Skoči na vsebino

Alu plati??a


uklopko

Priporočeno sporočilo

bo ja nc skrbet

jaz sem mel na zacetku 7.5 in ET 40 pa mi je strugalo samo zadaj levo in to samo po cestah srbije...

ce mas 7 sirino, to pomeni, da je na obeh koncih .25incha (se pravi 0.64cm) in bo to dost

katere gume pa mas?

 

 

Mam gume Dunlop fast response 205/55/16.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 101
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

?IV

 

Mene pa zanima kaj to?no pomeni ET???? Nikjer ni napisano ali so to milimetri, in?i,.. oddaljenosti od pesta!

Imam namre? problem pri Mazdi 6! Sedaj imam ET 38 (205/55/16) pa mi gume gledajo ven iz blatnikov. Prodajalec bo vzel feltne nazaj, mene pa zanima ?e bom vzel ET 40 ali bo to sploh kaj razlike?? Kaj priporo?ate?????? :ne vem:

 

:D ET je oznaka za odmik felne od pesta vecji et je bolj je kolo pomaknjeno v notranjost blatnikov manjsi je bolj gleda ven,vsaka trgovina ki prodaja alu platisca ima za vsak model avta podatke koliko col ima predpisano in pravi et ce menjamo za vecje cole kolesa na avtu,ce pa damo ze gor platisca ki sploh niso predvidena pa malo pac kombiniras kaj je najboljse samo je pol ze tezko da homologacijo naredis

 

 

mazdamaf311474.jpg

MAZDA POWER

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povrh tega ?e ET ni pravi bolj trpijo kolesni le?aji in zato tud prej crknejo. :(

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Jaz imam trenutno na 6-ki 7x16 ET 40 in gre guma glih za glih mimo blatnika.

Zanima pa me a ima kdo na 6-ki feltne 17 col in kak?ne so kaj izku?nje predvsem trdota vo?nje, hrup in pa seveda izgled, ?e lahko kak?na slika mogo?e

 

Razmi?ljam pa o takih

 

post-378-1240684317_thumb.jpg

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam trenutno na 6-ki 7x16 ET 40 in gre guma glih za glih mimo blatnika.

Zanima pa me a ima kdo na 6-ki feltne 17 col in kak?ne so kaj izku?nje predvsem trdota vo?nje, hrup in pa seveda izgled, ?e lahko kak?na slika mogo?e

 

Razmi?ljam pa o takih

 

post-378-1240684317_thumb.jpg

 

http://www.mazda-si.net/index.php?s=&s...st&p=134185

 

2 strani nazaj ;)

 

trdota vo?nje je kar ob?utna napram 16", ampak tudi feedback s ceste je druga?en... bolj?i ;)

 

16ke vozim pozimi... prvo sezono sem mel ?elezne 15" in hrenovke.... pa sem moral menjat, ker s 17" na 15" je JAOOO:...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No pa smo spet pri alu plati??ih, nevem ?e je ravno tema za vpra?anje, ampak vseeno:

Ali kdo ve kje se da ugodno naravnat alu plati?ce? Sem menal gume zadnji?, pa je majstr reku da je kriva fletna (se tudi sli?i pri vo?nji, vendar se na oko ne vidi da bi bila kaj druga?na kot ostale 3) :huh:

panoramska.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.mazda-si.net/index.php?s=&s...st&p=134185

 

2 strani nazaj ;)

 

trdota vo?nje je kar ob?utna napram 16", ampak tudi feedback s ceste je druga?en... bolj?i ;)

 

16ke vozim pozimi... prvo sezono sem mel ?elezne 15" in hrenovke.... pa sem moral menjat, ker s 17" na 15" je JAOOO:...

 

No jaz imam zimske 15 pa je vo?nja ti?ja in mehkej?a "ko na barki :D " verjetno zato ker je tudi mehkej?a guma od letne.

 

A si ga kaj ni?al? Kako da se nisi odlo?il za 17'' -najstke?

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A si ga kaj ni?al? Kako da se nisi odlo?il za 17'' -najstke?

 

Ni ni?an ?e ni?, 17-ke bodo kasnej, druga?e ja pa fajn imet ?e ene alu felge (v voznem stanju :P ) za zimake, ali pa za prodat! :bravo:

 

Lol, sam to je blo KAALman-u namenjen... :hohoho:

panoramska.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni ni?an ?e ni?, 17-ke bodo kasnej, druga?e ja pa fajn imet ?e ene alu felge (v voznem stanju :P ) za zimake, ali pa za prodat! :bravo:

 

Lol, sam to je blo KAALman-u namenjen... :hohoho:

 

No sej ?e se bom jaz odlo?il, kar bo v kratkem bom mel tudi 16'' za prodat :D

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No jaz imam zimske 15 pa je vo?nja ti?ja in mehkej?a "ko na barki :D " verjetno zato ker je tudi mehkej?a guma od letne.

