Skoči na vsebino

pomanjklivosti mazde 6 sw


adormi11

Priporočeno sporočilo

Najve?ja pomankljivost je da ni narejena v nem?iji in je cenej?a kot Audi,WW,...

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najve?ja pomankljivost je da ni narejena v nem?iji in je cenej?a kot Audi,WW,...

 

Ne vem,?e je to glih neka pomanjklivost. :whatever: Ker mazda 6 je narejena na japonskem(Hiro?ima),"?vabo" Audi je pa samo sestavljen v Doj?landu(iz delov,katere izdelujejo po celi Evropi,vklju?no z nami).

Tudi sam sem pred leti izdeloval dele iz Aluminija in Magnezija za Audi,BMW,Mercedes in WV.Tako da se ne bi glih s tem ?vabotom bahal. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem,?e je to glih neka pomanjklivost. :whatever: Ker mazda 6 je narejena na japonskem(Hiro?ima),"?vabo" Audi je pa samo sestavljen v Doj?landu(iz delov,katere izdelujejo po celi Evropi,vklju?no z nami).

Tudi sam sem pred leti izdeloval dele iz Aluminija in Magnezija za Audi,BMW,Mercedes in WV.Tako da se ne bi glih s tem ?vabotom bahal. ;)

 

Ne razumi me narobe, nisem js sploh za evropske avte, kontinent porekla mora biti japonska, in sestava mora biti tudi na japonskem.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Al pa mor? biti kreten z veliko sre?e. <_<

 

To je to :cheers: . Avto je iz Italije in je kdo sam ?arnico menjaval, pa zaradi pomanjkanja placa ni videl kaj dela :danzoman: , ker druga ?arnica je tud bla fu?(ni dajala snopa- menjana pa tudi ne) in smo jo tud menjali, :jupiii: seveda na prodajal?eve stro?ke.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

- display ima verjetno kak?en hladen lot pa ob spremembi temperature izgubi stik. Kak?en elektronik bi to znal polotat.

 

- tvoj nima filtra trdnih delcev tako, da s tem ne bo te?av

 

- rja se poka?e bolj poredko in je verjetno povzro?ena ali zaradi slabe za??ite pri modelih letnik 2002-2003 lahko pa je problem tudi pri slabem popravilu, ?e je bil avto butnjen.

 

- naj ti nama?ejo volanski drog pa bo Ok

 

- kriti?nih napak ni se bo pa verjetno na?la tudi kak?na pomanjklivost in napakica vendar na?eloma ni? kriti?nega. Glede 80.000km - a je avto iz Italije?

Primerjava Audija A6 in Mazde ravno ni na mestu. Nov Audi je bil 2x dra?ji od Mazde 6 in nekako normalno je da za ta dodatni denar pri?akuje? in dobi? ?e nekaj ve? udobja in dodatne kvalitete. Zanimivo bi bilo videti kak?na bi bila Mazda 6 ?e bi stala tolk kot Audi A6 - ?al pa da kljub isti ?tevilki v imenu obeh sta pa? v ?ist drugem avtomobilskem razredu - mazda v srednjem, audi v vi?jem

 

Jeap iz Italije je - samo ima ?temlpljano knji?ico in tudi na servisu so mi pogledali kilomete ob servisih in so nekako natan?ni. Serviser je sicer rekel da so bili diski menjani - da se vidi - pa da je to pogosto da se jih menja ?e pred 80k...

 

Sedaj ko sem porabil - prehitro - ?e dva rezervarja opa?am ?e nekaj - poraba je fuuul ve?ja kot je bila pri prej?nji ?estici ( Audiju) ampak domnevam da vsaj delno zaradi ve?je mo?i in posledi?no tudi ve? priganjanja v visoke vrtljaje - ker tako dobro potegne v primerjavi z prej?njim avtom... in sem najbr? sam kriv za tako porabo :-)

 

Kak?ne imate izku?nje z ra?unalnikom, ker mu nekako ne zaupam - ko mi ?e sveti lu?ka - mi ka?e ?e za preko 100 km goriva, pa ne upam preizkusit.

 

?e mi rata popravit displej (ker nov je 390? way too much), ugotovit da ko podma?em volansko zadevo neha pokat, bom kar zelo zadovoljen, ker za majhen denar sem (oz. je moja ?ena) dobil uredu dru?inski avto za varno vo?njo otrok v vrtec in ?olo in za moje spro??anje adrenalina po avtocesti pri 200+ ;-) ...

 

Hvala za odgovor - res je super da obstaja tak forum o mazdah...

 

Kuscar

 

p.s.

Ali je komu padlo na misel montirat Garmin navigacijo v zgornji del armature - tam kjer imajo m6 ponavadi navigacijo - bi znalo super izgledat - pa ?e skrije se pred nepovabljenci - samo ?e se jo da spravit noter in nekako preklopno montirat...

5578_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

p.s.

Ali je komu padlo na misel montirat Garmin navigacijo v zgornji del armature - tam kjer imajo m6 ponavadi navigacijo - bi znalo super izgledat - pa ?e skrije se pred nepovabljenci - samo ?e se jo da spravit noter in nekako preklopno montirat...

