Skoči na vsebino

Realna vrednost avta


R_sport

Priporočeno sporočilo

Avto nameravam po vsej verjetnosti kmalu prodat (?e letos) pa me zanima, koliko bi dobil za svojo M6 Sport:

- 1.8 bencinar; TE oprema

- original 17 col ALU plati??a + zraven bi dal 15 col zimske gume na jeklenih plati??ih

- letnik 2002

- perla bele barve (to je zdaj kao "in" :hohoho: )

- delno zatemnjene stranske ?ipe, zatemnjena zadnja ?ipa, vse homologirano

- avto ima nekaj malega ?ez 100.000 km

- redno vzdr?evan oz. servisiran, pred kratkim menjane sve?ke za 100.000 km ter komplet zavore

 

Avto je za svoj letnik res izredno lepo ohranjen, tehni?no brezhiben, brez pikice rje, ?uvan, gara?iran,... skratka ni da ni (da ne bom preve? nakladal). :P

 

Zdaj na avto.net-u se cene za tak avto gibljejo od 8.000 do nekje 10.000 eur, odvisno pa? od kilometrov in ohranjenosti. Koliko torej bi bila realna cena takega avta?

 

?e 2 fotki za la?jo predstavo:

 

post-464-1222357336_thumb.jpg

post-464-1222357513_thumb.jpg

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bom jaz pri?el 8500 :ne vem:

 

Hja, ene toliko bi mi ponudil pri avtohi?i, kjer bi kupil drug avto. Sam seveda smatram, da je avto vreden ve?, ker potem avtohi?e takole odkupljene avte po principu "staro za novo" prodajajo tudi po 1000 eur ve?.

 

Pred ?asom se je en sorodnik zanimal za ?estico s takim motorjem, opremo pa ?e letnik je bil isti. Ceno so imel postavljeno na 9000 eur, s tem da je bil avto totalka zanemarjen, npr. tiste gumice pri ?ipah so bile nakljuvane, kot da bi jih en pti? skljuval :hohoho: , avto je bil pa na 15 col gumah z jeklenimi plati??i, o kak?nih dodatnih zimskih gumah ni bilo govora...

 

V bistvu sem v dilemi: Po eni strani bi rad nabavil nov avto (predvsem bi rad ?el na dizla in pa na malo manj?i avto, ker tako velikega trenutno ne potrebujem), po drugi strani se mi pa zdi ?koda svojo ?estico prodajat pod ceno, ker vem da je avto res vreden svojega denarja in nima nobenih skritih napak ipd. Bo treba ?e mal razmislit... <_<

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

V bistvu sem v dilemi: Po eni strani bi rad nabavil nov avto (predvsem bi rad ?el na dizla in pa na malo manj?i avto, ker tako velikega trenutno ne potrebujem), po drugi strani se mi pa zdi ?koda svojo ?estico prodajat pod ceno, ker vem da je avto res vreden svojega denarja in nima nobenih skritih napak ipd. Bo treba ?e mal razmislit... <_<

 

Zato tudi jaz nisem hotel menjat Xedosa, samo me je gospa "lepo" prepri?ala naj jo zamenjam za 6.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

men se pa zdi brezveze, da prodajas, ce si zadovoljen...

 

To ti dam ?ist prav. :bravo: In glede na to, da sem resni?no zadovoljen z avtom je ena varianta o kateri tudi razmi?ljam ta, da bi vzel malo novej?o M6 dizel (faceliftano). Glede na to, da je zunaj nov model, so cene starim po?teno padle. Za dobrih 16k eur se dobi prakti?no nov avto (star cca. eno do dve leti z malo kilometri). Cene bi morale po novem letu ?e pasti. :)

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cene bi morale po novem letu ?e pasti. :)

 

Cene novih avtomobilov ?e nikoli niso ?le dol, kve?jemu gor.

 

Jaz bi dal ceno tvoje 6-ke, kar pomeni za 6 let star avto nekje malo manj kot polovica cene kot je bil nov.

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cene novih avtomobilov ?e nikoli niso ?le dol, kve?jemu gor.

 

Jaz bi dal ceno tvoje 6-ke, kar pomeni za 6 let star avto nekje malo manj kot polovica cene kot je bil nov.

 

Si pa brcnil v meglo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem pri njih kupil dve(novi) mazdi, pa moram re?t, da nimam nobene slabe isku?nje s servisiranjem , pa tudi druga? se da marsikaj dogovorit... :P ?e ho?e?, grem mimo po kak?ne informacije o tej ?estici..

 

To je lepo sli?at. Sicer nameravam avto kupovat ne prej kot ?ez 2 meseca (moram najprej svojo ?estico spravit v promet), do takrat pa lahko da bo ta ?e prodana. :unsure: Predvidevam pa, da gre za kako testno vozilo ali kaj podobnega. Bi bil hvale?en ja, ?e se ti da pozanimat, za vsak slu?aj, ?e je v roku 2 mesecev ne spravijo v promet... :P

 

Mene bolj skrbi to, ko berem koliko te?av imajo vsi ti dizelski motorji z DPF-jem in nara??anjem olja v karterju. Nekaj je bilo na forumu govora tudi o tem, da so z nalo?itvijo zadnjega softwara te te?ave pri ?estici odpravili. Kdo kaj ve? ve o tem?

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.