 

A si ga kaj ni?al? Kako da se nisi odlo?il za 17'' -najstke?

 

avto je EIBACH zni?an za cca 35mm...

 

17ke za zimake... hjah... ker sem hotel meti dvojne feltne, nabava ?e enih 17k ni pri?la v po?tev, pa gume so dra?je, te obstoje?e 17ke pa mi je zdaj, ko so prebarvane in obnovljene, ?koda za pozimi

 

aja, pa ?e to, ZELO poceni sem dobil 16ke z gumami vred ;) pa bolje dr?i ga nego lovi ga :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

avto je EIBACH zni?an za cca 35mm...

 

17ke za zimake... hjah... ker sem hotel meti dvojne feltne, nabava ?e enih 17k ni pri?la v po?tev, pa gume so dra?je, te obstoje?e 17ke pa mi je zdaj, ko so prebarvane in obnovljene, ?koda za pozimi

 

aja, pa ?e to, ZELO poceni sem dobil 16ke z gumami vred ;) pa bolje dr?i ga nego lovi ga :)

 

KAALman kaj ima? ti potem 16'' ali 17'' gor za poleti? Kam si dal zrihtat feltne pa kolk te je pri?lo?

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

KAALman kaj ima? ti potem 16'' ali 17'' gor za poleti? Kam si dal zrihtat feltne pa kolk te je pri?lo?

 

pozimi 16"

Objavljena slika

 

poleti 17"

tak je blo, ko sem kupil avto:

Objavljena slika

 

tak je pa zdaj:

Objavljena slika

 

rihtal mi jih je Marjan iz Raven na Koro?kem (vsaj mislim da je od tam) je pa stalo okrog 200 EUR, ?al nimam ve? telefonske od tipa :(

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

rihtal mi jih je Marjan iz Raven na Koro?kem (vsaj mislim da je od tam) je pa stalo okrog 200 EUR, ?al nimam ve? telefonske od tipa :(

 

Mogo?e kdo ve za Ljubljano?! Sem pa sli?al, da Sitar v (pri) Kamniku sestav feltno, tudi ?e je pol manka! :rispekt:

panoramska.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pozimi 16"

 

 

poleti 17"

tak je blo, ko sem kupil avto:

 

tak je pa zdaj:

 

rihtal mi jih je Marjan iz Raven na Koro?kem (vsaj mislim da je od tam) je pa stalo okrog 200 EUR, ?al nimam ve? telefonske od tipa :(

 

Katere gume ima? gor a 215/40

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali jih on tudi prebarva?

 

Ja , ?e so bolj normalne barve (?rna, alu-srebrna) pobarva, da se ne opazi, pri bolj fensi feltnah pa priporo?a obisk li?arja B) Tako mi je rekel frend, ki je dau popravit navadne alu felge. :rolleyes:

panoramska.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Katere gume ima? gor a 215/40

 

215/45R17 - trenutno FULDA CARAT EXCELERO

 

pozimi pa 205/55R16 - Sava Eskimo S3

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

215/45R17 - trenutno FULDA CARAT EXCELERO

 

pozimi pa 205/55R16 - Sava Eskimo S3

 

Ja vidim, da to?no tiste katere so homologirane.

 

Ja jaz zdej ?e premi?ljujem ali naj pustim 16'' ali naj grem na 17''. Se veliko vozim na relaciji Ljubljana - Maribor, ko imam 15'' zimske je vo?nja udobna, ko dam gor 16'' letne je vo?nja tr?a, sli?i? in ?uti? veliko ve? neravnin tako, da me je zdej kar strah dati gor 17''. Glede izgleda je avto definitivno lep?i in bolj direktni volan, zdej sem pa za?el tehteti ali je vredno tega :huh: :ne vem:

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja vidim, da to?no tiste katere so homologirane.

 

Ja jaz zdej ?e premi?ljujem ali naj pustim 16'' ali naj grem na 17''. Se veliko vozim na relaciji Ljubljana - Maribor, ko imam 15'' zimske je vo?nja udobna, ko dam gor 16'' letne je vo?nja tr?a, sli?i? in ?uti? veliko ve? neravnin tako, da me je zdej kar strah dati gor 17''. Glede izgleda je avto definitivno lep?i in bolj direktni volan, zdej sem pa za?el tehteti ali je vredno tega :huh: :ne vem:

 

Na na?ih cestah-?e posebej na primorskem odseku,od cestninske proti Seno?e?am,so ?e 16-ke preve? ekstremne.Na neravninah,katere bi bolj pasale na kak?en va?ki odsek,te skoraj vr?e ven iz cesti??a.

