Skoči na vsebino

Board computer za na vislice


Priporočeno sporočilo

Najve?ji hec je pa to, pripeljem se v?eraj zve?er (150 km) in sem se ?el ultra ?parovno vo?njo in sem mel povpre?je 6,3 l/100 (CD120) - zjutraj avto kot re?eno, zru?i, ga dam na AMZS in vmes pogledam na BC, 6,6 l/100 km povpre?na.... :):):):):)

 

Se ?e komu dogaja, da mu avto pono? sam od sebe dela kilometre? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je mo?no, ker ima? DPF filter in ?e se je ravno za?ela regeneracija filtra.

 

Povpre?na poraba mislim, da po?ilja spremembo na BC le na vsaki dve minuti. Se pravi , da od zadnje spremembe podatka za BC se ti vklopi regeneracija in tik predno bi moral poslati nov prera?un na zaslon si ti ustavil avto.

 

Zjutraj, ko pa si ga hotel pri?gati je pa seveda dal na zaslon nov podatek.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo a so traktorji res tako obcutljivi? Mal minusa pa joj....

Se eno alfo JTD smo mel tukaj s problemi (sej ima aaaaaaaa JTD a ne?)....

 

 

Moram malo... :D

Objavljena slika

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ak, a teb je to problem :ne vem:

 

uuups - to je blo mi?ljeno na AMZS in podobno (3 niso vzgale isti dan) :hohoho:

Ampak traktor je pa vseeno....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

BTW: ?e ma? partikel filter... kako pogosto ta re? ?isti, namre? v 24k km sem videl lu?ko do zdaj samo enkrat... :)

 

sej lu?ke na?eloma sploh ne bi smel videt. Ko se pri?ge lu?ka pomeni, da si mel preve? kratkih zaporednih vo?enj in nisi dal "mo?nosti" filtru, da se pravilno s?isti. ?e se naslednji? pri?ge lu?ka obvezno vozi toliko ?asa z vsaj 40km/h in v taki prestavi, da bo motor imel tam nekje okrog 2k obratov.

 

?e ne upo?teva? teh lu?k in bo? takrat ustavil se ti lahko zgodi, da bo? zabasal filter potem te bodo pa re?evali samo na servisu in v najbolj ekstremnih primerih bo? moral zamenjatoi cel filter kar pa je kar lep kup?ek ????

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej ma? v redu porabo, saj ?e bi ti filter skoz "kuril saje" bi jo mel ?ez 9 litrov na 100km.

 

Dalj?e kot bo? imel vo?nje, manj ko bo mrzlih ?tartov ni?ja bo poraba - to je osnova vsega.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom kar tule vpra?al, da ne odpiram nove teme. Torej v?eraj sem malo spremljal board computer in me zanima zakaj ka?e pri vo?nji v prostem teku porabo v vi?ini ~2l? Ker po moji logiki to potem tudi vpliva na ra?unanje povpre?ne porabe. No saj razumem da nekaj porabe je, ker vseeno pa? motor te?e vendar ?e pa se pelje? v prestavi in brez plina pa je trenutna poraba 0.

 

Mi lahko kdo tole bolj podrobno razlo?i?

 

Hvala.

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... al pa,preden se ustavi?,ti sko?i na 14,15 l/100 momentalno,?eprav ne pritiska? na plin. :ne vem:

 

Ja tudi nekaj takega sem zadnji? opazil ob vo?nji v koloni...

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Majster zakaj lahko poka?e povpre?no porabo 999 l/100km ? :harhar:

 

Majster motor rabi gorivo za svoje lastno delovanje, tudi ?e ne vle?e in ker na?e vrle mazde ne znajo preklopit, na displeju, na litre na uro (l/h) ko se ustavimo raje poka?e 0 l/100km, ?e pa se avto ?e vedno premika lahko poka?e prav ne?love?ke ?tevilke, zato ker se kolesa vrtijo, motor tudi.

Probaj pri 100 km/h, avto dat iz prestave in se peljat kak?na je takrat poraba in pusti avto do ustavitve in bo? videl kako poraba nara??a pri ni?anju hitrosti.

 

Bo dovolj razumljivo, ?e ne je mo?na live predstavitev. :D

 

 

PS.Meni ka?e v l/100km in l/h :P

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Majster zakaj lahko poka?e povpre?no porabo 999 l/100km ? :harhar:

 

Majster motor rabi gorivo za svoje lastno delovanje, tudi ?e ne vle?e in ker na?e vrle mazde ne znajo preklopit, na displeju, na litre na uro (l/h) ko se ustavimo raje poka?e 0 l/100km, ?e pa se avto ?e vedno premika lahko poka?e prav ne?love?ke ?tevilke, zato ker se kolesa vrtijo, motor tudi.

Probaj pri 100 km/h, avto dat iz prestave in se peljat kak?na je takrat poraba in pusti avto do ustavitve in bo? videl kako poraba nara??a pri ni?anju hitrosti.

 

Bo dovolj razumljivo, ?e ne je mo?na live predstavitev. :D

PS.Meni ka?e v l/100km in l/h :P

 

Ne me narobe razumet, saj jaz vem da ima motor vseeno porabo, ?eprav se spusti? po hribu v prostem teku. Ne razumem pa zakaj v prostem teku ka?e neko porabo pa?, ?e pa se spustim v prestavi dol pa ka?e porabo 0.

