Skoči na vsebino

Nova mazda, luci vedno prizgane


cRaZY

Priporočeno sporočilo

Pri novi Mazdi 6 GTA imam problem, da so xenon luci prizgane tudi ce je stikalo na OFF.

 

Ta feature sicer omenjajo v manualu na strani 5-68 in tudi na

http://www.honestjohn.co.uk/forum/post/index.htm?t=62601

 

Problem je, da so mi pred kratkim vgradili park senzorje in nisem 100% ali so bile tudi prej luci vedno prizgane.

 

Lahko kaksen drug lastnik mazde 6 08 letnik to potrdi?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hejj!!!

 

Parkirni senzorji nimajo nobene povezave z lu?mi,tako da je to normalno-sploh ?e je avto namenjen trgu kjer morajo biti lu?i vedno pri?gane !!

 

 

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolko jaz vem ce imas na AUTO ves cas so podnevi luci ugasnjene.

 

Torej to ni ok.

 

lp

 

Ja, to je normalno in nima veze s parkirnimi senzorji.

Ksenonke ugasne? le v polo?aju za parkirne lu?i.

Imej lu?i skoz na polo?aju "auto", pa bo mir <_<

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mnja, lahko bi imele veze zato, ker parkirni senzorji ki so jih vgradili (http://www.smileyouaredriving.com/uk_en-products.parking-assistance.summary-1.html, kit 5) delujejo le kadar so aktivne parkirne luci (kar pa pri avto NI vedno).

 

Ti ima? tudi sprednje parking senzorje ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolko jaz vem ce imas na AUTO ves cas so podnevi luci ugasnjene.

 

Torej to ni ok.

 

lp

 

Ni tako kot pravi?.

 

nova ?estka ima ?tiri pozicije stikala

 

OFF: gorijo vse lu?i, kar pomeni, da nima nobene veze z napisom na ro?ki <_<

znak za parkirne lu?i: gorijo samo pozicijske lu?i brez ?arometov

AUTO: vedno gorijo vse lu?i vendar funkcija samodejno zatemnjuje notranjo osvetlitev in pri?iga lai uga?a lu?ke armature glede na mo? zunanje svetlobe - zadeva ?al ne deluje glih najbolje :(

znak za pri?gane lu?i: isto kot na gumbu OFF

 

Bottomline... v ?estki ni ?anse, da bi ugasnil vse lu?i tako, da je to kar velik problem saj v?asih bi bilo pa vseeno potrebno da lu?i popolnoma ugasne? pa je avto vseeno pri?gan.

 

To zme?njavo s funkcijami pri Mazdi pravijo dnevne lu?i, kar ni res. Prave dnevne lu?i imajo recimo Audiji pa novi Golf, kjer je res lo?en par svetil, ki gorijo samo spredaj in so pri?gane takrat, ko je stikalo na OFF.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri novi Mazdi 6 GTA imam problem, da so xenon luci prizgane tudi ce je stikalo na OFF.

 

Ta feature sicer omenjajo v manualu na strani 5-68 in tudi na

http://www.honestjohn.co.uk/forum/post/index.htm?t=62601

 

Problem je, da so mi pred kratkim vgradili park senzorje in nisem 100% ali so bile tudi prej luci vedno prizgane.

 

Lahko kaksen drug lastnik mazde 6 08 letnik to potrdi?

 

Vedno so na ON - to so dnevne lu?i, jaz vzigam avto s parkirnimi da ne unicujem xenona

 

Ta rele za dnevne lu?i pa tudi 'uni?uje' senzor za svetlobo (ce ga imas) - pozicija AUTO.

Namre?, sem se peljal po italiji in sem imel na AUTO zaradi tunelov in podobno, v tunelu je naredilo klik in se prizgala lucka za luci, izven tunela spet klik in ugasnila lucka, a lu?i so se vedno delale, ker so vezane na dnevne lu?i

 

Ni tako kot pravi?.

