Skoči na vsebino

Gume 2008


LabiGT

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 500
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Opa...cestitam :bravo:

Si pa vzel verjetno najboljse sportne gume :)

 

V?eraj je bilo prav fajhtno po tleh in sem zadevo sprobal na enem ovinku, kjer je tako drse? asfalt, da se pri zimskih konstantno DSC ogla?a. Sre?a, da je ovinek pregleden, da lahko prilagodi? hitrost, ?e nasproti prihaja vozilo- No v glavnem sred tega ovinka cuknem z volanom v ovinek, da bi videl kdaj zdrsne avto pa je tako prijelo, da sta se moja draga in tamal zna?la s ksihtom na stranski ?ip.

 

Draga je sicer nekaj pizdila, da bi jo lahko vsaj opozoril ampak sem bil ?e sam presene?en, da je tako prijelo in to pri temperaturi 0°C. Men je ?lo pa samo na smeh in sem komaj razlo?il, da se ne smejim njima, ko butata z glavo ob ?ipo ampak temu, kako odli?ne so te gume napram M+S sranju.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem tudi v?eraj razre?il dilemo in namontiral nove gume. Sem se pa spet izneveril samemu sebi in namesto touring gum sem spet na ?portnih - Bridgeston Potenza ER050A.

 

Prvi ob?utki so fenomenalni ?eprav to ?e ni? ne pomeni saj je tako vedno, ko zamenjam letne z zimskimi. Po treh mesecih kon?no spet ?utim cesto :bravo:

 

?isti u?itek, ko lahko avto tudi na vla?ni cesti zapeljem v ovinek tako kot se zagre. Nobenega drsenja, vrtenja v prazno, da o zaviranju sploh ne govorim.

 

V glavnem - poezija :danzoman::danzoman:

 

Bravo,jaz bom najverjetneje tudi na teh pristal. :bravo: A si jih dobil kje po ugodni ceni?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Koliko so se pocenile gume v primerjavi z 2 leti nazaj...to mi je vsec...ce bi blo za vsako stvar tko :(

prihodnji teden grem v brezice po gume. Kocka je padla: Bridgestone Potenza RE050A, za 23900/kos. Montaza brezplacno :bravo:

 

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

He he,samo vpra?am............ :hohoho: Druga?e pa jebe? minimalno razliko v porabi,izgled je va?n. :bravo:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

He he,samo vpra?am............ :hohoho: Druga?e pa jebe? minimalno razliko v porabi,izgled je va?n. :bravo:

 

Ce ni postimano podvozje, se 16" Mazde 6 bolje peljejo kot tiste z 17"....

ampak res bolje zgleda, to je res

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce ni postimano podvozje, se 16" Mazde 6 bolje peljejo kot tiste z 17"....

ampak res bolje zgleda, to je res

 

Kako misli?"bolje peljejo" 16-ke? ?zmeden? Kaj avto bolj?e dr?i v ovinkih,ali je bolj?e udobje ali manj trese v avtu?Ker sem mislil,da 17-ka bolj?e dr?i,ker ima ni?je boke,pa ?e ?ir?a je ponavadi. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ne kompliciram prevec: ce se ne zniza podvozje je avto z 16" bolj odziven kot un z 17". Je sicer res, da se zdi da je 17" bolj stabilen (pri zaviranju na suhem je tudi res) ampak glede handlinga je boljs 16" (na originalnem podvozju).

 

Glede udobja se itak ve

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ne kompliciram prevec: ce se ne zniza podvozje je avto z 16" bolj odziven kot un z 17". Je sicer res, da se zdi da je 17" bolj stabilen (pri zaviranju na suhem je tudi res) ampak glede handlinga je boljs 16" (na originalnem podvozju).

 

Glede udobja se itak ve

 

Na kratko-?e misli? dat gor 17-ke ali 18-ke,ti to prinese ?e en kup stro?kov zdraven z fedri in ?e ho?e? res top performance,mora? zamenjati ?e amortizerje. :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa dobr a se hecas ti al kaj?

