Skoči na vsebino

Vinjete


Boss

Priporočeno sporočilo

Zadnje ?ase se nekaj govori in ugotavlja smiselnost uporabe cestninskih postaj in uporabo vinjet. Govori se o ceni 25.000 - 45.000 na leto.

 

Meni bi kar ritka zaploskala, ?e bi uvedli vinjete saj je moj stro?ek s cestninami res enormno visok. 2x dnevno med delavniki grem ?ez cestnino na dolenjska AC in to je 2x410sit, kar zna?a v letnem merilu 210.000 sit. Nato porabim letno ?e za cca 150.000 sit cestnin za slu?bene vo?nje z mojim avtom kar je skupaj 350.000 sit. :blink:

 

Jasno mi je, da je veliko ljudi, ki letno pusti manj kot recimo 25.000 sit in bi to bilo za njih prevelik stro?ek. Po drugi strani pa izogibanje cestninam in AC povzro?a veliko ve?jo ?kodo lokalnemu prebivalstvu kjer se jim valijo kamioni mimo hi? in neka borba za ?im manj mrtimi na cestah potemtakem zgubi pravi smisel saj je znano, da se najmanj smrtnih nesre? zgodi ravno na AC in najve? v naseljih.

 

Ker gledam skozi svoje o?i in iz moje situacije je mo?no, da ne vidim prave slike zato bi me zanimalo kaj ostali menite o te problematiki.

 

Pa ?e lahko ?e vsak napi?e koliko denarja pribli?no pusti na cestninskih postajah v enem letu.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bi bil s ceno 25k, pa tam nekje do 40k ?isto zadovoljen, ker najmanj toliko porabim. Glede na to, da sem gorenjc in moram to opravi?it se seveda kdaj pa kdaj avtocesti izognem ... z vinjeto se pa? ne bi.

 

?e ra?unam da v poletnih mesecih zapravim najmanj 20k samo za vo?njo proti morju, potem pa ostane ?e celo leto in vse ostale ture, mislim da ni vpra?anja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Z vinjetami skoraj 100% ni? ne bo, ker so si gospodi na Darsu izra?unali, da na tak na?in ?e cest ne bi mogli vzdr?evat, kaj ?ele da bi odpla?evali kredite za gradnjo novih avtocest!

 

Zadnje ?ase se dosti govori da bi v letih 2007-08 pre?li na avtomatsko cestninjenje, vendar ?e ne vedo z kak?nim sistemom, ker dosedanji ABC ni sposoben 100% klasificirat vozil v razrede kakr?ni so dosedaj!

 

Govori se tudi o nakupu ?e uveljevljenega elektonskega sistema, ki ga uporabljajo v kateri drugi dr?avi!

 

 

 

BOSS

 

A si ?e razmi?ljal o mese?ni karti, ki ko?ta za tebe 40 x 410 = 16400 sit mese?no, vozi? pa se lahk skoz isto cestninsko postajo z istim vozilo neomejenokrat! Ni dosti razlike, nekaj pa je!

 

A se kdo vozi vsak dan ?ez cestninsko postajo Tepanje? Tam se da nekaj ve? profitirat!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

off topic...

 

bil si v MS pa nisi ni? povedal ? :P

 

heh... nima? cajta ?ivet a ? :D

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

A si ?e razmi?ljal o mese?ni karti, ki ko?ta za tebe 40 x 410 = 16400 sit mese?no, vozi? pa se lahk skoz isto cestninsko postajo z istim vozilo neomejenokrat! Ni dosti razlike, nekaj pa je!

 

 

Ve? popusta imam, ?e polnim ABC s 50 jurji naenkrat in mi "?enkajo" 10%.

 

To pomeni pri mojem znesku za dolenjko 20 jurjev prihranka, kar je na koncu ceneje kot mese?na karta. ?e si mi pa ne mudi (kar je zelo redko) pa na ta na?in lahko vseeno "poguljufam" mimo cestninske in prihranim ?e za pol kosila v kak?ni hitri restavraciji.

 

Glede na to kolk denarja jim zme?em ?ez leto bi me lahko vsak dan na cestninski ?akali z "dobro jutro g. Bo?tjan", kavico in ?asopisom. :)

 

Gospodom na Darsu bi bilo zanimivo tudi postaviti ?e vpra?anje zakaj je razmerje med osebnin avtom in ?leperjem 1:4 med tem ko je v Evropi 1:8. Zato mam skos ob?utek, da jaz financiram del biznisa avtoprevoznikov, ker en 40 tonski kamion verjetno zbije AC velik ve? kot samo 4x ve? kot osebni avto pri toni in pol.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se strinjam z zadjim odstakvom, ampak ! posledi?no bi morali za osebna vozila ZNI?AT ceno... !

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se strinjam z zadjim odstakvom, ampak ! posledi?no bi morali za osebna vozila ZNI?AT ceno... !

To?no tako.. na polovi?no kot je zdaj za osebna vozila pa se prevozniki ne bodo bunili in se ?li "balvansko revolucijo" z zapiranjem cest saj bo za njih isto. Za osebna pa bo tolk ceneje, da se skoraj ne bo spla?alo ?parati z obvozom cestnin.

 

Volk sit, koza cela, Boss sre?en :D

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tud men grejo te cestnine mal na k***, ker se tudi sam vsaj 2X tedensko peljem relacijo Ljubljana - Trebnje. Sej priznam, ker sem gorenc, v?asih grem okrog, pa ne tolk zaradi denarja ampak ker je enostavno gu?va za popizdit. Z motorjem pa sploh raje grem okrog da se malo razgibam. Pa za motorje bi sploh morala biti ni?ja cestnina, ker najmanj po?koduje-obrablja cesto in je najmanj ?asa na njej. :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

.....in je najmanj ?asa na njej. :D

sploh slednje aneda... hi hi!!!

 

 

jaz sem tudi za uporabo vinjet, se mi zdijo se najbolj smiselne...

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Gospodom na Darsu bi bilo zanimivo tudi postaviti ?e vpra?anje zakaj je razmerje med osebnin avtom in ?leperjem 1:4 med tem ko je v Evropi 1:8. Zato mam skos ob?utek, da jaz financiram del biznisa avtoprevoznikov, ker en 40 tonski kamion verjetno zbije AC velik ve? kot samo 4x ve? kot osebni avto pri toni in pol.

?e se prav spomnim so neko? pravili, da se mora fi?o 40.000 krat peljat po cesti gor in dol, da jo bo toliko uni?il kot en 40 tonski ?leper... Ne vem sicer koliko je resnice na temu, ma neklaj je je ?e se mi zdi...
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

druga?e pa meni ta seistem kot je sedaj prav ugaja... Enkrat ali dvakrat na mesec, ko se peljem po AC, bom raje dal 70 tolarjev (Vrhnika-Ljubljana), kot pa vinjeto vsaki? kupoval...

Se strinjam, da bi bil verjetno najbolj pravi?en res kaki elektronski na?in pla?evanja... Nad vsak uvoz in izvoz napravo in namesto teh nalepk, ki jih sedaj ukinjajo v vsak avto eno kartico pa bo vse ok...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.