Skoči na vsebino

Kon?no vinjete?


daSKAn

Priporočeno sporočilo

kupil vinjeto... na njej pi?e, da jo lahko lepim samo levo zgoraj na voznikovi strani, kar pa ne bo ?lo, saj mam zatemnjen rob

 

bom pa nalepil na sredino pod vetrobransko steklo

 

pi?e pa na vinjeti, da mora? shraniti spodnji odrezek, nikjer pa ne pi?e, da mora? imeti zraven tudi ra?un...

 

se pravi spet nekaj, kar ima preve? informacij, ki si niso identi?ne :ne vem:

 

Tudi jaz imam zatemnjen rob... Jaz sem jo mislil nalepiti levo spodaj, tam kjer je bil prej ABC, pa ne vem, ?e bo v redu, da ne bom imel kak?nih problemov... :ne vem:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 303
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

jest bom kar z alkoholcem po ?ipi napisal VINJETA 2008 pa smajlija zraven,dost majo.

 

:bravo::hohoho:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jest bom kar z alkoholcem po ?ipi napisal VINJETA 2008 pa smajlija zraven,dost majo.

 

Prav ima?. :hohoho: No danes sem jo tudi jaz nabavil (ja ReDevil mi smo ?udni ker jo nabavimo pred?asno vem :whatever: ) ampak jo bom dal kar v predal na ?ipo ne napisal ampak kar en zatemnjen rob z napisom Vinjeta 2008 tako kot imajo nekateri raznorazne znamke.

Samo tak?ne vinjete bi bile res bolj kul in uporabnej?e. :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prav ima?. :hohoho: No danes sem jo tudi jaz nabavil (ja ReDevil mi smo ?udni ker jo nabavimo pred?asno vem :whatever: ) ampak jo bom dal kar v predal na ?ipo ne napisal ampak kar en zatemnjen rob z napisom Vinjeta 2008 tako kot imajo nekateri raznorazne znamke.

Samo tak?ne vinjete bi bile res bolj kul in uporabnej?e. :P

 

 

in z mal domi?ljije in ustvarjalnosti veliiiiiiik lep?e :bravo:

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e nekaj v tem smislu?

post-285-1213884637_thumb.jpg

Obenem ubijemo polno muh na en mah, saj je Jelin?i? predlagal, da se napi?e Slovenija na na?e vinjete zaradi na?ih sosedov. :hohoho: Ena izmed prednosti je seveda tudi ve?ja varnost v son?nih dnevih, ko se vse ble??i (sli?i? ?lender!!?) skratka same prednosti tak?nih vinjet. A ?mo predlagati na?i dr?avi naj naredi take za 2009? :hohoho::pepsi:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

predlagam, da si zalimate v sredini cist gor (kje se je ne vidi od notranjega ogledala)

tako, ni je treba gledat med voznjo

 

sem bral da samo zgornji levi rob velja za prilepit ,ce bo kje drugje prileplena se steje kot da je nimas in placas kazen,pise v veceru,mene tudi moti ce mam kaj na sipi,bo pac treba met,malo pod crnim robom,ker drugace bi rajsi na desno zalepo da je ne gledam :angry:

 

 

mazdamaf311474.jpg

MAZDA POWER

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sem bral da samo zgornji levi rob velja za prilepit ,ce bo kje drugje prileplena se steje kot da je nimas in placas kazen,pise v veceru,mene tudi moti ce mam kaj na sipi,bo pac treba met,malo pod crnim robom,ker drugace bi rajsi na desno zalepo da je ne gledam :angry:

 

Bu?e pi?ejo v Ve?eru

 

Tukaj je odgovor DARS-a to?no na to vpra?anje

 

Na sami vinjeti smo ozna?ili, da je vinjeto potrebno nalepiti na vetrobransko steklo na levi strani zgoraj. To lokacijo smo dolo?ili, ker smo mnenja, da je v primeru nadzora tako najla?je dostopna/vidna cestninskemu nadzorniku in jo tako tudi najla?je preveri. Vsekakor pa ne bo ni? narobe, ?e je name??ena tudi npr. v bli?ini vzvratnega ogledala ali v spodnjem levem delu vetrobranskega stekla, s tem, da je potrebno paziti, da ta del ni toniran oziroma zatemnjen. Uredba o cestnini in cestninskih cestah, ki jo je nedavno sprejela Vlada RS in ?aka na objavo v uradnem listu, namre? v 12. ?lenu med drugim dolo?a: »Po odstranitvi za??itne folije je treba vinjeto nepo?kodovano in z originalnim lepilom na njej namestiti na levo notranjo stran vetrobranskega stekla, tako da je jasno vidna od zunaj (ne sme se npr. namestiti na mesto, kjer je to steklo zatemnjeno). Pri name??anju je treba upo?tevati navodila na hrbtni strani vinjete.«

 

Lepo pozdravljeni!

