Skoči na vsebino

CD (DPF) motorji - pove?evanje olja


Priporočeno sporočilo

Ko prebiram tele va?e izku?nje in mnenja ipd... me je za?elo kr malo skrbet! Imam 6-ko dizla letnik 2004, imam ga dobre pol leta uvo?en iz Italije, prevo?enih 85 000 in kolikor ?asa ga imam sem zelo zadovoljen z njim. Nivo olja ve?krat kontroliram in do sedaj nisem opazil da bi se nivo olja pove?al ali obratno.

Uporabljam druga?e motorno olje CASTROL 5w30.

Ko berem va?e poste tuki omenjate nekega "ZLATKOTA". Je to kak?en dodatek olju, ki dodatno ??iti dele motorja pred obrabo in pove?uje tesnenje?

No to me res zanima kaj je s tem ker bi tudi jas dal v svojo mazdo tega "zlatkota" pa ?eprav ?e nimam zaenkrat teh te?av. Saj veste bolje preventiva kot kuretiva. :blink:

?e mi lahko kdo lahko kaj ve? pove okrog tega "zlatkota" bi bil vesel!

Tudi to kje se ga da dobit oz. naro?it in koliko kaj stane in tudi ali je to primerno za vse vrste dizelskih turbo motorjev da nebi naredili ve? ?kode kot koristi :whatever:

Lep pozdrav!

Bo?tjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 75
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Ko prebiram tele va?e izku?nje in mnenja ipd... me je za?elo kr malo skrbet! Imam 6-ko dizla letnik 2004, imam ga dobre pol leta uvo?en iz Italije, prevo?enih 85 000 in kolikor ?asa ga imam sem zelo zadovoljen z njim. Nivo olja ve?krat kontroliram in do sedaj nisem opazil da bi se nivo olja pove?al ali obratno.

Uporabljam druga?e motorno olje CASTROL 5w30.

Ko berem va?e poste tuki omenjate nekega "ZLATKOTA". Je to kak?en dodatek olju, ki dodatno ??iti dele motorja pred obrabo in pove?uje tesnenje?

No to me res zanima kaj je s tem ker bi tudi jas dal v svojo mazdo tega "zlatkota" pa ?eprav ?e nimam zaenkrat teh te?av. Saj veste bolje preventiva kot kuretiva. :blink:

?e mi lahko kdo lahko kaj ve? pove okrog tega "zlatkota" bi bil vesel!

Tudi to kje se ga da dobit oz. naro?it in koliko kaj stane in tudi ali je to primerno za vse vrste dizelskih turbo motorjev da nebi naredili ve? ?kode kot koristi :whatever:

Lep pozdrav!

 

Pri tvoji ?e ni DPF-a, vgajevat so ga za?eli pri FL od sredine 2005 naprej. Kar se pa "zlatkota" ti?e, pa ti verjetno ne bo ?kodil.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo danes smo menjali olje, pa sem zraven vlil ?e zlatkota :). Bomo videli kaj pa kako. Sicer je te?ko ocenit kakr?nokoli razlika, ker je te?ko primerjat. Mogo?e v prostem teku lep?e motor te?e (manj tresljajev oz. jih ni ?utit) kaj drugega pa ne vem. Mogo?e poraba :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo danes smo menjali olje, pa sem zraven vlil ?e zlatkota :). Bomo videli kaj pa kako. Sicer je te?ko ocenit kakr?nokoli razlika, ker je te?ko primerjat. Mogo?e v prostem teku lep?e motor te?e (manj tresljajev oz. jih ni ?utit) kaj drugega pa ne vem. Mogo?e poraba :)

 

Kontroliraj nivo in barvo olja pa bomo videli, ali moja teorija o manj?em prirastku dr?i. Pri neobrabljenih motorjih gre res za nianse v delovanju, ki se te?ko opazijo. Lahko pa mirno spi? glede pove?ane obrabe zaradi spiranja cilindrov in prisotnosti dizla v olju.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

SIRIUS

Hhvala lepa za odgovor na moje prej?no upra?anje! No moram povedat ?e enkrat da nimam ZAENKRAT ?e teh te?av kot jih navajate nekateri, no ja avto ima komaj nekaj ?ez 80 000 prevo?enih tako da skoraj nebi smel imet te?av, ampak sem jas naro?il kljub vsemu tako za preventivo tale dodatek k olju, kot pravite tule ZLATKOTA, in ga dobim v nekaj dneh domol po po?ti, to vlijem not in potem bomo videli. Bistvene spremembe itak ne bom opazil pomoje ker ?e zdaj nimam te?av, ampak kot pravim to je preventiva. Pa? rad privo??im avtu vse najbolj?e in upam da ta stvar tudi je neki najbolj?ega kar avtu lahko dam!

