Skoči na vsebino

mazda mpv


xcenc

Priporočeno sporočilo

Lep pozdrav vsem. Sem nov na forumu in ?elim nasvet oz. kak?ne izku?nje imate z mazdo mpv. Naslednji mesec pri?akujem ?etrtega otroka in zato sem se zagledal v mpv, ker ima drsna vrata in se mi zdi, da mi bo dobro slu?ila. Gledam modele od letnika 2000 dalje. Na leto naredim do 20.000 km. Kaj mi svetujete bencinarja ali dizla. Kateri motor OZ. LETNIK je bolj?i? Na kaj moram biti pozoren pri ogledu rabljenega.

Priznam, da nimam pojma o avtomobilih. Za oba pretekla avtomobila sem se odlo?al na podlagi ob?utka-notranjega glasu in se je izkazalo kot uspe?no.

?E V NAPREJ HVALA VSEM.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lep pozdrav vsem. Sem nov na forumu in ?elim nasvet oz. kak?ne izku?nje imate z mazdo mpv. Naslednji mesec pri?akujem ?etrtega otroka in zato sem se zagledal v mpv, ker ima drsna vrata in se mi zdi, da mi bo dobro slu?ila. Gledam modele od letnika 2000 dalje. Na leto naredim do 20.000 km. Kaj mi svetujete bencinarja ali dizla. Kateri motor OZ. LETNIK je bolj?i? Na kaj moram biti pozoren pri ogledu rabljenega.

Priznam, da nimam pojma o avtomobilih. Za oba pretekla avtomobila sem se odlo?al na podlagi ob?utka-notranjega glasu in se je izkazalo kot uspe?no.

?E V NAPREJ HVALA VSEM.

 

Pozdravljen,

 

Mislim da se lahko dr?i? svojega "instinkta" ?e naprej....

 

Na tem forumu mislim da ni nobene mazde MPV, kar sem pa sledil po forumih, je pa avto zanesljiv, udoben in seveda za 6 ?lansko dru?ino zelo uporaben.

 

Glede na kilometre mislim, da je stvar osebne odlo?itve ali vzeti diesel ali bencin... cene rabljenega vozila so pribli?no iste, je pa seveda razlika v porabi.

 

Ima? ?e kakega ogledanega???

 

LP David

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gledam na avto.net tri najcenej?e. Do 11k eur.

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2110841

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2235670

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2168464

 

Katerega mi priporo?ate. Najugodnej?i glede na starost in ceno je zadnji. Ali imate kak?ne izku?nje s prodajalcem TPV AVTO D.O.O. Imajo kar ugodne cene avtomobilov. Ali je navedeni trgovec zanesljiv?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2110841

 

tale je ?lan foruma, in po moje, je avto iz zanesljivih rok, ima pa tudi plinsko napravo, ?e se ne motim...

 

mogo?e bo lastnik kaj ve? sam povedal, je pa predstavitev vozila tukaj:

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=4705&hl=

 

avto sem sicer nekaj ur uporabljal, in se vozi kot limuzina, preglednost je kombijevska, polo?aj za volanom prav tako skoraj tovornjakarski, kar pa meni zelo ustreza zaradi vi?ine 1.9m, meni je avto v?e?, je pa res, da je precej velik zunaj, saj druga?e znotraj ne bi bil prostoren :)

 

bolj?a izbira je mogo?e samo Grand Espace, ki pa khm... je Renault, pa ?eprav se vozi fenomenalno :D

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mpv je predhodnik mazde 5 ?e se ne motim :unsure: jz bi vzel ?e bi, avto na plin, ker je to fju?r :hohoho::ouje:

 

sicer off topic razlaga, vendar je Mazda 5 naslednik Mazde Premacy ;)

 

MPV v EU nima naslednika...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda5 je nekje vmes med MPV in Premacyjem... Je za malenkost vecja od Premacyja in manjsa kot MPV ... Vsekakor pa je bolj naslednica Premacyja kot MPV-ja ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne da je bolj naslednjica Premacyja,JE naslednjica Premacyja. ;)

 

 

Mani so drugace razlozili...

 

Da je pac Mazda5 nova in ni direktno naslednica nobenega modela...

 

Ima namrec priblizno velikost Premacyja, ima pa recimo drsna zadnja vrata, ki jih ima MPV ... tako, da je nekako naslednik obeh modelov, ki jih ni vec... se pa postavi nekje vmes...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mani so drugace razlozili...

 

Da je pac Mazda5 nova in ni direktno naslednica nobenega modela...

