Skoči na vsebino

Mazda CX-7 ter CX-9


AvtoFun

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

Morda se v prihodnosti resno zanimam za enega izmed teh dveh Mazdinih SUV modelov! Seveda mi cenovno bolj ustreza CX-7, sta pa mi oba zelo v?e?. Zanima me ?e ima kdo kaj izku?enj s katerim izmed teh dve modelov? Se pravi, kako se pelje? not, kak?na je kaj poraba, predvsem kako je z vzdr?ljivostjo teh avtomobilov (kakovost) ter koliko imajo garancije?

 

Hvala!

 

Lp

Za ?lane Mazda foruma ugodno originalne xenon ?arnice ter original xenon transformatorji!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

CX-9 je razvit izklju?no za ameri?ko kanadsko tr?i??e in ga v Evropi definitivno ne bo tako, da ti je trenutno edino na voljo "le" CX-7 z 2,3 turbobencinarjem, 260KM in 380Nm. V glavnem mo?i ve? kot dovolj in to za super ceno 31.000 - 35.000? :bravo::bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

CX-7 bo v prihodnosti na voljo tudi z 2.2 traktorjem in okrog 180 KM... bo moglo bit kar v redu :) ?e bo ?e cena ugodna...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

MA ja, bral sem da so ti 2.3 kr po?eruhi.. Seveda avto nekaj da od sebe ampak vseeno.. Mogo?e bo traktor varianta res bolj?a! Dajte mi povedat kako se odnesejo kaj Mazda dizli? Jih sami razvijajo ali..?

 

Hvala

 

Lp

Za ?lane Mazda foruma ugodno originalne xenon ?arnice ter original xenon transformatorji!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No.. :) Razumem da zdaj neboste grajali Mazda dizlov, konec koncev je to Mazda forum. No jaz sem lastnik Audija in mirne du?e grajam ?ez vsemogo?nega TDI-ja tako da brez zadr?kov..

 

Lp

Za ?lane Mazda foruma ugodno originalne xenon ?arnice ter original xenon transformatorji!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

CX-7 bo v prihodnosti na voljo tudi z 2.2 traktorjem in okrog 180 KM... bo moglo bit kar v redu :) ?e bo ?e cena ugodna...

 

A se mogo?e ve, kdaj okvirno bi se naj zgodila ta prihodnost? Mene je tudi poraba zaenkrat odvrnila od nakupa, ?eprav imam ?e predra?un doma...
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri ceni avtomobila (in potem komplet zavarovanja) je poraba zanemarljiv strosek.

 

...ce gres tankat 5x na leto mogoce.

Pri meni ze 1liter razlike pomeni, da si lahko npr. privoscim pocitnice v toplih krajih...

 

Boss dej ulet se ti v debato :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi, porabis 35.000 EUR za avto in potem zivis samo od krompirja in nimas niti za na dopust?

Kdor ima toliko denarja za avto ima na voljo vsaj 2000 EUR na leto za dopustovanje.

V nekem normalnem svetu.

 

Kajti v naslednjih treh letih bo slo "v zrak" 10.000-15.000 EUR na izgubi vrednosti, servisiranju in zavarovanju (AO + kasko).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne razumes

Recimo ce mi porabi 7.5 bom dal 6000eur na leto za gorivo

Ce porabi 8.5 bom dal 7000eur...

In tudi, ce bi mel milijone zakaj, dati 1000eur vec za onesnazevanje???

In poraba je ZELO pomembna karakteristika avtomobila

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne razumes

Recimo ce mi porabi 7.5 bom dal 6000eur na leto za gorivo

Ce porabi 8.5 bom dal 7000eur...

In tudi, ce bi mel milijone zakaj, dati 1000eur vec za onesnazevanje???

In poraba je ZELO pomembna karakteristika avtomobila

 

:bravo::bravo:

 

OK ?e vzamem podatke, ki jih je navedel mazda_mx torej v treh letih recimo "pu?i? 15.000? samo na avtu. Se pravi 5.000? na leto. Razlika v porabi med "MPS" motorjem in dieslom bo v povpre?ju 3-4 litre v ?kodo bencinarja.