Na prehitevalnem je situacija malo bolj?a.Mogo?e je pa krivo to,da jih pumpam na 2,6-spredaj n zadaj?

Niti pomsliti ne smem,kako izgleda vo?nja z 17-kami pa ?e da je spu??ena Mazdica 6. :aaaaa:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na na?ih cestah-?e posebej na primorskem odseku,od cestninske proti Seno?e?am,so ?e 16-ke preve? ekstremne.Na neravninah,katere bi bolj pasale na kak?en va?ki odsek,te skoraj vr?e ven iz cesti??a.

Na prehitevalnem je situacija malo bolj?a.Mogo?e je pa krivo to,da jih pumpam na 2,6-spredaj n zadaj?

Niti pomsliti ne smem,kako izgleda vo?nja z 17-kami pa ?e da je spu??ena Mazdica 6. :aaaaa:

 

Ja, to je ta ?alostna resnica ceste, ceste, bi morala dr?ava oz. Dars sklent pogodbo oz. obratno izdelovalci plati?? bi morali sofinancirati za ceste, da bi kupovali 17 in ve? colske feltne :D

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam sem pa relativno presene?en, da se da z 18" tudi udobno peljat al pa sem se v tega pol leta tud ?e navadil. ?eprav se mi zdi hecno, da nov Golf na 16" kolesih bolj potresava ?ez neravnine kot ?estka na dve coli ve?jih kolesih. :huh:

 

Mo?no pa je tudi, da avto rabi kakih 10.000-15.000km, da se "ule?e" in da ni ve? tako trd. Vsaj pri Mazdi je bilo tako, da ko je bila nova se mi je zdela trda kot kak gokart, ampak zdaj pa mam ob?utek, da je ?e skoraj udobna saj so se zmeh?ali tako sede?i kot vzmetenje. :bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam sem pa relativno presene?en, da se da z 18" tudi udobno peljat al pa sem se v tega pol leta tud ?e navadil. ?eprav se mi zdi hecno, da nov Golf na 16" kolesih bolj potresava ?ez neravnine kot ?estka na dve coli ve?jih kolesih. :huh:

 

Mo?no pa je tudi, da avto rabi kakih 10.000-15.000km, da se "ule?e" in da ni ve? tako trd. Vsaj pri Mazdi je bilo tako, da ko je bila nova se mi je zdela trda kot kak gokart, ampak zdaj pa mam ob?utek, da je ?e skoraj udobna saj so se zmeh?ali tako sede?i kot vzmetenje. :bravo:

 

Sej "udobnost" je relativen pojem.V ne?akovem Audiju z 20-kami gor pa spu??enem do tilta se da tudi

relativno udobno potovati...?e nisi preve? zahteven,med vo?njo ni? ne pije? ali je? in ima? manj kot 28 let. :P

 

Boss,po mojem si se pa ti navadil na "udobnost" 18-ic in ne ,da so se sede?i zmeh?ali.Ker ?e bi se ?e sedaj

meh?ali sede?i in fedri,pol bi bil po mojem hudi? ?ez kako leto. :aaaaa:

 

Kakorkoli,tudi sam bi vozil novo 6-ki pa ?etudi bi bile gor 19-ke. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Boss,po mojem si se pa ti navadil na "udobnost" 18-ic in ne ,da so se sede?i zmeh?ali.Ker ?e bi se ?e sedaj

meh?ali sede?i in fedri,pol bi bil po mojem hudi? ?ez kako leto. :aaaaa:

 

 

Sej mogo?e sem se pa zredu pa mam zdele mal bolj oblo?eno rit pa se mi zdi vse skupi mehkej?e... hmmm, le kdo bi vedu :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ekola ?e moje

So original mazdine,gume 205/50/17 ni? distan?nikov,ni? ni?an ?e :D

 

Objavljena slika

Objavljena slika

 

 

ful hude feltne ma? :bravo: jaz sem u?eraj dal nove feltne pa nove gume na mojo mazdo!!! O.Z. racing 15"col ter Toyo Proxes T1R 195/50 R15 82V!!!!!! ?ez ?as pa ka?ne 17"col :D Kak?ne dimenzije gum ma? ti???

post-4616-1241344611_thumb.jpg

ZOOM-ZOOM
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.