Skoči na vsebino

Va?a mnenja o nakupu


soleil

Priporočeno sporočilo

Lep pozdrav.

Sem nova, sem ?e zaarala, sem skepti?na...

Torej va?e mnenje... v novembru je bila M 1000 eur ceneje, letos je 2500 eur ceneje.

Kaj mislite, da se bo dogajalo v aprilu letos. Se spla?a ?akati in pustiti aro ali kaj...?

Glede na to, da so nove ?estke v Nem?iji 19.000 eur? Bo taka tendenca tudi pri nas?

Dajte no, malo vede?evanja prosim!

 

Rabim ?im ve? mnenj, saj mi tole ?iv?ke krav?lja... :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lep pozdrav.

Sem nova, sem ?e zaarala, sem skepti?na...

Torej va?e mnenje... v novembru je bila M 1000 eur ceneje, letos je 2500 eur ceneje.

Kaj mislite, da se bo dogajalo v aprilu letos. Se spla?a ?akati in pustiti aro ali kaj...?

Glede na to, da so nove ?estke v Nem?iji 19.000 eur? Bo taka tendenca tudi pri nas?

Dajte no, malo vede?evanja prosim!

 

Rabim ?im ve? mnenj, saj mi tole ?iv?ke krav?lja... :(

 

 

Mislim, da je tole tema za na?ega Bossa oz. "Bossove zvezde" :P

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lep pozdrav.

Sem nova, sem ?e zaarala, sem skepti?na...

Torej va?e mnenje... v novembru je bila M 1000 eur ceneje, letos je 2500 eur ceneje.

Kaj mislite, da se bo dogajalo v aprilu letos. Se spla?a ?akati in pustiti aro ali kaj...?

Glede na to, da so nove ?estke v Nem?iji 19.000 eur? Bo taka tendenca tudi pri nas?

Dajte no, malo vede?evanja prosim!

 

Rabim ?im ve? mnenj, saj mi tole ?iv?ke krav?lja... :(

 

 

Zna biti da bo morala M zaradi nove 3 tudi malo ceno na 6 spustiti da je ne bi ogrozila....ni lahko vpra?anje..

 

sicer pa ima M6 zelo dober image in tisti ki jo hoce se mogoce ne ozira na 3ko.

 

Zaarala si kateri model? Pa ni mi jasno to, da pravis da si zaarala v novembru - a se ni avta, al je kak po naro?ilu in cakas 3 mesece? Potem probaj malo pritisniti da dajo zdajsno ceno, danes se mogoce celo da da reces da bos pustila aro in sla drugam ker se ti bolj spla?a. Recesija pa to..:):)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Napi?i za kateri avto se gre, kak?na je cena bila takrat s popustom in kak?na cena je s tem popustom ki je sedaj. Kot vidim je sedaj razlika v ceni ?e 1500 EUR, ?e je are manj potem nima? kaj razmi?ljati. Samo verjetno bi se dalo zmeniti da naj ti dajo ?e ve? popusta,odvisno od prodajalca.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Napi?i za kateri avto se gre, kak?na je cena bila takrat s popustom in kak?na cena je s tem popustom ki je sedaj. Kot vidim je sedaj razlika v ceni ?e 1500 EUR, ?e je are manj potem nima? kaj razmi?ljati. Samo verjetno bi se dalo zmeniti da naj ti dajo ?e ve? popusta,odvisno od prodajalca.

 

To?no tako, ?e ne drugega gre? v drugo avtohi?o po predra?un in pride? nazaj k originalnem...in lepo poka?e? dejstvo, bolj se mi spla?a iti tja in vam pustim aro, ali pa boste dali enak popust.

 

Fight the power!! :ph34r:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zaarala sem konec novembra in ?akam samo mesec in pol! M6 TE, pa ?e prazniki so bili.

Saj sem pritisnila na prodajalca, pa se ne pusti tako zlahka...

 

Mene samo skrbi, da ne bo slu?ajno v aprilu nora akcija:

Mazda 6 minus 4500 eur, pridite in se prepri?ajte, Mazda ?e nikoli ni bila tako ugodna... bla.. bla..bla

 

In to me zanima kaj mislite, kak?ne bodo cene naprej.

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zaarala sem konec novembra in ?akam samo mesec in pol! M6 TE, pa ?e prazniki so bili.

Saj sem pritisnila na prodajalca, pa se ne pusti tako zlahka...

