Skoči na vsebino

Pregednost nazaj M6 do letnika 2007


Gustav

Priporočeno sporočilo

Zdravo!

 

Opa?am, da so v tem pasjem vremenu konstantno zarosena bo?na stekla z zunanje strani in tudi ogledalo. Ok, ogledalo se deloma re?uje z ogrevanjem, zaro?enost ?ip pa je zelo mote?a. Prakti?no ni? se ne vidi nazaj. Enako sem opazil tudi v suhem vremenu ko se posu?i umazanija...

 

Mnenja? Predlogi?

 

Thnx

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm tudi meni se dostikrat zadne ?ase zarosijo stranska ogledala in pa ?ipe(kar na 1x) pol pa prleti? v nek vremenski val ,s5 k je use cool -se pa to rado dogaja ob jutranjih urah

 

Zakaj pa do tega pride pa pojma nimam. morda ker je v avtu bol mrzlo ko zunaj :D

:ne vem:

To je za to vreme k je glupo do amena

 

 

kar se pa ti?e suhega se pa tudi zarosi ko grem iz hribov v dolino in v dolo?enem pasu res se zadeva za?ne rosit-vklopi? brisalce in gass

Ampak to se poredko zgodi!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo!

 

Opa?am, da so v tem pasjem vremenu konstantno zarosena bo?na stekla z zunanje strani in tudi ogledalo. Ok, ogledalo se deloma re?uje z ogrevanjem, zaro?enost ?ip pa je zelo mote?a. Prakti?no ni? se ne vidi nazaj. Enako sem opazil tudi v suhem vremenu ko se posu?i umazanija...

 

Mnenja? Predlogi?

 

Thnx

 

Vedno ko se ti to zgodi vklopi klimo in problem bo re?en.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Halo ?e se rosi od zunaj. Ne koristi klima. Po mojem je tok svinjarije okoli ogledala in bo?nih ?ip nerodno speljan. AMpak bomo ?e.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni je problem umazanija na ?ipah in sicer sol s ceste od katere je avto ?isto bel. Zato avto kar redno enkrat tedensko sperem z visokotla?nim ?istilcem. Za vzvratno vo?njo sicer nimam ultrazvo?nih, uporabljam pa zvo?ne senzorje - ko po?i pomeni da je za avtom ovira. :hohoho:

 

A mogo?e kdo ve zakaj toliko truda s strani proizvajalcev, da bi pri vsakem novem modelu ?imbolj zmanj?ali preglednost iz avta, a so to mogo?e kaj v navezi s kleparji. Nekateri avti imajo zadnjo ?ipo ?e manj?o, kot so jo imeli avtomobili pred drugo svetovno vojno. :huh:

 

Lp M

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To tudi jaz ?e cel ?as preklinjam... Mene jezi predvsem ta umazanost stranskih ?ip in ogledal, saj se mi zdi, da gre ?ez te ?ipe ... pri drugih avtih mislim da je velik bolje vse skup speljano in za??iteno, pri m6 pa se mi takoj vse userje in ni? ne vidim.. :angry:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To tudi jaz ?e cel ?as preklinjam... Mene jezi predvsem ta umazanost stranskih ?ip in ogledal, saj se mi zdi, da gre ?ez te ?ipe ... pri drugih avtih mislim da je velik bolje vse skup speljano in za??iteno, pri m6 pa se mi takoj vse userje in ni? ne vidim.. :angry:

 

kje so tisti ?asi, ko voznikom ni bilo odve? s krpo pobrisati klju?nih steklenih povr?in za bolj?o vidljivost :)

 

jaz vsako jutro ko je mokro, zmrznjeno ali vsrano, o?istim lu?i, ?ipe in ogledala, predno se odpeljem od doma...

ta postopek vzame cele 3 minute

 

?e posebej zdaj pozimi je v prtlja?niku vedno ena "steleks" fla?ka z raztopino za ?i??enje stekel, in pa guma za brisanje stekla... hitro, enostavno in u?inkovito...

 

tudi na dalj?ih potovanjih, ker me ponavadi vsake dve ure stisne na skret, se pa? ustavim, pobri?em, in gasa naprej...

 

brat ma Hyundai Lantro, pa je isti ?morn, mati ma staro Fiesto, pa je isti ?morn, fotr ma Fiat Doblo, ?ena pa 323F, vsepovsod se v takem vremenu ?ipe uma?ejo... :ne vem:

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kje so tisti ?asi, ko voznikom ni bilo odve? s krpo pobrisati klju?nih steklenih povr?in za bolj?o vidljivost :)

 

jaz vsako jutro ko je mokro, zmrznjeno ali vsrano, o?istim lu?i, ?ipe in ogledala, predno se odpeljem od doma...

ta postopek vzame cele 3 minute

 

?e posebej zdaj pozimi je v prtlja?niku vedno ena "steleks" fla?ka z raztopino za ?i??enje stekel, in pa guma za brisanje stekla... hitro, enostavno in u?inkovito...

