Skoči na vsebino

Kako ?ivimo Slovenci


KAALman

Priporočeno sporočilo

Delo, delo, delo.....

se ne pritozujem, sluzim dobro , smo si privoscili dobre avte in hi?o (s pufom seveda) ampak vse ima ceno, druzine ne vidim tud po tedne ne....in vse kar uporabljamo ni zaradi bli??a, kot je pri ve?ini slovencev ampak enostavno ker rabimo, ?e ne bi bi ?lo ?e na bolho :)

Predvsem pa ne razmisljam kaj je narobe, gledam naprej....ker kar delas danes se bo investiralo kasneje.

 

Veliko prijateljev stalno razmi?lja da je vse narobe, kaj bomo pa zdaj itd itd pa sedijo doma in ne grejo nikamor, ta drzava je v pi***, kaj nam delajo....

Ampak noben pa ne razmi?lja kako nam je v bistvu v redu - ko gre? po tujini ?ele vidi? kaj imamo! ?E vedno imamo poceni hrano, dopusta na pretek, delamo v ve?ini ?e do treh, stirih, vecina ima sluzbene avte, mobitele, notebooke...itd itd itd itd

 

V tujini tega ni!

Dela se do 18h zvecer, varstva so privat, zivljenje je drago kot pes, uporabo avtomobilov, telefonov itd se pla?a, in to ne kot boniteta, uporablja se javni prevoz in to v veliki masi, itd itd

 

V sloveniji ima vsaka hi?a in vsak polnoletni mulc avto, ima vsak v druzini mobitel, optiko do bajte, da se kdo vsede na vlak mu je izpod ?asti, v trgovino je treba obvezno z avtom, navajeni smo takole v sluzbi sedeti pred internetom in stresati zalost, a ko je treba do dejanj je vsaka rit zase, pa za cike in pijaco je vedno denar (a ne David aaaaaaa) itd

 

Da te malo provokativno vpra?am, a misli? ?e ima? sluzbo, avto ki je zelo dober (saj je mazda a ne), internet doma, mobitel, itd itd da ti gre slabo?

 

Men se zdi da SMO Slovenici zelo razvajen narod....

 

Jaz se ze sedaj s 4letnikom trudim da bi razumel, ker trend je nemogo?. ?e v vrtcu tekmujejo kaj imajo, vsak dan se dere un ma pa ben10 uro, un ma pa bakugana....

Kot otrok seveda tudi dobi ampak si mora zasluziti, tako da pomaga doma, zbira igrace ki jih ne potrebuje in jih voziva v spar, petrol in povsod kjer zbirajo za otroke potrebne pomo?i.

In zadnji? mi je odleglo, ko je sam nabiral igra?e ki jih ne rabi in me prosim da na ?katlo napi?em, da je za otroke ki nimajo za igra?e.

Objavljena slika

 

tale post me je pozitivno presenetil, saj v dolo?eni meri izra?a tudi moje lastno gledanje na ?ivljenje

 

berite, in razumite od tega vsi, to je Juresova beseda !

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tale post me je pozitivno presenetil, saj v dolo?eni meri izra?a tudi moje lastno gledanje na ?ivljenje

 

berite, in razumite od tega vsi, to je Juresova beseda !

 

Avtor zgolj izra?a svoje mnenje.... :blush:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz se v nekaterih to?kah ne bi strinjal, namre? menim, da ?e zdale? nima ve?ina slu?benih vozil in mobilcev! <_<

 

?ivimo pa - hja relativno; ?e se ozrem na sever (Avstrija je men totalna idila v marsi?em), hitro postanem :( , ko pa gremo s kolegi pogosto na kak?en Jugo road trip, pa vidi?, kaj je ?e mal bolj rev??na. Da pa ne re?em, ?e bi ?el v kak Banglade? al pa kako podobno zadevo, bi bil pa ?e bistveno bolj ?okiran kot pri ju?ni bra?i! <_<

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ja, to ni bilo mi?ljeno za debato, sevda lahko vsak svoje napipe, ampak dodal bom pa samo, ker vsi Avstrijo dajete za vzor, naj povem da tam se zdalec ni tako vse lepo...

 

tudi gor so dajatve ogromne na pla?e in presene?a me to da karti?no poslovanje v gostilnah izginja, vse na roko....

