Skoči na vsebino

A ima tukaj kdo CX-7?


Lojz

Priporočeno sporočilo

Kmalu mislim menjat avto, pa se nekaj oziram za tem lepotcem.

Malo me moti, ker se dobi samo bencinska ma?ina, vendar se letos bojda obeta tudi dizel varianta. ?e ima kdo od vas ta avto v lasti, naj prosim malo napi?e kako je zadovoljen s tem avtom in kolk v praksi dejansko ?re ta bencinar?

Kater dizel bodo dali noter? A bo to fordova ma?ina itd...?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kmalu mislim menjat avto, pa se nekaj oziram za tem lepotcem.

Malo me moti, ker se dobi samo bencinska ma?ina, vendar se letos bojda obeta tudi dizel varianta. ?e ima kdo od vas ta avto v lasti, naj prosim malo napi?e kako je zadovoljen s tem avtom in kolk v praksi dejansko ?re ta bencinar?

Kater dizel bodo dali noter? A bo to fordova ma?ina itd...?

 

Pa ?lovek ford je ford, Mazda pa je Mazda in imata RAZLI?NE motorje.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kmalu mislim menjat avto, pa se nekaj oziram za tem lepotcem.

Malo me moti, ker se dobi samo bencinska ma?ina, vendar se letos bojda obeta tudi dizel varianta. ?e ima kdo od vas ta avto v lasti, naj prosim malo napi?e kako je zadovoljen s tem avtom in kolk v praksi dejansko ?re ta bencinar?

Kater dizel bodo dali noter? A bo to fordova ma?ina itd...?

 

Evo me.....:)

 

Avto - brez pripomb, porabo moras pa vzeti v zakup pri ceni avtomobila, to je avto z 1800kg in 260 konji, ne moras pricakovati porabe 7,8,9

 

Resitev: predelal sem ga na plin, strosek 1200? se mi je ob taki porabi povrnil v enem letu, ravno bo star eno leto Marca, predelan pa je bil Aprila.

 

Poraba plin:

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=6806

 

Poraba bencin:

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=6805

 

Vendar pazi poraba bencina se ni realna, ker pada strmo, saj ga natankam po kakih 8-ih tankih plina, naslednjic bo 60L tankanih po zopet kakih 1000km, in pricakujem da bo cca 2L / 100km kon?na

 

DODANO:

Kot vidis na poraba.com, je bil bencin nazadnje tankan:

18.01.2009 51,67 46,81 17.357 1.245 4,15

 

plin pa pri 18.397 torej je ze 1000km razlike, cagar za benz je pa na polovici!!!

 

Poraba in performance se ne spremenijo, iz tega lahko naredis rezime:

bencin:

127,31 litrov 109,36 ?

 

plin:

382,08 litrov 224,17 ?

 

skupaj 510L, ce bi bilo to samo zelenc je povprecno 510 x 0,95 = 490?

 

Kar pomeni 160? prihranka - pazi od decembra 2008, ker sem sele takrat odkril stran za porabo!!

 

Torej cca 80? na mesec, na leto je to 1000?, ob 18.000km, predelan pa je bil pri 5.500 se pravi 13.000km

 

Ce naredis vsaj 20.000km se ti povrne v enem letu garant, zdaj pa je Pahor s trosarinam se pospe?il povratek investicije.

 

dovolj informacij?, ti kar vprasaj....

 

P.S. Najcenejse zimske gume so bile komplet 680? - zelo dobre Nokian!!!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kmalu mislim menjat avto, pa se nekaj oziram za tem lepotcem.

 

a zato ker te v noge zebe? :bravo::bravo:

 

?e ?e, samo npr. Mazda Tribute je imela fordov dizel.

 

CD 185 bo notri, navora bo dost, ne pricakuj pa porabe 8, 9 bo z muko, po moje 9,5 - 10, to je ?ival + AUTO 4x4

 

Pa ?e nekaj avto je trd ko prijatelj od Austina Powersa in bencinska ma?ina, ki je bolj uglajena mu sigurno bolj pa?e - vem ker imam CD143 na 5ki...

 

Menjalnik mehkej?i, natan?nej?i, stopalke direktnej?e....itd

 

Seveda pa bo odvisno kako ceno bodo dali na dizla, ce bo ista NO WAY za kupit

 

Ker povrnitev predelave po enem letu pomeni vsako nadaljno leto 80? prihranka na mesec, oziroma registracija na letni ravni!!

 

Ja in spet moznost ogleda....uradne ure na sporo?ilu...:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm, zanimivo tole s plinom....sploh nisem razmi?ljal o tej mo?nosti

Sicer sem jaz po du?i tud bolj benzina? in vem da tak avto ne more bit ?parov?ek. Pa vendarle me matra firbec, da ne bom skoz na pumpi visel. Po navadi tud nimam te?ke noge, tako da....

Prihajam pa? v leta, ko so me za?eli zanimati udobni cestni terenci, pa tud rad bi se bolj na visoko usedel.