 

Meni, ideja je, samo izvedba pa bo po marcu, ker prej ni ?asa. Bo pa montiran NUV760.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

p.s.

Ali je komu padlo na misel montirat Garmin navigacijo v zgornji del armature - tam kjer imajo m6 ponavadi navigacijo - bi znalo super izgledat - pa ?e skrije se pred nepovabljenci - samo ?e se jo da spravit noter in nekako preklopno montirat...

 

 

Trenutno je to naredil le soforuma? Dravni in se mi zdi, da je zelo lepo izpadlo. Nisem sicer videl v ?ivo ampak iz slikic bi se dalo razbrati, da je :ouje::ouje:

 

ve? o navigacijah smo se pogovarjali tukaj.

 

BC-ju nikar ne verjet saj sem ostal brez goriva pa je kazal ?e 111km dometa. Na forumu nas je kar nekaj, ki se jim je zgodila ta neprijetnost. BC tudi la?e o povpre?ni porabi tako, da lahko mirne du?e tistemu kar napi?e na ekranu doda? ?e 0,5-1,0 litra pa dobi? resni?no porabo.

 

Kak?na pa je tvoja poraba, da se ti zdi prevelika?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

- display ima verjetno kak?en hladen lot pa ob spremembi temperature izgubi stik. Kak?en elektronik bi to znal polotat.

 

- tvoj nima filtra trdnih delcev tako, da s tem ne bo te?av

 

- rja se poka?e bolj poredko in je verjetno povzro?ena ali zaradi slabe za??ite pri modelih letnik 2002-2003 lahko pa je problem tudi pri slabem popravilu, ?e je bil avto butnjen.

 

- naj ti nama?ejo volanski drog pa bo Ok

 

- kriti?nih napak ni se bo pa verjetno na?la tudi kak?na pomanjklivost in napakica vendar na?eloma ni? kriti?nega. Glede 80.000km - a je avto iz Italije?

Primerjava Audija A6 in Mazde ravno ni na mestu. Nov Audi je bil 2x dra?ji od Mazde 6 in nekako normalno je da za ta dodatni denar pri?akuje? in dobi? ?e nekaj ve? udobja in dodatne kvalitete. Zanimivo bi bilo videti kak?na bi bila Mazda 6 ?e bi stala tolk kot Audi A6 - ?al pa da kljub isti ?tevilki v imenu obeh sta pa? v ?ist drugem avtomobilskem razredu - mazda v srednjem, audi v vi?jem

 

Da na hitro prislonim svojo skledo glede rje. Sem ?el pogledat robove pri zadnjih blatnikih in so od spodaj mehurasti :( Avto je letnik 2003. Ima mazda kako garancijo na pleh al je to zdaj moja stvar?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da na hitro prislonim svojo skledo glede rje. Sem ?el pogledat robove pri zadnjih blatnikih in so od spodaj mehurasti :( Avto je letnik 2003. Ima mazda kako garancijo na pleh al je to zdaj moja stvar?

 

garancija... 12let na prerjavenje...

 

?e seveda ?e ni blo kaj popravljano :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

8,0 - 8,7 l odvisno od noge...

 

Oho,"te?ka" noga.Pa vsaj Mazda gre toliko,kolikor jo hrani?,ali vozi? po omejitvah? :whatever:

 

?e se je z avtomobiliom delalo redne servise, potem res lahko gre?!

 

A misli?,da velja le v tem primeru?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oho,"te?ka" noga.Pa vsaj Mazda gre toliko,kolikor jo hrani?,ali vozi? po omejitvah?

 

Jah se imam za dinami?nega voznika, kar ne pomeni da brezglavo divjam, sem pa okreten... :P Edino po avtocesti si nekako ne morem pomagati da bi peljal se kdaj pod 160km/h... Samo ko sem jo prvi? polno natankal - beri 52,18 litra - se mi je ?e po cca 550km prevo?enih pri?gala lu?ka za gorivo. BC je sicer kazal dometa ?e preko 250km pa nisem upal reskirat in ?el ponovno tankat in glej spet je ?lo not preko 50l... Samo prvi tank je bil res za testno vo?njo - sedja upam da se bo to malo umirilo - bom pa spremljal porabo v tabeli od sedaj. Torej: dometa naj se na BC ne poslu?ujem, ker ni realno.

 

?e ene par vpra?anj:

 

- Ne vem ali je to normalno ampak pri ni?jih vrtljajih sem opazu da mi pri menjavi prestave malce pocukne. ?e menjam pri vi?jih obratih tega ni. Ali to pa? tako je ali naj menjam filter za nafto...

- Katero motorno olje uporabljate vi za take avte?

- Ima kdo mogo?e v pdf formatu knjigo navodil za M6 v sloven??ini ali angle??ini - moja je namre? italijanska...

- Ali je normalno da imam v rezervi uno majhno rezervno kolo - berglo - in ne normalne velike

- Ima kdo za prodat ugodno 1 kom jekleno plati??e za M6, da si naredim vsaj normalno rezervno gumo...

