Skoči na vsebino

WINDOWS 7 ?


KAALman

Priporočeno sporočilo

ekola... ?e skoraj dve leti sem na ORIGINALNEM MS OS-u VISTA Home Premium,

in resno razmi?ljam o nadgrandji v WIN 7, ki bi me stala 119,00 USD, kar je cca 82,00 EUR...

 

dejstvo je, da nimam kje probat, ali se spla?a, zato spra?ujem VAS, ki ste ta sistem ?e testirali, ali ga ?e uporabljate, ali se spla?a, je "improvement" toliko velik, da ima smisel nadgraditi ?

 

druga?e dela Vista solidno, brez nekih posebnih te?av, edino cca 1x tedensko moram ponovno zagnati Explorer.exe :)

 

trenutna konfiguracija je prenosnik HP Pavillion DV9722EG

 

aja... na sistemu se najpogosteje uporablja Firefox, potem Office, Corel12, Photoshop CS2 ter AutoCAD '09

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js ga uporabljam cca 3 tedne in moram re?t da je za 1x zadeva dobra

Nisem zasledil kakih hro??ev vse dela glatko!

Sistemsko je nezahteven kot vista saj uporablja s full nastavitvami cca 600-700mb rama

 

Seveda za HP prenosnike treba met originalne js pa ga mam na home ki?ti tako da ni potrebe po orginalnem.

 

Zadeva dela in tud kolega k ma orginalnega na HP prenosniku je zadovoljen!!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sestra ga ima od prvega dne izida ko je ravnon nabavila laptopa in dela hitro kot ?us. Sicer ima neke svoje bedne fore s povezovanjem, ki jim ?e nisem pri?el do dna ampak sumim, da je kriv Asus. <_< ?e bi imel piratske ne bi rekel, ker me pa original zeza sem pa ?e razmi?ljal, da bi poklical na MS in jih pobaral kaj je to za eno sranje. :P Ka?e neko omre?no napako ampak net vseeno dela.

Sam resno razmi?ljam o njih za na svojega laptopa (namiznega v bistvu nimam) samo ?e nekaj rama dokupim za svoj laptop. Prej ali slej bom iz XPjev presko?il na 7. B)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ponavadi je tako pri MS produktih, da je za resno uporabo sprememba OS-ja smiselna ?ele, ko ven pride prvi service pack. Bom pa rekel, da so na Win7 MS-jevci naredili korak v pravo smer in so Win7 prosto ponujali za test beta in rtm razli?ice.

 

Rezultat je bil ogromno polovljenih hro??ev, tako da ne vidim Kaalman nobene resne ovire, da ne bi zamenjal ?e posebej, ?e bo MS nadaljeval tradicijo, da ima vsak drugi OS rok trajanja samo dve leti (win 2000 in win Vista), kar pomeni, da bi Win7 znal trajat vsaj kakih 5 let.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A pa Open Office dela kot je treba? Da se ne bom po nepotrebnem j***l. sramezljiv

 

 

Js sm dal gor kar stare dobre office 2003 pro. seveda z dodatki da lahka odpiram dokumente ki so narejeni v office 07

 

Pa delajo brez problemov

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Win 7 so 50posto bol kot vista delajo se na slabsih konfiguracijah kot jo imas ti preverjeno na parih prenosnikih jaz jih mam na domacem in na leptopi pa jih ne zamenam vec! Jaz nimam nobenih problemov tko da toplo priporocam! Aja pa se to imam 64bit edition pa nimam nobenih problemov z delovanjem programov vse dela

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js sem imel ?e beta 7 in RC7, pa so vse delale bp, terenutno pa laufam 7 Ultimate X64 in dela da gate trga. :rispekt:

Mre?o imammalo zakomplicirano pa ni panike samo prebrat je treba kaj ho?e in pol ti poklikat in je mir. :ouje:

HP-je se pa da pretentat tako z lahkoto da glava pe?e in da? gor kar ti pa?e. :danzoman:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js sem imel ?e beta 7 in RC7, pa so vse delale bp, terenutno pa laufam 7 Ultimate X64 in dela da gate trga. :rispekt:

Mre?o imammalo zakomplicirano pa ni panike samo prebrat je treba kaj ho?e in pol ti poklikat in je mir. :ouje:

HP-je se pa da pretentat tako z lahkoto da glava pe?e in da? gor kar ti pa?e. :danzoman:

 

ena nastavitvica v biosu pa gre vse na hpja....