 

nova ?estka ima ?tiri pozicije stikala

 

OFF: gorijo vse lu?i, kar pomeni, da nima nobene veze z napisom na ro?ki <_<

znak za parkirne lu?i: gorijo samo pozicijske lu?i brez ?arometov

AUTO: vedno gorijo vse lu?i vendar funkcija samodejno zatemnjuje notranjo osvetlitev in pri?iga lai uga?a lu?ke armature glede na mo? zunanje svetlobe - zadeva ?al ne deluje glih najbolje :(

znak za pri?gane lu?i: isto kot na gumbu OFF

 

Bottomline... v ?estki ni ?anse, da bi ugasnil vse lu?i tako, da je to kar velik problem saj v?asih bi bilo pa vseeno potrebno da lu?i popolnoma ugasne? pa je avto vseeno pri?gan.

 

To zme?njavo s funkcijami pri Mazdi pravijo dnevne lu?i, kar ni res. Prave dnevne lu?i imajo recimo Audiji pa novi Golf, kjer je res lo?en par svetil, ki gorijo samo spredaj in so pri?gane takrat, ko je stikalo na OFF.

 

Bottom line je da AUTO stikalo kot sem napisal nima funkcije ker ga preka?a rele za dnevne lu?i.....brez tega bi pa delal

 

Ja mogo?e dnevne lu?i ni najbolj?i izraz, ker gre za tovarni?ko vezavo se mi zdi....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vazno da niso na "nam najljubsem servisu" kej narobe zvezali, to me je skrbelo :) Ker prej res nisem opazil, da so vedno prizgane :)

 

Britof ? ?zmeden?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni tako kot pravi?.

 

nova ?estka ima ?tiri pozicije stikala

 

OFF: gorijo vse lu?i, kar pomeni, da nima nobene veze z napisom na ro?ki <_<

znak za parkirne lu?i: gorijo samo pozicijske lu?i brez ?arometov

AUTO: vedno gorijo vse lu?i vendar funkcija samodejno zatemnjuje notranjo osvetlitev in pri?iga lai uga?a lu?ke armature glede na mo? zunanje svetlobe - zadeva ?al ne deluje glih najbolje :(

znak za pri?gane lu?i: isto kot na gumbu OFF

 

Bottomline... v ?estki ni ?anse, da bi ugasnil vse lu?i tako, da je to kar velik problem saj v?asih bi bilo pa vseeno potrebno da lu?i popolnoma ugasne? pa je avto vseeno pri?gan.

 

To zme?njavo s funkcijami pri Mazdi pravijo dnevne lu?i, kar ni res. Prave dnevne lu?i imajo recimo Audiji pa novi Golf, kjer je res lo?en par svetil, ki gorijo samo spredaj in so pri?gane takrat, ko je stikalo na OFF.

 

Ne bom zdaj trdil, ker ce nisem sprobal na moji mazdi ampak sem skoraj ziher da podnevi v poziciji OFF ne gorijo sprednje luci, definitivno pa ne gorijo lucke na armaturki ne podnevi in ne ponoci.

 

Bom pa kasneje preveril ce mi v poziciji AUTO gorijo sprednji zarometi, koliko sem nazadnje testiral mi ne gorijo.

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne bom zdaj trdil, ker ce nisem sprobal na moji mazdi ampak sem skoraj ziher da podnevi v poziciji OFF ne gorijo sprednje luci, definitivno pa ne gorijo lucke na armaturki ne podnevi in ne ponoci.

 

Bom pa kasneje preveril ce mi v poziciji AUTO gorijo sprednji zarometi, koliko sem nazadnje testiral mi ne gorijo.

 

lp

 

?e nima? te vezave (letnik?) je pol logi?no da na off ne dela ni? in tudi AUTO senzor deluje

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne bom zdaj trdil, ker ce nisem sprobal na moji mazdi ampak sem skoraj ziher da podnevi v poziciji OFF ne gorijo sprednje luci, definitivno pa ne gorijo lucke na armaturki ne podnevi in ne ponoci.

 

Bom pa kasneje preveril ce mi v poziciji AUTO gorijo sprednji zarometi, koliko sem nazadnje testiral mi ne gorijo.

 

lp

 

Sem malo prej potestiral in moram vzet nazaj. Luci res gorijo ves cas, mene je zmedlo to da sem zadnjic testiral samo pri kontaktu ne pa tudi pri prizganem motorju.