A ves kaksna je poraba z 17"???

 

ma ja no... kako lahko sploh vpra?a? :hohoho::hohoho:

 

?e si velik v avtu so ?al na?e ceste preslabe za 17". Zato odpade tudi ni?anje kot tudi tr?anje amortizerjev. Tako, da ostanejo le 16" za dokaj normalno vo?njo. Je pa tako, da mogo?e je res fino kako avto zgleda ampak ve?ino ?asa si notri in ga ne vidi? od zunaj, takrat je pa bistvo kako se avto vozi in ?e ima? veliko za prevozit je verjetno najbolj pomembno kako je udoben. ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ma ja no... kako lahko sploh vpra?a? :hohoho::hohoho:

 

?e si velik v avtu so ?al na?e ceste preslabe za 17". Zato odpade tudi ni?anje kot tudi tr?anje amortizerjev. Tako, da ostanejo le 16" za dokaj normalno vo?njo. Je pa tako, da mogo?e je res fino kako avto zgleda ampak ve?ino ?asa si notri in ga ne vidi? od zunaj, takrat je pa bistvo kako se avto vozi in ?e ima? veliko za prevozit je verjetno najbolj pomembno kako je udoben. ;)

 

Ah,ni ga ?ez udobje- ima? prav. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ma ja no... kako lahko sploh vpra?a? :hohoho::hohoho:

 

?e si velik v avtu so ?al na?e ceste preslabe za 17". Zato odpade tudi ni?anje kot tudi tr?anje amortizerjev. Tako, da ostanejo le 16" za dokaj normalno vo?njo. Je pa tako, da mogo?e je res fino kako avto zgleda ampak ve?ino ?asa si notri in ga ne vidi? od zunaj, takrat je pa bistvo kako se avto vozi in ?e ima? veliko za prevozit je verjetno najbolj pomembno kako je udoben. ;)

 

No tukaj se mogo?e ne strinjam najbolj s tabo....

 

Na leto prevozim cca 50 000km... od tega kakih 30 000 na letnih 17" gumah in seveda tudi na malo ni?jih fedrih....

 

Pa morem re?t da resni?no nimam problema z udobjem... neglede kje se vozim... mislim da se s ?asom kar navadi? na ob?asne mo?nej?e tresljaje.... in jih dejansko ne ?utim ve?... :P

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No tukaj se mogo?e ne strinjam najbolj s tabo....

 

Na leto prevozim cca 50 000km... od tega kakih 30 000 na letnih 17" gumah in seveda tudi na malo ni?jih fedrih....

 

Pa morem re?t da resni?no nimam problema z udobjem... neglede kje se vozim... mislim da se s ?asom kar navadi? na ob?asne mo?nej?e tresljaje.... in jih dejansko ne ?utim ve?... :P

 

Jaz sem zase govoril zakaj ne grem na 17" - Glede na to, da nisem ve? rosno mlad in da ne bi ?e rad imel te?av s hrbtenico se mi pa? zdi pomembno, da ve?ino lukenj in tresljajev poberejo gume, vzmeti in amortizerji in ne moja hrbtenica.

 

Sploh mi pa ?e najbolj dol visi to, da avto kao bolj? zgleda (od zuni ga vidim samo, ko je parkiran :P ), ?e je ni?ji in da se mnogo bolje dr?i ceste. To zadnje je bolj urbani mit kot ne, saj je ?isto odvisno od cestne podlage. Ja, dr?i, ?e je cesta lepa gladka in ne dr?i, ?e je poflikana, narebrena in z veliko jamami. To zadnje se najlep?e vidi v kak?nem ovinku, kjer je razlika ?e v tem koliko ima? napumpane gume kaj ?ele od vsega ostalega.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer je ve? ali manj reklama samo se kar strinjam s tekstom ?eprav bi morali bolj povdariti varnost oziroma nevarnost zimskih gum poleti

 

Letne pnevamtike nepotreben stro?ek?

 

 

 

 

 

p.s. le zakaj so tale ?lanek dali med kroniko :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.