 

pri 10.000km/leto je to 350? ve? za bencinarja pri gorivu oziroma 1050? v treh letih (razlika ni velika in izberem bencinarja)

 

pri 25.000km/leto je ?e 875? oziroma 2625? v treh letih (prednost pri dieslu ampak ?e vedno stvar odlo?itve)

 

pri 50.000km/leto je to 1750? ali 5250? v treh letih (tukaj se pa ra?unica za bencinarja neha)

 

 

?e pa govorimo ?e o tem, da bo cena dieslskega modela ?e za nekaj tiso?akov cenej?a, zaradi tega cenej?i kasko in ?e bo diesel mel manj kot 130kW bo tudi v ni?jem zavarovalnem razredu, kar pomeni skupaj ?e dodatnih 500? manj?ega stro?ka vsako leto.

 

Saj ne da bi koga prepri?eval kaj naj kupi, ker itak vsak zase najbolj ve kako dale? se?e. Je pa vedno tako, da nakup avta je ?e najmanj?i problem, vzdr?evanje je pa ?isto druga zgodba, ki jo marsikdo pozablja.

 

In ?e da? na leto pri 50.000 prevo?enih cca 5.000? samo za gorivo je to sigurno stro?ek, ki je prekleto pomemben in se ga da ob?utno zmanj?at pri tem, da se ne odpove? veliko u?itkom. :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislm da si folk ne kupava takega avta, da bo delal 50.000 na leto. Vsaj jst ga nebi. Jst nardim z mojo mazdo max 20 do 25 na leto, ce bo slo tko naprej kot do zdej. Za na siht recimo mas pach se en avto, enga dizla ku pije 4 litre. Ker taki avti ku pijejo 15, 20 litru so predvsem misljeni za uzivancijo in rekreativno voznjo kakor pa za resno rabo, voznjo v sluzbo itd. Ne vem no :D

freebsd.jpg

ubuntu_user1.jpg

airsoftbar.jpg

mazdarx8.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislm da si folk ne kupava takega avta, da bo delal 50.000 na leto. Vsaj jst ga nebi. Jst nardim z mojo mazdo max 20 do 25 na leto, ce bo slo tko naprej kot do zdej. Za na siht recimo mas pach se en avto, enga dizla ku pije 4 litre. Ker taki avti ku pijejo 15, 20 litru so predvsem misljeni za uzivancijo in rekreativno voznjo kakor pa za resno rabo, voznjo v sluzbo itd. Ne vem no :D

 

V sloveniji je itak te?ko dopovedati ljudem, ?emu jim avto slu?i in koliko je njihovemu dohodku sprejemljiv nakup, da si potem ?e privo??i? ostale zadeve na normalnem nivoju. Sam sem ra?unal:

 

avto 30.000 eur - izguba cene vsaj 15% na leto = min 300 eur na mesec

zav+kasko = min 100 eur/mesec (po?ten kasko s kar veliko bonifikacije)

servis in gume, 2 gumi=400 + en servis=200 /leto = min 50 eur/mesec

gorivo pri 24.000 km, poraba 12l = okoli 250 eur/mesec

 

Se pravi prva tri leta te stane realno taka zadevica okoli 700 eur na mesec, ?e bi bil dizel ne bi bilo polnih 100 eur manj ... lahko se pol manj vozi? pa ima? ?e 100 eur manj, pa ne zavaruje?, pa se vozi? s slabimi gumami ... ?e daje? tretjino pla?e za avto - kar se mi zdi precej, mora? imeti kar polna dva jurja na mesec

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gume si dal malo prepoceni, porabo pa tudi premalo :D

 

Tukaj noter v tej temi pa ?e lahko samo razbiram malo Slovenske fau?ije, ker si pa? ho?e nekdo nekaj nabavit... No saj tega smo pa ?e vajeni, na vsakem koraku v vsakdanjem ?ivljenju sre?avam tole ;)

 

