Skoči na vsebino

TSC in DSC pri Mazda 5 CD110 TX


hawkeye

Priporočeno sporočilo

Zanimam se za nakup nove Mazde 5 CD110 TX.

 

1.

Zanima me, ?e ima ta avto s to opremo TSC in DSC (sistem proti spodrsavanju koles)?

 

Enkrat (2 mesca nazaj) je bilo pri 24ur, da bodo po novem letu vsi avti to morali imeti serijsko (?e bodo hoteli biti ozna?eni za varne), posledi?no bodo avti po novem letu cca. 1000 EUR dra?ji.

 

Sem vpra?al strica (starej?i), ki ima prej?nji model Mazde5, ?e ima to, pa je rekel, da ne ve??

 

 

2. Hkrati me ?e zanima, kak?na je poraba pri tem avtu: Mazda 5 CD110 TX (iz prakse)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen na forumu. :bravo: Odgovor na tvoje vpra?anje pa je JA,ima to ?e v osnovni opremi(CE). ;) Za porabo pa ti bo kaki lastnik Mazde 5 povedal. :D

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poraba pri meni najmanj?a izmerjena je bila 6,2l/100km (dolga vo?nje hiitrosti od 100 do 130 km/h), obi?ajna je okoli 7, v mestu je lahko tude ?ez 8, povpre?je vsega v 60000km je 7,7 (veliko kratkih vo?enj v mestu).

Podatki so izra?unani iz dejanske porabe in poti. Ra?unalnik v avtu pa ka?e bistveno ni?jo porabo.

 

LP Marko

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa 110 konji?kov rabi proti zdrsu koles ? ?zmeden?

 

O, rabi, rabi... :D:jupiii:

Za petko sicer nisem siguren, ker je te?ja, ampak pri moji trojki dostikrat kar prav pride :rozico:

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O, rabi, rabi... :D:jupiii:

Za petko sicer nisem siguren, ker je te?ja, ampak pri moji trojki dostikrat kar prav pride :rozico:

 

 

Tc, tc, tc... :policaj::policaj:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa 110 konji?kov rabi proti zdrsu koles ? ?zmeden?

 

Seveda rabi - meni je ravno danes posvetila rumena kontrolna lu?ka, ker je zdrsnilo desno kolo. Resda pa je bilo v trenutku speljevanja na mokrem pokrovu kanalizacije :D .

Zaradi var?evanja z elektroni smo odstranili preostali del va?ega podpisa.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Z dobrimi gumami mora? biti ?e kar po?teno nasilen, da se kolesa zavrtijo v prazno - tud pri 310Nm navora. V mokrem in spolzkem asfaltu vrtijo v prazno ?e precej ?ibkej?i avtomobili, ?e pa imajo pomo? v slabih gumah je pa to ?e tolk la?je. ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

proti zdrsu prav pride, saj 310 Nm navora je kar te?ko obdr?at, posebno na mokri in spolzki cesti.

Lp,

 

mokra in spolzka cesta, kamp prikolica pa lahek klan?ek na mejnem prehodu rupa :D avto vidi? da ho?e spodrsvat pa ne more :jezicek:

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimam se za nakup nove Mazde 5 CD110 TX.

 

1.

Zanima me, ?e ima ta avto s to opremo TSC in DSC (sistem proti spodrsavanju koles)?

 

Enkrat (2 mesca nazaj) je bilo pri 24ur, da bodo po novem letu vsi avti to morali imeti serijsko (?e bodo hoteli biti ozna?eni za varne), posledi?no bodo avti po novem letu cca. 1000 EUR dra?ji.

 

Sem vpra?al strica (starej?i), ki ima prej?nji model Mazde5, ?e ima to, pa je rekel, da ne ve??

2. Hkrati me ?e zanima, kak?na je poraba pri tem avtu: Mazda 5 CD110 TX (iz prakse)

 

?iv

 

jst mam novo Mazda5 CD110, oprema TE

 

poraba... za moje pojme super, najmanj?a 6.44 l/100 km, najve?ja 6.96 l/100 km (prvi tank)... druga?e pa lahko porabo mojga avta spremlja? na tukej uporabnik dolenc1977 (bi si dal v podpis, pa ne znam ?zmeden? )

post-1811-1217518918_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?iv

 

jst mam novo Mazda5 CD110, oprema TE

 

poraba... za moje pojme super, najmanj?a 6.44 l/100 km, najve?ja 6.96 l/100 km (prvi tank)... druga?e pa lahko porabo mojga avta spremlja? na tukej uporabnik dolenc1977 (bi si dal v podpis, pa ne znam ?zmeden? )

 

Na kak?ne relacije to vozi?. Jaz imam porabo venod okoli 7l/100 km +/- par %.

 

Pa motor je v FL M5 enak, razen nekaj sprememb v SW, filter in ostale zadeve pa so

ostale nespremenjene.

 

Lp,

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam sem naredil ?ele prvih 1000km, vendar se mi poraba giblje okoli 7,8l/100km.

Resda so tu pri nas (bogu za hrbtom) sami klanci in veliko vozim tudi kratke relacije, vendar... upam, da se vama bom pribli?al :D

Zaradi var?evanja z elektroni smo odstranili preostali del va?ega podpisa.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Smo sli z mazdo5 TX Plus 143 PS (FL2008) spomladi v Hannover in je bila povprecna poraba kar tam okoli 8 do 9 litrov... Resda je vec ali manj ves cas AC, vendar smo bili polni (4je s prtljago) .. in veter je pihal ko zmesan, tako da vecino poti nismo sli vec kot 130 km/h ...

 

Slike sem pa tako ze enkrat napopal tukaj >> http://album.mobile.si/showgallery.php?cat=1738

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na kak?ne relacije to vozi?. Jaz imam porabo venod okoli 7l/100 km +/- par %.

 

Pa motor je v FL M5 enak, razen nekaj sprememb v SW, filter in ostale zadeve pa so

ostale nespremenjene.

 

Lp,

 

ve? ali manj relacije Ribnica - (Nova Gorica, Ljubljana, Novo mesto, Krk...)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.