 

Romana Du?a

Slu?ba za komuniciranje

DARS, Dru?ba za avtoceste v Republiki Sloveniji d.d.

sede?: Celje, Ulica XIV. divizije 4

izpostava: Ljubljana, Dunajska 7

tel.: 01/300-99-18, faks: 01/300-99-33

 

 

p.s. jaz sem jo nalimal na sredino za ogledalo in je zame prakti?no nevidna :bravo::bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bom tudi dal tega hudi?a za ogledalo,je najmanj napoti. ;)

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi,da se jo da dat gor za ogledalo. :bravo:

 

Glih danes me je en poba "razsvetljeval" z umotvori tipa,da ?e jo prilepi? kam drugam kot v levi zgornji kot,te ustavijo "organi",ti jo lepo strgajo dol,pla?a? kazen,kupi? pri njih novo in se lepo odpelje? novim dogodiv??inam naproti. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja no,se zgleda je navajen na bole?ino,?e ma take butaste.... :hohoho:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glih danes me je en poba "razsvetljeval" z umotvori tipa,da ?e jo prilepi? kam drugam kot v levi zgornji kot,te ustavijo "organi",ti jo lepo strgajo dol,pla?a? kazen,kupi? pri njih novo in se lepo odpelje? novim dogodiv??inam naproti. :P

 

Pozabil je ?e na to, da te pretepejo, strpajo v marico in gredo en rally, da te ?e notri fajn polomijo. Na koncu te ?e zlorabijo s pendrekom in te spustijo naprej s pozdravom: "Pa sre?no vo?njo ?e naprej." :blink:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozabil je ?e na to, da te pretepejo, strpajo v marico in gredo en rally, da te ?e notri fajn polomijo. Na koncu te ?e zlorabijo s pendrekom in te spustijo naprej s pozdravom: "Pa sre?no vo?njo ?e naprej." :blink:

 

He,he. :bravo::hohoho:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ne bo zapletov ?e

UREDBA o cestninskih cestah in cestnini

 

12. ?len

(namestitev vinjete)

(1) Cestninski zavezanec mora pred vstopom na cestninsko cesto poskrbeti za predpisano

namestitev veljavne vinjete za cestninski razred v katerega sodi njegovo vozilo.

(2) Po odstranitvi za??itne folije je potrebno cestninsko nalepko nepo?kodovano, z

originalnim lepilom, ki je na vinjeti, namestiti na levo notranjo stran vetrobranskega stekla,

tako, da je jasno vidna od zunaj (nalepka se npr. ne sme namestiti na mesto, kjer je

vetrobransko steklo zatemnjeno). Pri name??anju vinjete je potrebno upo?tevati navodila na

hrbtni strani cestninske nalepke.

(3) Vinjete ni dovoljeno name??ati na stranska stekla vozila.

(4) ?e vinjeta ni name??ena na vozilu na predpisan na?in se ?teje, da je neveljavna oziroma,

da cestninski zavezanec ni pla?al cestnine.

(5) Zaradi varnosti v prometu in zagotavljanja u?inkovite, uporabniku prijazne kontrole

pla?evanja cestnin se mora pred namestitvijo nove veljavne vinjete z vetrobranskega stekla

odstraniti prej name??ene oziroma neveljavne vinjete.

(6) Na motornih kolesih se vinjete namestijo na vidni del motornega kolesa, ki ga ni mogo?e

odstraniti, ali pa je to mogo?e le z ve?jim naporom (npr. rezervoar za gorivo, vetrobranski

??itnik, ?e ga vozilo ima ipd…). Vinjeta se mora namestiti na enak na?in kot je predpisan za

namestitev na vetrobransko steklo.