Samo malo sem za?el biti razo?aran nad temilemi na?imi japon?ki.... no saj meni gre zaenkrat ko urca nimam pripomb.... ampak ko berem tule na forumu va?e te?ave mi pa ni ?isto useeno in sem za?el kar malo dvomit o kvaliteti teh japon?kov. Ali je mogo?e samo Mazda naj?ibkej?i ?len japonskih izdeljkov?? Mo?no!

Bomo videli kako se mi bo avto obna?al v prihodnje druga?e grem pa na kako Hondo, ali pa Toyoto.... :whatever:

Aja mimo grede imam Mazdo6 sport kombi, letnok 2004.

Lep pozdrav!

Bo?tjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te?ave so povsod. Tukaj jih je ?e malo ve?, ker se mi zdi da so te mazde preiskusni zaj?ki za DPF filter. ?e to odmisli?, je pomoje kar v redu stroj. trkam na les :)

 

Druga?e pa, ve? ko je elektronike, senzorjev, posledi?no pomeni ve? opreme v avtu, oziroma obratno, ve?ja je verjetnost da pa? kej shodi. Je treba to vzet v zakup.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav vsem skupaj!

 

Sem lastnik Mazde5 (143 TXPlus) cca. tri mesece - prevo?enih 6.000 km. To je v bistvu moja prva Mazda. Po pregledu foruma sem opazil to temo in tudi sam ?el pregledati nivo olja (prvi? od nakupa). Servis na 1000 km ni bi narejen saj je po besedah serviserja nepotreben - nekateri ga pripro?ajo, nekateri pa mislijo da je samo prodajni ?tos. Nivo olja je slab cm nad ?rko F - do X. ALi je to razlog za skrb? Avto se uporablja predvsem za kratke relacije - 3-10 km - vsaki dan, no prej?nji teden je bila narejena relacija 500 km.

 

Zato rabi? dizla ? ?zmeden?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to so res malo kratke relacije. ?eprav po mojem mnenju, ?e bi bilo vse tako kot mora biti, to ne bi smelo vplivati na pove?evanje nivoja olja, ampak kaj ?mo .To je ?e 100x preglodana kost..

 

Jaz delam dnevno tam povpre?no 80-90km, pa se mi olje ni kaj dosti pove?alo. Je pa res, da se mi regeneracija po menjavi sonde spro?i malce bolj na pogosto (okoli 80km), so pa take kratke..Recimo vklopi se naprimer pri uvozu nove jar?e na obvoznico in preneha v ?entvi?kem predoru..

Mogo?e ne bi bilo napa?no razmisliti (glede na to da ma? tako kratke relacije in povi?ano olje), da bi dodal kak aditiv pri menjavi olja (zlatkota?) :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

@Sirius

 

1. Kdaj ima smisel dajati "zlatkota" noter, ko je olje novo ali tudi po par 1000 km?

2. Koliko ima smisel dati noter 1 fla?ko ali 2? Pa to vsaki? toliko?

3. Kaj pa kej v nafto? Nekdo mi je omenil malo 2-taktola.

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Sirius

 

1. Kdaj ima smisel dajati "zlatkota" noter, ko je olje novo ali tudi po par 1000 km?

2. Koliko ima smisel dati noter 1 fla?ko ali 2? Pa to vsaki? toliko?

3. Kaj pa kej v nafto? Nekdo mi je omenil malo 2-taktola.

 

Jas nisem mel pred nedavnim pojma okrog tegale zlatkota zdej sm pa ?e kr neki prebral okrog tega pa ti lohk jas povem 1: Ko je olje novo! Ob menjavi olja doda? ?e zlatkota in to v ogret motor potem pa pusti? ?e nekaj ?asa motor delovati.

