Skoči na vsebino

Nakup rabljene Mazde 6 karavan, bencin, avtomatik


mirkot

Priporočeno sporočilo

Spomladi nameravam kupiti eno Mazdo 6 karavan, bencinska izvedba, ?im ve? opreme, nekje letnik 2004/05, do 150.000 km. Nagibam se k modelu z avtomatskim menjalnikom in imam nekaj vpra?anj:

- od katerega letnika so avtomatski menjalniki z mo?nostjo ro?nega upravljanja - prvi modeli tega nimajo, vsaj po slikah sode?

- ali so kak?ne znane te?ave z avtomatskim menjalnikom v M6?

- kako je z vzdr?evanjem takega menjalnika (stro?ki, pogostost servisiranja)

- koliko km na?eloma ta avtomatski menjalnik zdr?i.

- ali mi raje namesto avtomatskega menjalnika priporo?ate ro?nega, zaradi kak?nega razloga?

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na?eloma se da z vsakim avtom. menjalnikom tudi ro?no upravljati - s pomo?jo hold tipke.

Si ?e vozil kdaj avtomatika? Toliko da vem, kje naj za?nem :)

 

Meni osebno so avtomatiki zakon! Pri Mazdi 6 ima? ?al le dve mo?ni izbiri:

 

M6 2,0 bencin oprema TE v vseh limuzinskih razli?icah

M6 2,3 bencin 4AWD oprema GT samo v sportcombi izvedbi

 

Ob rednem in pravilnem servisiranju ni te?av z menjalnikom.

Servisiranje menjalnike se opravlja v sklopu rednih servisov na 20.000km, ni? izrednega.

 

Lp

All I ask: the sky above and the road below me.
BlueSky

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se moja okusa tice, al tiptronic na volanu al pa dobri stari rocni menjalnik za taprave dece :D Automatic je mal gay :D

 

 

Odvisno za kaj avto uporablja? in kje, ker ?e se vsak dan vozi? in ti ne pa?e vedno prestavljat in kak?nih cukanj med vo?njo je avtomatik najbolj?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se moja okusa tice, al tiptronic na volanu al pa dobri stari rocni menjalnik za taprave dece :D Automatic je mal gay :D

 

se podpisem

 

fotru sicer prov pride k ma lev kolen zdroblen(ne se ne rece tako, dobesedno ma "salcko" zdrobleno) da mu ni treba sklopke stiskat

smrt je dokaz da zivlenje cloveku skodi

 

5398_1.png

 

trevian

tribal wars

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avtomatik ima samo eno zelo veliko napako.

 

Ko se ga 1x navadi? no?e? iti nazaj na ro?nega, ker je pa? res udoben. ?e posebej pred semaforji, v po?asnih kolonah, startom v klanec in mestni vo?nji na splo?no.

 

No in ker no?e? nazaj na ro?nega je seveda naslednji avto spet avtomatik. ?e je nov to dodatno stane, pri rabljenih je pa tako, da je izbira pri nas zelo majhna ?e posebej v srednjem in ni?jem srednjem razredu.

 

Moj najbolj?i prijatelj ima Hyundai Lantro avtomatik (letnik 1996 ?zmeden? ) in je nad avtomatikom tako navdu?en, da nikakor ne bi ?el ve? nazaj med manualne delavce. Ker zdaj kupuje nov avto to pomeni, da bo moral dodati ?e 10% ve? denarja za ta luksus.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je pa avtomatik tud problemati?en, okoli 200kKM ponavadi za?ejo nagajat,( razen mercedesov) menjavanje ni ve? tko mehko, pa rabi ve? ?asa za menjat..., pol je pa potrebena ganeralka, ki je recimo za Renault 6000?(nov 11!) ?zmeden?

 

Hmmm... omenjena Lantra od prijatelja ima 260.000km in 12 let za sabo in ni? ne ka?e, da je menjalnik tik pred izdihom. Po moje je to ?ist odvisno kako z avtom dela?. No sej je z vsako stvarjo tako. :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm... omenjena Lantra od prijatelja ima 260.000km in 12 let za sabo in ni? ne ka?e, da je menjalnik tik pred izdihom. Po moje je to ?ist odvisno kako z avtom dela?. No sej je z vsako stvarjo tako. :ne vem:

 

Ja res je, predvsem pa je odvisno od mo?i motorja, ki jo mora menjalnik "prebavit" :P

Ker je to navadno vi?ji razred,z obilo KM tudi prej crkujejo, pravi strup za avtomatski menjalnik pa je tempomat, ki ga navadno najde? v tem razredu, in mazdini ?estici :jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja res je, predvsem pa je odvisno od mo?i motorja, ki jo mora menjalnik "prebavit" :P

Ker je to navadno vi?ji razred,z obilo KM tudi prej crkujejo, pravi strup za avtomatski menjalnik pa je tempomat, ki ga navadno najde? v tem razredu, in mazdini ?estici :jupiii:

 

Dvomim, da je tempomat lahko vzrok, ker omenjena Lantra ima tudi tempomat in prijatelj to funkcijo konstantno uporablja.