Te ?portne male in nizke mlin?ke sem prerastel zato rabim zrel avto za zrelega mo?aka.

Nekje se moram zmenit za testno vo?njo, da vidim kako se to pelje in kako tole stopi.

Pa ?eno moram nahecat, da bo ?e ona kak dinar zraven dala, ker druga?e jo s tem avtom ne bom vozil k ma?i.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm, zanimivo tole s plinom....sploh nisem razmi?ljal o tej mo?nosti

Sicer sem jaz po du?i tud bolj benzina? in vem da tak avto ne more bit ?parov?ek. Pa vendarle me matra firbec, da ne bom skoz na pumpi visel. Po navadi tud nimam te?ke noge, tako da....

Prihajam pa? v leta, ko so me za?eli zanimati udobni cestni terenci, pa tud rad bi se bolj na visoko usedel.

Te ?portne male in nizke mlin?ke sem prerastel zato rabim zrel avto za zrelega mo?aka.

Nekje se moram zmenit za testno vo?njo, da vidim kako se to pelje in kako tole stopi.

Pa ?eno moram nahecat, da bo ?e ona kak dinar zraven dala, ker druga?e jo s tem avtom ne bom vozil k ma?i.

 

Drugac max 500-550km je range tega avta na benz ali plin...:)

 

Pa ce bos s temu avtom jo peljal k mas bo zupnik vedno pu?co teb dal ne njej....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

Pa ce bos s temu avtom jo peljal k mas bo zupnik vedno pu?co teb dal ne njej....

 

Saj tako je tudi prav. Kadar v cerkvi pride k meni cirko?ter z pu?co, jaz ?e na dale? ka?em 20? v roki, potem pa, ko pride cirkmo?ter s pu?co k meni, pa jaz malo globje, kao po nerodnosti, pose?em v pu?co malo pome?am in iz pu?ce vzamem polno pest. Saj takrat sredi ma?e ?e nima pre?tetega denarja.

Tako da za bencin bom ?e nekako navlekel vsako nedeljo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj tako je tudi prav. Kadar v cerkvi pride k meni cirko?ter z pu?co, jaz ?e na dale? ka?em 20? v roki, potem pa, ko pride cirkmo?ter s pu?co k meni, pa jaz malo globje, kao po nerodnosti, pose?em v pu?co malo pome?am in iz pu?ce vzamem polno pest. Saj takrat sredi ma?e ?e nima pre?tetega denarja.

Tako da za bencin bom ?e nekako navlekel vsako nedeljo.

 

 

Ded ti si res en vlki LOJZ(EK)! Vsaka ?ast, nasme?ek zagotovljen!

 

 

lp, Ale?.

mazda_banner.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj tako je tudi prav. Kadar v cerkvi pride k meni cirko?ter z pu?co, jaz ?e na dale? ka?em 20? v roki, potem pa, ko pride cirkmo?ter s pu?co k meni, pa jaz malo globje, kao po nerodnosti, pose?em v pu?co malo pome?am in iz pu?ce vzamem polno pest. Saj takrat sredi ma?e ?e nima pre?tetega denarja.

Tako da za bencin bom ?e nekako navlekel vsako nedeljo.

 

Prva liga. :hohoho::hohoho::hohoho:

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...
  • 2 meseca kasneje...

Se pravi, da imamo enega lastnika CX-7. Tudi mene malo mika, da bi po ?tirih letih ?estico zamenjal za ta avto, saj ima glede na lastnosti kar ugodno ceno - nekje sem zasledil 35.100? za opremo Rervolution.

 

Ali mogo?e kdo ve, koliko bi se dalo iztr?iti za M6 136CD letnik 2005 z okoli 60.000 km in dodatnimi parkirnimi senzorji, uro za webasto grelec in cd predvajalnikom.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi, da imamo enega lastnika CX-7. Tudi mene malo mika, da bi po ?tirih letih ?estico zamenjal za ta avto, saj ima glede na lastnosti kar ugodno ceno - nekje sem zasledil 35.100? za opremo Rervolution.

 

Ali mogo?e kdo ve, koliko bi se dalo iztr?iti za M6 136CD letnik 2005 z okoli 60.000 km in dodatnimi parkirnimi senzorji, uro za webasto grelec in cd predvajalnikom.

 

Ja moja je tukaj, ce bos malo brskal bos videl tudi test porabe itd....ker ta avto zre in je predelan na plin. PA se nekaj ne kupuj po ceniku moja je bila 31.000 z dodatnimi park senzorji spredi-zadi. Prodajajao pa se tudi rabljene kot nove za 25-28.000

 

Za tvojo pa nastavi filter na avto.net po karakteristikah tvoje M6 in bos videl kje se giblje...drugace pa tudi ni slaba varianta staro za novo (mogoce zgubis malo a ti ni treba cakati, se j** s prepisi itd)

 

P.S. Ummit je se tu z CX-7 a mu je zena ne da voziti....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.