Skoči na vsebino

poraba


bleki

Priporočeno sporočilo

je za 323f bg normalno da ko ga natankas rabi se pribljizno 10-15min da kazalec zleze gor in ka?e novo stanje? ker meni se zdi ali mi napacno kaze porabo , ali pa da mi res kar lepo tudi kuri benz, ker lj > skofja loka + malo po mestu , je slo cca 20l ,kar se mi zdi malo ogromno , je pa res da nas je bilo 5.Mam na sumu merilec bencina da mu neki ne stima ali pa bo treba ornk dat mehaniku, ker kolikor sm videl , red devilu papa 7l ,kar bi blo zame idilicno :)

 

 

moja 323f BJ pije 8,5l res pa da je 1840ccm! in kazalec od goriva se mi takoj uzdeigne ko natankam!

 

lepa poraba :D

Moja paoraba pa se zadni tank gibala ravno 4 litre ve? od tvoje :( se pravi 9.7 mater pa tok se matram po omejitvah pelat!!

 

 

jaja uro?:) po omejitvah:) hehe! sam da ti ma? 150 konji?ev pod motorjem:) ?e moja 323f BJ pije 8,5:(((((

ZOOM-ZOOM
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 151
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

jas pa imam vsega nekaj od AC do hribovskih ovinkov :)

Druga?e mam porabe nekaj man (8.6 na tank)

 

Je pa nekaj kar sem opazil in ubistvu je tle bol upra?anje za strokovnjake!

 

A je mo?no da je ob teh vro?ih dnevih kjer je zrak vro? in v njem bol malo kisika avto zato bol bo?re?en ker dela bogatej?o me?anico!!!!(pustimo klimo)

 

Zakaj to pra?am??

?e se peljem dopoldne pred vro?ino ima avto normalno porabo prav tako trenutno (ko zahodim poka?e do 45l trenutne,?e pa to naredim ob 14h popoldne pa trenutna poraba v momentu nabije do 70l.

 

In tudi obna?annje je druga?no po porabi mislim!!!

 

Predno sem ?el na LPG sem imel 8,46, sam nisem doma v takih govcih kot uklopko.

Pelji se z motorjem 100 na uro ob 7h zjutraj in ?e 1X ob treh popoldne pa bo? takoj opazu razliko, v gostoti zraka.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predno sem ?el na LPG sem imel 8,46, sam nisem doma v takih govcih kot uklopko.

Pelji se z motorjem 100 na uro ob 7h zjutraj in ?e 1X ob treh popoldne pa bo? takoj opazu razliko, v gostoti zraka.

 

 

se pravi je povezava tukej !!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ce mas pa turbo takih problemov ni :D

 

OOOOO + za traktor?ke ! :danzoman:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mislim, da traktorji nimajo turbo pihal...nisem 100% ampak mislim, da ne :P

 

Pejd malo kmete pogledat, pri nas ima ?e pol vasi turbake, in ?vi?gajo kot pri norcih.

Smo pa? sodobno selo. :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je... to kar tuli tam okrog... bemti mravlje hribovske... :aaaaa:

 

Alooo

ta novi traktorji so vsi pihalniki (no mal bol?i)

Ajvar pozabil si da imajo traktorji ?e nekaj +-ov

 

Lahko orje? z njim ,vla?i? drva,ustrahuje? une traktorje ki nimajo pov?ka :D,... pa ?e bi se dalo na?tevat hehe

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jas pa imam vsega nekaj od AC do hribovskih ovinkov :)

Druga?e mam porabe nekaj man (8.6 na tank)

 

Je pa nekaj kar sem opazil in ubistvu je tle bol upra?anje za strokovnjake!

 

A je mo?no da je ob teh vro?ih dnevih kjer je zrak vro? in v njem bol malo kisika avto zato bol bo?re?en ker dela bogatej?o me?anico!!!!(pustimo klimo)

 

Zakaj to pra?am??

?e se peljem dopoldne pred vro?ino ima avto normalno porabo prav tako trenutno (ko zahodim poka?e do 45l trenutne,?e pa to naredim ob 14h popoldne pa trenutna poraba v momentu nabije do 70l.

 

In tudi obna?annje je druga?no po porabi mislim!!!

 

Vsekakor je poraba povezana z zunanjo temperaturo. Velika razlika v dnevnih temperaturah vpliva na polnjenje cilindrov z zrakom. S pove?anjem temperature zraka se v odprti posodi zrak red?i, posledi?no je razmerje me?anja gorivo-zrak pri 35°C druga?no od tistega pri 15°C. Poenostavljeno re?eno za vzdr?evanje enake hitrosti potrebujemo nekaj ve? "gasa", ker motor slab?e vle?e, kar pomeni tudi pove?ano porabo goriva.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hvala za razlago!

 

sm vedu da nimam js prete?ke noge in da je temperatura kriva!! :)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je moja star bgf pila okoli 7-7,5 litra skozi, minimalna poraba je 6,25 maksimalna pa 8 pa verjetno ?e malo ve?. Z Xedosom pa pridem te?ko pod 8,5l normalno pa se je poraba gibala okoli 9 - 9,5 sedaj ko pa mamo avtocesto pa ko je zunaj vro?e ko pes pa sem ?e pri desetki.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?li za vikend na Pag, relacijska vo?nja, 5 oseb, 323f-ka pila 8l, druga?e pa pod 10 ponavadi ne gre. Sedaj bom zamenjal bencinski filter, upam da bo kaj bolje za po mestu :D

panoramska.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaooo pa kaka poraba za 90HP

moja ni videla 9h litrov tudi ?e sm jo o?emal!!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bila menjana okoli novega leta, zaradi tehni?nega...

 

zato pa pravim, za filter, ker mi pri nizkih obratih cuka.

 

Nekje ti pu??azrak in ti ga vle?e v motor, za merilcem pretoka zraka.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekje ti pu??azrak in ti ga vle?e v motor, za merilcem pretoka zraka.

 

Aha, zanimivo. Kako pa bi to najle?je preveril oz. ugotovil kje je lukna? ali je tudi mo?no da je merilec fu??

panoramska.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ok, a zna kdo razlozit: grem severno (se pravi avstrija nemcija nizozemska) s hitrim tempom in je poraba cca. 1.5 liter nizja, kot ko grem juzno (slovenija hrvaska srbija kosovo)...

 

a majo drug asfalt al je evropski zrak boljsi (in tanjsi) :hohoho:

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ok, a zna kdo razlozit: grem severno (se pravi avstrija nemcija nizozemska) s hitrim tempom in je poraba cca. 1.5 liter nizja, kot ko grem juzno (slovenija hrvaska srbija kosovo)...

 

a majo drug asfalt al je evropski zrak boljsi (in tanjsi) :hohoho:

 

Pa tam je ja vse bolj?e.Tudi asfalt-definitivno.Samo poglej koliko manj ?umijo kolesa in ko de?uje,ni lu? na cestah=ni akvaplaninga. :bravo:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Odvisno, kje tankaš. Na avtocestah je res tudi 2€ in več,na kakih navadnih cestah pa ga dobiš tudi za 1,6€. Res je kar praviš. Hoteli so tudi do 50% cenejši kot pri nas. Aperol spritz v Veroni 4,5€,v Kopru od 6-8€, pizza v centru Milana od 7-10€, pri nas že krepko nad 10€. Skratka, naši so šli s cenami v nebo. Lep primer je Bovec, kjer so dobili en kup odpovedi. Moj znanec dela tam kot vodnik splavov in je več doma kot gor v Bovcu. Ne ve, kako bo s to sezono. 
    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.