 

tudi na dalj?ih potovanjih, ker me ponavadi vsake dve ure stisne na skret, se pa? ustavim, pobri?em, in gasa naprej...

 

brat ma Hyundai Lantro, pa je isti ?morn, mati ma staro Fiesto, pa je isti ?morn, fotr ma Fiat Doblo, ?ena pa 323F, vsepovsod se v takem vremenu ?ipe uma?ejo... :ne vem:

 

Zanimivo, na mojih dveh s klimo na vetrobransko ni nobene panike...mogoce je tudi tip sipe? (Toplotna prevodnost...)

 

Je pa drug problem M5 ima kamero za rikverc, v tem vremenu vidis samo crn ekran...neuporabno po 5 min voznje, tud ce spucas prej, pol moras pa ven, s prstom spucat, pol pa parkirat... :vskalo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stekla je potrebno tudi z notranjosti ve?krat s?istiti, sploh pozimi, ker dihamo v avto zjutraj ko je mrzlo in se ?e kadi iz ust :hohoho: , ?e je poln avto pa sploh, v avtu toplo, zunaj hladno in stekla se rosijo. Ve?krat spucat pa bo bolje. Druga?e pa pri?ge? klimo in se odrosijo ampak ko jo ugasne? se v momentu zarosijo, oz. full na vro?e avto (samo bo prevo?e), jest ga ponavadi segrejem, potem pa zmanj?am temperaturo tam na 21-22 stopinj in ?ipe se odrosijo. Druga?e pa: na avtu so montirani park senzorji in od takrat vozim v rikverc brezskrbno in samozavestno,hehe, to se sli?i kot da bi poslu?ak komentar izdelka iz top shopa. :hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stekla je potrebno tudi z notranjosti ve?krat s?istiti, sploh pozimi, ker dihamo v avto zjutraj ko je mrzlo in se ?e kadi iz ust :hohoho: , ?e je poln avto pa sploh, v avtu toplo, zunaj hladno in stekla se rosijo. Ve?krat spucat pa bo bolje. Druga?e pa pri?ge? klimo in se odrosijo ampak ko jo ugasne? se v momentu zarosijo, oz. full na vro?e avto (samo bo prevo?e), jest ga ponavadi segrejem, potem pa zmanj?am temperaturo tam na 21-22 stopinj in ?ipe se odrosijo. Druga?e pa: na avtu so montirani park senzorji in od takrat vozim v rikverc brezskrbno in samozavestno,hehe, to se sli?i kot da bi poslu?ak komentar izdelka iz top shopa. :hohoho:

 

Res je, pa ce kdo kadi notri pol je pa konec.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stekla je potrebno tudi z notranjosti ve?krat s?istiti, sploh pozimi, ker dihamo v avto zjutraj ko je mrzlo in se ?e kadi iz ust :hohoho: , ?e je poln avto pa sploh, v avtu toplo, zunaj hladno in stekla se rosijo. Ve?krat spucat pa bo bolje. Druga?e pa pri?ge? klimo in se odrosijo ampak ko jo ugasne? se v momentu zarosijo, oz. full na vro?e avto (samo bo prevo?e), jest ga ponavadi segrejem, potem pa zmanj?am temperaturo tam na 21-22 stopinj in ?ipe se odrosijo. Druga?e pa: na avtu so montirani park senzorji in od takrat vozim v rikverc brezskrbno in samozavestno,hehe, to se sli?i kot da bi poslu?ak komentar izdelka iz top shopa. :hohoho:

 

Jaz imam klimo skoz na avtomatiko ... :bravo: ... sem ravno pred kratkim nekje bral, da je to celo bolje za klimo, kot ce par meseceve sploh ne laufa... Sem bil navajen ze od prejsnje sestice, da je klima skoz na AUTO ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam klimo skoz na avtomatiko ... :bravo: ... sem ravno pred kratkim nekje bral, da je to celo bolje za klimo, kot ce par meseceve sploh ne laufa... Sem bil navajen ze od prejsnje sestice, da je klima skoz na AUTO ...

 

res je poleg tega dokazano da ne vpliva na porabo, kvecejmu bolje je za sam avto....tako kot vodni kamen v radiatorjih ce stoji voda not polet.......