Balkan je blizu....:)

Je pa res da je avstrijska mentaliteta popolnoma drugacna, mi smo veliko bolj temperamentni kot kaki mirni avstrijci......

 

Jaz se v nekaterih to?kah ne bi strinjal, namre? menim, da ?e zdale? nima ve?ina slu?benih vozil in mobilcev! <_<

 

?ivimo pa - hja relativno; ?e se ozrem na sever (Avstrija je men totalna idila v marsi?em), hitro postanem :( , ko pa gremo s kolegi pogosto na kak?en Jugo road trip, pa vidi?, kaj je ?e mal bolj rev??na. Da pa ne re?em, ?e bi ?el v kak Banglade? al pa kako podobno zadevo, bi bil pa ?e bistveno bolj ?okiran kot pri ju?ni bra?i! <_<

 

V avstriji je dunajski snicel s pomfrijem 8-10? minimum.....pri nas?

 

sluzbene zadeve sem navedel kot primer, kar sem mislil je da so v Sloveniji ljudje ki cutijo pomankanje, a so pridni in TIHO, medtem ko tisti ki imajo ze vse hocejo se vec, in ni nikoli dovolj....

 

dolo?eni osebki vedo da tudi sam imam sluzben avto cx-7 in mobitel krit, ampak mi ni vseeno in vseeno pazim in sem ga dal na LPG, ker zakaj ce lahko prihranis delodajalcu, za katerega delas in rabis avto?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

-?e nisem doma, tko da sam na hitro o vzorih, meni so bolj skandinavci vzor kot pa jodalrji.

 

-In o temperamentu: ja smo balkanci, sam de delamo fine kao da nismo. Slovenska hinav?ina tudi tu...

 

-Ce grem jest na ?nicel s pomfirjem tlele v mi?ken iz LJ dam 7?, ?e je za malco pol je 4?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa bi dal za vzor Belgijo,kjer sem tudi delal nekaj ?asa. :bravo:

Oni imajo pa res standard in vse po?lihtano-kdor ho?e delat tudi ima.

Za vse se zmenijo in poro?il oziroma politika nobenega ne zanima in politiki tam nimajo neke veljave,oz.so

le v slu?bi in ne kot tu pri nas,kjer so glavni "?erifi".

To,da tam nima nih?e slu?benega avta in mobitela popolnoma podpiram.?e je kdo nujno rabil avto,mu ga je posodil kar Direktor svojega,ne slu?benega,ker ga ni imel.

V podjetju,kjer sem delal,je bil direktor in bila je tajnica.Ona je tudi hodila po hrano in vozila vili?ar ter bila isto?asno

tudi vratarka.In ?e ji je ostalo prostega ?asa.

Re?ija je pri njih nepoznan pojem.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem zakaj enkrat ne vzamemo slovenije za vzor - kaj nam manjka? Med drugim so slovenski tehniki med najbolj iskanimi v EU........

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sam se ne strinjam s tem, da ima ve?ina slu?bene avtomobile in mobilne telefone. Od ljudi, ki jih poznam, imajo mogo?e trije slu?beni avto na uporabo tudi v svojem prostem ?asu, to je pa to.

 

Mobilne telefone imajo v veliki ve?ini le tisti, ki imajo terensko delo.

 

Nekdo je napisal, da je v Avstriji ?nicel s pomfrijem 8-10 ?. Ja koliko je pa pri nas, ?e gre? v Jurmana, ki ni neka gostilna vi?jega ranga? Cca. 5 ?, ?e je za malco, ?e ga posebej naro?i?, je pa kar konkretno bli?je avstrijski ceni. S tem, da je povpre?na neto pla?a v avstriji ve? kot dvakrat vi?ja, kot pri nas. ?e Hrvati so glede na BDP bolje pla?ani od nas.

 

?e kdo ne verjame:

http://www1.ibon.com/Narocnik/ClankiVsebina.aspx?Id=1107609

 

Pri nas nas jebe razmerje pla?a/BDP, ?e bolj pa ljudje ob?utijo razmerje pla?a/?ivljenski stro?ki.

 

Najla?je pa seveda o tem, kako nam je pravzaprav lepo, razgljabljajo(mo) tisti, ki zaslu?ijo dovolj, da jim ni potrebno se prebijati iz meseca v mesec, ali kot pravi pregovor: »siti la?nega ne razume«.