 

Mene samo skrbi, da ne bo slu?ajno v aprilu nora akcija:

Mazda 6 minus 4500 eur, pridite in se prepri?ajte, Mazda ?e nikoli ni bila tako ugodna... bla.. bla..bla

 

In to me zanima kaj mislite, kak?ne bodo cene naprej.

LP

 

 

Odvisno od prodaje, zalog, na?rtovanih akcij... Kak?na pomladanska akcija bo zagotovo. ?e sedaj te?e akcija "brez pologa", je pa res, da gre za leasing...

 

Pa kaj se tako sekira?, raje se veseli :P:D

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda je bila do sedaj ena od najbolj "skopu?nih" tovarn kar se ti?e komercialnih popustov. Zdi se mi, da bo tako tudi v prihodnje kljub recesiji. Tako da tistih 4500 EUR popusta po moje ni najbolj realno pri?akovat. Saj ni Citroen ali Peugeot :D Tvoja ?akalna doba je ?e v redu, jaz sem na svojo ?estico ?akal dobrih pet mesecev. Ampak se je spla?alo :bravo: .

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda je bila do sedaj ena od najbolj "skopu?nih" tovarn kar se ti?e komercialnih popustov. Zdi se mi, da bo tako tudi v prihodnje kljub recesiji. Tako da tistih 4500 EUR popusta po moje ni najbolj realno pri?akovat. Saj ni Citroen ali Peugeot :D Tvoja ?akalna doba je ?e v redu, jaz sem na svojo ?estico ?akal dobrih pet mesecev. Ampak se je spla?alo :bravo: .

 

Jebela a je to res?

 

Meni pote?e leasing novembra to leto, in imam v mislih Mazdo 6 Combi CD185 GTA :vesel::ouje::rulam:

 

Ampak a ga moram naro?iti sedaj????????????

 

V bistvu cincam med novo 5ko CD140 GTA ali tole 6ico z novo dizelco, samo pri dveh mulcih je 5ka zakon z drsnimi vrati...mal sem v dilemi :vskalo:

 

6ka je zakon zame, samo manj uporabna za vse skupi.....

Evo nove teme..:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Soleil - kaj pa ?e bi od?la kar v ?vabarijo po novga stroja, konec koncev smo sedaj znotraj ?engna, tko da verjetno ne bi smelo biti nekih ovir! :ne vem:

 

Ve? ti bo verjetno vedel povedati LabiGT! :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jebela a je to res?

 

Meni pote?e leasing novembra to leto, in imam v mislih Mazdo 6 Combi CD185 GTA :vesel::ouje::rulam:

 

Ampak a ga moram naro?iti sedaj????????????

 

V bistvu cincam med novo 5ko CD140 GTA ali tole 6ico z novo dizelco, samo pri dveh mulcih je 5ka zakon z drsnimi vrati...mal sem v dilemi :vskalo:

 

6ka je zakon zame, samo manj uporabna za vse skupi.....

Evo nove teme..:)

 

Majn uporabna?Z toliko prostora zadaj?Iz lastnih izku?enj ti povem,da je prostora in uporabnosti v stari 6ki ?e preve?.Verjetno je v novi isto. :P

In ni toliko "kombijevska" vo?nja-vsaj zame v 6-ki.Vsak ima svoj okus.Jaz ne bi recimo nikoli imel teh monovolume sistemov.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Majn uporabna?Z toliko prostora zadaj?Iz lastnih izku?enj ti povem,da je prostora in uporabnosti v stari 6ki ?e preve?.Verjetno je v novi isto. :P

In ni toliko "kombijevska" vo?nja-vsaj zame v 6-ki.Vsak ima svoj okus.Jaz ne bi recimo nikoli imel teh monovolume sistemov.

 

 

jaz pa lahko iz lastnih izku?enj povem ,da je nova 6ka manj uporabna kot stara..

?eprav je ve?ja..

pa o tem sem ?e jamral..je pa lepa ,ja.. :D

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz pa lahko iz lastnih izku?enj povem ,da je nova 6ka manj uporabna kot stara..

?eprav je ve?ja..

pa o tem sem ?e jamral..je pa lepa ,ja.. :D

 

Fantje govorim o M5 in M6 ne o novi ali stari M6....

Verjemite da je M5 veliko bolj uporabna.....

