Skoči na vsebino

Koliko porabim z vo?njo na avtocestah


Boss

Priporočeno sporočilo

boss lepa anketa ni kaj re?t! :bravo:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar krepko preko 400? in se ne izogibam cestnini... :D:aaaaa:

 

Na kolk si... jaz imam cca od 600? do recimo 800?, ?e je dobra letina

 

?e pa se ne bi nikoli izognil cestnini bi imel pa cifro tam nekje okrog 1200? :blink:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na kolk si... jaz imam cca od 600? do recimo 800?, ?e je dobra letina

 

?e pa se ne bi nikoli izognil cestnini bi imel pa cifro tam nekje okrog 1200? :blink:

 

?zmeden? Koliko?Pa sej ti si stalno na AC... :P

Zdaj mi je jasno,zakaj si se premislil glede vinijet-jaz bi se tuuudiii. :prstgor:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?zmeden? Koliko?Pa sej ti si stalno na AC... :P

Zdaj mi je jasno,zakaj si se premislil glede vinijet-jaz bi se tuuudiii. :prstgor:

 

na za?etku se nisem strinajal samo zato, ker je bil predlog tud za kamionarje in tiste cene so bile tako nizke, da bi se cela vzhodna evropa zgrnila na na?e ceste. Da, pripravljen bi bil ?e vedno toliko pla?evat samo, da bi se lahko normalno peljal - samo zato sem bil proti, ker denar ni vse. :P

 

Ko pa so se odlo?ili kamionarje pustiti na starem sistemu in s tem prepre?iti vdor vzhodnih prevoznikov na na?e ceste sem se pa seveda premislil.

Pa ?e to: z mojo drago imava dva avtomobila samo ona gre redko na AC pa bova kupil vinjeti za obe vozili, ?eprav ona porabi na leto le tam nekje 50-60?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ne vozim eno leto tko da....:)

mislm pa, da je za avto in porabo bolj, da gre? po AC in pla?a? tist, kpa da se fijaka? po stranskih cestah....

stro?ki pa so v vsakem primeru.....

The sun always shines...all it takes is 4 you to look through the clouds....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na kolk si... jaz imam cca od 600? do recimo 800?, ?e je dobra letina

 

?e pa se ne bi nikoli izognil cestnini bi imel pa cifro tam nekje okrog 1200? :blink:

 

 

Iskreno... nisem delal ?e to?ne ra?unice... je pa dejstvo da precej km naredim tudi s slu?benim avtom, kjer pa denar dejansko ne gre z mojega ?epa-.....

 

Prav za osebno rabo pokurim nekje 50 - 80 ? na mesec... kar na letni bazi znese nekje 600 do 900? cca..... Ampak roko na srce se ne sekiram zaradi te cestnine.... vem namre? da morem pridet iz to?ke A do to?ke B... in stro?ki ki ob tem nastanejo so pa? davek ki ga pla?a? za "luksuz"....

 

Ampak ?e vedno imam ra?unico na moji strani, in mi je uspelo avto zamortizirat v 2,5 leta..... :danzoman::jupiii:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

oh to pa sploh ni tolk.....glede na to, da bodo kmalu naredil odsek do konca do Hru?ice.....potem pa motoway all the way, baby :) direkt od Hru?ice do LJ :) sem se ?e ustra?la, kolk bi tam pri Pera?ici ?li nabijat k naj bi bla tud cestninska postaja...tko da ?e je res 55EUR, potem svaka jim ?ast! :)

The sun always shines...all it takes is 4 you to look through the clouds....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Juhuhu vinjeta je tu :whatever:

 

Sam letno prevozim 32 000km, se ne izogibam avtocest, porabim pa malo pod 50 ojrotov. ?e bi bila pri nas prometna infrastruktura normalno razvita, bi gotovo porabil ve?.

 

Primerjava s Heiderlandom:

 

Avstrija ima 1677 km avtocest (podatek wikipedia), vinjeta 75ojrotov na leto = 0.044 ojrota/km

Slowenija ima 377 km avtocest (31.12.2007), vinjeta 55ojrotov na leto = 0.145 ojrota/km

Iz tega sledi, da bomo imeli na son?ni strani Alp glede na kilometre ve? kot 3x dra?je avtoceste, kot so na sen?ni strani Alp :(

 

Lp M

 

Edit: izra?un napa?en, ne najdem podatka o pravi dol?ini avtocest pri nas. A ima kdo o tem kak?en podatek.

575 km je podatek z DARS-ove strani, ki vklju?uje tudi hitre ceste, obvoznice, navezave lokalnih cest...

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.