Skoči na vsebino

poraba


bleki

Priporočeno sporočilo

Pa tam je ja vse bolj?e.Tudi asfalt-definitivno.Samo poglej koliko manj ?umijo kolesa in ko de?uje,ni lu? na cestah=ni akvaplaninga. :bravo:

 

 

akvaplauning j n usaki cejsti kdr j de?!!!!!!

 

Jst morem priznat da pod 10l ?e skor nisem pri?el v treh letih ko mam avto (enkrat al dvakrat 9,85 al neki tazga). Povpre?na poraba treh let je 11,05l. Morem pa priznat da mam kr mirno nogo, ne divjam preve?. :policaj:

 

 

jst kr mam mazdo 323f 1.8 16V mi pije 8,2!!!!! pa menjavam na 3000vrt/min in po avtocesti pod 140 negrem!!!

ZOOM-ZOOM
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 151
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

akvaplauning j n usaki cejsti kdr j de?!!!!!!

jst kr mam mazdo 323f 1.8 16V mi pije 8,2!!!!! pa menjavam na 3000vrt/min in po avtocesti pod 140 negrem!!!

 

Mejbi na na?ih "avtocestah".Ostali imajo ve?inoma urejeno,da voda odteka z avtocest,Razen v velikih nalivih.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Graga, tudi sam sem mel podobne izku?nje pri mazduri s tem super 100, se pravi lih obratne kot so nekateri trdili, da bo! <_<

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ja, ?udno, res ?udno, bom ?e kak?en tank 100tke natankal pa da vidim ?e bo ?e vedno tako visoka poraba, ?eprav kot vidim pri na?emu heroju majorju Uro?u ejkeej Uklopkotu :hohoho: , na poraba.com, da ni imel pretirana razlike pri 100tki. Potem pa presedlam nazaj na petrolovo ultimativno 95tko,hehe. :hohoho::hohoho: M3 - 1.6 pa 100tke res ni marala, je avto hitro cuknil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa pri 100ki tudi nikoli nisem porajtu domnevnega rahlega pove?anja mo?i o kateri nekateri govorijo! :D

 

Baje bi se nekaj malga poznalo ?ele pri 200 in ve? KM? :blush: :ne vem:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Baje bi se nekaj malga poznalo ?ele pri 200 in ve? KM? :blush: :ne vem:

 

Tudi ?E se ti pove?a za 5% pri 100 konjih je to 105 konjev kar ne ?uti?. Nekje sem bral ene teste, razlike pri obi?ajnih avtih sploh ni bilo, pri Subaru Imprezi STi je je pa poznalo kar nekaj konjev. Tako, da to o pove?anju konjev pri na?ih mlin?kih je optimizem na kvadrat.

Sem pa tankal Optimax95 za foro pa spet ni opazne razlike v primerjavi z 100 oktani. Poraba mi itak niha od 8,5-9,5 zdajle sem imel pa skoraj pol tanka po AC in je zaradi tega niti ne bom upo?teval.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jap, sej 100tko ne tankam zaradi tega da bi avto bolj letel :), za to bi pa? potreboval ve? konjev. Sem bil lih na OMV-ju pa sem rekel zakaj ne, ker sem v f-ko pa 100tko tankal in avto je vsaj bolj mirno tekel. ?e se ne motim so dovoljena tudi nekaj odstopanja pri oktanih, vendar ne vem kje sem to zasledil. Tale GTA tudi ?isto normalno dela na 95tki. Me zanima kak?na bo sedaj poraba, pri?akujem vi?jo glede na to da se bli?ajo zimski ?asi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

V?eraj na vranskem smo za?eli z 32 litri, kon?ali pa z 20 litri.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Pozdravljeni

 

Da ne odpiram nove teme. Mam Mazdo 5 CD110TX l.2006, 62.000km in slede?i problem - poraba 10 do 12l.

Do sedaj me ni motilo ker sem ?e imel BMWja in sem ve?ino km naredil z njim. Sedaj pa sem ga menjal za MB benzinarja pa bi rad z Mazdo malo manj porabil vsaj okoli 8l.

Poraba je podobna na vseh relacijah.

Avto sem imel na servisu na testerju ?e vsaj 5 krat in vedno je vse OK. Serviserji pa pravijo da vsem 5ke porabijo dosti, tako da ne vem.

Mislil sem ze da bi ?ipanje kaj pomagalo, ali menjava ra?unalnika z 143konjske mazde - ne vem ve?

 

?e ima kdo podobno izku?njo ali re?itev se priporo?am.

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni

 

Da ne odpiram nove teme. Mam Mazdo 5 CD110TX l.2006, 62.000km in slede?i problem - poraba 10 do 12l.

Do sedaj me ni motilo ker sem ?e imel BMWja in sem ve?ino km naredil z njim. Sedaj pa sem ga menjal za MB benzinarja pa bi rad z Mazdo malo manj porabil vsaj okoli 8l.

Poraba je podobna na vseh relacijah.

Avto sem imel na servisu na testerju ?e vsaj 5 krat in vedno je vse OK. Serviserji pa pravijo da vsem 5ke porabijo dosti, tako da ne vem.

