Skoči na vsebino

Konec vinjet?


Boss

Priporočeno sporočilo

?e rabmo za kej referendum, ga rabmo za tole pa ne zaradi stro?kov, ki jih bomo imeli z vo?njo v prihodnje ampak predvsem za to ali se strinajamo, da bo na?e gibanje spremljala dr?ava in da nas bodo nadzorovali v stilu velikega brata.

 

?e popustimo zdej za AC-je je samo ?e korak do popolnega nadzora na vseh cestah potem pa pozabte na osebno svobodo in na nenadzorovanost. Upam, da no?mo tega.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 151
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Hehe, kaj pa ?e se ti napravica 'pokvari' ? :hudicek:

 

Jah, tole bo jeba ja, v vsakem primeru...

 

In kdo bo kril servisiranje? do 200? naj bi stala napravica, ki jo ziher ne bomo dobili zastonj ampak jo bo treba pla?at za vsak avto - tudi za tistega, kjer bodo najve?ji nasprotniki vinjet trdili, da gredo samo 1x na leto na AC.

 

Se pravi bo ?lovek dal 200? ter nato ter nato ?e recimo 30? za cestnine v tistem letu. Se pravi bo ?ele v treh letih na istem kot je danes z vinjetami. Res bodo profitirali ampak pravi?no pa bo LOL :hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nobene panike... sej lahko kot civilna dru?ba zberemo dovolj podpisov za sklic referenduma. Ni panike, podpisnikov bo veliko. :D

 

Cela kolobocija to, pa re?unaj da avto pisan na lizing, da ga vozi 20 ljudi..... :(

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nazadnje bojo mel ?e kolesarji pa pe?ci to napraqvco :hudicek::hudicek::hudicek:

 

Nazadnje bomo stajerci in dolenci hodili cez hrvasko, gorenjci in primorci cez italijo na morje....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

[/b]

to se ?e sedaj spla?a-enako hiro ?ez italijo, kot ?ez Slovenijo po avtocesti. Samo ni treba vinjete...:D

 

Jaz sem redno hodil na Bazovico al kaj je ze tam, izvoz Lipica, Bazovica, Trzaska avtocesta, Skofije pa naprej, ko je na Kozini vse stalo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upam, da res ?im prej ukinejo te vinjete in uvedejo druga?no cestninjenje in da se spokajo vsi debilkoti dol z avtocest na ostale ceste, kjer so bili prej. Danes ima vsak papak vinjeto in misli, da je avtocesta njegova in da se lahko vozi 70 km/h po prehitevalnem pasu, ?e se mu zljubi….

Tako je bilo v?eraj od Postojne do Ljubljane, ko je bila na prehitevalnem pasu kolona, ki je celo 1x na celotni poti dosegla hitrost 115 km/h, vozni pas pa seveda prazen oz. na vsak kilometer kak avto. Umakne se ti pa nih?e, ker mu bo krona z glave padla in kar visijo vsi lepo na levem pasu in prehitevajo zrak.

?im prej naj bo elektronsko cestninjenje po kilometru, ker taki vozniki nimajo kaj iskati na avtocesti, in ko jim bo potem cestnina do morja preve? (kot je bila v ?asu pred vinjetami) bodo polnili regionalke in naj se tam vozijo s 70 km/h.

Pa me to sploh ne moti, da nekdo pelje 100 po prehitevalnem pasu in prehiteva nekoga, ki gre 80, ampak naj se potem umakne…

Da o tretjem (po?asnem - desnem) pasu sploh ne zgubljam besed. Zanj je ?koda asfalta, ker itak vedno sameva….

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

strinjam se s tabo 100%

sicer pa moja napaka je ta, da ne zdrzim za takim in prehitevam po praznem desnem pasu, o tistem cist najbolj desnem pa itak, kot si napisal, no comment...vsi mislijo da je to sam za tovornjake :vskalo:

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bi namesto dodatnega desnega pasa dodaval dodaten levi prehitevalni. ker tisti ki so po?asni so tak ali tak na desnem in se nobenemu ne zdi primerno ?e bolj desno zavijat. Dodatnega levega bi pa hitri hitro uporabili.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upam, da res ?im prej ukinejo te vinjete in uvedejo druga?no cestninjenje in da se spokajo vsi debilkoti dol z avtocest na ostale ceste, kjer so bili prej. Danes ima vsak papak vinjeto in misli, da je avtocesta njegova in da se lahko vozi 70 km/h po prehitevalnem pasu, ?e se mu zljubi….

