Skoči na vsebino

Problemi z gumami


Priporočeno sporočilo

OK, zdaj pa ne vem ve? kaj se dogaja. Vsaki? ko pripeljem avto iz servisa, bolj je v ku*cu.

 

Najbr? vas je dosti bralo o mojih te?avah z nev?iganjem mazde 6. Ko sem nazadnje peljal avto iz servisa (ko naj bi bil kon?no popravljen), sem o?itno na AC na nekaj zapeljal in mi je guma spustila.

 

http://www.mazda-si.net/index.php?s=&s...st&p=137156

 

No, dogodkom pa z gumo ?e ni konec. Novo gumo kupim in dam montirat na Mazda servisu Gama v BTC-ju. V ?etrtek sem ?el nekaj v Graz in nato v MS, kjer sem opazil prazno gumo (!?). Tista, ki je nova, menjana. Pritisk je zna?al 0,5. Pregledam ?e ostale: vse na 1,8 (!?).OK, napumpam na dolo?eno vrednost vse (2,3). Danes se ho?em odpeljat v Ajdov??ino - GUMA PRAZNA.

 

Ne vem kaj bi ?e naredil, ker se dejansko ne morem vozit z avtom, ne da bi se prej ustavil na servisu. In ?e grem na servis, vem, da bom tam spet v roku 14 dni. Ne vem, a na Gami tudi gum ne znajo zamenjat, al kaj je to, jaz ne ?tekam ve?.

 

Informativni podatek: ostale tri gume so stare 3 leta; Good Year Eagle GW3 215/45/17.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nimam senzorjevm. in pri ventil?ku ne pu??a - preverjeno.

 

naprej pa pi?em jutri. grem s 15 let starim Fordom v Ajdov??ino. kam smo pri?li.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nimam senzorjevm. in pri ventil?ku ne pu??a - preverjeno.

 

naprej pa pi?em jutri. grem s 15 let starim Fordom v Ajdov??ino. kam smo pri?li.

 

Zakaj pa vedno za vsako stvar vozi? avto na Gamo? :whatever:

A ni za gume kak dober vulkanizer tam v giru?Pravijo,da mora? imet vedno svojega zdravnika,svojega mehanika in svojega gumista.Tej ti morajo prisko?iti na pomo? vedno in ?im hitreje. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno malo mo?no, a vseeno...

 

... preveri ?e morda ne "pu??a" feltna. Dale? nazaj je kolega ?e skoraj obupal nad podobno situacijo, izkazalo se je da je na dolo?nem delu feltna toliko skorozirala, da je zrak uhajal skozi razpoko. Vse skupaj velja preverit ob dejstvu, da ima? gume na jeklenih feltnah seveda.

58461.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@ Alex:

Ponavadi zaradi tega, ker se mi dogajajo reklamacije na servis in reklamacije na reklamacije na servis. Poleg tega so mi na Gami brezpla?no menjali gume takrat, ko sem prevzel avto iz servisa zaradi nev?iganja. Sicer se to nana?a samo na gume, ki so bile polnjene na 1,8. Kako za vraga jim je to ratalo mi ni jasno, ali pa mi vse feltne pu??ajo?

 

Tudi ostale izku?nje z vulkanizerji niso najbolj?e. Sem ?el menjati enemu v Ajdov??ini. Nimam dokazov, ampak zdi se mi, da mi je po?kodoval feltne. V glavnem so kar ?alabajzerji, v ta rang pa pa?e ?e en drug iz Ajdov??ine. In ker mi je, ta drugi, predlagal, da je prvi vulkanizer, ki naj bi imel malo ve?jo zalogo celih 25km dale? proti Gorici, meni se pa ni bilo ravno veselo voziti naokoli s ta malo gumo. Zato sem ?el na servis, ker sem imel ob?utek, da imajo mojo firmo in dimenzijo gum na zalogi. In tako je tudi bilo. Pa vendar sedaj ob?alujem to dejanje.

 

@ mazdacon3:

sem dobil tudi tak namig, ampak se spra?ujem od ?esa rata pu??anje feltne. Sam se po robnikih ne vozim, avta ne posojam, edino kjer imajo moje klju?e in brez mojega nadzora je - spet servis Gama. ?e so pa feltne enostavno preperele, je pa spet garancija. Ne vem no, jaz si ne znam ve? logi?no razlagat.

Aja, imam pa original Mazda alu feltne.