Ja glede tega, da stara M6 nima prikaza v l/h sem pa bil kar malo presene?en. Slu?bena ?koda Octavia, letnik 2000 je to ?e imela, tale moja mazdica pa je 3 leta mlaj?a pa nima. No pa saj, itak ne verjamem tisti porabi, ki jo izra?una BC. :harhar:

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne me narobe razumet, saj jaz vem da ima motor vseeno porabo, ?eprav se spusti? po hribu v prostem teku. Ne razumem pa zakaj v prostem teku ka?e neko porabo pa?, ?e pa se spustim v prestavi dol pa ka?e porabo 0.

Ja glede tega, da stara M6 nima prikaza v l/h sem pa bil kar malo presene?en. Slu?bena ?koda Octavia, letnik 2000 je to ?e imela, tale moja mazdica pa je 3 leta mlaj?a pa nima. No pa saj, itak ne verjamem tisti porabi, ki jo izra?una BC. :harhar:

 

Zato ker ?e ima? v prestavi in motor zavira, zavira pa tako da si ne da goriva, zraka in potem je poraba 0, ?e pa da? iz prestave pa ima porabo, ker nekaj mora poganjat motor da na ugasne.

 

Astra letnik 90 ima porabo v l/h, tolk o napredku, tud nova M6 nima v l/h.

 

 

PS.Moja pa ima. :harhar:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zato ker ?e ima? v prestavi in motor zavira, zavira pa tako da si ne da goriva, zraka in potem je poraba 0, ?e pa da? iz prestave pa ima porabo, ker nekaj mora poganjat motor da na ugasne.

 

Astra letnik 90 ima porabo v l/h, tolk o napredku, tud nova M6 nima v l/h.

PS.Moja pa ima. :harhar:

 

Samo tvoja ima preko dodatnega displejcka, ki je namesto pepelnika :bravo:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo tvoja ima preko dodatnega displejcka, ki je namesto pepelnika :bravo:

 

:harhar:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no ni vsega povedu... :blush:

 

Ne na oboje benz in LPG mi ka?e oboje. :harhar:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadevi se re?e Fuel Overflow cut off in je to?no to, kar moji predhodniki pi?ejo. Ob vo?nji navzdol poganjajo motor kar kolesa, kar pomeni, da se vrti tud brez vbrizga, v nuli pa rabi nekaj. Seveda pa to ne velja ves ?as, ko je kompresija prevelika za trenutno hitrost z zavoro, elektronika vseeno doda nekaj goriva, tako da lahko v?asih pri 100 na uro dobite 0,0 trenutno, ko vozite po ravnem (ko spustite gas), v?asih pa pri 80 na uro ene 2,2 l, ko tud ne ti??ite gas.

Ampak, so me pred leti eni tiny-winy romuni demantirali z astro ecotec, smo imeli po Istri vo?njo na namesto na tank, na v prtlja?nik name??eno kanto z 10l. Po koncu ture so majstri merili kolk je kdo porabil, in romuna sta peljala s porabo 2,8 l na 100 km. (ok, imela sta vsak po 50 kil, sam vseeno) in ko so ju vpra?ali kako sta dosegla ta absolutni rekord (drugi najbolj?i je bil 3,8 al neki), je bil odgovor, da sta dajala avto v nulo in po klancu uga?ala motor. :dudek:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Še 2x toliko pa bi že drugega Forda, ups Mazdo dobil 😁
    • hmmmm, kako vse to veš :), vozim že 9.let Hondin N/A 2.0 motor 156km (ali koliko točno jih ima niti ne vem več, v glavnem premalo), torej je isto sranje kot Mazdinih 165KM..... (čeprav sem prepričan, da je Hondin motor še vedno boljši od Mazde, tako da...)....vozil sem mazdo 6 2.0 z N/A 145 KM (totalni shit....kr neki) in vozil sem se mazdo 2 (116km), ki je OK in ql avto.....iz vsega tega, imaš prav nisem vozil mazde 3 g120, ker me res ne zanima, ker je šhit :).....je motor verjetno podoben kot v mazdi 2, ki ji pritiče, ker je majhen avto....mazda 3 je pa konkretno večji in zagotovo vsaj 150kg težji in lej, 120km je kr neki....sori.....Še to, vozil sem tudi Toyoto s CVT in Hondo s CVT (v bistvu Honda nima več t.i CVT, ampak nek neskončni menjalnik) in tukaj je Honda svetlobna leta pred Toyoto....ni deroče kot pri Toyoti....naj mogoče @scania uleti v to zgodbo z menjalniki....   Ne takoj pisat na pamet :).....dejstvo pa je da verjetno bi bil v mazdi 3 poleg X186 najboljši res dinozaver 2.5 in 194km....(to je pa raketa verjetno in optimalni paket - sicer zelo drag ampak dober....   Pa ne se preveč razburjat, ne glede na vse tvoje razlage mazde 3 g120 ne bom ne kupil, ne priporočal komu.....   Aja, če želiš, da še malo prilijem olja na ogenj :), za vikend sem se imel možnost voziti s Škodo Supert Sport 2.0.tdi 200km avtomatik 4x4, hmmmmm, dvomim da je katera Mazda 6 ne tem nivoju, z vidika voznih lastnosti težko rečem, pa imate lahko 1000 argumentov za in proti.....(pustimo sedaj vzdržjivost, serisiranje, itd.), tudi zunanji look z 19inčnimi feltnami je povsem spodoben.....   in še en podatek 🤣, vozil sem tudi Hondo 2.4 z 190km (torej enako kot mazda 2.5) in ni nek presežek proti 2.0, ter začuda tudi hondo 2.0 dizel 140km/150km (kar je enako mazdi dizl 150km) in če bi izbiral med vsemi motorji je dizl se najboljsi in najbolj prijeten za vozit...heh, samo izbral bi Hondinega dizla in ne Mazdinega (zal so pa že v letih...)...
    • Da ne omenjamo lastnikov Škodilakov.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.