Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Na?alost sem pri?el ravno v takem ?asu da se je ulilo.Pol pa nisem megel avta prav pogledat pa sem mu verjel kar na besedo, kar pa vidim da ve? ne more? nikomur.Vsaka ?ola nekaj stane.?e bi bila samo kaka praska me sploh nebi motilo,ampak to pa je malo ve? kot samo praska.

Dnar sem prekleto dolgo ?paral tak da mi ni vseeno za kak avto ga bom dal,ker pol bi se lahko naprej vozil z mojo prej?no staro mazdo ki je bila bolj?e ohranjena kjub letom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 53
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Umetnik, si pa? malo bolj zahteven kupec in si ?eli?, da bi avto zgledal kot nov! ?elim ti veliko sre?e pri iskanju avtomobila z manj kilometri, bolj?o ohranjenostjo in manj denarja. Kot sem ti ?e povedal, gre? lahko v Mazdin salon ter samo z osebno iskaznico odpelje? popolnoma nov avto, ki ga odpla?uje? na obroke.

Vendar ?e bo? tudi okoli novega avta skakal 2 uri in iskal pikice (kot si to po?el pri meni) se verjetno tudi za ta avto ne bo? odlo?il, ker bo? pikico tudi na?el! V dveh urah ziher! Odlo?i se, ali sploh ima? namen kupit tak avto, ali preprosto i??e? razlog, da ga ne bi kupil.

 

Pi?e? da avto ni bil opran: zdaj pa ne vem ali sem jaz malo premaknjen ali ti ne ve? kaj pi?e?. dobro ve?, da sva ?la na probo ob 17h prej?nji dan in da je padal de?. Naslednji dan zjutraj pa naj bi ti odpeljal avto. Povej mi prosim, kako naj bi opral avto, ?e je ?e celo no? de?evalo?! Vse skupaj dokazuje, da si enostavno prevelik komplikator, ki i??e pikice (pri rabljenem avtomobilu), zato pa tudi ?e 3 mesece kupuje? avto in v celi Sloveniji ni primernega avta zate!

 

Prosim te da preneha? z blatenjem moje Mazde.

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdej pa res ve? ne vem,kaj je s tem avtom.Po predstavitvi obeh strani se zdi,da imata pa? prodajalec in kupec razli?ne kriterije glede ohranjenosti avta.Moj recimo je imel,ko sem ga kupil tudi rahlo vdrtino v zadnji havbi in je bolj?e tako,kot da bi ga na hitro pokitali in klo?arsko prebarvali.Z posebnimi pripomo?ki sem z notranje strani to "pogladil" navzven in se skoraj ne vidi ni?. ;)(klepar press :P )

 

Glede ogleda avta je pa tako,da jaz na?eloma ne bi nikoli kupoval avta v mraku,po de?ju in na hitro.

Avto mora? pregledati na dnevni svetlobi,ko je opran.?e se ne razume? najbolje na mehaniko vzame? s seboj dobrega avtomehanika in on takoj ugotovi(naj bi)v kak?nem stanju je avto.Ali pa ga odelje? na uradni servis,kjer ti ga ob ustreznem pla?ilu celega pregledajo.

In z aro mora? bit previden.?ele ko si vse pregledal in si 100% prepri?an,da ga bo? res vzel,jo da?.Ali pa tudi ne.Ker avti se ne prodajaj kar ?ez no?...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Umetnik, si pa? malo bolj zahteven kupec

 

Prosim te da preneha? z blatenjem moje Mazde.

 

LP

 

Jaz sem kupil M6 isto kot tvoja, samo karavanko z vso opremo, razen navi, ma 111000 km, stala pa je 11.700

eurov, ampak je 2004 letnik kuplena v avtohi?i in je brez udrtin, leder na sede?ih je pa lep?e ohranjen, kot pri mercedezu od kolega, ki ma 140k prevo?enih. Tudi blatniki niso napihnjeni. Pa niso rekli da je odli?no ohranjen.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem kupil M6 isto kot tvoja, samo karavanko z vso opremo, razen navi, ma 111000 km, stala pa je 11.700

eurov, ampak je 2004 letnik kuplena v avtohi?i in je brez udrtin, leder na sede?ih je pa lep?e ohranjen, kot pri mercedezu od kolega, ki ma 140k prevo?enih. Tudi blatniki niso napihnjeni. Pa niso rekli da je odli?no ohranjen.