 

Tako, da bom ?el spet na Gamo, saj imam reklamacijo na servis. O?itno me imajo res radi tam :ljubezen:<_<

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e oblubjo, da bojo poklical, bi lahko poklical a ne?

 

Mislm, da ?e bi kupvala pr njih CX-7 da bi klical na sekundo natan?no,..tko se gre pa za garancijo jih pa ne briga,..

 

Jaki odnos do strank,..

 

Zakaj ne pokli?em? Ker se mi zdi mal glupo prost za neki, kar mi kot stranki pripada,..in ?e nisem vredna par centov za tel. klic mi velik pove o njih :whatever:

 

Sploh bi ?lovk reku, da jih bo ta t.i. kriza kej prizadela oz. jim dala mislt, da so konc koncev oni odvisni od strank, ne stranke od njih,..ker namre? niso monopolisti, ampak so tud drugi servisi,..

 

O?itno dr?i kupec je kralj, samo dokler te ne opizdijo po denarnci,..potem pa pozabjo, da jim zadovolna stranka, koristi tud v naprej,..

 

Ja no,..o?itno smo ?e vedno na Balkanu :ne vem:

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tko kot je "pozabu" napisat na seznam? ?eprou naju je ON naknadno klicu nazaj, kdaj majo frej termin (to je blo ?e oktobra), ko sva ?le osebno tja da vsaj pogledajo avto, kaj je narobe,...Valda ni kdo mislu, da je res kdo stopu kam bliz avta? Dobile datum 17. novembra, mami 3x kli?e, da ji povejo ?e dr?i pa se ni nobenmu uspel oglasit,..

 

Je pelala avto,..konc koncev so naju oni naro?il,..in ji pove frajer da ni napisana na seznamu,..

In je oblubu, da pokli?e nasledn dan in pove nov termin,..

 

Zakaj bi klicala? Je pozabu napisat na seznam, je pozabu poklicat,..Sorry ?e ma tip take te?ave s spominom, nej si za?ne stvari zapisvat, al pa je pa? nesposoben za delovno mesto k ga ma,..

Ja se zgodi 1x, ko se zgodi drugi?,..

 

Pa kukr vem,..nisem edina k je zlo razo?arana nad tem servisom :whatever:

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tko kot je "pozabu" napisat na seznam? ?eprou naju je ON naknadno klicu nazaj, kdaj majo frej termin (to je blo ?e oktobra), ko sva ?le osebno tja da vsaj pogledajo avto, kaj je narobe,...Valda ni kdo mislu, da je res kdo stopu kam bliz avta? Dobile datum 17. novembra, mami 3x kli?e, da ji povejo ?e dr?i pa se ni nobenmu uspel oglasit,..

 

Je pelala avto,..konc koncev so naju oni naro?il,..in ji pove frajer da ni napisana na seznamu,..

In je oblubu, da pokli?e nasledn dan in pove nov termin,..

 

Zakaj bi klicala? Je pozabu napisat na seznam, je pozabu poklicat,..Sorry ?e ma tip take te?ave s spominom, nej si za?ne stvari zapisvat, al pa je pa? nesposoben za delovno mesto k ga ma,..

Ja se zgodi 1x, ko se zgodi drugi?,..

 

Pa kukr vem,..nisem edina k je zlo razo?arana nad tem servisom :whatever:

 

Yap, zelo slab servis so. Tako uni v BTC-ju kot uni v ?i?ki. Se ne ?udim da ima suicidal te?ave.

4801_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No to, da jih je treba klicat in da nazaj ne znajo poklicat pa ne glede kolkrat si zapi?ejo tvoj telefon je pri njih stara rak rana.

 

Ne vem, zgleda se bojijo, da bo kdo raka fasal od preve? uporabe telefona. Ker sem blizu se raje pri njih osebno oglasim kot pa da bi jih klical po telefonu - ja vem sej je res bedno sam v ?ivo se da druga? pa ve? zment. ;)

 

Kar se pa ti?e garancijskih popravil: to ni njihov stro?ek saj za vsako garancijsko popravilo istavijo ra?un Mazdi, ki ga nato povrne in ne samo za material ampak seveda tudi za delo.

 

Tako, da verjetno jim je ve? ali manj vseeno ali je garancijsko popravilo ali ne. :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No to, da jih je treba klicat in da nazaj ne znajo poklicat pa ne glede kolkrat si zapi?ejo tvoj telefon je pri njih stara rak rana.

