Skoči na vsebino

Gume 2008


LabiGT

Priporočeno sporočilo

Sava je zmagovalka testov pri lowbudget gumah - se pravi, da med poceni gumami ji pa? ni para saj redno dobiva oceno "priporo?ljivo" medtem, ko ponavai nekaj top znamk (cca 5) dobi malenkost vi?jo oceno "zelo priporo?ljivo".

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 500
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

jaz bom letos silom prilike primoran uporabiti 4 leta stare sava eskimo s3 205/55R16... :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz bom letos silom prilike primoran uporabiti 4 leta stare sava eskimo s3 205/55R16... :)

 

?e so ?e stare 4 leta, pol ve? nimajo kaj dosti profila in pri savi mora? profil skoraj dnevno kontrolorat. Glej da ne bo? silom prilike mogo kako kazen pla?at.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

upam da ne, da bodo ?e eno sezono dr?ale, sicer so DOT 3804, ampak imajo ?e najmanj 6.5mm profila, saj so bile izredno malo vo?ene :D zakonska meja pa je 3mm ?e se ne motim

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni problem samo globina profila ampak je problem starost - pa ne tista starost, ko so le?ale v skladi??u ampak, ko so bile v uporabi.

 

2. problem pa je obrabljenost lamel, katere zgubijo svoje "ostre" robove in rapidno zgubljajo dobre vozne lastnosti.

 

Pred kakim letom sem napisal tale post

 

http://www.mazda-si.net/index.php?act=ST&a...st&p=103363

 

na osnovi autobildovega ?lanak, kjer so testirali ravno tisto kar ne testira nih?e, ko dela primerjalne teste gum in sicer obna?anje po ve? tiso? prevo?enih kilometrih.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Matr mene pa ?e matrajo tele SLO goodyearke glede na to da pri?param 32 EUR glede na nem?ke. Kaj bi dau da bi lahko kje dobil 100% podatek kak?na je razlika, sam glede na to kolk je cenej?a mooora biti razlika, ?e ne druzga v kvaliteti same sestavine. "recept" za sestavo gume je verjetno enak za vse,samo kaj pa notri me?ajo pa verjetno da ni. Je***ti zimo, pa k ?lovk ho?e zase in za avto najbolj :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem pre?ekiral adacov test in GY 7+ je najbolj?a, ampak ok, prvih pet je vedno tam tam, ena malenkost bolj?a v posamezni situaciji kot druga.

Continetalka pride prav tako 68 EUR, Pirelli Winter W 1900 Snowcontrol = 64 EUR, Dunlop Wintersport M3 = 62,30 EUR, res pa je da pa GY7 brez plusa = 63 EUR,samo tale plus pomeni ve? silike tako da....te?ka bo tale, ampak neki bo treba vzet. Glede Save sem ?e sli?al, in sicer nepreverjena informacija, da je pred cajtom bila kolektivna odpovedi in so ?li vsi delat v neko novo podjetje na Jesenicah, in baje so takrat vzeli v Savi Bolgare za sitne pare in baje so pol k***a vredni delavci. :ne vem: :whatever:

 

Dobil informacijo na drugem forumu da so pri mimovrste.com omenjene gume nem?ke in leto?nje, cena pa malenkost ve? kot 57,00 EUR. Sem jim ?e mail poslal da mi to portdijo ?e je res in potem GO 4 IT.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Continental TS 810 - super se izka?e v mokrem, kar se mi zdi za na?e zimske razmere skoraj najbolj pomemben podatek ....

 

Samo tole pa dr?i in je zanimiva misel. Pri nas je ve?krat mokra kot zasne?ena cesta za tiste 3x letno (od tega enkrat po 15. marcu :hohoho: ) je bolje gledati gume, ki se bolje dr?ijo v mokrem. :)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ce ni snega, potem lahko mas kar letne gor...

(ajde zdaj gremo z napadi :) )

 

Labi itak sva dva s tem mi?ljenjem tako, da bova la?je skupaj odbijala napade - pa saj imamo vsak jesen isto temo :hohoho:

 

Na avtomobilizem.com smo se ?e spet udarili zaradi letnih gum pozimi.... ohhh yeeeah :bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kar me preseneca je to, da (vsaj v mojih oceh) izobrazeni nemski vozniki vejo kako je z gumami...

pa ni res: vsi so ze pred kaksnim tednom panicno menjali letne za zimske...in to v tem delu kjer niti ne snezi tok...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Labi itak sva dva s tem mi?ljenjem tako, da bova la?je skupaj odbijala napade - pa saj imamo vsak jesen isto temo :hohoho:

Trije. Ampak ker se mi ne da pe?a?iti 500 metrov 3x letno ko sneg pada jih dam zimske, ker jih ravno imam. :P Da bi bil pa iz LJ ali pa kje okoli pa ne vem, ?e bi imel zimske gume ali pa kve?jemu zaradi tega ker bi mi bilo ?koda felten, da se obtol?ejo (kamen?ki pa to).
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne saj nismo apriori proti zimskim, smo pa proti na?inu, kako jih nekje prikazujejo, da so vsemogo?ne in da brez njih zime sploh ni mogo?e pre?iveti s celim avtom...

 

 

tudi sam imam ?e pripravljene zimske gume, vpra?anje je samo kdaj gre zadeva na avto...

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem pa prav dans nabavil ?rno- satenasto- mat- barvo za jeklena zimska plati??a.

(lepo mi zveni to vse skupaj). :D Moram ?e z jekleno krta?o na bor -ma?ini dol rjo spravit,pa temeljno barvo nanesti in potem z kvalitetnim mehkim ?opi?em vse skupaj prebarvat,da bodo feltne kot nove.(upam)

 

In,ko bo pri nas na obali sne?ilo (takrat bo praznik) ;) jih bom montiral gor.Bom vsaj profil na njih pri?paral.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lani sem se do sredine decembra vozil z letnimi, letos ne planiram niti malo druga?e.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.