Mislil sem ze da bi ?ipanje kaj pomagalo, ali menjava ra?unalnika z 143konjske mazde - ne vem ve?

 

?e ima kdo podobno izku?njo ali re?itev se priporo?am.

 

LP

 

Ti ima? 1,6 dizla 143 konjski motor je 2.0D.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti ima? 1,6 dizla 143 konjski motor je 2.0D.

 

Mogo?e je pre?voh za ta avto....in ob tem poraba - pa ga vozi? tako kot mora? dizla??

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zelo je odvisno kak?ne vo?nje ima?. ?e se vsak dan gu?va? po mestu in precej stoji? pred semaforji in ima? kratke vo?nje tudi 10 ali ve? litrov ni ni? neobi?ajnega.

 

V kolikor pa ni tako in da se vozi? v "normalnem" prometu po omejitvah in v ustrezni prestavi in da je vo?nja tudi relacijska potem bi morala biti poraba nekje md 6 do 7,5 in ne ve?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zelo je odvisno kak?ne vo?nje ima?. ?e se vsak dan gu?va? po mestu in precej stoji? pred semaforji in ima? kratke vo?nje tudi 10 ali ve? litrov ni ni? neobi?ajnega.

 

V kolikor pa ni tako in da se vozi? v "normalnem" prometu po omejitvah in v ustrezni prestavi in da je vo?nja tudi relacijska potem bi morala biti poraba nekje md 6 do 7,5 in ne ve?.

 

Pa ne pri 1.6D motorju.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Matr 12 litrov za dizla, ta je pa mal tu ma? huda, razen ?e se morda vozi? samo po kak km, pa ga ugasne? (se niti ne segreje), pa ga spet na kratko zalaufa?, pa ugasne? itd., samo to verjetno ni primer, ali pa?? <_<

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaj ne? :ne vem:

 

Taka nizka poraba, pri taki gajbi in 1,6D motorju je pomoje malo iluzija.

 

kaj ne? :ne vem:

 

Taka nizka poraba, pri taki gajbi in 1,6D motorju je pomoje malo iluzija.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

echo efekt ;)

 

Men se ne zdi, da bi to bil velik problem se vozit tudi pri manj kot 6 litrih, ?e se recimo vozi? na taki razdalji kot recimo Jo?aGuliko?a - se pravi teko?a relacija pa hitrost do najve? 90km/h.

 

?e men recimo rata pelat s 6,1-6,2 al pa relacijo proti Zasavju odpeljat z cifro 4,8 na BC-ju pol res ne vidim razloga zakaj se to ne bi dalo z M5 narest. Avto ni tolk te?ji, pri majhnih hitrostih zra?ni upor ne igra tolk velke vloge, ?e pa je enakomerna vo?nja tudi konji niti nevor ne igrajo neke velike vloge.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja Boss, sej lih to se mi zdi totalno grozn, ker za porabo 12L pa ?lovk pa? ne kupuje dizla (tok tro?jo RX8ke), matrmilo! :danzoman::hudicek:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Motor je 2.0d z DPF. Vozim se res precej po mestu vendar tudi na dolge ture ?e nikoli poraba ni padla pod 10l,

tako da pri kombinirani vo?nji 60% mesto 40 % AC in regionalne. In res gledam kako vozim in obvladam sej je to moj 5. diesel in rekorder v porabi. BMW sem res zelo ti??al kolko sem hotel na istih relacijah in mi poraba ni presegla 7.5l, na dolge ture okoli 5.5l-6l ob tem da sem mu du?o vadil. Motorje pazim, ker vem kako so ob?utjivi ?e posebaj zjutraj, ker avto ponavadi mislim meti 3-4leta.

ZAnimivo mi je to da BC ka?e pri vo?nji 50-60km pri 2000o/min 7-8l, a skupna poraba je 8,3 po BC. BMW mi je pri hitrosti 110-120kmh na AC (zimska omejitev v Avstriji) kazal pod 4l. Mazda pa pri 130kmh 10l.

Nimam ve? idej, ker serviserja poznam in mi gre vedno na roko z ne?teto vpra?anji in priklopi na tester, ga ne morem gnjaviti kaj storiti.

No edino ?esa se spomnim je to da je enkrat tester pokazal ob testu pedala za gas, da ?e sem ga premaknil samo 0.5 cm je sko?il na 80%, nato pa tega ni bilo nikoli ve?.

 

Res sem odprt za vse predloge.

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Odvisno, kje tankaš. Na avtocestah je res tudi 2€ in več,na kakih navadnih cestah pa ga dobiš tudi za 1,6€. Res je kar praviš. Hoteli so tudi do 50% cenejši kot pri nas. Aperol spritz v Veroni 4,5€,v Kopru od 6-8€, pizza v centru Milana od 7-10€, pri nas že krepko nad 10€. Skratka, naši so šli s cenami v nebo. Lep primer je Bovec, kjer so dobili en kup odpovedi. Moj znanec dela tam kot vodnik splavov in je več doma kot gor v Bovcu. Ne ve, kako bo s to sezono. 
    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.