 

Ima namrec priblizno velikost Premacyja, ima pa recimo drsna zadnja vrata, ki jih ima MPV ... tako, da je nekako naslednik obeh modelov, ki jih ni vec... se pa postavi nekje vmes...

 

me?an?ek :bravo:

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

me?an?ek :bravo:

 

Jaz imam Mazdo5 - je manjsa kot MPV, defacto, ce ne drugega se to pozna ker ima v zandji vrsti v sredini zasilen zic - ce das tja otrioski zic, je ok, drugace pa motece. Ampak kar se tice drsnih vrst, zakon, zakon, zakon, zakon!

 

Prav uzivam ko se vsi guzvajo zjutraj u vrtcu, cakajo, otroc seveda butajo v sosedne avte ker nimajo obcutka, jaz pa se zapeljem ob zid pa odprem vrata....:)

 

Te masine delajo x00.000 km nabavi! Ce delas 20k letno - dizel....mogoce pa se ti spla?a ce najdes cenejsega bencinarja predelava na plin. Jaz imam na plinu CX-7 drugi avto - in tudi to je zakon. Sploh ne ves da se vozis na plin, ves ko pla?a?...liter je 0,68? ali cca 40% ceneje. Predelava je 1000? kar ti ob 20.000 letno povrne v dobrem letu - se enkrat ce pa najdes za jurja cenejsga bencinarja pa takoj, in potem je samo plusssss

 

na en tank prisparas 40% denarja - pri 60L je to 30? - to je 35 tankanj.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot je Kaalman povedal, je vsaj en lastnik MPVjke na forumu - moja je rde?a bencinarka, predelana na plin.

Avto imam dobra 3 leta (od avgusta 2005), vzrok nakupa je bil prihod 3.otroka, na plin pa sem ga dal predelati konec leta 2005.

V ?asih, ko sem jaz kupoval MPVjko, se v SLO sploh niso prodajale rabljene, tako da sem enkrat 'postavil zasedo' ob parkirani MPVjki v Mariboru. :) Zaseda se je spla?ala, lastnica je prijazno razkazala notranjost in odlo?itev o nakupu je padla, kar je pomenilo izlet v Nem?ijo. Iskal sem le bencinarja zaradi na?rtov s plinom.

 

V primerjavi s Premacyem 1.8i, katerega je imel brat, je MPV precej ve? avta na vseh podro?jih - od (logi?no) prostornosti in funkcionalnosti, do presentljivo pro?nega in var?nega motorja - bencinarja ni problem voziti za 8-9 litrov, da pa se tudi ni?je - moj rekord je malo ?ez 7 litrov na relaciji.

Plina porabi pribli?no nekaj ve?, kar je v povpre?ju 10-12litrov primestne in mestne vo?nje.

Preseneti tudi lega na cesti - ta je kljub normalnemu nagibanju za enoprostorca zelo nevtralna in zanesljiva in tudi po ovinkih se da na?olati marsikaj, kar je pri?lo iz renomirnih nem?kih tovarn. :)

 

Zakaj prodajam? Vzrok je preselitev na de?elo in potreba po 4x4pogonu, kjer z enoprostorci ne bo lahka izbira.

 

Glede nove MPV - ta obstaja, ponekod jo imenujejo Mazda 8, a se v EU ?al ne prodaja. Avto je pregre?no lep, poganja pa jo motor iz CX7. :bravo:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:2006_Mazda_MPV_02.jpg

 

 

 

LP,

 

Milan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda vedno testira za nas evropejce kake 2 leti v tujini...bo prisla..:) potem pa predelajo in et voila.

 

Isto je bilo s CX-7....jaz ga mam kot receno - tudi predelan na plin. In avto je vreden vec kot 29.000?!!!!

 

260 konjev moras nadzorovati da ne pobesni - za na cesto je sportnik, za makadam gorske / gozdne ceste spica...cakam pa kako se bo obnesel pozimi, ker ni izrazit terenc.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Imas kake slike notranjosti? huda

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imas kake slike notranjosti? huda

 

 

http://www.mpv.mazda.co.jp/?tid=car_a_mpv

 

potem pa klikni kot na sliki:

 

post-11-1221202991_thumb.jpg

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tenks, samo se volan na levo pa bo..:)

 

Sam, ko gledam te slike se mi zdi da lepota spet prekasa funkcionalnost- 2 zica v drugi vrsti, pa 2 zasilna, ki jih spustis v dno. s tem je velika izguba prtljaznika, tud ce sta poklopljena, v 2. vrsti pa ziher so 3je samo malo se ?opirjo...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.