 

ampak na 7co NE GREM dokler ne bo vseh driverjev za non-windows zadeve 8mobitel brezzicni internet, VPN klienti...itd za sluzbene zadeve...

 

Ze z visto letos so bli problemi...tko ko boss prav vsaj pol leta pol mogoce da bo vse delovalo - verjamem da je trenutno za home uporabo, media, video, foto boljsa kot vista, samo ce clovek uporablja se kaj drugega........ :whatever:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam uporabljam 7 na slu?beni ma?ini od bete naprej in moram re?t, da nisem zasledil kak?nih ve?jih hro??ev. Zdaj imam na obeh ma?inah 7, na slu?beni 32-bit Enterprise, doma pa 64-bit Enterprise. Edino nnesoglasje, ki sem ga zasledil do sedaj je nedelovanje VPN klienta (Check Point) na 64-bitni platformi, zato sem prisiljen uporabljati 32-bitno verzijo.

 

Druga?e pa priporo?am vsem, ki imate ma?ino z vsaj 1GB RAM-a.

 

Lp, Iztok.

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No vceraj sem ga tudi jaz kolegu namontiral na notebook, in prvi filing je da je to ena mal lep?a vista... :whatever: ki so ji odvzeli nepotrebne module za ?retje resorsev kompjutra

 

Da sprobam vse moje sluzbene zadeve, sem ga dal tudi na PC ki ga ima mami zase (v smislu ne diraj mojih v pisarni).

 

Prej je imela Vista ENG sedaj pa 7 SLO - prva reakcija:

Kje so moji mejli? nimam ve? inboxa!!!!

Mami poglej v prejeto....

Aja a si mi prevedel ves program :ne vem: ?

 

 

Sam tale verzija je res huda - ne rabis niti kode niti aktivacije.... :bravo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ponavadi je tako pri MS produktih, da je za resno uporabo sprememba OS-ja smiselna ?ele, ko ven pride prvi service pack. Bom pa rekel, da so na Win7 MS-jevci naredili korak v pravo smer in so Win7 prosto ponujali za test beta in rtm razli?ice.

 

Rezultat je bil ogromno polovljenih hro??ev, tako da ne vidim Kaalman nobene resne ovire, da ne bi zamenjal ?e posebej, ?e bo MS nadaljeval tradicijo, da ima vsak drugi OS rok trajanja samo dve leti (win 2000 in win Vista), kar pomeni, da bi Win7 znal trajat vsaj kakih 5 let.

 

 

Sedmica je v bistvu Vista SP3 :) ... oz. po domace povedano... to kar bi morala biti ze Vista... :) ... Vsekakor priporocam prehod na Windows 7 ... Sicer imam na sluzbenem notebooku se vedno Windows XP... ker je se najbolj stabilen ... pa tudi notebook je ze malce v letih (star dobre tri leta)... a sem na drugi disk namestil tudi Windows 7... samo za test zaenrkat, ker si moram vzeti se cas, da vse zadeve namestim na sedmici...

 

ena nastavitvica v biosu pa gre vse na hpja....

 

ampak na 7co NE GREM dokler ne bo vseh driverjev za non-windows zadeve 8mobitel brezzicni internet, VPN klienti...itd za sluzbene zadeve...

 

Ze z visto letos so bli problemi...tko ko boss prav vsaj pol leta pol mogoce da bo vse delovalo - verjamem da je trenutno za home uporabo, media, video, foto boljsa kot vista, samo ce clovek uporablja se kaj drugega........ :whatever:

 

 

Pri sedmici obljubljajo, da vse zadeve, ki so laufali na VIsti, naj bi laufale tudi na sedmici... poleg tega pa ima sedmica se Windows XP compatibility nacin... s katerim lahko dosezemo, da tiste zadeve, ki so bile spisane za Windows XP in ne delujejo na Visti, delujeo na sedmici... :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sedmica je v bistvu Vista SP3 :) ... oz. po domace povedano... to kar bi morala biti ze Vista... :) ... Vsekakor priporocam prehod na Windows 7 ... Sicer imam na sluzbenem notebooku se vedno Windows XP... ker je se najbolj stabilen ... pa tudi notebook je ze malce v letih (star dobre tri leta)... a sem na drugi disk namestil tudi Windows 7... samo za test zaenrkat, ker si moram vzeti se cas, da vse zadeve namestim na sedmici...

