Skoči na vsebino

Okvara avtomatske antene Xedos6 1.6


Priporočeno sporočilo

Zdravo.

Pred kratkim sem nabavim Xedos6 1.6. Vse OK, za anteno sem vedel da je v okvari, saj je bila stalno zunaj, in tudi priklju?ek je bil okdklopljen. Ker se bli?a zima, in mi avta v tem hladu ni prat na roke, v avtopralnico pa z rastegnjeno anteno nemores, sem se odlo?il, da to porihtam. Pri zastopniku za Mazdo, v Mariboru brez te?av naro?im nov teleskop, dva dni in me obvestijo da je pri njih. Za info, cena 40? in nekaj drobi?a.

Danes sem se spravil menjat teleskop, in za?uda je ?lo vse lepo narazen.

Trgovec me je prijazno opozoril, da zna delat te?ave zelo tanko vodilo teleskopa, ki ponavadi prime slednjega tako, da ga je nemogo?e dobit dol. Tukaj pri meni je ?el lepo, kasneje sem ga malo o?istil, kapljica finega olja in ni? ve?. Sestavim po obratnem vrstnem redu, in antena je pripravljena za test.

Ven OK, noter OK, vendar je kaksnih 10cm ostane zunaj!? :blush: Poskusim ve?krat, in vedno je enako, ne gre do konca noter :angry2:

Se je kateri ?e ukvarjal z ?em podobnim?

?koda da nisem malo poslikal, ampak imam ob?utek, da bom ?e enkrat razdiral, pa bom zgleda takrat .. he he

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo.

Pred kratkim sem nabavim Xedos6 1.6. Vse OK, za anteno sem vedel da je v okvari, saj je bila stalno zunaj, in tudi priklju?ek je bil okdklopljen. Ker se bli?a zima, in mi avta v tem hladu ni prat na roke, v avtopralnico pa z rastegnjeno anteno nemores, sem se odlo?il, da to porihtam. Pri zastopniku za Mazdo, v Mariboru brez te?av naro?im nov teleskop, dva dni in me obvestijo da je pri njih. Za info, cena 40? in nekaj drobi?a.

Danes sem se spravil menjat teleskop, in za?uda je ?lo vse lepo narazen.

Trgovec me je prijazno opozoril, da zna delat te?ave zelo tanko vodilo teleskopa, ki ponavadi prime slednjega tako, da ga je nemogo?e dobit dol. Tukaj pri meni je ?el lepo, kasneje sem ga malo o?istil, kapljica finega olja in ni? ve?. Sestavim po obratnem vrstnem redu, in antena je pripravljena za test.

Ven OK, noter OK, vendar je kaksnih 10cm ostane zunaj!? :blush: Poskusim ve?krat, in vedno je enako, ne gre do konca noter :angry2:

Se je kateri ?e ukvarjal z ?em podobnim?

?koda da nisem malo poslikal, ampak imam ob?utek, da bom ?e enkrat razdiral, pa bom zgleda takrat .. he he

 

Ko je bila sestavljena je bila cela? a pa si probal z roko ce gre al je blokirana?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo.

 

Na prej?njem teleskopu ki je bil v anteni je po?ilo plasti?no vodilo, ki anteno dviguje in spu??a. Na koncu je je manjkalo kak?nih 10-15cm .. Mo?no da je to vzrok da je sedaj ne pospravi do konca. Bom videl kak?no bo vreme jutri, pa demontiram kompletno anteno. Teleskop sem danes menjal kar od zgoraj kot velevajo navodila.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tukaj si ?e sam odgovoril,?e manka kon?ek zobni?kega vodila,je to definitivno vzrok,da se antena ne pospravi dokonca. V ve?ina primerih je to problem el.anten. Teleskop zablokira,motor pa unici zobni?ko vodilo in ekola antena fu?.

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tukaj si ?e sam odgovoril,?e manka kon?ek zobni?kega vodila,je to definitivno vzrok,da se antena ne pospravi dokonca. V ve?ina primerih je to problem el.anten. Teleskop zablokira,motor pa unici zobni?ko vodilo in ekola antena fu?.

 

Majster pol ?e bi majkali zobje bi se zataknila ?e vi?je, v sredini antana je ?ica ki se navija na kolut (takrat gre antena noter)in odvija (takrat gre antena ven).