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

na koncu mi bo ?e ?al, da sem dal tale citat kot novo temo...

 

ker se vsi obe?ate na to, kak vam gre slabo... kaj pa ?e bi bil kozarec na pol poln ?

 

slu?beno sodelujem z ve?ino evropskih dr?av, in nikjer ni tako ro?nato, kot se nam zdi, saj mi vedno vidimo samo bolj?e od na?ega... morali bi gledati "the big picture" ne pa samo tisto kar nam pa?e...

 

meni trenutno manjka samo prostega ?asa, pa ?e to ne preve?, ker mam ?e vedno nekaj minutk, da po?ekiram forum itd... ;)

 

ni vse tak ?rno, kot nekateri prikazujemo

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem mislil, da je ta tema namenjena debati. Sej lahko pa v tej temi samo ro?ice sadimo, ene vrste son?eve pozitivke.

 

Ne gre za to, kak nam (kot posameznikom) gre slabo, ampak kako slaba je dr?ava, da nas tako skubi.

 

Primerjati se mora? s pribli?no enakimi ali bolj?imi, ker primerjanje s slab?imi je zgolj slaba tola?ba. Primerjamo se pa? s tistimi, ki imajo primerljiv BDP in ki so na?i sosedje oziroma smo skupaj v EU, regiji,... Z enim Banglade?om, kateri ima skoraj 40x manj?i BDP od nas + vsako leto je poplavljeno pol dr?ave, se res ne moremo primerjat in biti hkrati ?e zadovoljni, koliko bolj?e ?ivimo od njih. Res ne vem, a ni to samoumevno :ne vem:

 

 

 

S kozarcem in pirom gre pa tkole:

 

- ?e ga ti naro?i? in polovico spije?, je napol prazen.

 

- ?e ga pa dobi?, pa je nato?en do polovice, potem je pa napol poln

 

:D:D:D

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej to je logi?no....?ez par let niti kadra za industrijo ne bo ve?, tako da tole so kot ka?e zadnji izdihljaji. Seveda bodo ostala proizvodnja podjetja dolo?enih rangov, sploh tekstilna, usnjarska, to kar se pa? zdej dogaja ipd. bodo pa vsa propadla, ?e vedno je cenej iz kitajske uvoziti oz. tam linijo zakupiti kot pa tukaj proizvajati, pa tudi ?inezarji niso ?ang?lang in neumni, res pa da delajo za male pare. Ostala bodo pa industrijska podjetja ki predvsem delajo za izvoz kot so npr. Gorenje itd., ?e se ne motim gre preko 95% v izvoz.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No bom ?e jaz mal piskr?ek pristavil....

 

Ni nam lepo :), ok la?ni nismo, to dr?i. Je pa kup stvari ki so hudo narobe. Prvo: Avstrija, Nem?ija, nima veze, ?vaba bo za svojo pla?o dobil vsaj enkrt ve? bencina kot Janez. Kupil si bo skor zihr cenej?e stanovanje in avto, hrana ko?ta manj. Torej mu pri XX ve?ji pla?i ostane xx ? za u?itek ali nek bonus. Banalnost: Aldi je nem?ki Hofer. Vre?ka Haribo bonbonov pri nas 1,45? v GER v Aldiju pa ,095, pa ni bla akcija. Pa ?e kup takih cen je a jih ne bom na?teval.

 

Gre za to, da dobimo nasplo?no dosti manj, a stro?ki so ve?inoma ve?ji. In kot je nekdo ?e napisal, ?e pri?akujem potem za pol cenej?i avto, ga ne. noben ne pri?akuje za polovico cenej?e avtomobile. Pri?akujemo pa cenej?e gorivo in ostale storitve, pa? v skladu z kupno mo?jo naroda.

 

Vse ve?je stvari so v tujini cenj?e kot pri nas. Primer: Neka fitness naprava je pri nas 750? pri uradnem uvozniku, v GER je uradna cena 650. Zakaj moram jaz pla?ati 100? ve? ker sem slovenc? Zato ker ho?e uvoznik v 3 mesecih zaslu?it Q7. Ko sem mu povedal, kaka je cena v GER je samo arogantno odvrnil, pa pejte v Nem?ijo ?e se vam spla?a za 100?. In to delajo vsi po vrsti, s tem da nabavljajo zihr za enako ceno kot ?vabi.

