Skoči na vsebino

Mazda6 ropota med vo?njo in tudi ko je ugasnjen motor


Priporočeno sporočilo

Danes sem se zapeljal le ene 500m in sli?al da mi avto, ko sem ga ugasnil(prej nisem niti sli?al ker sem imel radio in motor tudi ni prav tih) da nekaj melje, piha, ropota. Odprem havbo, poslu?am od kje prihaja, in se mi zdi da je zvok iz neke naprave, velike od oka 20cm×20cm×20cm, na njej pi?e Webasto(verjetno nek grelec?), nahaja se pa za ma?ino, bolj na sovoznikovi strani. Potem sem tuhtal da je mogo?e to pa? gretje za kabino, da se prej segreje, ker sedaj je pa? zima in zunaj mraz. Imam prav? ?eprav ta zvok se mi ni? kaj ne dopade. Ni odvisen od gasa(potem sem sli?al zvok tudi pri v?ganem avtu), le brbota in ropo?e. Ve kdo kaj ve??

We need a bigger turbo!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, ampak ?ist vsak novi lastnik Mazde 6 "najde" pozimi te "hecne" zvoke :bravo:

 

Glej o temu smo ?e tolikokrat govorili, da je najbolj, da malo pobrska? po forumu.

 

Z enim stavkom povedano je pa to da ima? prav in to je Webasto grelec, ki dogreva motor pri nizkih temperaturah. ;) In popolnoma prav je da ?umi tudi ko je avto ugasnjen saj mora do konca porabiti gorivo, ki je ?e v grelcu.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sem pred ?estimi leti takoj pri novi ?estici na servisu pri Gami spra?eval od kod tisti zvok, so mi serviserji govorili nekaj o alternatorju v praznem teku, ki da naj bi se vrtel ?e, ko je motor ugasnjen. Zgleda, da je bil takrat webasto v ?estki tud za njih rahla neznanka. :blink:

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sem pred ?estimi leti takoj pri novi ?estici na servisu pri Gami spra?eval od kod tisti zvok, so mi serviserji govorili nekaj o alternatorju v praznem teku, ki da naj bi se vrtel ?e, ko je motor ugasnjen. Zgleda, da je bil takrat webasto v ?estki tud za njih rahla neznanka. :blink:

 

?alabajzarji da jih i??e?. :bravo:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

majaaa ..pocarji...pojmanimajo ,skoz govorim..

ne more bit alternator nikakor...

prosto se ?e pol minute ,lahko tudi do minute, odvisno od viskoznosti motornega olja,

po izklopu motorja vrtijo odmi?ne gredi za ventile.. B)

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako.

Kot mojster avtomehanik ti povem ,da je to webasto grelec kabine ,ki spada med dodatno opremo vozila.

 

Br :hohoho:

 

Mojster mazda 6 diesel ga ima serijsko brez dopla?ila.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O mi ?e vemo ;) vpra?anje pa ?e to vedo tisti, ki kupijo rabljen avtomobil, ker pri Mazdi se kaj dosti ne hvalijo okrog tega.

 

Jap, pri Nemcu bi to zneslo kak?nih +400 EUR. Potem pa ve?, da je notri :hohoho:

Drago spoznanje ?zmeden? Pe ?e mojster ni treba bit, da to ugotovi? :D:hohoho:

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e mogo?e,?udno da ne veste zanj... :danzoman:

 

Kolk pa je takih 2-3 mogo?e pa ?e to zato ker ne vedo ali pa niso vedeli kaj je webasto.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolk pa je takih 2-3 mogo?e pa ?e to zato ker ne vedo ali pa niso vedeli kaj je webasto.

 

 

A ni webasto nekaj kar montirajo v tanke...? :ne vem: :D

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

imam 1 problem?

namre? ko mazdo 6 v?gem je v ma?ini zelo ?uden zvok-kot bi nekaj spu?alo-to se dogaja samo toliko ?asa da se avto ogreje do temperature-potem je vse vredu?in pa v mrzlih dneh po kratkih relacijah ko ga ugasnem mi v ma?ini nekaj ropota kot da nekaj spu??a in nekaj lavfa,kot nekak?en motor?ek.to traja nekje par minut potem pa je vse vredu?v?asih tudi malo zavre,kot da nebi mogel jit ven zrak in da je nekaj zabito? je pa res da po dolgih relacijah se po ugasnjenem motorju to ne dogaja!!mi pa ne sveti nobena lu?ka nikjer da bi bilo z avtom kaj narobe!!

zelo bi bil hvale?en za odgovor

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spet en ki se je razsvetlil, mater ?e bi ga mogl dopla?at pol se nebi noben ?udil, kaj je ta "reaktivc" pod pokrovom motorja. :D:D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.