2: ?e ima? mazdo6 dizel pol ti gre noter malo manj kot 5 litrov olja. Zlatkota da? not 5-10%, se pravi zadostuje 250ml, se pravi ena ta plo?evinka je za prvi? dovolj, pri drugi menjavi pa da? pol te fla?ke. 50% manj kot pri prvi uporabi zlatkota.

3: Za tole nisem ?ist ziher sam meni se zdi to nesmiselno!

 

Hja jas imam tega zlatkota noter en teden, naredil sem okrog 1000km in imam ob?utek da avto malo bolj potegne....malo je dobil na mo?i...mogo?e se samo zdi.... bistvenih drugih razlik nisem opazil, razen tega da ko sem ?el kontrolirati nivo olja sem opazil, da ni olje skoraj ni? potemnelo.

Druga?e sem ga pa dal noter za preventivo da lepo ??iti, tesni tako kot treba itd.... ne zato ker bi mel prej kake probleme.

Lp.

Bo?tjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko prebiram tele va?e izku?nje in mnenja ipd... me je za?elo kr malo skrbet! Imam 6-ko dizla letnik 2004, imam ga dobre pol leta uvo?en iz Italije, prevo?enih 85 000 in kolikor ?asa ga imam sem zelo zadovoljen z njim. Nivo olja ve?krat kontroliram in do sedaj nisem opazil da bi se nivo olja pove?al ali obratno.

Uporabljam druga?e motorno olje CASTROL 5w30.

Ko berem va?e poste tuki omenjate nekega "ZLATKOTA". Je to kak?en dodatek olju, ki dodatno ??iti dele motorja pred obrabo in pove?uje tesnenje?

No to me res zanima kaj je s tem ker bi tudi jas dal v svojo mazdo tega "zlatkota" pa ?eprav ?e nimam zaenkrat teh te?av. Saj veste bolje preventiva kot kuretiva. :blink:

?e mi lahko kdo lahko kaj ve? pove okrog tega "zlatkota" bi bil vesel!

Tudi to kje se ga da dobit oz. naro?it in koliko kaj stane in tudi ali je to primerno za vse vrste dizelskih turbo motorjev da nebi naredili ve? ?kode kot koristi :whatever:

Lep pozdrav!

 

...a da ?e kr prodajajo italjanke z 85k km :D

ti, Bosko, kolk si pa ziher v realne km? A lahk vpra?am, kje in za kolk si ti to nabavu? :unsure:

Jst jo mam ?e ve? kot let, pa je ?e takrat mela 120k km, pa ni bla med "rekorderkami" :P

Sm pa zaznal nek vzorec takrat, da so se pri enih in istih prodajalcih ene in iste fore pojavljale :whatever:

Mal ?udn to glede km, sploh ker je ?e za mojga na servisu reku, da je kljub izpisku od mati?ne lizing firme v ITA o dejanskih km, vse mogo?e :glare:

Nevem, a ni to mal malo km, glede na to, da se oni pol dneva vozijo samo od vzh. do zah. italjanske meje, kja ?ele na jug (in pomno?i to s 4 leta)? ?e jst nardim v SLO na let vsaj 25-30k km, pa nism ravno intenzivni "maratonc" :zvizga:

Sicer pa vso sre?o ;)

lp,

D

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...a da ?e kr prodajajo italjanke z 85k km :D

ti, Bosko, kolk si pa ziher v realne km? A lahk vpra?am, kje in za kolk si ti to nabavu? :unsure:

Jst jo mam ?e ve? kot let, pa je ?e takrat mela 120k km, pa ni bla med "rekorderkami" :P

Sm pa zaznal nek vzorec takrat, da so se pri enih in istih prodajalcih ene in iste fore pojavljale :whatever:

Mal ?udn to glede km, sploh ker je ?e za mojga na servisu reku, da je kljub izpisku od mati?ne lizing firme v ITA o dejanskih km, vse mogo?e :glare:

Nevem, a ni to mal malo km, glede na to, da se oni pol dneva vozijo samo od vzh. do zah. italjanske meje, kja ?ele na jug (in pomno?i to s 4 leta)? ?e jst nardim v SLO na let vsaj 25-30k km, pa nism ravno intenzivni "maratonc" :zvizga:

Sicer pa vso sre?o ;)

lp,

D

 

Ja lej sej tut jas dvomim v tele kilometre, in tut onmu prodajalcu v avtohi?i sem reku, da dvomim v to ampak on je itak zagovarjal svoje in mi je reku, da je to stoprocentno in nevem kaj in da mi lahko da tudi neko garancijo ampak se nism hotu pol ?e s tem ubadat. Pomoje jih ima tut ve?. Je pa druga?e lepo ohranjen, sede?i so oble?eni v usnje in to usnje ni ni? kaj veliko znucano, pa tut ostale stvari ki se hitro lahko obrabijo so lepo ohranjene, tak da nevem no, po moje kaj velik ve? jih tut ne more met.

Kupil sem ga pa u Ljubljani v BTC-ju na letali?ki, avtohi?a Cesar d.o.o

Dal sem pa 10 000? oz. malenkost manj.

?e so me nasral so me... kaj ?em, men je va?no da mi dela kot more in da nimam problemov z njo.... ?e trkam po lesu! :huh::P

Bo?tjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

?e ima? avto na popolno ravni podlagi in ima? manj olja, pol je ql, ?e pa ti vis pol pa narobe meri?, M6 ima obupno zani? montirano ?ipko za kontrolo olja, ker kakor samo malo visi, ka?e za najmanj pol narobe, v?asih preve? va?asih premalo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pr men je hudi?, ker se pal?ka ob nekaj podrgne ko jo ven potegne? in jo to namasti. Pravilno ka?e samo na eni strani, druga je stalno tik pod oznako X in se ne spreminja. Tud mene to jezi, ja....

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Kupil sem ga pa u Ljubljani v BTC-ju na letali?ki, avtohi?a Cesar d.o.o

 

 

Nazadnje ko sem gledal avte tam in njihovi partnerski firmi GTC so bili vsi ti Italjanski avti v obupnem stanju kakor tudi usnje v njih tako, da upam da je vozilo res dobro in samo nali?pano.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

kater Metabond Gold pa je pravi za dizle... namre? vsak ima ?e nadaljne oznake

 

?e bo? gledal na spisek aditivov na tej strani je samo eden z oznako gold.

Torej ta je ta pravi, ?e ni poraba olja prevelika.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Bral sem tudi en srbski forum, pa malo primerjam mnenja glede Zlatkota (tam je bil nek drug dodatek), posku?am jih strniti in si posku?am ustvariti objektivno mnenje, ob tem pa se mi postavljajo tudi vpra?anja:

 

1. Zakaj je zlatko toliko bolj?i od vseh teh sinteti?nih olj, ki so jih na ma?ini preizkusili in zanje garantirajo?

2. Recimo, da je res toliko bolj?i in zelo zmanj?a trenje v motorju: ali obstaja mo?nost, da motor ne deluje ve? pri tako visoki temperaturi, se podhladi in mu to ?kodi?

3. O?itno se spla?a Zlatkota dajati v nov motor in ne ?e zjahan, ker mu takrat bolj ?kodi kot koristi. Imam prav?

4. A daje? fla?ko kar na vrh 5 l olja brez da bi kaj dal ven?

5. Kaj naredi zlatko z oljem, ki je v motoru z DPF filtrom?

6. A je kdo prevozu ?e najmanj 10-20 000 km z zlatkotom?

7. Olje opravlja tudi ?istilno nalogo, to pomeni, da mora postati ?rno. ?e po 10 000km ostaja ?isto, kje je torej caka, ali v tem, da ni smeti, ali da olje ne ?isti?

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1. Zakaj je zlatko toliko bolj?i od vseh teh sinteti?nih olj, ki so jih na ma?ini preizkusili in zanje garantirajo?