 

Pa smo pri cenah. Kaj bo storil privatnik, ko ga bo razpizdla cena ko?arice v sparu? dvignil bo cene. Banalen primer: In tako je od leta 2000 cena menjave gum iz 2.000 sit sko?ila na 40?, kar je 10.000 sit. Halo? In kaj stori normalen zaposleni v neki firmi? si lahko dvigne pla?o za toliko? Ne more.

 

Vsak nima avta, dale? od tega, tisti, ki imajo morda dva, jih imajo morda zato ker so v to prisiljeni (slu?ba dale? od doma), in ne, nima vsak slu?benega telefona in slu?benega avta, ?e ga ma?, pla?a? cca 250 ? bonitete kar sovpada z nekim povra?ilom potnih stro?kov, ?e se vozi? cca 40 km v eno smer, torej si dvakrat v minusu, nima? stro?kov pa ?e avto pla?a?, pa tko naprej in nazaj. Tako trditev, da ima vsak zastonj slu?ben avto, pade.Poznam vsaj 10 ljudi ki so uspe?ni mladi vodstveni delavci. Slu?ben avto ima le eden. Slu?ben telefon pa trije. to niso vsi. Nikakor.

 

Ve?krat rad re?em, da so v ?asih na?ih star?ev vsi, k iso hoteli lahko imeli svojo bajto, danes je to zgolj uresni?ljiva realnost zelo zelo redkih, izjema so razni dedi?i, tisto ne ?teje. Sicer si ne predstavljam zidati, cene so pa kljub recesiji vsak teden vi?je. Res pa star?i niso mel mobitela in optike.

 

In ?e v tujini delajo do 18.00... hja, na delo pridejo pa ob 9:00 in gredo vmes za eno uro jest. To je ?e vedno 8 ur. Kdor se pa pusti jebat in dela zastonj ve? kot 8 ur, je pa njegov problem. Jaz ne bom, vsaj ne zastonj, pa imam ?e precej delovne dobe in so tudi ?e bili poskusi v to smer. Drugo je, ?e to ?teje v plusure, konec koncev je pogodba vedno za 40 ur. Vem da je trend da vsi nekaj potegnejo in marsikdo ne upa domov, poznam ljudi ki delajo do 4 ?eprav je delavnik do 3. enostavno jih ?ef tok jebe. In to zastonj. To ni prav. Tudi vi mi nebi kar podarili 10 ?. Podarjanje delovnega ?asa je dejansko podarjanje denarja. Tko da.... Seveda ni noben problem izjema, bi delal tudi do 20:00. Ne pa da postane pravilo, da si ?e eno uro po delavniku na delovnem mestu. Vse pa je tudi odvisno od odnosa z delodajalcem.

 

 

Dopusta na pretek? Hja minimalc je 19 dni, po zakonu. Pripada ti en dan za vsakega otroka, ostalo je dobra volja delodajalca. ?e je to dopusta na pretek... ne vem no....

 

Vseeno pa nismo primerljivi z neko Gvatemalo ali Banglade?em. Hvala bogu. In la?ni tudi ve?inoma nismo. To je vsekakor pozitivno.

 

Da ne omenjam politikov in gospodarstvenikov, ki samo kradejo in nategujejo, ko / ?e jih dobijo, so pa prestavljeni na neko tiho delovno mesto za 100? manj ,samo da je mir. V tujini se gre sedet za take zadeve. ?e danes je pomojem v arestu odgovorni arhitekt, ki je zamo?il, da se je nekje pri Koblenzu posedel viadukt za 10 cm. Pri nas pa ni?ta..... za huj?e stvari.

 

:ljubezen: make love.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

In ?e v tujini delajo do 18.00... hja, na delo pridejo pa ob 9:00 in gredo vmes za eno uro jest. To je ?e vedno 8 ur.

