Skoči na vsebino

Gume 2008


LabiGT

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 500
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Ma ?e bi bila srednja ?alost bi blo ?e nekak - po ob?utku bi lahko celo rekel, da jih pri speljevanju posekajo zimske UltraGrip ?zmeden?:blink:?zmeden?:blink: ... nikol si nisem mislil, da bom kdaj kaj takega rekel. Sicer je to samo filing saj bi moral z metrom to probat ampak v direktni primerjavi so recimo Potenza svetlobna leta spredaj - pa skos sem bil zagovornik GoodYeara tako, da bom moral zdaj malo paziti z izjavami...

 

Goodyear premium razred super - - - vse ostalo pa... izogibaj se v ?irokem loku. Po?as mi je jasno zakaj Savina intensa je tako slaba guma saj delajo gumeno zmes po GY recepturi za ta razred gum.

 

No,vidi?,da si se odlo?u prav,ko si vzel Bridgestone. :bravo: Jaz se kar ne morem lo?it od mojih starih Pirelli 6000,ker imajo ubo?ice ?e 6 mm profila in mi jih je ?koda ?e zamenjat.Ampak bo treba po?asi,ker v de?ju sem bos(s). :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Zanimiv je tale test,ki primerja 15",16" in 17" gume na istem avtu.Ali so 17" najhitrej?e na stezi?

Preberite si...

 

http://www.wam.umd.edu/~greghess/sizematters.pdf

 

tocno ta test sem iskal, ko sem ti razlagal, da 17" ni hitrejse od 15", ce ne nizas podvozja...

Tko da :bravo: ker si ga najdu, da ga mamo zdaj v arhivu

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj sem nekoga ?akal pri tr?nici in mi je bilo malo dolg?as.Malo sem hodil gor in dol in se odlo?il,da preverim,v kaj so kaj obuti na?i jekleni konji?ki.In pri?el do naslednje ugotovitve:

-Od 48 avtomobilov jih je imelo kar 17 ?e vedno zimske gume gor. ?zmeden?

 

Sicer pa tudi ostala "obutev" ni bila kaj prida.12 avtomobilov je imelo zlizane gume v nulo,med temi so bile tudi zimske.Ve?inoma so prednja?ile Sava in 2. liga gum.

Po znamkah:

-sava (zimske)--10

-michelin (zimske)--2

-pirelli(zimske)---2

-cooper wintermax--1

-dayton(zimske)--1

-snoways(zimske)-1

 

Letne:-sava intensa--7

-sava efecta-- 3

-goodrich----- 2

-dunlop-------2

-cormoran----1

-pirelli P 6000--2

-kleber---------2

-semperito----1

-firestone 700--2

-hankook------1

-continental----3

-bridgestone turanza-2

-bridgestone B330--1

-goodyear-----------1

-michelin energy---1

No,med temi avtomobili so bili tudi razni audiji A4,pa bmw-ji,pa toyote,celo mercedesa in nikakor ne stari avti.Pri continentalu so pove?ini bile to prve vgradnje na avte.Tudi od ostalih bolj renomiranih znamk so bili to neki ?udni modeli(vztopni) razen par izjem.

Zdi se mi,da ve?ina ljudi se sploh ne zaveda,da jim je tistih nekaj kvadratnih centimetrov gume edini stik z asfaltom. :ne vem: ?e se vozijo z zimskimi zdej in tudi poleti je o?itno,da jim je za svojo varnost in varnost drugih v prometu malo mar.Zanimivo mi je bilo tudi to,da je tistih par izjem,ki so imeli v redu gume gor imelo na splo?no tudi bolj vzdr?evane avte(oprane,manj podrsane,dodatna oprema)...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo mi je bilo tudi to,da je tistih par izjem,ki so imeli v redu gume gor imelo na splo?no tudi bolj vzdr?evane avte(oprane,

Zanimivo. Jaz pa na avtopralnicah toliko prihranim, da si lahko privo??im dobre gume sramezljiv .

 

Mene je presenetilo, da mi nikakor ni uspelo prepri?at sodelavca, naj da 10? ve? po gumi, ?eprav jih menja le na 6let. In ?e ?e nekateri tehni?no relativno razgledani menijo, da so dobre gume nebodigatreba stro?ek ... :rolleyes:

 

Lp M

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vidim, da smo dobili bossa stevilka 2 :P

 

Hehe... sej mogo?e se sme?no zdi, ?e se nekdo zarad svojga gu?ta loti narest kak?no analizo, ki lahko pove ve? kot milijoni besed raznoraznih kvazi strokovnjakov, ki bi po pravilu slu?be morali delati tak?ne in podobne analize (statistike) a jih ?al ne. In pol od teh kao strokovnjakov pridejo tak?ni zakoni, kot je novi ZVCP, ki je dobesedno drek od dreka.

 

Kaj se lahko nau?imo od Alexove analize... ve? kot tretjina vozil ima neustrezno obutev za ta letni ?as in vremenske pogoje ter temperature. ?etrtina ima povrhu ?e zlizane gume, ki bi lahko ob ve? vode na cesti tudi pomenile hudo nevarnost zdrsa. Se pravi, da je procent nevarnih vozil na cesti kar blizu 40% in pri teh je mo?nost nesre?e zaradi tehni?nih vzrokov (gum) toliko ve?ja.

