Skoči na vsebino

Mazda poznavalci


SpEkTr

Priporočeno sporočilo

?ivjo,

 

Evo moj prvi post na tem forumu. Imam ugledano eno Mazdo, pa bi prosil, ?e bi nekdo danes popoldan imel ?as, da bi ?la skupaj pogledati avto. Nekaj malega vem o avtih, kak?en dealer pa nisem. Ne bi pa rad kupil kake zbite, itd..Gre se pa za Mazdo 6 Sportcombi.

 

hvala!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo,

 

Evo moj prvi post na tem forumu. Imam ugledano eno Mazdo, pa bi prosil, ?e bi nekdo danes popoldan imel ?as, da bi ?la skupaj pogledati avto. Nekaj malega vem o avtih, kak?en dealer pa nisem. Ne bi pa rad kupil kake zbite, itd..Gre se pa za Mazdo 6 Sportcombi.

 

hvala!!

 

Od kje in kam bi ?el ti gledat avto ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od kje in kam bi ?el ti gledat avto ?

 

Matr nisem nobenega maila dobi, da je odgovor na to temo :)

 

Kakorkoli, eno so mi pobral, en ?tajerc me je prehitel :)

Druga je pa tale: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2571456&show=1

 

Kolikor sem videl, zgleda ok. Je pa precej pik od kamen?kov, pri posodi za vodo ni pokrov?ka gori, pa tale webaste ko je avto tekel na mestu ?udno smrdi. Na za?etku se je ?e malo kadilo iz ma?ine, baje zaradi webasta, a to je ok?

 

Ker se je akumulator spraznil, so gorele ?e lu?ke za ESP in tista rumena kjer je motor narisan. Majstr je rekel, da je to zato, ker se je akumulator spraznil in rabi nekaj ?asa..

 

Nimam pa pojma, ?e to dr?i?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Matr nisem nobenega maila dobi, da je odgovor na to temo :)

 

Kakorkoli, eno so mi pobral, en ?tajerc me je prehitel :)

Druga je pa tale: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2571456&show=1

 

Kolikor sem videl, zgleda ok. Je pa precej pik od kamen?kov, pri posodi za vodo ni pokrov?ka gori, pa tale webaste ko je avto tekel na mestu ?udno smrdi. Na za?etku se je ?e malo kadilo iz ma?ine, baje zaradi webasta, a to je ok?

 

Ker se je akumulator spraznil, so gorele ?e lu?ke za ESP in tista rumena kjer je motor narisan. Majstr je rekel, da je to zato, ker se je akumulator spraznil in rabi nekaj ?asa..

 

Nimam pa pojma, ?e to dr?i?

 

a)pike od kamen?kov bo? imel vedno in vedno ve? jih bo-ni kaj prida kvaliteten lak.

 

b)Pokrov?ek ni problemati?en-dobi? lahko rabljenega.

 

c)webasto vedno ,ko avto pri?ge? tako "?udno" smrdi (tudi v kabini v?asih).To se da re?it z modifikacijo,tipo-speljati pline iz auspuha webasta z cevko nekam proti zadnjem delu avta. ;)

 

d)-?e gorista taki dve lu?ki,kot pri meni post-399-1237225841_thumb.jpg,potem je tukaj nastal "rahel problem?ek,ki te bo stal cirka 500?.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a)pike od kamen?kov bo? imel vedno in vedno ve? jih bo-ni kaj prida kvaliteten lak.

 

b)Pokrov?ek ni problemati?en-dobi? lahko rabljenega.

 

c)webasto vedno ,ko avto pri?ge? tako "?udno" smrdi (tudi v kabini v?asih).To se da re?it z modifikacijo,tipo-speljati pline iz auspuha webasta z cevko nekam proti zadnjem delu avta. ;)

 

d)-?e gorista taki dve lu?ki,kot pri meni post-399-1237225841_thumb.jpg,potem je tukaj nastal "rahel problem?ek,ki te bo stal cirka 500?.

 

Ja, to?ni ti dve lu?ki. Kaj pa pomenita, kje je te?ava?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja pri meni sta goreli ti dve lu?ki, pa je stalo to?no 2?(nova cevka za vakum) :P

 

Pri meni pa gorita ?e vedno ti dve lu?ki,pa so mi ?e dvakrat menjali te cevki in ?e vedno gorita. :P

me bi pa stalo,?e bi to hotel popravit 320 ? za nov ventil + delo. :dudek:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni pa gorita ?e vedno ti dve lu?ki,pa so mi ?e dvakrat menjali te cevki in ?e vedno gorita. :P

me bi pa stalo,?e bi to hotel popravit 320 ? za nov ventil + delo. :dudek:

 

Kaj pa to sploh pomeni? Da je crknilo kaj? Avto ?e vedno dela ok?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa to sploh pomeni? Da je crknilo kaj? Avto ?e vedno dela ok?

 

Baje,da mi je "crknil" EGR ventil-tako vsaj poka?e ra?unalnik serviserjev.