 

Jah drugace pa za novo M6 lahko recemo le za lepoto je treba trpeti...:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Majn uporabna?Z toliko prostora zadaj?Iz lastnih izku?enj ti povem,da je prostora in uporabnosti v stari 6ki ?e preve?.Verjetno je v novi isto. :P

In ni toliko "kombijevska" vo?nja-vsaj zame v 6-ki.Vsak ima svoj okus.Jaz ne bi recimo nikoli imel teh monovolume sistemov.

 

 

Drugac ti pa povem da 5ka GTA sploh ni kombijevska voznja...sportno podvozje jo drzi na cesti da se lahko primerjas s katerikoli limuzino...avto je zakon, sam ni tok ?mekerski, pri ta novi 6ki se ti kar sline cedijo...ta prav avto za pleh pi?ke...

 

Drsna vrata v 5ki se ne morejo primerjat s ?imerkol, parkiras kjer ces, otroc ti ne butajo vrata, pozimi ti sneg ne pada not, odpre se ti cela odprtina za velike zadeve brez omejitve (fotrov hladilnik je sel po?ez notr)dobesedno razvadle so me...

 

Le na Krasu ob burji malo bolj surfa? s 5ko....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sem tole prebral, da dobi? novo M6 za 19.000, mi je kar mrak padel na o?i, ker sem bil jaz zelo zadovoljen, da sem dobil leto in pol staro M6 za 15.000?, pa vem, da je bila "poceni".

 

Potem sem ?el pogledat res cene v Nem?iji in videl, da je res cena 19.000?, vendar je poleg napisano MwSt. ausweisbar, kar kolikor jaz vem topomeni, da notri ni v?tet DAVEK. To potem pomeni cca 23.000?,kar pa je normalno.

 

Potem sem pogledal kak?na je cena tak?na kot je moja, se pravi M6, letnik 2007, 21.000 prevo?enih km, 143 KM in se cena giblje med 17.000 in 19.000?.

 

 

Fantje govorim o M5 in M6 ne o novi ali stari M6....

Verjemite da je M5 veliko bolj uporabna.....

 

Jah drugace pa za novo M6 lahko recemo le za lepoto je treba trpeti...:)

 

Res je, ampak v?asih je to malce preve?. Po enem tednu vo?nje z novo M6 GT oprema je sicer vse OK, ampak 18' plati??a naredijo avto resni?no neudoben (verjetno je 16col precej bolj?e). Sicer se ?lovek navadi, ampak si ne predstavljam, da bi imel tak?en avto in bi delal recimo vsak dan 200 km ali pa celo ?e ve?. Avto te namre? na na?ih jamah preve? preruka.

 

Ko sem se vsedel v mojo staro M6 sem mislil, da ima "hidravliko", tak?na je v primerjavi z novo M6, pa je vseeno bolj trdo nastavljena. Je pa res nova OB?UTNO bolj tiha kot stara, ki je pravi mali traktor :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj sem videl neke reklame za Mondeo, ki naj bi bil ?e od 19.000 ? dalje, kar pomeni, da se bo tudi mazda zagotovo kaj pocenila. Mi je pa osebno Mondeo celo lep?i, sam je pa Ford, kar pa spet ni neko ?udo od avtomobila! <_< :ne vem:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj sem videl neke reklame za Mondeo, ki naj bi bil ?e od 19.000 ? dalje, kar pomeni, da se bo tudi mazda zagotovo kaj pocenila. Mi je pa osebno Mondeo celo lep?i, sam je pa Ford, kar pa spet ni neko ?udo od avtomobila! <_< :ne vem:

 

Pucajo zelo staro zalogo....frend je ravnokar kupu focusa karavan l.2007 (se pred faceliftom) 1.6 TDCI za 13.000? na summitu

 

Res je, ampak v?asih je to malce preve?. Po enem tednu vo?nje z novo M6 GT oprema je sicer vse OK, ampak 18' plati??a naredijo avto resni?no neudoben (verjetno je 16col precej bolj?e). Sicer se ?lovek navadi, ampak si ne predstavljam, da bi imel tak?en avto in bi delal recimo vsak dan 200 km ali pa celo ?e ve?. Avto te namre? na na?ih jamah preve? preruka.

 

Ko sem se vsedel v mojo staro M6 sem mislil, da ima "hidravliko", tak?na je v primerjavi z novo M6, pa je vseeno bolj trdo nastavljena. Je pa res nova OB?UTNO bolj tiha kot stara, ki je pravi mali traktor :P

 

Ko sem jaz dobil CX-7 sem mislil da bom na Jeprci dozivel pretres mozganov, ampak danes se mi pa zdi ta cesta Jozefa Stefana s tem avtom kot da ima nov asfalt, vse se navadis, ker sportni avti so trdi ampak ima podvozje druge prednosti. Nikoli ne bo zaplaval ko kak mehek francoz, in raje mam tako...