Potrebno je pogledat ?e se vsi segmenti antana gibajo, lahko je samo en par za?tekal in potem ostane zunaj.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tud jst sem imel precej problemov z anteno na Xedosu 9!

Zobnik na motor?ku se je delno obrabu pa se je v?asih vrtil v prazno. Pa sem podlo?il motor?ek da je bli?e zobni?ki letvi in deluje :bravo:

Pa da se ne bi ?e bolj obrabil, sem napajanje antene vezal prek stikala ki sem ga montiral v prtlja?nik. Sedaj zlo?im anteno samo kadar grem v pralnico. :D

 

(nova antena je pa 360?!!! :( )

28811_2.png

l.jpg.png28811_2.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sedaj zlo?im anteno samo kadar grem v pralnico. :D

 

(nova antena je pa 360?!!! :( )

 

Zdravo .. Evo, da zaklju?imo tudi tole. Ker sem danes v slu?bi nasel malo "prostega" ?asa, in tudi vreme v MB mi je ?lo na roke, sem se kar na parkiri??u spustil v demonta?o cele antene. Ni? pretresljivega. Kot sem ?e sumil, in kot ste ?e drugi napisali, je pri prej?njem teleskopu ?isto na koncu odletelo kak?nih 10-15cm pletenice, ki je ostala v bobnu kamor se navija. Ker se nova pletenica ni mogla pospravit do konca, je pa? antena ostajala zunaj. Po odstranitvi starega ostanka, zdaj antena lepo deluje.

In ja, tudi jaz imam nekak?no stikalo v prtlja?niku, ga je dal zgleda eden prej?njih lastnikov vgradit. Ko je vklopljeno se antena pospravlja ali postavlja, ko ni vklopljeno pa? ostane v poziciji kjer je trenutno.

Tudi jaz sem se spravil v re?itev te zagate izklju?no zaradi pranja avta, zdaj cez zimo mi ni za kak?na "ro?na" pranja .. :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem tudi zamenjal samo teleskop je pa isti za 626 GW in Xedosa 6 pa lepo deluje.

 

Te?ava pri stikalu pa se mi zdi to da ima? dejansko anteno non stop ven in je hitro tar?a na parkiri??ih zlonamerno ali pa nerodno tako da je pri meni skozi pospravljena ko ni vozilo v akciji.

 

ja na 626 jo je spet skupila :angry2::angry:

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Ojla ..

 

Evo, pa je zopet sla :angry:

Danes na avtocesti proti MB, mi je pot prekrizal leteci-pernati sovraznik .. :jupiii: Rezultat trka, zopet unicen teleskop antene. :angry2:

Obstaja kaksna "cenejsa" varijanta tega teleskopa?

 

kok je to zate cenej!

Druga?e v ka?nem bauhavsu ima? komplet el.anteno ukol 45?

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Enostavno pa lahko luknjo pokita? in blindira?....ter da? standardno anteno na ?ipo ali skrito v armaturo....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lahko pa kupi? originalno, ki te na servisu pri nas stane cca 32?, to je komplet novi teleskopski del z plasti?nim delom za pogon.

 

post-24-1298617562_thumb.jpg

 

66-941

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Enostavno pa lahko luknjo pokita? in blindira?....ter da? standardno anteno na ?ipo ali skrito v armaturo....

 

To?no tko, notranjo anteno na ?ipo za sredinsko ogledalo, pa mirna bosna. Notranja antena te pride 10?, komu se pa da stalno nekaj jebat s to zunanjo anteno - pa crkne, pa gre motor?ek, pa vandalizem, pa pti?i... <_<

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kok je to zate cenej!

Druga?e v ka?nem bauhavsu ima? komplet el.anteno ukol 45?

 

Cenej, v smislu, ce ima kateri teleskop, na katerem je vtrgan trak. Bi lahko samo vrh teleskopa menjal.

 

Ma, notranje mi nekak ne pasejo.

Nevem, xedos nebi bil vec xedos, ce mu odstranim anteno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo.

In kje ne to, pri vas na servisu? Lahko tudi pod privat.

 

Jaz sem kupil na poobla??enem servisu v Velenju takrat pred 2 letoma. dobi? vrejetno vseposod.

Lahko pa da je v Avstriji ?e ceneje.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.