Skoči na vsebino

Poraba Mazde 6, 2.2...


Alex

Priporočeno sporočilo

Prvi podatki o porabi (z It.foruma) niso ni? kaj spodbudni glede novih motorjev 2.2 (184 konjev).

Po prevo?enih 700 km (sama avtocesta in po omejitvah,tam od 130-140/uro) je tipu popila povpre?no

7.7 l/100 in me?ani ciklus 8,8 l /100.Mogo?e je taka poraba,ker motor ?e ni ulaufan.Je pa prej imel tudi

faceliftano 6-ko z PDF-jem in je totalno razo?aran nad porabo.Mo?no je,da se bo z kilometri poraba kaj zmanj?ala. :ne vem:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

faceliftano 6-ko z PDF-jem

a jo s Adobe readerjem odpira :bravo:

hec

 

Drugac pa vse okol 7 bi po moje bila realnost....navsezadne je to skor 200konjev....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a jo s Adobe readerjem odpira :bravo:

hec

 

Drugac pa vse okol 7 bi po moje bila realnost....navsezadne je to skor 200konjev....

 

DPF,FDP,DMP,OMV....ali pa kakor kli ?e pa?.Glavno,da jaz nimam tega v moji Mazdici. :P:danzoman:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

DPF,FDP,DMP,OMV....ali pa kakor kli ?e pa?.Glavno,da jaz nimam tega v moji Mazdici. :P:danzoman:

 

 

A poznas komad MFG od fantastichen 4?

Svetovn komad narejen samo iz svetovnih kratic

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne,mora pa biti zanimiv. :D

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=k1N15MVh6sE

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prvi podatki o porabi (z It.foruma) niso ni? kaj spodbudni glede novih motorjev 2.2 (184 konjev).

Po prevo?enih 700 km (sama avtocesta in po omejitvah,tam od 130-140/uro) je tipu popila povpre?no

7.7 l/100 in me?ani ciklus 8,8 l /100.Mogo?e je taka poraba,ker motor ?e ni ulaufan.Je pa prej imel tudi

faceliftano 6-ko z PDF-jem in je totalno razo?aran nad porabo.Mo?no je,da se bo z kilometri poraba kaj zmanj?ala. :ne vem:

 

Ma ja, lahko da se bo poraba ?e kak?en dcl zmanj?ala, ampak kaj dosti pod 8,5 l/100 km me?anega ciklusa ne bo ?lo. Saj to sicer ni tko slabo, ampak ?e zdale? pa ni to, kar obljubljajo. tale obljubljena poraba je pri Mazdi res utopija. Saj pri drugih ni kaj dost druga?e... :blink: :ne vem:

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ja, lahko da se bo poraba ?e kak?en dcl zmanj?ala, ampak kaj dosti pod 8,5 l/100 km me?anega ciklusa ne bo ?lo. Saj to sicer ni tko slabo, ampak ?e zdale? pa ni to, kar obljubljajo. tale obljubljena poraba je pri Mazdi res utopija. Saj pri drugih ni kaj dost druga?e... :blink: :ne vem:

 

Za porabo 8,5 ti ni treba met dizla, tako imam jaz in Suicidal(malenkost ve?, ker ima karavana), pa imava ona 2.3 bencinarje. <_<

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je tolk te?ko primerjat, ker je vse odvisno od re?ima vo?nje. Edina tehtna primerjava bi bila, da bi se z bencinarjem in z dieslom vozili po istih cestah ob enaki prometni obremenitvi.

 

Bomo videli kolk bo moj zadnji tank, ker imam v tem obdobju ogromno mestne vo?nje in stanja pred semaforji. Po moje bom ?el tud ?ez 7,5 al pa ?e ve?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za porabo 8,5 ti ni treba met dizla, tako imam jaz in Suicidal(malenkost ve?, ker ima karavana), pa imava ona 2.3 bencinarje. <_<

 

Count me in z dizlom 7-8...sam je enoprostorc CD143

to je realnost

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss ma? prav, smo js imam na razdalji 20 kilometrov 3X prekopano cesto(sen ne da peljat ampak se s 1. prestavo vle?em ?ez :angry: ), se pravi 3X semafor, pol pa ?e 3X normalen semafor, pa nobene avtoceste, ve?inoma vo?nja tam do 100 na uro, ?e pa imam sre?o in ne naba?em nobene kolone pa tud do 150+ sramezljiv , saj ve? kak?na je cesta, po dolini.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam z va?imi izjavami glede prevelke porabe, konc koncev ?e pogledamo konkurenco so izredno var?ni, npr. Honda, Bmw pa ?e kdo! 8 litrov za dizla hranit pa ni lih var?no! :ne vem:

 

Bencin + LPG je zmaga! :ljubezen::ouje:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A vi bi se z tono in pol, al kolker pa? je te?kim avtom in 185km (mamma mia, pa to sploh ni malo ljudje), vozli na polno in pri tem porabili 5.5L goriva? Odli?na lega avtomobila, pospe?evanja na polno po ravnem, iz ovinkov....