 

Kaj je sploh razlika GT in GTA (samo odbijaci??) Nisem se se poglobil....kero masino pa mas pacek? :P

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz ne vem, ampak a sem se navadil al je s cca 7.000km avto ratal malo mehkej?i in ni ve? tako trd.

 

Je pa super filing ker kak?na je razlika v ob?utku, ko to?no ?uti?, da ti vodi? avto po cesti in ne da si kot jadrnica na morju, kjer so problemi, ker informacij s ceste ne dobiva? ne na volanu ne na riti.

 

Zato pa? tud tolk jamram ?ez Astro, ker to je avto za bolj slow driverje saj je ta mehkoba ?e kar nadle?na. OK, lahko da so tud gume krive ampak vseeno celoten paket je pa? izredno medel in neprepri?ljiv, ?isto druga zgodba pa je Mazda 6 :bravo:

 

GT ima za razliko od GTA popolnoma usnjene sede?e na elektriko in s spominom. Gta pa ima ta "?portni" paket z drugima odbija?ema, pragovi, malim spojlerjem na prtlja?niku ter zatemnjenimi stekli zadaj.

 

Drugih razlik pa mislim, da ni vsaj pri ta novi ponudbi ne... lanski modeli GTA in GT niso imeli parkirnih senzorjev (GT je ieml), alarma, pametne kartice, RMV (radar za pomo? pri menjavi pasu).

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

----ker sportni avti so trdi ampak ima podvozje druge prednosti. Nikoli ne bo zaplaval ko kak mehek francoz, in raje mam tako...

 

Ne sme? me?ati mehko vzmetenje (fedrov) in mehko vmetenje hidravlike. To sta dve povsem lo?eni zadevi. Samo za primerjavo. Pred nekaj leti so v nem?iji testirali Xantijo in Golfa GTI, kjer je Xantija "zmagala" proti ?portnemu golfu. Ni vse kar je mehko zani? in obratno :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To potem pomeni cca 23.000?,kar pa je normalno.

 

:P

 

 

ne pozabi na DMV oz davek na motorna vozila, pri tej vrednosti okol 9 ali 11 procentov.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj, potem lahko SLO dr?avljan iz Doj?landije, povsem regularno uvozi kak?en nov avto, ali ne, ker cene naj bi bile za dolo?ene modele kar nekaj ni?je! :ne vem:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne pozabi na DMV oz davek na motorna vozila, pri tej vrednosti okol 9 ali 11 procentov.

 

Ja to?no ima? prav, ?e dra?je pride kot sem napisal. Jaz ?e vseeno pravim, da nikjer tudi v Nem?iji ne bo dal avto (dober avto) izpod cene. Imam kolega, ki je iz Nem?ije pripeljal E klaso, staro 2 leti za 22.000?. Nekaj zagotovo ni OK, vpra?anje pa je kaj. ?e so preverteni kilometri je to ?e najmanj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Le na Krasu ob burji malo bolj surfa? s 5ko....

 

Odpre? oboja drsna vrata pa gre burja skoz. :bravo::D

 

Uporabnost karavanov napram enoprostorcem je relativna, pa? odvisno, kaj ti je pomembnej?e. Meni osebno visoki avti niso v?e?, ker ?e ho?e? nalo?iti bicikel na stre?ni nosilec potrebuje? za to dovolj visok plo?nik ali pa manj?o lojtrco v prtlja?niku. V 6ki bicikel sicer vozim v avtu (izdelal pritrdilo za na dno prtlja?nika).

 

 

Tole sem na?el na avtomobilizem.com:

Netto export price - to je cena brez davka

MwSt ausweisbar - davek vracunan v ceni

 

Ali primer rabljenega avtomobila:

39.500 EUR MwSt ausweisbar

, Netto Export m?glich . 33.600.-

 

Naj me kdo popravi ?e ni tako, MwSt ausweisbar zraven cene bi pomenil, da je DDV ?e vklju?en v ceno. Pla?a? ga v dr?avi EU kjer kupuje?, pri nas na to ceno pla?a? ?e DMV. ?e je to res, potem so v Nem?iji nekateri novi avtomobili res precej cenej?i. Ampak kar te?ko verjamem.

 

Lp M

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.