Skoči na vsebino

Menjava Xenon svetilke pri Mazdi 6


Priporočeno sporočilo

Evo kon?no sem se lotil te menjave saj imam nove svetilke doma ?e skoraj eno leto.

 

Ena stran me je sicer malo zajebavala, ker se nikakor ni dalo od?raufat plasti?nega prstana, ki dr?i svetilko v le?i??u ampak je ?lo z Yavaryevo moralno podporo, ki mi je po telefonu rekel: ti sam mo?no prtisn (ta nasvet je uporaben tudi ?e za kak?ne druge zadeve ;) ).

 

V glavnem, kaj vam ho?em povedat... nikar se ne matrite z menjavo skozi motorni prostor saj je tam treba odstrant kar nekaj zadev (filter box, posodo za teko?ino) pa ?e takrat je prostora ?isto premal sploh za kak?nega kot sem jaz z bolj medvedjimi rokami.

 

Najla?je je tako, da avto dvigne? na dvigalko, odstrani? kolo in nato 6 plasti?nih ?epov od notranjega plasti?nega za??itnega koloteka. Ne ga ?ist dol od?raufat, ampak samo toliko, da ga lahko premaknete/zvijete in pridete do lu?i skozi blatnik. Za lu? na desni strani sem recimo rabil manj kot 10 minut vklju?no z postopkom odmonta?e kolesa, plastike in nato vse skupaj sestaviti spet skupaj.

 

V glavnem, ?e kaj bistveno ne zajebava imate obe svetilke zamenjane prej kot v pol ure, kar se mi zdi ?e kar sprejemljivo. :P:D

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pri meni so bili isti simptomi in je ?la v?igalna tuljava(transformator) in ra?unalnik za xsenonke.

Upam da je res samo ?arnica, ker drugo je drago ko pes. ?e en nasvet- podnevi se vozi s pozicijskimi lu?mi in pri?gi meglenke.

 

To?no tako :bravo: .Prav posre?ena kombinacija,pa ?e opazi ne nobeden,da ima? meglenke.

Isto uporabljam tudi sam(ko se spomnim). :P

 

Da ne odpiram nove teme. Zgleda da mi je crknila ena xenonka. Obna?a se tako, ko pri?gem lu? nekaj zabrni, lu? se rahlo posveti in konec. Upam da je samo ?arnica.

 

Pozabil sem kdo na forumu ima ugono ?arnice. Lahko na PM. Avto je M6 l.2004.

 

Najve? te?av z xenonkami je ravno pri letniku 2004(pozneje so zamenjali elektroniko,katero imam vgrajeno tudi jaz).

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 let kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.