 

Tudi jaz sem v avtohi?i Grosuplje kupil M6 letnik 2004, z vso opremo razen navigacije, pa tudi nisem bil povsem zadovoljen glede ohranjenosti znotraj - predvsem bolj?a polovica me je - in me ?e kar sekira zaradi izgleda notranjosti. Pa je pisalo odli?no ohranjen.

 

Usnje je sicer v OK stanju (na Toyoti sem mel ve?jo katastrofo od usnja) - edino na zadnjem desnem sede?u ima nek odtisek na naslonjalu - domnevam da ga je prej?nji lastnik veliko uporabljal za prevoz stvari pri podrtih sede?ih. Se mi pa zdi da je usnje slabe kvalitete ?e ob vgradnji - sem videl precej avtov z usnjenimi sede?i - in nikjer ni bilo tako trdo usnje. Na armaturi ima neko prasko in na sredinski konzoli ob menjalniku. Na zunaj nima ve?jih bu?k in prask, je bil pa barvan sprednji odbija?, kar mi je tudi prodajalec povedal. Mene to sicer ni toliko motilo in sem avto kupil. Ostalo barvo smo pregledali z testerjem in ni bil barvan.

 

Prodajalec jam?i da so km pravi (79.900 ob nakupu) in je rekel da grem lahko preverit na mazda servis - tega sicer ?e nisem naredil - ker so bili pri Mazda Mo?nik tako arogantni, ker je avto uvo?en. Sem pa dobil informacije od par kolegov ki uva?ajo sami avte, da so avti iz Italije pregovorno slab?e ohranjeni znotraj, ker se jih baje zmeneta italijanska ne pazijo kaj dosti.

 

Tudi podvozje je ok, zavore so menjane plo??ice in mi je mehanik ko sem naredil servis na 80k rekel da nimam kaj skrbet in da avto tudi izgleda kot da ima 80k prevo?enih. Me je pa zelo motilo da poka v volanu - in da tudi ko mi je mehanik podmazal ?e vedno ob?asno poka. Kolega, ki ima isti model mi je sicer pokazal kje moram nekaj ''od?raufat'' pod volanom in da to lahko sam podma?em - ampak ?e nisem mel ?asa. Tako da samo potelovadim z volanom po Boss-ovih navodilih pa je ok za naslednjih 500 km...

 

Me je pa zmotilo tudi da mi prodajalec ni povedal da led displej ne dela ok - nekaj ?rtic mi ne ka?e vedno - nov displej je pa 400?. Kolega mi je rekel da ni kriv displej ampak skoraj 100% konektor zanj - in da naj peljem nekam kjer znajo razstavit osrednjo konzolo - in da mi bo zrihtal. Samo ?e i??em servis z uredu odnosom, da bom peljal razstaviti konzolo - sam je namre? ne upam da ne bi polomil kakih zati?ev.

 

Glede porabe pa - nevem fantje (Boss, Kaalman, ...) ki ste registrirani na poraba.com kako vam uspejo take neverjetno nizke ?tevilke porabe. Kakorkoli se trudim lepo vozit - ?imve? po tempomatu (takrat ob?utno pade trenutna poraba sem opazil) in pod 150 km/h in prestavljat pod pravimi obrati, ne vozit s prenizkimi in ne z previsokimi - NE GRE POD 7,5l/100km??? Da ne govorim ?e ga kdaj spustim malo z ketne - pol je poraba takoj ?ez 8,0l/100km.

 

Torej ob?utki - 2 meseca po nakupu:

 

Me?ani <_< ...avto se mi zdi da je narejen preve? na hitro - oz. da se ''?para'' na materialu. Sploh notranjost je preve? cenena za tak avtomobil. Ob?utek vo?nje je trd. Servo je tr?i kot sem navajen. Sklopka tudi. Mo?i ima veliko, skoraj preve? (136KM model) - posledi?no ve?ja poraba. Stekla se ful glasno zapirajo - oz se preve? sli?i udarec stekla ob zapiranju na voznikovi strani - pojma nimam kako naj to odpravim. Takoj po nakupu sem imel problem tudi s tem da so se lepila na obrobo in ob odpiranju je bilo to mote?e - potem sem jih o?istil in podmazal tesnilo z WD 40 pa je bolj?e.