 

ne ?alite se, 7-8L je ?ist realna poraba. Pa tut bencinarji ne bodo spili ogromno ve?, ker je njihov izkoristek ?e tud zlo dober. ?asi ko so 1.4 motorji (pri te?i 650kg) dosegali 40-50km in pri tem spili 10l goriva so mimo. Obojni imajo dober izkoristek, ampak fizika pa je nepremagljiva. ?e ?eli? 1500kg te?ki avto, po mo?nosti ?e z 300kg balasta premikati naokoli in to po mo?nosti ?e hitro, rabi? energijo.

 

 

 

lp, Ale?.

mazda_banner.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne bi reku, da je volvo lih premijska znamka, ker ?e je, pol se spra?ujem katera ni? :ne vem:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne bi reku, da je volvo lih premijska znamka, ker ?e je, pol se spra?ujem katera ni? :ne vem:

 

:bravo:

Sej ne da bi se s tem strinjal, ampak tko pravijo na?i "poznavalci" in "strokovnjaki"... :hohoho:

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Itak, da plin je IN :bravo:

 

count me in...!!! Kok vas je pa zeblo v roke pozimi ko ste tankal plin, pa se mal vetra zraven... :bravo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jures - jaz sem imel med tankanjem plina navadno kar roke v ?epih, ker ga tankam na Verov?kovi, kjer imajo za to usposobljenega ?loveka! :ouje::bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam z va?imi izjavami glede prevelke porabe, konc koncev ?e pogledamo konkurenco so izredno var?ni, npr. Honda, Bmw pa ?e kdo!

 

Jo?a,se ne strinjam ravno z zgoraj napisanim.Ti pa v soboto razlo?im zakaj ne! ;)

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ne vem kaj bi nekateri radi. Avto ima 185KM, 1600kg ?e ne malce ve? in je poraba ?isto OK.

 

Dizli so bili konkure?ni takrat, ko so imeli skoraj pol manj konjev kot bencinci, re?eval pa jih je mo?an navor.

Ker pa nekateri ljudje, predvsem pa novinarji, ki pi?ejo teste in tako vplivajo na kar velik odstotek kupcev zahtevajo ve?je in ve?je pospe?ke, ?portnost in kaj ?e vem kak?no oslarijo so proizvajalci premorani tekmovati v takem tempu in pove?ujejo mo?i motorjem, s tem pa se pove?uje tudi poraba.

 

?e gledamo ?isto realno ... 185 KM je prakti?no 3x ve? kot jih je imel stari Golf, bil je sicer la?ji za 600 kg proti Mazdi, ampak ?e porabo recimo delimo zaradi 3x ve?je mo?i z faktorjem 2 je poraba potem samo 4 litre ... tako na oko. Se pravi poraba je ?isto OK.

 

Se pa nebi strinjal, da je samo Mazda var?na, konkurenca pa ne. Po mojih izku?njah so zelo var?ni tudi BMWjevi dizli.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pa nebi strinjal, da je samo Mazda var?na, konkurenca pa ne. Po mojih izku?njah so zelo var?ni tudi BMWjevi dizli.

 

?e sem jaz prav razumel, je blo govora o tem, da Mazda NI var?na proti BMWju in ostalim... ;)

 

?al do neke mere to tudi dr?i...

 

sodelavec ma Alfo 159, pa mu pije povpre?no vsaj 0,5 litra manj, pa ima ?e huj?i re?im vo?nje kot jaz, on se vozi po hribih, jaz pa po ravnem...

 

Z golfom neom primerjal, ker je "sparwunder"... :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ne vem kaj bi nekateri radi. Avto ima 185KM, 1600kg ?e ne malce ve? in je poraba ?isto OK.

 

 

Se povsem strinjam.

Me pa moti predvsem razlika med obljubljeno in dejansko porabo. Veliko ljudi temu verjame <_<

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.