Skoči na vsebino

Nova MPS ?


Don

Priporočeno sporočilo

uuuuaaaaaoooo.... to je to sem ?e pozabil trenutno MPS-ko. :danzoman::danzoman:

 

Symon, a Impreza in Lancer sta tud kupeja? C'mon MPS-ko lahko primerja? s tema dvema ne pa z raznimi Pugiji, Hondami in Renoji :blink:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

uuuuaaaaaoooo.... to je to sem ?e pozabil trenutno MPS-ko. :danzoman::danzoman:

 

Symon, a Impreza in Lancer sta tud kupeja? C'mon MPS-ko lahko primerja? s tema dvema ne pa z raznimi Pugiji, Hondami in Renoji :blink:

 

A ti Mazdo 6 primerja? z Imprezami in Lancerji? Kolikor vem je Mazda 6 bolj v razredu P407 in Honde Accord, Lancer in Impreza sta pa bolj kompakten razred, torej Golf. Posledi?no bi lahko bila Mazda 6 en tak udoben zabaven kupe. :ne vem: Tako jaz gledam na Mazdo 6 konec koncev so za 6ko MPS tudi rekli, da ni ravno Impreza ampak to niti ni njen namen. ;)

In ja, Impreza je obstajala tudi v kupe izvedbi in zaradi le treh vrat je bila karoserijsko bolj trdna in imela ?e za malenkost bolj?o lego. ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne smemo pozabiti,da je to samo prototip in bo verjetno v kon?ni izdaji(serijski)izgledal najbr? druga?e. <_<:whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

niti Honda niti 407 nista 4wd - in ?e bi ?e dal kaj v primerjavo z njima bi bil to RX-8...

 

?e gleda? po velikosti je tako, da Lancer pri ve? kot ?tirih metrih in pol nikakor ne spada v ni?ji srednji razred... ?e impreza, ki je malenkost manj?a od BMW trojke je prej v srednjem razredu, kjer je recimo tudi ford Mondeo pri 4,8 metra dol?ine.

 

No ja pa sej ni bistveno samo z MPS-ko je dosti ve? zabave kot pa z P407 in Accordom. Mogo?e ne toliko kot pri Imprezi in Lancerju sam je definitivno bli?je tema dvema kot pa omenjenima kupejema.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmm lahko se kregava lahko pa le povem moj pogled ti svojega pa da vidiva, ?e se strinjava:

 

-Subaru Impreza (4x4, FWD), Mitsubishi Lancer (FWD, 4x4), Honda Civic (FWD), Golf (FWD, delo 4x4), Mazda 3 (FWD) in BMW 1 (opa celo RWD!), Audi A3 (FWD in delno 4x4) spadajo v kompakten razred, pa ne glede na pogon a imam prav?

-Mazda 6 (FWD, MPS pa 4x4), Honda Accord (FWD), Subaru Legacy (4x4!), BMW 3 (RWD), Audi A4 (FWD, 4x4), Peugeot 407 (FWD) pa lahko damo v en razred vi?e pa imajo spet pogon vsak druga?e.

 

Lahko se kregava glede centimetrov ampak tako nekako bi jih (jaz) razdelil. Itak vemo, da (ve?inoma) avti z leti rastejo in je bil Golf 1 tako velik kot danes Polo pa je en razred ni?e, Civici so zrastli ful.... Cenovno res niso ?isto primerljivi (predvsem zaradi vi?je cene znamke kot je BMW) ampak, ?e bi nabavljal avte v teh razredih bi gledal takole kot sem napisal. In tudi pogon tu nima veze ker sem napisal, da imajo kar razli?ne. BMW 1 in 3 pa ima celo zadnji pogon in obstaja tudi coupe verzija. 407 obstaja Coupe. Accord je v?asih obstajal, za Laguno se je nekaj govorilo in v davnih ?asih je obstajala Mazda 626 coupe ali pa sem imel privid (EDIT: v bistvu je bila MX-6 1.gen na osnovi Mazde 626 in se je pri nas prodajala kot 626 coupe)! Torej ne bi bila Mazda 6 Coupe ni? nenavadnega. ;) To, da je M6 pa? 4x4 je pa? odlo?itev pri Mazdi saj ga ima tudi Legacy, BMW pa vztraja pri RWD in tudi to ni slabo. ;) Vsakemu svoje.

 

RX-8 je pa spet razred zase oziroma je veliko pre?porten za P407 in Accord, tako zaradi pogona kot motorja, ki ima ?isto druga?en razpon kot pri konkurenci. Zanimivo, pri BMI so jo testirali skupaj z S2000 in Nissanom 350Z. Torej je bolj ?portnik (RWD) kot poslovna limuzina v coupe preobleki. Ironi?no je pa Mazda 6 MPS (po mojem) bolj?i nakup (udobje, mo?, prostornost).

Aja in a se ni neko? ?e govorilo o Mazdi 6 coupe? :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam to bom reku, kon?no so pogruntal kol velike luknje je treba narest v blatnike tam kjer so kolesa.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam to bom reku, kon?no so pogruntal kol velike luknje je treba narest v blatnike tam kjer so kolesa.

 

 

To vid? to!

 

Sucer pa itak da po?evnooki delajo zato tok velke koloteke ,ker pa? za na mo?virje kjer raste ri? to prav pride :):hohoho:

 

 

 

 

 

Lep stroj ni kej....!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Symon delno ima? prav - po evropski specifikaciji je res impreza v ni?jem srednjem razredu skupaj z Golfom in Mazdo 3. Lancer je pa v srednjem skupaj z Mazdo 6, Accordom in 407-ko.

 

?e bi pa gledali samo specifikacije in zmogljivosti je pa vseeno MPS-ka bolj zmogljiva od RX-8. Vpra?anje pa je ali tudi po ?portnosti oziroma kako se sploh ?teje faktor ?portnosti. Zame je RX-8 bolj kot kupe izvedba nekega klasi?nega limuzinskega modela, ki ga pa? ni. Je namre? ?isto spodoben zmogljiv 4 sede?nik s hudo zunanjostjo :bravo: , ki lahko tudi na dalj?e razdalje preva?a potnike zadaj.

 

Zadnji pravi Mazdin ?portnik je le RX-7 in kot pravi ?portni dvosede?nik bolj spada v kategorijo S2000 in Z350, ?eprav je slednji vseeno 2+2.

 

 

Je pa tako, da vsak si po svoje predstavlja kaj je to ?portnost samo naj mi lastni RX-8 oprostijo ampak zame je 6 MPS bolj ?porten. Ampak tako to jaz gledam ni pa nujno, da imam prav. :hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadnji pravi Mazdin ?portnik je le RX-7 in kot pravi ?portni dvosede?nik bolj spada v kategorijo S2000 in Z350, ?eprav je slednji vseeno 2+2.

 

No pa sva na?la skupen jezik vidi?. :P Za Lancerja pa mo?no, da spada vi?e (?eprav je ironija, da je potem konkurenca Imprezi) ?e zato ker ni ve? Galanta, ki bi bil bolj primeren za v ta razred. :D

RX-8ka je res nek zanimiv koncept ?eprav je M6 MPS bolj zmogljiva. Ker sem pa te?en naj te pa opomnim, da je 350Z dvosede?nik tako kot S2000. :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.