 

Mogo?e gre za nekoliko nejasna pojasnila, na podlagi katerih je ustvarjena napa?na slika o bondu. Zlatko je samo ena izpeljanka bonda. Tudi za bonda je garantirana u?inkovitost. Tu v SLO imamo 15 letne izku?nje z njegovo uporabo in to v industrijskih napravah, prav tako tudi v avtomobilskih in drugih motorjih z notranjim izgorevanjem. Sinteti?na olja in tudi druga vplivajo na zmanj?anje trenja z lasno mazalnoastjo, bondovi aditivi pa vplivajo na zmanj?evanje trenja z vplivom na izbolj?anje gladkosti in tudi zdr?ljivosti tornih povr?in. Dejansko sploh niso aditivi namenjeni motornim oljem marve? so aditivi za torne povr?ine. Gre za neke vrste kotmeti?nih preparatov, ki vplivalo na stanje "ko?e". Dodajamo pa jih oljem da lahko tako pridejo do povr?in na katerih se izvaja trenje in obraba.

 

2. Recimo, da je res toliko bolj?i in zelo zmanj?a trenje v motorju: ali obstaja mo?nost, da motor ne deluje ve? pri tako visoki temperaturi, se podhladi in mu to ?kodi?

 

Delovna temperatura se dejansko zni?a na le?ajih in zobnikih. V motorju, na ogrevanih stenah pa ne toliko, da bi negativno vplivalo na delovanje motorja. Temperatura motorja se uravnava s termostatskim ventilom, ki zmanj?a pretok hladilne teko?ine, ?e temperatura prenizka. Pri motorjih opazimo nekje do 5°C ni?jo delovno temperaturo. Ta vpliva tudi na temperaturo motornega olja, kar pozitivno vpliva na ?ivljenjsko dobo motornega olja.

 

3. O?itno se spla?a Zlatkota dajati v nov motor in ne ?e zjahan, ker mu takrat bolj ?kodi kot koristi. Imam prav?

 

Nikoli zlatko ne ?kodi, tudi, ko je motor zjahan. Njegovi pozitivni u?inki so bolj opazni pri obrabljenih, kot pri novih strojih, kar pa ne pomeni, da v novih ne deluje. ?e je motor tako obrabljen, da ima pove?ano porabo olja, uporabljamo varianto special.

 

4. A daje? fla?ko kar na vrh 5 l olja brez da bi kaj dal ven?

 

Ne.

Od skupne dopustne koli?ine olja odvzamemo toliko olja, kolikor dodamo aditiva.

 

5. Kaj naredi zlatko z oljem, ki je v motoru z DPF filtrom?

 

Ni?. Zlatko ne vpliva na nobeno olje, tako niti na olje za DPF motorje. Glede na anomalije, ki so se pokazale s prisotnostjo dizla v DPF motorjih ima lahko zlatko samo pozitiven u?inek pri zmanj?evanju posledic, ki jih ima slabljenje mazalnih sposobnosti olja zaradi prisotnosti goriva v njem.

 

6. A je kdo prevozu ?e najmanj 10-20 000 km z zlatkotom?

 

Osebno sem prevozil z eno varianto bonda (M) 40.000 km namesto 20.000km, kolikor je bilo predvideno po servisni knji?ici. Na testu je to olje po menjavi dalo bolj?e rezultate na zmanj?evanje trenja od novega olja brdz aditiva. Druga?e sem z raznimi variantami bonda prevozil preko 300.000 km.

 

7. Olje opravlja tudi ?istilno nalogo, to pomeni, da mora postati ?rno. ?e po 10 000km ostaja ?isto, kje je torej caka, ali v tem, da ni smeti, ali da olje ne ?isti?

 

To pomeni samo to, da ni toliko vpliva (oziroma je manj?i) ostankov izgorevanja iz izgorevalne komore na spodnji del motorja. Gre za bolj?e tesnjenje, ki povzro?a, da v taktu izgorevanja ostanki izgorevanja ne prodrejo mimo batnih obro?kov, oziroma ne ostajajo na stenah cilindra in med batnimi obro?ki od koder jih olje spira.

 

Uh, veliko vpra?anj si postavil.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK, super fajn, ampak, na treh straneh nisem pa nikjer zasledil enege testa, enega pordlila laboratorija, da je tale goldi res superorien, samo tam pi?e to, tisti forum navaja tisto????

Sme?no ali pa tudi ne, da dodatki QMI, Liquimoli, STP,..... tudi za goldija se ne da dobiti testov (ampak ne internih od proizvajalca) od uradnih in?titucij, ki opravlja meritve, da je to res, kar prodajate.

Oziroma Nemci so pred leti naredili test ca 5ih aditivov in efekta ni bilo!!

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.