Tako je bilo v?eraj od Postojne do Ljubljane, ko je bila na prehitevalnem pasu kolona, ki je celo 1x na celotni poti dosegla hitrost 115 km/h, vozni pas pa seveda prazen oz. na vsak kilometer kak avto. Umakne se ti pa nih?e, ker mu bo krona z glave padla in kar visijo vsi lepo na levem pasu in prehitevajo zrak.

?im prej naj bo elektronsko cestninjenje po kilometru, ker taki vozniki nimajo kaj iskati na avtocesti, in ko jim bo potem cestnina do morja preve? (kot je bila v ?asu pred vinjetami) bodo polnili regionalke in naj se tam vozijo s 70 km/h.

Pa me to sploh ne moti, da nekdo pelje 100 po prehitevalnem pasu in prehiteva nekoga, ki gre 80, ampak naj se potem umakne…

Da o tretjem (po?asnem - desnem) pasu sploh ne zgubljam besed. Zanj je ?koda asfalta, ker itak vedno sameva….

 

ne vem kaj ma to veze z vinjetami, ?e je govora o kulturi voznikov in predvsem tistih voznic, ki se znajo vozit tudi 60km/h po prehitevalnem s telefonom na u?esu. Pogovor je takrat bolj pomemben od vo?nje, a ne drage telefonistke in hihitalke. :angry:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah, z vinjetam ma sam tolk veze, da jo ma zdej vsak nedeljski ?ofer nalimano in gre veselo eno na po?asi na morje in nazaj. Prej je blo treba dat 1000 SIT za do Kopra in takim se je zdel to preve? pa so ?li raj po »ta stari« cesti. Zdej pa za vsak drek na avtocesto rinejo.

Pa me to sploh ne moti, ?e je gu?va na avtocesti in so kolone, so povsod po svetu in je to normalno. Jezen sem samo zato, ker veselo vozijo po prehitevalnem pasu in prehitevajo nikogar oz. zrak. Sem do?ivel kolone po celi Evropi, ampak, pismu, tam ?e te nekdo vidi, da si za njim, se ti umakne na vozni pas, takoj ko prehiti drugo vozilo. Pa ima? paciente povsod, samo to kar sem v?eraj do?ivel je bilo pa vi?ek > kilometerska kolona na prehitevalnem pasu, na voznem pa nikogar!

Te res prime, da bi kot Labi ?ibal mimo po desni, ampak zakaj bi delal prekr?ek, ?e se mora on umakniti tebi? Pol te pa po mo?nosti ?e kaka Provida dobi…

Pa res imamo tudi konstrukcijsko oz. ozna?bno napako na na?ih avtocestah in to bi morali popraviti, da povsod kjer je tretji (po?asni) pas, bi nanj morale voditi ?rte tako, da se nanj pripelje? z voznega, prehitevalni pride v srednjega in tako dobi? ?e enega prehitevalnega (ne pa ?e enega po?asnega).

Ampak na?emu dars-u to ne potegne (o?itno za tak?no razmi?ljanje potrebuje? vsaj ?tiri razrede osnovne ?ole).

Pa te samov?e?ne voznice/telefonistke so tudi za odstrel, teh ima? pa res malo morje na LJ obvoznici.

 

 

(+Ne maram vinjet, ker ?e na splo?no sovra?im vse pav?ale.)

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

(+Ne maram vinjet, ker ?e na splo?no sovra?im vse pav?ale.)

 

Jaz pa sovra?im to, da mi je v ?asu ABC-ja dr?ava vzela enomese?ni zaslu?ek na leto samo zato, da mi je dovolila prit v normalnem ?asu in varno v slu?bo, kjer sem delal zato, da nisem bil breme dr?avi in da sem ?e veselo pla?eval davke.

 

?e vedno sem prepri?an, da 99% tistih, ki redno uporabljajo AC-je jih uporabljajo zato, da pridejo delat in ne zato, ker se afnajo po cestah, ker nimajo kaj bolj pametnega za po?et. In zakaj je toliko migracijskega prometa? Samo zato, ker je taista dr?ava dovolila, da so ?le cene nepremi?nin v nebo namesto, da bi to ?e pred 10 leti zajezila z dajatvami na nepremi?nine, ki niso namenjene za lastno uporabo.