Mi pa dela avto ?isto v redu in brez problemov,samo lu?ki pa kar vztrajata.Sem zamenjal samo elektroniko na njem in je bil kake tri mesece mir in pred tednom spet stara pesem. :D

Potem jih vsake toliko sam "resetiram" in je pol nekaj ?asa mir.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo jaz vztrajno i??em mazdico za mene. Najraje bi imel letnik 2006. Torej po prenovi. A mogo?e kdo ve, kaj vse je vklju?evala ta prenova, ali je skoraj isto kot ?e bi kupil letnik 2005. Ok to da so motorji drugi, pa menjalnik sem ?e opazil :) Kaj pa ostale stvari?

 

Tole sem si ?e ogledal, to je tista za katero sem spra?eval zgoraj in ima omenjene hibe:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2571456&show=1

 

Zanima me , ali je za tole mazdo realna cena:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2707480&show=1

 

 

A mogo?e kdo kaj prodaja, pa ni na netu? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo jaz vztrajno i??em mazdico za mene. Najraje bi imel letnik 2006. Torej po prenovi. A mogo?e kdo ve, kaj vse je vklju?evala ta prenova, ali je skoraj isto kot ?e bi kupil letnik 2005. Ok to da so motorji drugi, pa menjalnik sem ?e opazil :) Kaj pa ostale stvari?

 

Tole sem si ?e ogledal, to je tista za katero sem spra?eval zgoraj in ima omenjene hibe:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2571456&show=1

 

Zanima me , ali je za tole mazdo realna cena:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2707480&show=1

A mogo?e kdo kaj prodaja, pa ni na netu? :)

 

Oba oglasa sta precenjena, ampak saj ves nikoli se ne kupi po izklicni ceni....tudi prodajalci si vzamejo rezervo, trenutno pa ce imas cash si car, zbarantas lahko tudi 2.000? ce ne spusti prvi bo drugi...

 

ta crna ima boljsi motor in opremo, pa je 'ze' jurja cenejsa, kilometri pri mazdi si pa zanemarljivi...:)

 

tam 11500 -12000 je realno...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja prva ima res bolj?o opremo, ampak je precej obtol?ena od kamen?kov. Se vidi, da je bolj italijanske sorte. Pa ?e ene sumljive lu?ke na armaturki gorijo, tko da to verjetno odpade.

 

Ta srebrna je pa zelo lepo ohranjena, ampak prodajalec ne spusti ve? kot 200?...Klinc pol :)

 

Sicer pa, je baje zelo majhna razlika med tema dvema motorjema...Vsaj kolikor sem bral :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja prva ima res bolj?o opremo, ampak je precej obtol?ena od kamen?kov. Se vidi, da je bolj italijanske sorte. Pa ?e ene sumljive lu?ke na armaturki gorijo, tko da to verjetno odpade.

 

Ta srebrna je pa zelo lepo ohranjena, ampak prodajalec ne spusti ve? kot 200?...Klinc pol :)

 

Sicer pa, je baje zelo majhna razlika med tema dvema motorjema...Vsaj kolikor sem bral :)

 

Razlika v motorju je majhna, pri registraciji je VE?JA !

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Razlika v motorju je majhna, pri registraciji je VE?JA !

 

Mah jest sem mel CD143 in je res dobra masina....avto me je s kaskom prisel 970?...ker zavarovalnica dala 55% popusta

 

Vse je treba preverit, se mi zdi da je to mal tabu glede kilowatov...

 

Xedos ki je tudi kao v tem rangu me je prisel 310? osnovno...

Vprasat je treba, mislm da zavarovanje ne odstopa tok..

 

Sam cena za srebrno je pa pretirana v iber....poglej oglas ima cez 300 ogledov, torej ze traja in se bo...

 

Enako jaz pravim danes za diesel/bencin - poraba dieslov kot vemo je skoraj enaka kot bencinar, cena bencina tudi, servisi pa mogoce se cenejsi...

Tako da razmislaj tudi v tej smeri....ni vse nafta kar se sveti vec...:)

 

Ce te kilometri ne motijo:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2553710&show=1

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2672309&show=1

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2718665&show=1

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2699363&show=1

 

Vec ko ima kilometrov boljsa je....:) Jaz imam sedaj Xeodsko 16 let staro, 214.000km...pa sploh ne vem da bi avto zamenjal..:)

 

Pa tegale vprasaj za kako sliko, cena dobra kilometrov malo:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2718726&show=1

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mah jest sem mel CD143 in je res dobra masina....avto me je s kaskom prisel 970?...ker zavarovalnica dala 55% popusta

 

Vse je treba preverit, se mi zdi da je to mal tabu glede kilowatov...

 

Xedos ki je tudi kao v tem rangu me je prisel 310? osnovno...

Vprasat je treba, mislm da zavarovanje ne odstopa tok..

 

 

 

Odstopa ker je en v razredu do 99 kW drugi pa v razredu od 100-130 kW, pol pa malo izra?unaj, ni veliko ampak je.

 

Servisi za benz so cenej?i, velikega servisa na 120 ni, ker je na 100 in se menjajo v?igalne sve?ke in olje v menjalniku, nima zobatega jermena in napenjalcev ki so preve? ?.