 

Avto priporo?am vsakemu, ki je imel prej slab?i avto - ker bo zadovoljen - tisti, ki je prej vozil kako (ne mislim ni? slab?alnega glede Mazde) bolj presti?no znamko (beri Audija) bo pa razo?aran glede udobja vo?nje. Druga?e pa lega na cesti, v ovinkih - sploh pri velikih hitrostih je bolj?a, avto se manj nagiba in te?ko ga pripravi? da zdrsne. DSC dela ok - samo v snegu ga je treba obvezno izklopiti, ker ne pride? nikamor. Zvok radia je na nivoju (mi manjka sicer Mp3 ampak bom pre?ivel). Pospe?ki so brutalni, menjalnik jih ob?asno ne dohaja - ampak je izredno natan?en (malo me je motilo glasno pretikanje pa natan?nost to odtehta).

 

Upam da ne bo kdo rekel da se preseravam - samo tako je moje iskreno mnenje o rabljenem avtu za cca 12k ? ... :ne vem: Upam samo da ne bo preve? padla cena v teh 18 mesecih, ki jih rabim da odpla?am kredit, ki sem ga najel za ta avto - ker vem da ga bom takoj ko bo izpla?an prodal in si nabavil kaj drugega v asortimanu Mazda - najbr? bo to CX-7 (ker lep?ega SUV-a ?e nisem videl) ?e bodo v tem ?asu za?eli prodajati dizla. :bravo:

 

Lp Kuscar

5578_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

. Stekla se ful glasno zapirajo - oz se preve? sli?i udarec stekla ob zapiranju na voznikovi strani - pojma nimam kako naj to odpravim. Takoj po nakupu sem imel problem tudi s tem da so se lepila na obrobo in ob odpiranju je bilo to mote?e - potem sem jih o?istil in podmazal tesnilo z WD 40 pa je bolj?e.

 

 

Kuscar jaz sem mel podobno glede stekla na sovoznikovi strani...pejt na servis, ker so meni to zrihtali zelo hitro.

 

Drugace pa rajs mam Mazdo 6, ki se ne pelje kot ladja (A6, 2.4, letnik 2000) pa tudi slabe ceste prenese odlicno (samo se z Mazdo mi je uspelo it iz Ljubljane v Pristino in tam potem celo noc zurat) :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se ti?e stekel,je pri meni identi?no-malo je glasno ampak me ne moti. ;)

 

Moji vtisi po letu in pol:

 

-Menjalnik je malo tr?i kot v avtih,ki sem jih imel doslej.To pripisujem dejstvu,da je M6 bolj ?portno naravnana.

-Sklopka mi je malo ?udna-prime zelo grobo in dokler se je ne navadi? ti v za?etku povzro?a malo preglavic(?e posebej ne?nej?emu spolu).Na velikih klancih z polno obremenitvijo kot,da v?asih malo spodrsi. :whatever:

-Volan zelo neposreden in ti nudi veliko podatkov z cesti??a-zelo pohvalno.Je dober za prijet(?e posebej odet v usnje) in lep.Kontrole na njem so mi v?e?.

-Lak je za moje pojme srednje kvalitete(pozna se takoj vse na njem) in pobarvana ni glih za 5-ko.Ponekod je, ?e posebej spodaj pod vrati malo pomaran?asta.

-Usnje ni glih tako slabo,kot pravite nekateri.Sem videl v?asih malo bolj?e,velikokrat pa slab?e.Z malo vzdr?evanja se ga da lepo ohraniti.Brez vzdr?evanja in mazanja pa se ve kako jez usnjem z leti.

-Motor-vsaka ?ast.Se je pred kratkim zapeljal en "giro" ne?ak,ki ima ?ipanega audija 4 in,ko je pri?el nazaj je bilo samo ?zmeden? .Vpra?al je,?e je original in ugotovil je,da ni neke razlike v vo?nji.Zelooo ga je pohvalil.

