Skoči na vsebino

Nakup mazde 323F (l. 1998 - 2000)


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

A mi lahko kdo pove kak?ne so kej porabe 323F (1.4l in 1.5l) od letnika 1998 dalje. Kupujem namre? "nov" avto, pa me zanima kak?ni so kej stro?ki vzdr?evanja tega avtomobila (servisi, ve?ji servisi, olje,...).

 

Zanima me tudi kako se avto kej obna?a na cesti (vozne lastnosti), kaj je priporo?ljivo vedit oz. na kaj biti pozoren, v primeru da bom kupoval tak avtomobil in kje ga ne smem kupit (beri, kje so potencialni kandidati, da me n.....).

 

Vsem, ki se boste potrudili in mi odgovorili, se najlep?e zahvaljujem!

 

 

U.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bom jaz na kratko napisal... ker mam ?e malo ve? ko 3 leta 323F BJ letnik 2001... zdaj ma nekaj ?ez 130k km

 

dosedaj menjal samo sprednje diske in plo??ice, stro?ek cca 150 EUR

potem pa ?e vse 4 stabilizatorske pal?ke - skupni stro?ek cca 100 EUR, menajl sem pa oboje doma...

 

druga?e pa redni servisi ( na poobla??encu!!! ) so okrog 150 EUR... ?e pa dam svoj material pa cca 60-70 EUR

 

avto ima precej trdo podvozje, se pa vozi precej ?portno...

 

je pa to avto tipa VOZI IN TANKAJ...

 

poraba pri 1.4 16V je od 7 do 9 litrov..... mestna vo?nja je cca 8,5... ?e ti bo kdo kako druga?e povedal, la?e...

 

na dolge ture je pa okrog 7,5, pri porabi med "z klimo" in "brez klime" ni neke posebne razlike, je pa pri vklopljeni klimi avto LEN in ga je treba malo bolj ganjat

 

avto je mali karavan... uporaben, prostoren, z neverjetno medosno razdaljo...

 

je pa res, da je 1.4 malce ?voh motoriziran.. ampak pri dana?njih kaznih se da z njim pelat dovolj dinami?no, da nisi po?asne na cesti, in dovolj hitro, da te dobi radar tudi izven naselja in na AC :D

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar je KAALman povedal lahko 100% potrdim. To?no tako je. Sam bi omenil le ?e malce te?av z rjavenjem pragov in obrob, zato to dobro poglej. So pa primerki, ki so dobro vzdr?evani in niso ni? rjavi. Moja ?ena ima Mazdo 323F 1.4 BJ, letnik 1998, zdaj ima ?ez 160k km. Ko je avto pri?el k hi?i jih je imel 130k. Nobenih problemov, redno vzdr?evanje, pa bo delal. Mi smo menjali sprednje diske in plo??ice, ter vse 4 stabilizatorje. Cene vseh teh delov so bile ugodne, menjal pa jih je lokalni obrtnik. S poobla??enimi servisi nimamo izku?enj in si jih tudi ne ?elimo. Avto dobro gre, ?e ga bolj tera?. V?asih prav preseneti z mo?jo glede na ?voh ma?inco. Lega na cest je odli?na.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer pa ?e bo? imel kak?no "nagledano", jo kar tule notri prilepi, da ti morda pomagamo s kak?nim nasvetom! :bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni!

 

A mi lahko kdo pove kak?ne so kej porabe 323F (1.4l in 1.5l) od letnika 1998 dalje. Kupujem namre? "nov" avto, pa me zanima kak?ni so kej stro?ki vzdr?evanja tega avtomobila (servisi, ve?ji servisi, olje,...).

 

Zanima me tudi kako se avto kej obna?a na cesti (vozne lastnosti), kaj je priporo?ljivo vedit oz. na kaj biti pozoren, v primeru da bom kupoval tak avtomobil in kje ga ne smem kupit (beri, kje so potencialni kandidati, da me n.....).

 

Vsem, ki se boste potrudili in mi odgovorili, se najlep?e zahvaljujem!

U.

 

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3069829&show=1

 

LP!

jst mam mazdo 323f 1.8 letnik 2000 in se zelo zadovoljen z njo! lega na cesti je odli?na, motor potegne odli?no! se pozna da ima 115KM! vozne lastnosti so zelo dobre, menjalnik je zelo odli?en....samo hvalil bom ta avto!!! mam pa jo ?e slabo leto!! in menjal sem edin povezavo stabilizatorjev na sprednji premi!!! to je bil stro?ek 50?! v primerjavi z mazdo 3 ki jo mamo tudi doma se mazdo 323f lep?e vozi!!!!

ZOOM-ZOOM
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

ker bi bla to moja prva mazda, bi vas prosil za nasvet.

Gledam tole mazdo : http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3053771&show=1

 

Mojster je iz Velenja. Pravi, da je avto od ta??e. Naj bi bila prva lastnica, do 2004 je po?igosana servisna, naprej je bila servisirana pri "brez ra?unarjih".

Glede na to da ima avto 200 000 me zanima kaj bi lahko crknilo, oziroma na kaj moram biti pozoren. Kaj ga moram vpra?ati ali je menjal itd..

Pravi druga? da je avto lepo ohranjen, edino na levih zadnjih vratih je za noht velik del rje.

 

Glede na va?e prej?ne poste predvidevam da bi avto ob normalni vo?nji moral kuriti ca 7,5.

Ali 1.5 motorji kurijo manj ali ve??

 

 

Pa ?e zadnje vpra?anje: kolk km naj bi tak avto potencialno lahko naredil? 300 000?

 

hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e je avto redno servisiran ni ve?jih te?av do 300000 ali ve? kilometrov. Sam sem z 323f bg naredil 292 000 pa je poblem samo pleh in amortizerji.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.