Samo diesel ko sune pa sune, pa "malo" porabi(spet je nafta cenej kot bencin pa tudi ?e samo za 1 cent :angry2: ), odlo?itev je tako ali tako od vsakega posameznika.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odstopa ker je en v razredu do 99 kW drugi pa v razredu od 100-130 kW, pol pa malo izra?unaj, ni veliko ampak je.

 

Servisi za benz so cenej?i, velikega servisa na 120 ni, ker je na 100 in se menjajo v?igalne sve?ke in olje v menjalniku, nima zobatega jermena in napenjalcev ki so preve? ?.

Samo diesel ko sune pa sune, pa "malo" porabi(spet je nafta cenej kot bencin pa tudi ?e samo za 1 cent :angry2: ), odlo?itev je tako ali tako od vsakega posameznika.

 

To?no tako, to je ko sejem, vec informacij dobis bolj si zmesan, sam se moras odlociti....meni trenutno Xedoska 2.0 bencinar pije toliko bencina kot prej CD143 Mazda5....tud cenovno isto vec ali manj

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no tako, to je ko sejem, vec informacij dobis bolj si zmesan, sam se moras odlociti....meni trenutno Xedoska 2.0 bencinar pije toliko bencina kot prej CD143 Mazda5....tud cenovno isto vec ali manj

 

Pa naj ?e kdo re?e da so stari avto bli po?rti na bencin. :dudek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem kak vam to rata, da bencinarji pijejo enak kot diesli... za iste performance in na?in vo?nje mam z Mazdo 6 cca 6,5 porabe, z novo astro 1.6 bencinar pa cca 9 litrov.... dr?i, da moram astro bolj prtiskat, da vsaj pribli?no dose?em enak stil vo?nje kot z diselom na Mazdi ampak 2,5 litra vi?ja poraba pri bencinarju pa ni hec in je kar precj ve?ji stro?ek.

 

:ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

men so stari bencinarji (vsi 2.0) pili vsi v rangu 12...

zdaj mam pa skupno povprecje okol 7.5

tko da stari so vec pili ja :D

 

ti si iberdurh?nitlih ;)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

men so stari bencinarji (vsi 2.0) pili vsi v rangu 12...

zdaj mam pa skupno povprecje okol 7.5

tko da stari so vec pili ja :D

 

Problem ni v avtih ampak v tvoji desni nigi, oziroma povezavi zgornja glava - desna noga.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem sam napisal osebno razliko pri isti voznji (kot primer vedno vzamem pot LJ-PR-LJ, ker jo pac peljem kar pogosto)

 

ce se peljes na pot, ki je 900km dolga, in se ponavlja vsaj 1x na mesec, ni vseeno a peljem 130km/h ali 160km/h, razlika v casu je vec kot 1 ura...razlika v porabi je pa mal vec kot 1 liter (se pravi 9 eur dam vec za tako pot, ampak pridobim vec kot 1 uro) in glede na to, da mi je postala ta pot monotona rajs dam 9 eurov vec kot pa da bi zgubil vec kot eno uro...

pa se osebno mi je bolj varno peljat malo hitreje, ker sem bolj koncentriran

 

z bencinarjem se mi taka pot ni prevec splacala, ker vsi ti moji so imeli tako porabo kot sem napisal in z razliko v porabi skoraj napolnem en tank na mazdi zdaj...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

men so stari bencinarji (vsi 2.0) pili vsi v rangu 12...

zdaj mam pa skupno povprecje okol 7.5

tko da stari so vec pili ja :D

 

Faktor tezke noge? :huh:

Sam Labi ceste vcasih in ceste danes? No ja mogoce vzamem nazaj do Ni?a ni? novega....(?e vedno ?akamo Trebnje.... :hohoho::hohoho: )

 

Kako je pa naprej?

 

Ne vem kak vam to rata, da bencinarji pijejo enak kot diesli... za iste performance in na?in vo?nje mam z Mazdo 6 cca 6,5 porabe, z novo astro 1.6 bencinar pa cca 9 litrov.... dr?i, da moram astro bolj prtiskat, da vsaj pribli?no dose?em enak stil vo?nje kot z diselom na Mazdi ampak 2,5 litra vi?ja poraba pri bencinarju pa ni hec in je kar precj ve?ji stro?ek.

 

:ne vem:

 

?voh bencinarja brez navora ne more? primerjat z dizlom 300Nm navora.....pri 1.6 je stena za pedalom gasa takoj znucana.

 

Moja Xedoska je tako mocna da se jo vozi z rahlim gasom skozi....in ja kot pise v podpisu - tok je zrla M5 CD143 pa sem jo enako vozil...(ne povsem enako, ker dizla saltas odmah)

 

P.S. LJ-Dunaj-LJ 160-180km/h razen cez ovinke pred Dunajem 100km/h......poraba 8,5L/100

 

Prej po jajcih z mazdo saltat pred 2000rpm pod 8 nisem prisel.... :ne vem: res da je bla 5ka pol metra visja :notworth: xedoski za to

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.