-muzika(Bose) ozvo?enje-tako,tako.Za moj okus ni pravih basov(preve? mid-basi napihnjeni) visoki pa ne dovolj definirani(preve? high-mid brez visokih ?pic).

- Lega na cesti mi je zelo v redu,edino pri visokih hitrostih v ostrih ovinkih zna malo zaplavati.Komfort-za 5-ko. :bravo:

-Podvozje je zelo ?portno in v redu in lepo po?ira neravnine na cestah.

-Pri visokih hitrostih je malo hrupen in sli?i se kolesa.

-ni glih ljubitelj mestne vo?nje(pod 2000 obrati ne vle?e in ni posko?en).

-Poraba zelo v redu(tudi po mestu).

-Zelo velik in uporaben prtlja?nik pri karavanski izvedenki.

-Oblika-?ista 5-ka. :ljubezen:

 

To so moje ugotovitve in ob?utki.?e bi se ?e enkrat odlo?al,bi vzel enak avto.In potem ?e enkrat... :D;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nevem odkod ta pomislek da premerja? mazdo z audijem to so cenovno neprimerljivi razredi za ta denar dobro vemo kaj se dobi tko da o tem nebi preve? raje vozim mazdo kot pasata ,golfa,kak?no alfo,forda....

Za mazdo pa nimam nobenih pripomb porabo sem imel 6.5 -9.2 odvisno od vo?nje in pneumatik (15-19")

sicer je kot nova ima pa 125000 km lp.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

umetnik - naj ti bo to ?ola za naslednji?. ?e ?e pu??a? ARO, se vsaj tako zmeni, da ti jo prodajalec vrne v primeru, ?e si premisli?.

 

 

Madona, saj pa ja ni tale prodajlec-japonec ena velika firma kot npr. Rutar, da bi se ?el takele igrice z arami...

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je to v kakem zakonu ali predpisu, al je to "po navadi tko" - obi?aj?

 

 

 

Menim, da je vse kar se ti?e are stvar dogovora - ?e so ljudje vsaj pribli?no normalni in se znajo med sabo zmenit.

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kuscar jaz sem mel podobno glede stekla na sovoznikovi strani...pejt na servis, ker so meni to zrihtali zelo hitro.

 

Drugace pa rajs mam Mazdo 6, ki se ne pelje kot ladja (A6, 2.4, letnik 2000) pa tudi slabe ceste prenese odlicno (samo se z Mazdo mi je uspelo it iz Ljubljane v Pristino in tam potem celo noc zurat) :)

 

Labi kater servis mi priporo?a?. Meni je pomembno samo da imajo odnos do strank ok in da niso predragi. Pa da jim ni prete?ko kako malenkost porihtat, tako da stranka po?aka zraven in se pol takoj odpelje... kot so ta moja stekla naprimer :D

5578_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bistvena zna?ilnost are pa je razvidna ?ele v primeru, da ena od strank pogodbe ne izpolni. ?e tako na primer kupec nepremi?nine v znak sklenjene pogodbe izro?i prodajalcu aro (dolo?en znesek denarja), pa potem prodajalec pogodbe ne izpolni (ne proda nepremi?nine temu kupcu), sme kupec, ki je dal aro od prodajalca zahtevati ali izpolnitev pogodbe (in povrnitev morebitne ?kode zaradi zamude) ali vrnitev dvojne are ali vrnitev are in povrnitev nastale ?kode.

 

obligacijsko pravo pravi, da tako pa? je,..

 

seveda je lahko zadeva stvar dogovora, kar se seveda napi?e v pogodbi,..ker ara se ponavad ne daje na pamet, ampak se kej podpi?e, da je zadeva ?rno na belem.