Tak pa? je, treba met avto, pa ?e se samo krompir papca, to je Slovenija... Tak da se ne rabite sedaj tola?it kak se kaj ne spla?a pa kaj se spla?a, ker konec koncev, se sploh kaj spla?a? Ne, ni? se nena...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gume si dal malo prepoceni, porabo pa tudi premalo :D

 

Tukaj noter v tej temi pa ?e lahko samo razbiram malo Slovenske fau?ije, ker si pa? ho?e nekdo nekaj nabavit... No saj tega smo pa ?e vajeni, na vsakem koraku v vsakdanjem ?ivljenju sre?avam tole ;)

 

Tak pa? je, treba met avto, pa ?e se samo krompir papca, to je Slovenija... Tak da se ne rabite sedaj tola?it kak se kaj ne spla?a pa kaj se spla?a, ker konec koncev, se sploh kaj spla?a? Ne, ni? se nena...

 

?e naredimo malo kalkulacije to ?e ne pomeni fou?ije - glede na to da se slovenski dr?avljani prekomerno zadol?ujejo, predvsem za avte, nekateri ?e za delnice - niti ni neumno malo o tem predebatirat s finan?ne plati - ?e pa nekomu avto res ogromno pomeni, potem pa zaradi mene lahko da 90% prihodkov zanj samo da ga ima, takemu sem pa ?e najmanj fou?

 

Itak pa tisti, ki vozimo mazde, nismo kupili te znamke zaradi ne vem kak?nega bahanja pred sosedi - prej zaradi price/performance-a - dobrega avta za po?teno ceno, saj povpre?en "sosed" mazde ne lo?i od drugih japon?kov, "sosed" ve za VW, Audi, ... tako da na mazdinem forumu razpravljat o fou?iji niti ni relevantno

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e naredimo malo kalkulacije to ?e ne pomeni fou?ije - glede na to da se slovenski dr?avljani prekomerno zadol?ujejo, predvsem za avte, nekateri ?e za delnice - niti ni neumno malo o tem predebatirat s finan?ne plati - ?e pa nekomu avto res ogromno pomeni, potem pa zaradi mene lahko da 90% prihodkov zanj samo da ga ima, takemu sem pa ?e najmanj fou?

 

Itak pa tisti, ki vozimo mazde, nismo kupili te znamke zaradi ne vem kak?nega bahanja pred sosedi - prej zaradi price/performance-a - dobrega avta za po?teno ceno, saj povpre?en "sosed" mazde ne lo?i od drugih japon?kov, "sosed" ve za VW, Audi, ... tako da na mazdinem forumu razpravljat o fou?iji niti ni relevantno

 

bravo, bolj? skoraj ne bi mogel napisati - sem ?el pa ?e 1x nazaj prebirat kaj smo pisali v tej temi pa mi ni jasno kje si Mazda323 zasledil fou?ijo. :ne vem:

 

Meni je v vsem tem pogovarjanju zanimivo predvsem to kako vsak po svoje razmi?lja in konec koncev ima vsak po svoje tudi prav. Enim pa? ve? pomeni ekonomi?nost (?eprav avto sam po sebi itak ni ekonomi?en), drugim performance, izgled.

 

Se pa najdejo tudi taki, ki jim velik avto daje ob?utek la?ne mo?i, varnosti in u?ivajo v tem, da vzbujajo zavist pri drugih. Kolikor imam jaz ob?utek takih primerkov na Mazda forumu ni :bravo: . Veliko prej najde? take modele na raznoraznih forumih nem?kih proizvajalcev avtomobilov, pa tud en japonski se najde med takimi (vsi vemo kateri ;) ). :hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam...ob?udujem folk ki si gre kupit 740d ali karkol podobnega. PA DAJ NEHI NO!!! Crkujem od smeha ko zjutri mrzlega zalaufa...

 

Dajte folk no. A ne znate ve? u?ivat? Dnarja itak nikol ni dost. Tak da tak qrc...

 

:bravo:

 

To?no tko!!! :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 16 let kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.