 

Ne vem kolk je to fer, da ljudi najprej "spodijo" iz mest, kjer si zaradi visokih cen enostavno ne morejo kupiti strehe na glavo ali pa najema, zdaj bi pa vse tiste radi ?e cepili z visoko cestnino kot, da tro?arine in davki na gorivo ?e niso dovolj velika kazen za vse tiste, ki bi radi delali in no?ejo biti breme dr?avi. Po drugi strani si pa noben kuurac ne lev ne desen ne upa u?gati visoke dajatve na luksuz in tistim, ki letno zaslu?ijo ve? kot recimo 50k?. ?vici se to zdi samoumevno pri nas pa se delamo budale in zatiskamo o?i.

 

Na koncu se pa ?e sami mali ljudje skregamo med sabo, recimo samo zaradi nevo??ljivosti, ker recimo sosed prevozi 2x ve? km po AC kot mi, pla?a pa isto. Samo zavist nas bo ugonobila velike ?ivine se nam pa smejijo kolk smo neumni namesto, da bi vso nejevoljo spravili nad njih, ki so v ve?ini s svojo po?rtnostjo krivi zato, da nekateri nimajo ni? ali pa zelo malo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za liter 98-oktanskega bencina bo od polno?i dalje potrebno do?teti 1,253 evra (0,6 centa ve?), za liter dizelskega goriva pa 1,187 evra (1,7 centa ve?).

Fiju, ?e dobro, da tankam 98/100 oktanov ker se je manj podra?il. :P

 

Je pa tole vseeno rop in bi moglo enkrat po?t!

Leta 2008 je dele? tro?arine v kon?ni ceni zna?al 29,5 odstotka, zdaj ta dele? zna?a ?e 40 odstotkov.

Pol kurac (oprostite moji Franco??ini) imam tega, daob vsakemu tankanju ?enkate/mo dr?avi za 40% bencina, obenem pa ?e pla?ujete/mo cestno takso pri registraciji vsako leto, da vinjete ne omenjam? Je pa hec, da je tole rekordna cena goriv iz leta 2008, ko je bila tro?arina 10% ni?ja. Po doma?e, ?e se ne bi dvigovala tro?arina bi imeli ?e vedno "zmerno" ceno bencina.

 

RS pije malo (8-8,5l/100km) ampak sem v glavnem ?e vedno jezen. Kupi kdo? :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa sovra?im to, da mi je v ?asu ABC-ja dr?ava vzela enomese?ni zaslu?ek na leto samo zato, da mi je dovolila prit v normalnem ?asu in varno v slu?bo, kjer sem delal zato, da nisem bil breme dr?avi in da sem ?e veselo pla?eval davke.

 

?e vedno sem prepri?an, da 99% tistih, ki redno uporabljajo AC-je jih uporabljajo zato, da pridejo delat in ne zato, ker se afnajo po cestah, ker nimajo kaj bolj pametnega za po?et. In zakaj je toliko migracijskega prometa? Samo zato, ker je taista dr?ava dovolila, da so ?le cene nepremi?nin v nebo namesto, da bi to ?e pred 10 leti zajezila z dajatvami na nepremi?nine, ki niso namenjene za lastno uporabo.

 

Ne vem kolk je to fer, da ljudi najprej "spodijo" iz mest, kjer si zaradi visokih cen enostavno ne morejo kupiti strehe na glavo ali pa najema, zdaj bi pa vse tiste radi ?e cepili z visoko cestnino kot, da tro?arine in davki na gorivo ?e niso dovolj velika kazen za vse tiste, ki bi radi delali in no?ejo biti breme dr?avi. Po drugi strani si pa noben kuurac ne lev ne desen ne upa u?gati visoke dajatve na luksuz in tistim, ki letno zaslu?ijo ve? kot recimo 50k?. ?vici se to zdi samoumevno pri nas pa se delamo budale in zatiskamo o?i.

 

Na koncu se pa ?e sami mali ljudje skregamo med sabo, recimo samo zaradi nevo??ljivosti, ker recimo sosed prevozi 2x ve? km po AC kot mi, pla?a pa isto. Samo zavist nas bo ugonobila velike ?ivine se nam pa smejijo kolk smo neumni namesto, da bi vso nejevoljo spravili nad njih, ki so v ve?ini s svojo po?rtnostjo krivi zato, da nekateri nimajo ni? ali pa zelo malo.

 

bravo BOSS spet dobri argumenti.

 

Dr?ava je skoncentrirala vse in?titucije v LJ in to po kme?ki logiki pomeni, da tam lahko delajo samo tisti, ki so tam doma ker ?e se bo? vozil iz MB v Ljubljano delat bo? za cestenino zdeval ve? kot bo? zaslu?il, tako, da se ti ne spla?a ve? vozit v LJ.