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Labi kater servis mi priporo?a?. Meni je pomembno samo da imajo odnos do strank ok in da niso predragi. Pa da jim ni prete?ko kako malenkost porihtat, tako da stranka po?aka zraven in se pol takoj odpelje... kot so ta moja stekla naprimer :D

 

There can bo only one :)

Gama, BTC :bravo:

(pa glavni mehanik Majes je tud z gorenjske tko, da mogoce dobis kaksen "lokalni" popust :P )

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Opa, a so tudi pravniki med nami. Sicer pa se moj skromni komentar. Glede are je vsaj po obi?aju tako kot pravi gospodi?na ??. V zvezi ohranjenosti vozila pa le par besed. Sem lastnik enakega vozila sicer ne z usnjem vendar pa letnik je isti. Kupu sem ga od enega gospoda v NM kupljen pa je bil v Makomi (vsaj zdi se mi da se tko re?e), bil pa je res ohranjen v piko, razen seveda rak rane 6-tk zadnje obrobe. ker ga tudi sam kar zgledno vzdr?ujem bom pripel par fotk pa se bo vidla razlika. Sicer ne trdim da bi vsi morali zgledat tako, pa vendar ?est let star avto res ne bi smel (moje razmi?ljanje) zgladat tako zapu??en, seveda pa izjeme potzrjujejo pravilo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja nepremi?nina je pa? omenjena, ker sm zadevo kopirala iz nepremi?ninske strani :whatever:

 

obligacije pa pa? nima? samo do nepremi?nine, ampak tud do npr. avta.

 

?e se strinjata tako prodajalec, kot kupec, se seveda lahko napi?e v pogodbi, da se ara vrne,..stvar dogovora,..lahko se tud napi?e, da ?e si premisl prodajalec, da se vrne trikratna ara. Seveda je vse stvar dogovora,..ampak mora bit to ?rno na belem,..

?e tega ni,..pa? po obligacijskem zakoniku velja, kupec se odre?e ari, ?e se premisli, ali pa prodajalec vrne dvojno aro, ali aro in morebitne stro?ke oz ?kodo. In v tem primeru, ni blo omenjeno, da je bila zadeva stvar dogovora, oz. da je druga?e napisano na papirju. Pika.

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no tako, pri obligacijah gre za pravna razmerja na podlagi katerega je ena stranka upravi?ena zahtevati od druge izplnitev dolog?ene ali dogovorjene npr. dajatve, obveznosti, stritve ipd.Obligacijska razmerja torej niso vezana zgolj in samo na nepremi?nice.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, sem tudi jaz na?el - 65. ?len obligacijskega zakonika:

 

Neizpolnitev pogodbe

 

65. ?len

 

(1) ?e je za neizpolnitev pogodbe odgovorna stranka, ki je dala aro, sme druga stranka po lastni izbiri bodisi zahtevati izpolnitev pogodbe, ?e je to ?e mogo?e, in povrnitev ?kode, aro pa v?teti v od?kodnino ali vrniti, bodisi se zadovoljiti s prejeto aro.

(2) ?e je za neizpolnitev pogodbe odgovorna stranka, ki je prejela aro, sme druga stranka po lastni izbiri zahtevati bodisi izpolnitev pogodbe, ?e je to ?e mogo?e, bodisi povrnitev ?kode in vrnitev are, bodisi vrnitev dvojne are.

(3) Kadar druga stranka zahteva izpolnitev pogodbe, ima vselej tudi pravico do povrnitve ?kode, ki jo ima zaradi zamude.

(4) Sodi??e sme na zahtevo zainteresirane stranke zmanj?ati pretirano veliko aro.

Pismo, vidim da bom od zdej naprej dosti bolj previden pri dajanju are :D

 

 

?e vseeno pa vra?ilo are ostane stvar dogovora, ?e se tako dogovori in napi?e na potrdilo o prejemu :bravo:

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje mnenje je, ?e prodajalec napi?e da je avto odli?no ohranjen, pol tudi naj stoji za teo trditvijo. ?e pa se izka?e, da to ni tako, pol pa tudi naj prenese kritiko. Za moje pojme mora bit avto izredno negovan za tako opisano stanje in prodajalec mora tudi za tem stat.

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je to v kakem zakonu ali predpisu, al je to "po navadi tko" - obi?aj?

Menim, da je vse kar se ti?e are stvar dogovora - ?e so ljudje vsaj pribli?no normalni in se znajo med sabo zmenit.

 

 

No da raz?istimo okoli are obligacijski zakonik malo si poglejte tam okoli 64. ?lena ;)

 

 

edit: vidim da so me medtem ?e prehiteli sramezljiv

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.