 

My bad.

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je mogo?e kdo naletel na problem, ko je stikalo na Auto in za?ene? avto v gara?ni hi?i (temi), potem pa ko pride? na svetlobo senzor ne zazna svetlobe in se osvetlitev notranjih stikal ne prilagodi novim razmeram. ?e pa na svetlobi ugasne? avto in ponovno za?ene? pa pravilno kalibrira in potem preklaplja med dnevno in no?no notranjo osvetlitvijo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no to kar pravi? se dogaja ?e je avto parkiran v gara?ni hi?i in rabi? nekaj minut, da pride? na svetlo. Verjetno ta senzor misli, da je pa? no? in za?ne po svoje urejat osvetlitev. Za ta glitch vejo tud na servisu ampak zaenkrat nimajo nekih re?itev, ker v bistvu je to bolj neprijetnost kot neka te?ka napaka.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem pa danes opazil eno drugo AUTO light posebnost...

 

Bilo je nekaj megle ?ez barje zjutraj ,pa sem pomislil na meglenke..

Saj res , a delajo..?

 

Obrnem knof... NE DELAJO !!

Ne prve ne zadnje..!!

 

Preklopim iz AUTO na pozicije .. meglenke se blagovolijo pri?gat..

Prav tako tud pod zadnjo pozicijo ,normalen vklop lu?i..

 

Dam nazaj na AUTO ..meglenke ne mrdajo...!

Sva?ta..!! ?zmeden?

 

No sej pravim..

Preve? auto ni dober met v avtu..

Sploh ne takole, mazda way intelligence... :huh:

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hja 06 mazda 5 ma isto...

 

sem glih zan? gledal te fore pa kok meglenke usposobim pa dolge pa tko naprej... ma 4 pozicije.. OFF, AUTO, PARKIRKE, DNEVNE.. in ?e ma? na OFF ne more? vklopit dolgih pa meglenk... <_<

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no to kar pravi? se dogaja ?e je avto parkiran v gara?ni hi?i in rabi? nekaj minut, da pride? na svetlo. Verjetno ta senzor misli, da je pa? no? in za?ne po svoje urejat osvetlitev. Za ta glitch vejo tud na servisu ampak zaenkrat nimajo nekih re?itev, ker v bistvu je to bolj neprijetnost kot neka te?ka napaka.

 

Sem bil vceraj pozoren na to... ko sem speljal iz Cityparkove garaze je res trajalo ene par minut, da se je prizgala dnevna osvetlitev armature...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem pa danes opazil eno drugo AUTO light posebnost...

 

Bilo je nekaj megle ?ez barje zjutraj ,pa sem pomislil na meglenke..

Saj res , a delajo..?

 

Obrnem knof... NE DELAJO !!

Ne prve ne zadnje..!!

 

Preklopim iz AUTO na pozicije .. meglenke se blagovolijo pri?gat..

Prav tako tud pod zadnjo pozicijo ,normalen vklop lu?i..

 

Dam nazaj na AUTO ..meglenke ne mrdajo...!

Sva?ta..!! ?zmeden?

 

No sej pravim..

Preve? auto ni dober met v avtu..

Sploh ne takole, mazda way intelligence... :huh:

 

Meglenke ne delajo, ce niso luci rocno prizgane... torej, ce jih das na ON ali pa ce se ti "prizgejo", ko je dovolj temno... torej le takrat ko sveti lucka za kratke lu?i...

 

Objavljena slika

 

Mene moti to, da recimo ne morem na AC prizgat samo zadnje meglenke, ko je recimo to potrebno... Recimo,d a vozim zadnji v koloni takrat, ko je na cesti veliko vode in za mano sprica, da se nic ne vidi... Ce hocem prizgat zadnjo meglenko, gre to le, ce najprej prizgem sprednje meglenke ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A si pogledal na armaturko a je bil auto v no?nem na?inu (pri?gana lu?ka za lu?i na armaturki). ?e lu?ka ni gorela je bilo o?itno dovolj svetlo, da je bil pri?gan dnevni na?in in tam se res ne pri?gejo meglenke.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.