 

In kaj bi morala storiti policija, ki je edina poklicana, da v primeru nesre? oceni vzroke? Preveriti bi morali tudi stanje pnevmatik, vrsto, starost in iztro?enost ter to zavesti v zapisnik. A to naredijo? ?al ne, ampak raje zapi?ejo, da je ?lo za neprilagojeno hitrost. Mogo?e res za tiste gume, z ustreznimi gumami pa verjetno do nesre?e sploh ne bi pri?lo. <_<

 

In zaradi manjka take statistike potem pridejo na plano "veleumne" izjave, da ko se temperature dvignejo, da je ve? nesre? ker flok vozi hitreje. :blink::blink: Saj bi se ?lovek smejal sam tole sploh ni sme?no, ker ljudje umirajo. Me zanima kdaj se bo prvi vpra?al eno samo vpra?anje, kaj pa ?e je krivda na strani zimskih gum, ki so za pomladanske visoke temperature popolnoma neprimerne in da se ?tevilo nesre? pove?a prav zaradi pogojev na cesti za katere zimske gume niso konstruirane.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej zaradi teh zimskih gum sem se tudi lotil tega. ;) Ker sem tako mimogrede gledal gume in na 10 avtih na za?etku na?tel kar 6 zimskih gum.In pol sem za?el gledat naprej....in se ?udil naprej.

V glavnem se strinjam z Boss-om,da zaradi takih "pacientov",ki mislijo,da je guma-guma se zgodi verjetno

tudi kak?na nesre?a preve?.In potem imajo izgovor,da smo vsi prehitri in bomo kmalu morali,?e bo ?el ta trend z "prehitro" vo?njo naprej, voziti kot po jajcih v rikverc. :angry:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na tem sluzbenem golfu je ena taka ogromna nalepka na kateri pise "pozor zimske gume, najvecja hitrost 190 km/h!"

(ceprav golf gre tudi 200km/h po stevcu, kar me je malo presenetilo...al stevc laze se hujs kot pri mazdi al gre ta avto zelo dobro za 105KM)

 

Sam vseeno se morate strinjat, da je zdaj situacija z gumamo precej precej boljsa (jaz to gledam 100x hujs kot ti alex hehe), ker zdaj redkeje najdes avte, ki majo razlicne gume spredaj zadaj, po oseh itd itd...

Tko da se bo tudi izboljsalo...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na tem sluzbenem golfu je ena taka ogromna nalepka na kateri pise "pozor zimske gume, najvecja hitrost 190 km/h!"

(ceprav golf gre tudi 200km/h po stevcu, kar me je malo presenetilo...al stevc laze se hujs kot pri mazdi al gre ta avto zelo dobro za 105KM)

 

Sam vseeno se morate strinjat, da je zdaj situacija z gumamo precej precej boljsa (jaz to gledam 100x hujs kot ti alex hehe), ker zdaj redkeje najdes avte, ki majo razlicne gume spredaj zadaj, po oseh itd itd...

Tko da se bo tudi izboljsalo...

 

No,glih razli?nih gum res nimajo na oseh spredaj in zadaj.Samo pa vidi? razne Kormorane in podobne gume.

Eni pa? ?e vedno smatrajo gume kot nepotrebni stro?ek in dajajo gor celo obnovljene.En pacient,kolega,ima

na Bmw-ju gume gor ?e 5 let(?e original prvovgradne dunlop 2000).Vedno jamra,da ga nosi,ko de?uje.Ma kako je le to mogo?e?? :P:D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

V petek je na?a 6ka dobila nove gume in sicer Good Year F1 pri La?i?u. :danzoman::bravo:

 

Sedaj pa ?e sme?ni del cele zgodbe: Labi mi je pred ?asom svetoval naj bom pozoren pri teh gumah na Made in SLO oz. Made in Germany. Pa sem na zadevo malce pozabil in se spomnil ko so bile ?e namontirane, na?a familja pa na kofetu v bli?njem lokalu... Pa sem pogledal kaj pi?e in ?zmeden??zmeden? pi?e Made in China :whatever::hohoho::hohoho:

 

No tole bi ?lo lahko tudi v "ta sme?no" rubriko :D

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

haha LOL... made in China :hohoho::hohoho:

 

Ti se kar smej, grrrrr!!!! :angry::hohoho:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da nisi ti kupil Godyeaar gume? :hohoho:

 

A zdej se bo? pa ?e ti nor?eval... :vskalo:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da nisi ti kupil Godyeaar gume? :hohoho:

 

hahaaha al pa goodyell

 

bojc kje si pa made in china najdu?? sploh nisem vedu da obstajajo...

poglej ce je nekje narisana Ex (x=stevilka 2 ali 3 karkol) ...(za vsak slucaj)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hahaaha al pa goodyell

 

bojc kje si pa made in china najdu?? sploh nisem vedu da obstajajo...

poglej ce je nekje narisana Ex (x=stevilka 2 ali 3 karkol) ...(za vsak slucaj)

 

A to je certifikat za Europo...?

 

Bom pogledu, pa javm pol kasnej...

Pa ne me zdej ob ?ivce s tem spravlat... Sej okrogle so, ?rne tud, jeba?ka smrekca je, ceste se pa tud kr dobr dr?i... :D

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.