Pri sedmici obljubljajo, da vse zadeve, ki so laufali na VIsti, naj bi laufale tudi na sedmici... poleg tega pa ima sedmica se Windows XP compatibility nacin... s katerim lahko dosezemo, da tiste zadeve, ki so bile spisane za Windows XP in ne delujejo na Visti, delujeo na sedmici... :)

 

Bo kr drzalo vsi driverji od Viste so prijeli....mal marketinga :) pa novo ime

 

Evo vzamem nazaj bom ?el na 7co, ker vse dela, to je res Vista + extreme make up...:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sedmica je v bistvu Vista SP3 :) ... oz. po domace povedano... to kar bi morala biti ze Vista... :) ... Vsekakor priporocam prehod na Windows 7 ... Sicer imam na sluzbenem notebooku se vedno Windows XP... ker je se najbolj stabilen ... pa tudi notebook je ze malce v letih (star dobre tri leta)... a sem na drugi disk namestil tudi Windows 7... samo za test zaenrkat, ker si moram vzeti se cas, da vse zadeve namestim na sedmici...

Pri sedmici obljubljajo, da vse zadeve, ki so laufali na VIsti, naj bi laufale tudi na sedmici... poleg tega pa ima sedmica se Windows XP compatibility nacin... s katerim lahko dosezemo, da tiste zadeve, ki so bile spisane za Windows XP in ne delujejo na Visti, delujeo na sedmici... :)

 

klinac, Nokia Software Updater se ?e neda namestit :unsure:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

klinac, Nokia Software Updater se ?e neda namestit :unsure:

 

?ist vse dela od viste.....tud BBerry SW

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

klinac, Nokia Software Updater se ?e neda namestit :unsure:

 

Ce ne gre po defaultu, desno klikni na setup in izberi nekje comatibilty z recimo Visto ali XP ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Call me old fashioned, ampak kako se nastima klasi?en taskbar - s klasi?nem izgledom start menija!!!!! Bom znoru, ker nimam direkt bliznjic do zadnjih dokumentov in favorites.....

 

:ne vem:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Call me old fashioned, ampak kako se nastima klasi?en taskbar - s klasi?nem izgledom start menija!!!!! Bom znoru, ker nimam direkt bliznjic do zadnjih dokumentov in favorites.....

 

:ne vem:

 

priblizuj se racunlaniku in mu govor (v ekran): computer, change to classic toolbar!

 

 

 

(sorry, neki me mece danes : )

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

priblizuj se racunlaniku in mu govor (v ekran): computer, change to classic toolbar!

(sorry, neki me mece danes : )

 

ha ha

 

vem da lahko izbiras v properties taskbarja kaj in kako naj izgleda (na primer pokazi favorites - kot link ali kot cel meni) sam to ni to.... :angry2:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Call me old fashioned, ampak kako se nastima klasi?en taskbar - s klasi?nem izgledom start menija!!!!! Bom znoru, ker nimam direkt bliznjic do zadnjih dokumentov in favorites.....

 

:ne vem:

 

 

Se bo treba navadit na drugacen nacin :) ...

 

Sedaj se zadnji dokumenti ali zadnje obiskane strani pojavijo ko gres z misko cez ikono ustreznega programa v Taskbaru in uporabis desni klik na ikoni...

 

Imas recimo spodaj ikono za Word in seznam izgleda nekako takole:

 

Objavljena slika

 

Lahko si das katerikoli dokument iz tega seznama v "pinned" in bo vedno viden nad seznamom zadnje odprtih ...

 

Objavljena slika

 

 

Nekaj o tem recimo najdes tukaj >> http://www.winsupersite.com/win7/ff_taskbar.asp

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja sej pravim da to se da, sam je treba vse iskat...

 

Navada je zelezna srajca pravijo :) Sedaj si bil tako navajen... Ce bos hotel uproabljat sedmico, se bos moral navadit drugacnega nacina dela :) ...

 

Jaz sem recimo pred dvemi leti presaltal iz WIN na MAC OS ... in je bilo precej takih zadev, ki so me motile, ker so bile na MAC OS drugace psotavljene kot sem bil navajen iz WIN :) ... Danes ne menjam vec nazaj... OK... Windows platformo moram uproabljat predvsem zaradi sluzbe... domaci raculanik pa je iMac, prav tako privatni notebook je MacBook :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.