 

Je pa pri mazdi fora 1 x AUTO = avtomatcko mesa z zunanjim zrakom ECO/AC

 

Pri auto ugasnes in prizges klimo s gumbom AC pa bo vedno delalo izkljucno klima ECO/AC gre samo v AC, poleti ob hudih vrocinah se opazi zelo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a potem to poemni, da ce je na auto, pozimi kompresor ne dela? Ker meni so nekaj bluzili, da kklima pozre en liter cca. Meni se zdi to absurd ker je motor dost mocan in se to ne bi smelo tolk poznati. Recimo Stilo JTD nima nobene razlike ce je klima on ali off.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda dela tud pozimi saj razvla?uje... glede porabe enga litra je pa to le v primeru, ?e se vozi? po mestnih gne?ah in je tvoja povpre?na hitrost med 10-20km/h ;) za 100km torej rabi klima delovat od 5 do 10 ur in seveda se to bistveno pozna pri porabi v primerjavi s tistim, ki ima povpre?no hirost 50km/h-100km/h, kjer je v 100km vo?nje delovanje klime "le" od ene do dveh ur.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Druga? pa teta z rozno majico pride na dom in spuca vse, ni umazanije ki bi se skrila..... :P

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri notranji zarosenosti ima veliko vlogo tudi,?e pu??a kje noter voda v avto in se le-ta kje nabira.

Pri meni je bilo tako in sedaj ima iste probleme kolega v Seatu.Ugotovil je,da ima celo lu?ico pod nogami.

In vedno ima vse zaro?ene ?ipe,tako,da mora met vedno klimo na ful. :whatever:

Jaz pa druga?e v Mazdi nimam nikoli problemov z notranjo zameglitvijo in imam tudi vedno klimo na?telano na auto.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da se na zunanjih steklih nabirajo drobne kapljice veliko k temu pripomorejo avto?amponi z voskom.

 

Zdravilo je razmastitev stekel, druga?e pa se vsako jutro zamudi? dve minuti, da z brisalcem za stekla gre? okoli avta in zbri?e? kapljice. Tudi pozimi ko se na steklih nabira led, ga ni te?ko odstranit.

 

Tako me na zjutraj ni strah, ko je ?e tema in megla na cesti , da bi koga spregledal in ga izsilil.

 

Tudi ?i??enje stekel vsake dva tedna v notranjosti pripomore k manj rosenju.

 

Samo nekaj minut si vzami za bolj varno vo?njo. :bravo::bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da se na zunanjih steklih nabirajo drobne kapljice veliko k temu pripomorejo avto?amponi z voskom.

 

Zdravilo je razmastitev stekel, druga?e pa se vsako jutro zamudi? dve minuti, da z brisalcem za stekla gre? okoli avta in zbri?e? kapljice. Tudi pozimi ko se na steklih nabira led, ga ni te?ko odstranit.

 

Tako me na zjutraj ni strah, ko je ?e tema in megla na cesti , da bi koga spregledal in ga izsilil.

 

Tudi ?i??enje stekel vsake dva tedna v notranjosti pripomore k manj rosenju.

 

Samo nekaj minut si vzami za bolj varno vo?njo. :bravo::bravo:

 

Jaz sem moje ?ipe spoliral odzunaj z polirno pasto-najprej grobo in pol ?e z fino.In moram re?t,da je sedaj ?ipa kot nova-ni? razmazovanja in podobnih neumnosti.Vsa nesnaga je ?la dol. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri notranji zarosenosti ima veliko vlogo tudi,?e pu??a kje noter voda v avto in se le-ta kje nabira.

Pri meni je bilo tako in sedaj ima iste probleme kolega v Seatu.Ugotovil je,da ima celo lu?ico pod nogami.

In vedno ima vse zaro?ene ?ipe,tako,da mora met vedno klimo na ful. :whatever:

Jaz pa druga?e v Mazdi nimam nikoli problemov z notranjo zameglitvijo in imam tudi vedno klimo na?telano na auto.

 

 

kje pa ti je voda pu??ala v avto ?

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kje pa ti je voda pu??ala v avto ?

 

Ne,ne,to ni bilo v mazdi. :D- tukaj je kaj takega skoraj nemogo?e.

Pu??alo mi je pri ?iberdahu v Pugiju,kjer se je nabrala umazanija na odtokih in sem imel pod zadnjimi sede?i pravi bazen. :bravo: ?e neka trava mi je za?ela poganjat.In so se mi rosile ?ipe ?e poleti.Pol sem to zrihtal,dva dni imel avto na burji-vsa vrata odprta in od takrat naprej je bil mir.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem moje ?ipe spoliral odzunaj z polirno pasto-najprej grobo in pol ?e z fino.In moram re?t,da je sedaj ?ipa kot nova-ni? razmazovanja in podobnih neumnosti.Vsa nesnaga je ?la dol. :D

 

Polirpasto ? Za pleh?

Zanimivo...pa to ne dela kakih zoprnih odsevov pod obcestnimi lu?mi..?

Pono? sevede..

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Polirpasto ? Za pleh?

Zanimivo...pa to ne dela kakih zoprnih odsevov pod obcestnimi lu?mi..?

Pono? sevede..

 

Sej glih v tem je ?tos-da ni nobenih odsevov pono?i.Prej pa nisem pono?i videl ni?-vse se je ble??alo.

No,ni glih navadna polirna pasta-je profi znamke Menzerna,sicer je za pleh,je pa tudi za vse ostalo-brez dodanih voskov in drugih ?udes. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.