- Kdo pozna koga, ki bi se znal lotit popravljat tega mojega displeja na katerem ko se zgreje ne delujeta 2 ?rtici?

 

Hvala in lp mazda?i

 

Kuscar

5578_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem,meni ni? ne pocukne. :whatever: Tako,da ne bi vedel,kaj bi lahko to bilo. :ne vem:

 

-Jaz upotabljam olje Mobil 1(O-40W).Zelo dobro olje-uporablja tudi porsche.

 

-vsi imamo original to majhno kolo(manj?s te?a in itak je samo do najblji?jega vulkanizerja).Pa ?e woofer lep?e stoji noter. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem,meni ni? ne pocukne. :whatever: Tako,da ne bi vedel,kaj bi lahko to bilo. :ne vem:

 

-Jaz upotabljam olje Mobil 1(O-40W).Zelo dobro olje-uporablja tudi porsche.

 

-vsi imamo original to majhno kolo(manj?s te?a in itak je samo do najblji?jega vulkanizerja).Pa ?e woofer lep?e stoji noter. ;)

 

Ja ?e si ga dobil zraven... :( Sem opazil ja da bi mogu bit tam noter woofer - pa ga ni - ga je zgleda prej?nji lastnik pobral ven - imam bose ozvo?enje brez woofra <_< . Samo ?udno da tudi kablov za priklop le tega ni nikjer videti - ali je varijanta da ga ?e v osnovi ni - ali moram bolj podrobno razstaviti plastiko v prtlja?niku da najdem kable? Se da kupit ta originalni woofer naknadno ali priklopiti kakega drugega? :blink:

5578_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ?e si ga dobil zraven... :( Sem opazil ja da bi mogu bit tam noter woofer - pa ga ni - ga je zgleda prej?nji lastnik pobral ven - imam bose ozvo?enje brez woofra <_< . Samo ?udno da tudi kablov za priklop le tega ni nikjer videti - ali je varijanta da ga ?e v osnovi ni - ali moram bolj podrobno razstaviti plastiko v prtlja?niku da najdem kable? Se da kupit ta originalni woofer naknadno ali priklopiti kakega drugega? :blink:

 

Najbolj?e,da montira? noter kakega drugega.Ker original sub. ni bog ve kaj-je bolj za silo.In kable obvezno povleci druge,ker so original zelo tanki in nekvalitetni.Aja,pa ?e oja?evalec bo? moral dat not za Sub.,ker Bose ozvo?enje dela na 2ohm in ne bo? dobil takega Sub-a.Pa tudi oja?evalec original Bose ti ga ne bo poganjal,ker

je pre?voh.V glavnem,?e bo? hotel kaj konkretnega,bo? moral dat kaj aftermarket.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upam, da mi lahko kdo pomaga, ker je moja M6 iz Italije, so tud italjanska navodila, ker sem pa iz G. Radgone, pa se mi niti ne sanja :blink: , kaj v teh navodilih pi?e, zato me zanima, ?e mi kdo lahko pomaga prit do slovenskih ali nem?kih navodil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predlagam ti, da poklices Mazdo slovenijo in ti bodo po posti poslali.

MMS d.o.o.

Dolenjska cesta 242c

P.P. 2447

1001 Ljubljana

Slovenija

 

Telefon: +386 1 420 40 80

Telefax: +386 1 420 40 88

E-mail: info@mazda.si

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Sam kaj, ku je grda... 
    • Si pogledal koliko je dodaten disk, igre na ps5 ta hude so po 80-100eur, kontroler prav tako, tako da to odstej pa si pod 500eur kot je sama konzola nova😉
    • @Janez007 Sej veš kako to gre... on prav 800, ti rečeš 100. Pol pa 700, ti njemu 150 itd in se pol tam nekje pri 350€ najdeta.   NevLado je bil letos v Turčiji pa se je poleg dopusta naučil tudi trgovskih trikov.
    • BMW-ja imaš... to je problem v glavah takih omejencev, da se spravijo škodo delat.   Sodelavec od brata se je soočal z enakim problemom. Dokler je imel partnerico, ki je "zahtevala" da ima BMW-ja so mu ga stalno rajsali, butali, mazali na javnih parkiriščih. Zdaj k se je babe losal in zamenjal tud avto, da ni več BMW pa se samo smeji in pravi, da v treh letih tud ene stvari ni bilo na istih parkiriščih. Torej to pač ne more bit naključje in z lastništvom BMW-ja pač kupiš tud to sranje.
    • Tole ni niti malo presenetljivo, ker kupci Škod ne kupujejo nerazumsko in verjetno veliko bolj preračunajo kaj potrebujejo, kako uporabno je to, kolk denarja je treba za to dat in seveda ljudje z višjim IQ-jem avta ne rabijo za to, da se postavljajo pred drugimi. Avto jim ni nadomestek, ki bi kompenziral manjko intelekta. (Lahko se mi zahvališ kasneje) 😜    
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.