 

Ne vem, zgleda se bojijo, da bo kdo raka fasal od preve? uporabe telefona. Ker sem blizu se raje pri njih osebno oglasim kot pa da bi jih klical po telefonu - ja vem sej je res bedno sam v ?ivo se da druga? pa ve? zment. ;)

 

Kar se pa ti?e garancijskih popravil: to ni njihov stro?ek saj za vsako garancijsko popravilo istavijo ra?un Mazdi, ki ga nato povrne in ne samo za material ampak seveda tudi za delo.

 

Tako, da verjetno jim je ve? ali manj vseeno ali je garancijsko popravilo ali ne. :ne vem:

 

Se strinjam z napisanim,razen z zadnjim odstavkom.Servisi imajo namre? mese?no kvoto denarja oz.

sredstev za popravila v garanciji.?e ga prekora?ijo se morajo zagovarjat pri "?efih" vi?je.

In zato kak?nega verjetno odpravijo bolj po kavbojsko z ni? porabljenimi sredstvi oz. "popravijo" stvar z kak?nimi ?i??enji,resetiranji ra?unalnikov,"pucanjem" in podobnimi zadevami. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, pri?el iz servisa. Bila je njihova napaka: nekaj je bilo po?eno pri ventil?ku, so rekli. Zdaj imam nov ventil?ek.

 

O?itno je tudi menjava gum sila te?ka in komplicirana stvar na Gami.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam z napisanim,razen z zadnjim odstavkom.Servisi imajo namre? mese?no kvoto denarja oz.

sredstev za popravila v garanciji.?e ga prekora?ijo se morajo zagovarjat pri "?efih" vi?je.

In zato kak?nega verjetno odpravijo bolj po kavbojsko z ni? porabljenimi sredstvi oz. "popravijo" stvar z kak?nimi ?i??enji,resetiranji ra?unalnikov,"pucanjem" in podobnimi zadevami. ;)

 

Tole mi pa ne gre skup... kako lahko dolo?i? mese?no kvoto... se pravi, da ?e jo prekora?ijo, ker jim je tovarna dobavila ?rot robo, bo cel kup ljudi zviselo... se pravi jebite se z garancijskimi popravili, ker smo ta mesec ?e izpolnili kvoto. Hmmm, ?e je to res me zanima kaj pore?ejo na to v uradu za varstvo potro?nikov.

 

Sem delal neko? na ra?unalni?kem servisu pa nikoli ni bilo omejitev kolk stvari gre v garancijo sam tist, kar je ?lo smo moral resni?no preveriti, da ni ?lo za brezveze.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole mi pa ne gre skup... kako lahko dolo?i? mese?no kvoto... se pravi, da ?e jo prekora?ijo, ker jim je tovarna dobavila ?rot robo, bo cel kup ljudi zviselo... se pravi jebite se z garancijskimi popravili, ker smo ta mesec ?e izpolnili kvoto. Hmmm, ?e je to res me zanima kaj pore?ejo na to v uradu za varstvo potro?nikov.

 

Sem delal neko? na ra?unalni?kem servisu pa nikoli ni bilo omejitev kolk stvari gre v garancijo sam tist, kar je ?lo smo moral resni?no preveriti, da ni ?lo za brez veze.

 

Obstaja druga varianta, da je pokrivanje garancije deljeno. Za dolo?ene stvari se popravila krijejo iz mar?e prodajalca, nekatere pa krije dobavitelj. Stvar dogovora dobavne cene.

 

To je samo domneva. V?asih je bilo to tako. Zaradi tega ni bilo prenosa garancije iz ene dr?ave v drugo.

In, ?e je to tako, je "kvota" logi?na tako, kot v zdravstvenem sistemu, s to razliko, da je napako le potrebno odpraviti v 45 dnevnem roku. Tako se lahko te?ave vle?ejo, ?e posebej, ?e ni jasno kaj je vzrok napake in se gredo odkrivanja "gnilega" jajca z zamenjavo posameznih sklopov.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole mi pa ne gre skup... kako lahko dolo?i? mese?no kvoto... se pravi, da ?e jo prekora?ijo, ker jim je tovarna dobavila ?rot robo, bo cel kup ljudi zviselo... se pravi jebite se z garancijskimi popravili, ker smo ta mesec ?e izpolnili kvoto. Hmmm, ?e je to res me zanima kaj pore?ejo na to v uradu za varstvo potro?nikov.