Tudi vsi policaji, ki se morajo vozit v slu?bo po vsej sloveniji bodo spet dirkali po stranskih cestah ker za cestnino nebodo zaslu?ili :vskalo:

 

Ni prav, da je vse centralizirano ....

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Pri nas smo bolj pape?ki od pape?a in bi ?li v neki tralala peklensko drag sistem cestninjenja v prostem toku naemci pa ravno kar razmi?ljajo, da bi uvedli vinjete

 

http://24ur.com/novice/svet/nemci-uvajajo-vinjete.html

 

To je najbolj logi?en in dale? najcenej?i na?in pridobivanja sredstev. Pri nas bi ga morali samo ?e nadgraditi s sistemom, ki ga ima Mad?arska pa lahko odpadejo ve? ali manj vse kontrole, kazni za neuporabo pa veselo lepo v pisemcu na naslovnika. Pa ?e to kmalu ne bi bilo potrebno, ker ?e bi vsak vedel, da z vstopom brez vinjete na AC avtomatsko dobi? kazen se ne bi nekateri ?li reeskirat v stilu "sej verjetno ne bo kontrole".

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

To je najbolj logi?en in dale? najcenej?i na?in pridobivanja sredstev. Pri nas bi ga morali samo ?e nadgraditi s sistemom, ki ga ima Mad?arska pa lahko odpadejo ve? ali manj vse kontrole, kazni za neuporabo pa veselo lepo v pisemcu na naslovnika. Pa ?e to kmalu ne bi bilo potrebno, ker ?e bi vsak vedel, da z vstopom brez vinjete na AC avtomatsko dobi? kazen se ne bi nekateri ?li reeskirat v stilu "sej verjetno ne bo kontrole".

 

 

Samo dolo?ene uvoze/izvoze bi moral nadgradit, drugod je pa infrastruktura ?e ve? ali manj postavljena. ?e se boste kdaj peljali ?ez kak?no cestninsko boste opazili kamere z veliko ledicam okoli, to je idealno za od?itavanje tablic.

 

Angle?i imajo ?e nek podoben sistem od?itavanja tablic vgrajen v policijska vozila in vsak avto, ki pripelje mimo prebere tablico in preveri v bazi, ?e ima tehni?ni pregled in zavarovanje ali pa ?e je bil uporabljan pri kak?nem kaznivem dejanju (rop, droge, ...)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

take kamere majo se v srbiji, in pri vsakem pobranem listku na avtocesti izpisuje reg tablico...

 

To?no...res good zadeva...mene so malo stra?ili da merijo vstopni in izstopni ?as, tako da dobijo hitrost in potem kazen...na sre?o ni res :):bravo: ...samo mam ob?utek da so to vse skupaj od nekje pripeljali vse komplet :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no...res good zadeva...mene so malo stra?ili da merijo vstopni in izstopni ?as, tako da dobijo hitrost in potem kazen...na sre?o ni res :):bravo: ...samo mam ob?utek da so to vse skupaj od nekje pripeljali vse komplet :)

 

a majo bra?e srbi ?e vedno 3x tarifo za tujce?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • J€#o ...   Moji sodelavci so kot novoletne lučke: ves čas visijo skupaj, pol jih ne dela, pol jih pa ni glih najbl bleščečih...
    • Drugač Korošice 🥰
    • Obstajata dve vrsti moških: - tisti, ki govorijo, da jebejo vse živo, a ne jebejo nič - in tisti, ki govorijo, da ne jebejo in res ne jebejo...
    • Ne bo. Še vedno bo veliko dobrih kolesarjev, ki se bodo hoteli pomeriti na Giru. Nekaj se šušlja, da naj bi drugo leto nastopil celo Vingegatd. Pogi je pa itak že potrdil udeležbo. Ena od tras naj bi šla zopet po Sloveniji (najmanj kar bo, bo cilj ene od etap v Novi Gorici).  Začel bo pa Giro 2025 v Trstu z kronometrom. Tako, da bo šou z udeležbo ogromnega števila Slovencev za garantiran.  Ne smemo pozabiti, da se je pojavilo kar nekaj dobrih mladih italijanskih kolesarjev, ki so že sedaj dobri in bodo najbrž krojili vrh kolesarstva v bodoče.  In kot drugo, "Veliki" se izogibajo dirk, kjer nastopi Pogi, da se ne osmešijo.  Oziroma, nočejo bit drugi ali tretji.  Predvsem to velja za Vigegarda, ki razen na Touru skoraj ne nastopa nikjer drugje. Tako, da se ni bati za bodočnost Gira. 
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.