep, ker verjetno ne mores razumet kok je dobr k ti po dolocenem casu rata dobit AVTO res avto, verjetno bo cas naredil svoje in se bom navadil do takrat bi pa rad da ga ne poskodujem.

 

Esp ne vem ?e se da izlopit ker ti skrbi za stabilnost (

), tko da bi brez njega oplel, dsc je pa tole
in se ga da izlopiti za manj "nazdorovano" vo?njo z strani ra?unalnika.

 

za xenonke je pa yavarye pravi naslov :danzoman:

 

Kako pa lahko ugotovim ce mam ESP?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako pa lahko ugotovim ce mam ESP?

 

izkop dsc pa gre? nekam ko je spolzko pa agresivno zavije? v ovinek in ?e mam prav se more lu?ka tko ko pri bmw-ju pr?gat (ESP pi?e) --> ?e mam narobe naj me kdo popravi

 

 

sam ti bi mogel met gumbek ker ga rx-8 tut ma koker po youtube gledam :blink:

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jao, da ne ves, ce mas DSC ali ne?

1. poglej ce mas gumb "DSC" na levi strani (pri volanu) Tle bi lahko komentirali z "doh!"

2. das kontakt in se prizgejo lucke, ena rumena z napisom "DSC" pomeni, da ga mas ...spet "doh!!"

3. ce si bolj sumaher (kar sklepam da nisi) cutis, da ti nekdo onemogoca sekanje ovinkov (to spet pomeni, da intervenira DSC)

:)

 

No, dobrodosel pa veliko varnih in zanesljivih kilometrov!

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najprej dobrodo?lica na forumu,kake slike bi pri?le prav,druga?e pa sploh to niso te?ave tako da ni? opravi?evanja :bravo:

 

Za vse kar si pa pa?al pa se tu na forumu najde odgovor! :bravo:

 

Veliko varnih km :jupiii:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jao, da ne ves, ce mas DSC ali ne?

1. poglej ce mas gumb "DSC" na levi strani (pri volanu) Tle bi lahko komentirali z "doh!"

2. das kontakt in se prizgejo lucke, ena rumena z napisom "DSC" pomeni, da ga mas ...spet "doh!!"

3. ce si bolj sumaher (kar sklepam da nisi) cutis, da ti nekdo onemogoca sekanje ovinkov (to spet pomeni, da intervenira DSC)

:)

 

No, dobrodosel pa veliko varnih in zanesljivih kilometrov!

 

govor je o ESP :D za DSC smo ?e dognali da ga ima :P

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja res no - Qwerty sedi 1

 

Poglej mal kratice in preveri kaj pomeni ESP in kaj DSC ter kar po?ne eni kaj drugi - bo? videl, da je zelo zanimivo.

 

ESP - Electronic Stability Program

 

DSC - Dynamic Stability Control

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

spravi je isti k... <_<

 

zakaj pa pol tko navdu?eno va? avto ma DSC in ESP poleg ABS, ter za dopla?ilo ?e TC <_<:D

 

DSC in ESP sta popolnoma enaka sistema samo razli?ne znamke jih druga?e poimenujejo. V Mazdi se pa? imenuje DSC pri ve?ini evropejcev pa ESP.

 

?e ima? DSC ima? tudi TCS saj je DSC pametna nadgradnja tako sistema TCS in EBD (elektronik brakeforce distribution ali nekaj takega).

 

V glavnem za?ne se vse z ABS nadaljuje z EBD+TCS in kon?a z DSC/ESP na koncu pa ?e dobra muzika v sitemu BOSE in BOSS za volanom pa smo kon?ali s kraticami. :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

DSC in ESP sta popolnoma enaka sistema samo razli?ne znamke jih druga?e poimenujejo. V Mazdi se pa? imenuje DSC pri ve?ini evropejcev pa ESP.

 

?e ima? DSC ima? tudi TCS saj je DSC pametna nadgradnja tako sistema TCS in EBD (elektronik brakeforce distribution ali nekaj takega).

 

V glavnem za?ne se vse z ABS nadaljuje z EBD+TCS in kon?a z DSC/ESP na koncu pa ?e dobra muzika v sitemu BOSE in BOSS za volanom pa smo kon?ali s kraticami. :P

 

...no,?e xenon in leather,pa black notranjost in heavy Alex v njem in je to ?e max. :P:danzoman:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvla vsem se posebej David in Bo?tjan....

 

Zdaj pa vprasanji:

 

Moj ferrari (rdeca mazda 3) je dobil:

 

1. ?

 

2. Lastnik pa je dobil se ????? za pripopat

 

:danzoman:

 

1. Drugega voznika ?

 

2. :rozico: ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za xenon, pdc, alarm in te zadeve dobi? v kratkem PS!

 

:ne vem: Si ?e zamudil sramezljiv .

 

Ma ?e zmontiran. :ouje:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:o:(

 

Me pa samo informativno zanima kak?na je cena za xenon kit z ?arnico, balastom,...skratka vse kar pa?e zraven?

 

ma? na ZS. :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.