 

Sem delal neko? na ra?unalni?kem servisu pa nikoli ni bilo omejitev kolk stvari gre v garancijo sam tist, kar je ?lo smo moral resni?no preveriti, da ni ?lo za brezveze.

 

Sej v tem smislu se dela-da morajo za vsako figo,ki je malo ve?ja,pa ?etudi je avto v garanciji,dobit privolitev iz vi?je in?tance-se pravi pri nas je to Mazda Avstrija,ki ima ?ez Slo.Vsaj v KP je tako.Izjeme so znane oz.tovarni?ke napake,pri katerih lahko sami takoj ukrepajo.Zato so tudi v Italiji (ki je imela oz.ima na

ta "stare" M6 ?e vedno 5 letno garancijo) to ukinili,zaradi prevelikega ?tevila popravil v garanciji.

Ravno danes sem prebral,da je eden ?e od nakupa M6 (2004) zahteval,da mu pregledajo menjalnik,ker mu je bil sumljivo trd in ni ?el lepo iz 1. v 2. brzino.Vedno so mu zatrjevali,da je to normalno in da je pri vseh tako.?ele ta teden so privolili,da pride na pregled-po 4 letih.In to po stalnem te?enju prek telefona in mail-ov.

In tudi so za?eli fur govorit,da je pa? to del obrabe in ne gre v garancijo.Ne vem,ali je za to kriva kriza ali kaj drugega. :whatever:

 

 

Obstaja druga varianta, da je pokrivanje garancije deljeno. Za dolo?ene stvari se popravila krijejo iz mar?e prodajalca, nekatere pa krije dobavitelj. Stvar dogovora dobavne cene.

 

To je samo domneva. V?asih je bilo to tako. Zaradi tega ni bilo prenosa garancije iz ene dr?ave v drugo.

In, ?e je to tako, je "kvota" logi?na tako, kot v zdravstvenem sistemu, s to razliko, da je napako le potrebno odpraviti v 45 dnevnem roku. Tako se lahko te?ave vle?ejo, ?e posebej, ?e ni jasno kaj je vzrok napake in se gredo odkrivanja "gnilega" jajca z zamenjavo posameznih sklopov.

 

Ja,sej ravno zaradi tega pokrivanja 5-letne garancije,ki jo krije (podari 2 leti) Mazda Italija,le-ta ni prenosljiva v druge dr?ave n velja le toliko ?asa,dokler je avto registriran v Italiji.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Iz 1. v 2. se pri ve?ini japon?kov te?je ?alta, sploh ko je hladno.

 

Suicidal, da ti ne menjajo ventilov ko ti menjajo gume pa je tudi malo mimo, saj vsako 2 menjavo gum je menjava ventilov (kompletnega ventila ne samo srednjega dela, ki se odvije), u glavnem ?albajzarj.

Pa poglej na ra?un ?e so ti jih vsaj ra?unal ?e jih ?e menjali niso. <_<

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred nekaj dnevi na slu?beni Hondi CRV zamenjamo gume na poobla??enem hondinem servisu (tam imamo pogodbo), se peljemo na slu?beno pot, pridemo iz o?tarije :mi pijemoo: in glej ga - na sovoznikovi strani obe gumi prakti?no prazni ?zmeden? . ?e dobro, da je bil v Hrastu vulkanizer ?isto blizu :rozico: .

 

Bo nekaj na tem, da zadnji fu?ar na vasi svoj posel bolje obvlada kot poobla??eni servisi.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bo nekaj na tem, da zadnji fu?ar na vasi svoj posel bolje obvlada kot poobla??eni servisi.

 

?alostno, kajne.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene pa zanima, ali obstaja kaka "in?tanca" ki kontrolira servise oz. jih kontrolirajo ali servisi izpolnjujejo garancijske pogoje? Ker to je tudi slaba reklama za Mazdo. A je sploh kak in?pektorat ki bi te maza?e v kali zatru? ?e obstajajo za vsak drek in?pektorji bi tudi za to moral bit. Naprimer, da posumim, da so pri avtu kej "preve?" zamenjal kot bi moral in se lepo prito?im in potem in?pektor vzame avto v pregled in potem glede na situacijo tudi ukrepa. Ker okrog servisov avtomobilov se obrne 1 XXX XXX ? denarja.

 

Mogo?e kdo ve kako je s tem?

lpm

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.