 

 

 

p.s: sorry ker tolko Hyundaia omenjam saj ?e skoraj izgleda kot, da smo na nekem drugem forumu. ?e Denis se mi pridru?i pa bovo lahko za?ela sveto vojno purifikacije te znamke :hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa kamione, avtobuse in ostala gospodarska vozila tud...avti so sam stranski produkt :P

Sj ne pravm pa je Hyundai zakon, sam dela pa :D

 

To pa ?e sam nism vedu da Hyundai dela :blink::blink::blink:

 

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje samo tolk vam povem avtomatik je zakon in moj naslednji avto bo 100% avtomatik. Vzdr?ljivost pa ja tako ali tako odvisna od serisiranja-vzdr?evanja, zajebat ga tako ali tako ne more?, ker sam blokira zadeve ki niso pravilne.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje samo tolk vam povem avtomatik je zakon in moj naslednji avto bo 100% avtomatik. Vzdr?ljivost pa ja tako ali tako odvisna od serisiranja-vzdr?evanja, zajebat ga tako ali tako ne more?, ker sam blokira zadeve ki niso pravilne.

 

Saj jaz tud, ko bom star :D

 

Ne, ne resno... zaenkrat ?e u?ivam z ro?nim se pa bojim, da ?e bom ?el na avtomatiko bo konec romantike v vo?nji :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj jaz tud, ko bom star :D

 

Ne, ne resno... zaenkrat ?e u?ivam z ro?nim se pa bojim, da ?e bom ?el na avtomatiko bo konec romantike v vo?nji :ne vem:

 

Pa ej model takrat se ?ele za?ne, lahko kako lu?tno sovoznico vmes "?alta?" in to brez prekinitev, ko pride? do semaforja, odcepa, gozdi?ka, ... :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spomladi nameravam kupiti eno Mazdo 6 karavan, bencinska izvedba, ?im ve? opreme, nekje letnik 2004/05, do 150.000 km. Nagibam se k modelu z avtomatskim menjalnikom in imam nekaj vpra?anj:

- od katerega letnika so avtomatski menjalniki z mo?nostjo ro?nega upravljanja - prvi modeli tega nimajo, vsaj po slikah sode?

- ali so kak?ne znane te?ave z avtomatskim menjalnikom v M6?

- kako je z vzdr?evanjem takega menjalnika (stro?ki, pogostost servisiranja)

- koliko km na?eloma ta avtomatski menjalnik zdr?i.

- ali mi raje namesto avtomatskega menjalnika priporo?ate ro?nega, zaradi kak?nega razloga?

 

LP

 

Par besed glede avtomatskega menjalnika. Ti samo glej, da ima zamenjano olje pri 100.000km in da prestavlja lepo sunkovito (brez cukanj). ?e bo? lepo skrbel za menjalnik (menjal olje vsakih 100kkm in tiste stvari, ki pa?ejo zraven ti bo delal ?e pa ?e ?asa). Mora? pa tudi vedeti, da avtomatski menjalnik ni namenjen speljevanju z gasom do podna (dregi), ker se mu tako kraj?a ?ivljenjska doba.

 

?e malo OT: moram re?i, da ste pravi otroci tukaj. ?lovek spra?uje za nasvete, da se nebo opekel z nakupom avtomobila, vi pa...(ah bom raje tiho). Moderatorji so pa verjetno vsi na dopustu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Par besed glede avtomatskega menjalnika. Ti samo glej, da ima zamenjano olje pri 100.000km in da prestavlja lepo sunkovito (brez cukanj). ?e bo? lepo skrbel za menjalnik (menjal olje vsakih 100kkm in tiste stvari, ki pa?ejo zraven ti bo delal ?e pa ?e ?asa). Mora? pa tudi vedeti, da avtomatski menjalnik ni namenjen speljevanju z gasom do podna (dregi), ker se mu tako kraj?a ?ivljenjska doba.

 

?e malo OT: moram re?i, da ste pravi otroci tukaj. ?lovek spra?uje za nasvete, da se nebo opekel z nakupom avtomobila, vi pa...(ah bom raje tiho). Moderatorji so pa verjetno vsi na dopustu.

 

To?no tako na dopustu smo. :P

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • https://www.slovenskenovice.si/bulvar/tuji-traci/tito-sploh-ni-bil-tito/
    • Po mojem, najboljših 6 minut, porabljenih na Youtube. Kapo dol ustvarjalcem!    
    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.