13. ?len

(odstranjevanje in ponovno name??anje vinjete)

Prepovedana je odstranitev in ponovna namestitev sicer veljavne vinjete ali uporaba

kemi?nih sredstev na vinjeti oziroma drugi posegi na originalnem lepilu vinjete, katerih

namen je prepre?iti samouni?enje vinjete ob odstranitvi saj v teh primerih vinjeta ne velja kot

dokaz o pla?ilu cestnine oziroma se ?teje, da cestninski zavezanec ni pla?al cestnine.

14. ?len

(uporaba vinjete na vozilih na katera se je ne da namestiti)

(1) Cestninski zavezanci, ki uporabljajo vozila, ki nimajo vetrobranskega stekla, lahko

uporabljajo vinjeto, ne da bi jo namestili na vozilo. Enako velja za vozila, za katera je

proizvajalec izdal tehni?no potrdilo, da se na njihova vetrobranska stekla vinjet ne sme lepiti.

(2) Cestninski zavezanec mora imeti v primerih iz prej?njega odstavka v vozilu original pisno

potrdilo o nakupu vinjete, ki ga je izdal upravljavec. Na potrdilu mora biti vpisana registrska

?tevilka vozila za katerega je bila vinjeta kupljena.

15. ?len

(izdaja nadomestne vinjete)

(1) ?e je bila vinjeta po namestitvi na vozilo nenamerno uni?ena ali ?e je vetrobransko

steklo, na katerega je bila name??ena vinjeta, uni?eno ali zamenjano ali ?e je bilo vozilo na

katerem je name??ena vinjeta odjavljeno iz prometa, lahko cestninski zavezanec od

upravljavca zahteva, da mu izda novo vinjeto za isto ?asovno obdobje za katerega je bila

izdana uni?ena oziroma predhodno name??ena vinjeta. V tem primeru je cestninski

zavezanec dol?an pla?ati upravljavcu stro?ke tiska vinjete, ki jih dolo?i v ceniku cestnine.

(2) V primerih iz prej?njega odstavka je potrebno zahtevi za izdajo nove vinjete prilo?iti

naslednja dokazila odvisno od razloga uni?enja vinjete:

- kopijo ra?una za zamenjavo vetrobranskega stekla, izdanega s strani delavnice, ki je

popravilo opravila (?e gre za slu?beno vozilo, mora biti na njem navedeno ime voznika) in

odstranjeno vinjeto;

- potrdilo organizacije za registracijo vozil, da je vozilo izbrisano iz evidence registriranih vozil

in odstranjeno vinjeto.

(3) ?e na odstranjeni vinjeti ni razvidno ?asovno obdobje za katerega je veljala se

nadomestne vinjete ne izda.

Samo kratek komentar 2 ?lena: leva stran stekla pomeni celotno levo stran stekla in ?e je zraven ogledala levo je ?e vedno na levi strani. Drugo bi bilo, da bi v uredbi pisalo skrajno levo. :D

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ne bo zapletov ?e

Samo kratek komentar 2 ?lena: leva stran stekla pomeni celotno levo stran stekla in ?e je zraven ogledala levo je ?e vedno na levi strani. Drugo bi bilo, da bi v uredbi pisalo skrajno levo. :D

 

Ja,samo ne pi?e pa,da jo lahko damo na sredo ?ipe(pod vzvratno ogledalo). :ne vem:

Kaj zdaj-se jo sme ali ne? :blink:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sme, sme... jaz jo imam levo od pal?ke ogledala, tako, da jo ogledalo skoraj popolnoma zakriva in vidim le cca 1cm vinjete. Druga? sem pa na prej?nji strani objavil odgovor DARS-a in baje bodo do konca leta spremenili odredbo in bodo dali mo?nost lepljenja tudi na desni strani, kar bo pa dale? najmanj mote?e.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sme, sme... jaz jo imam levo od pal?ke ogledala, tako, da jo ogledalo skoraj popolnoma zakriva in vidim le cca 1cm vinjete. Druga? sem pa na prej?nji strani objavil odgovor DARS-a in baje bodo do konca leta spremenili odredbo in bodo dali mo?nost lepljenja tudi na desni strani, kar bo pa dale? najmanj mote?e.

 

...aha,pol jo moram samo ?e nabavit in prilimat pod ogledalo.(na levo stran) :bravo: Ker to z levim zgornjim kotom je res ena "na?a" pogruntav??ina.Tudi v spodnji levi kot bi bilo o.k.Po mojem je va?no,da jo ima? prilepljeno in da se jo vidi od zunaj.Pol ti ne morejo te?it. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.