 

do lani sem delal v nemciji in tole gor ne drzi niti pod razno

 

res je, da smo zaceli ob 9-tih, vmes pa nisem sel ven za 1 uro, ampak sem ponavadi kuhal hrenovke v kuhinji v pisarni kar je pomenilo 15min pavze, in ce sem sel domov ob 18:00 sem mel neverjetno sreco (to se je zgodilo mogoce 4 krat na leto)

drugace pa ponavadi sem bil doma ob 20:00...

zato ne dobis nc ekstra placan

 

ostalo pa je kar res kar si napisal

banalni primer: dr oetker pica je v nemciji ceneje in je boljsa kot tuki (vec salame, vec gob itd itd)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no tako....in potem se prito?ujejo da jim firme ne laufajo, da prodaja ne gre...itak ?e majo kreteni navite cene in te ceneje pride s po?to iz tujine. Ne da se jim delat, to je to. Naj zni?ajo cene za 30%....ve? bo kupcev, ve? bodo prodali, zato bodo dobili ve?je rabate in to je to...ampak pri nas ho?jo bit sami privatniki, nekaj jih na mesec nategnejo drugo pa po kafanah sedijo...in to je to.

Sem pred kratkim nekje prebral informacijo da na Nizozemskem pride menjava gum + centriranje 70 eur, samo glede na razliko v standardu in pla?ah bi morala biti potem pri nas 20 eur max z ra?unom :) . Jah euro nas je uni?u z euro cenami..jebat ga. :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

banalni primer: dr oetker pica je v nemciji ceneje in je boljsa kot tuki (vec salame, vec gob itd itd)

 

Mercatorjeva narejena pica "to go" je full okusna pa za samo 2,49?. S pija?o si na 3?, v pizzeriji pa ?e ma? sre?o si tam nekje na 8?. :huh:

 

 

Pa smo pri cenah. Kaj bo storil privatnik, ko ga bo razpizdla cena ko?arice v sparu? dvignil bo cene. Banalen primer: In tako je od leta 2000 cena menjave gum iz 2.000 sit sko?ila na 40?, kar je 10.000 sit. Halo? In kaj stori normalen zaposleni v neki firmi? si lahko dvigne pla?o za toliko? Ne more.

 

 

To je ?lo tudi meni v nos in zato, ker ne prenesem takega odiranja vedno kupim dva kompleta gum in feltn in gume menjam gor samo takrat ko je treba nove pa ?e takarat so menjave brezpla?ne, ?e je guma kupljena pri vulkanizerju.

 

 

S tem, da je povpre?na neto pla?a v avstriji ve? kot dvakrat vi?ja, kot pri nas. ?e Hrvati so glede na BDP bolje pla?ani od nas.

 

 

Ta podatek je ?ist brezveze in je manipulativne narave. Z procentulanim dele?em BDP-ja se ne more? nafutrat. Edino kar lahko iz tega potegnemo je to, da je hrva?ki BDP precej ni?ji od slovenskega in da so povpre?ne pla?e pri ju?nih sosedih v povpre?ju 80% na?ih a bi morale biti glede na BDP le tam nekje 55-60%.

 

Bistvo pri nas je pa? to, da imamo preve? obdav?ene pla?e in tukaj se za?ne ves problem. ?e se samo malo logi?no razmisli je zadeva ?isto enostavna samo pa? ni jajac, da bi se to za?elo izvajat.

 

Namesto da se udari z davkom po pla?ah naj bodo le te tega opro??ene. ljudje bi imeli ve? denarja in bi ga brez strahu precej bolj tro?ili. S potro?njo se po?ene tr?i??e in vse ve? izdelkov menja lastnika in z vsakim takim dr?ava pobere DDV. Zaklju?ek je tak, da dr?ava na koncu pobere enako koli?ino davka a s to razliko, da imajo ljudje ve? dobrin (bolj?i standard) in tudi gospodarstvo bolj cveti. Ampak ?al do tega spoznanja na?e tupe brezjaj?ne glave verjetno ?e dolgo ne bodo pri?le :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mercatorjeva narejena pica "to go" je full okusna pa za samo 2,49?. S pija?o si na 3?, v pizzeriji pa ?e ma? sre?o si tam nekje na 8?. :huh:

To je ?lo tudi meni v nos in zato, ker ne prenesem takega odiranja vedno kupim dva kompleta gum in feltn in gume menjam gor samo takrat ko je treba nove pa ?e takarat so menjave brezpla?ne, ?e je guma kupljena pri vulkanizerju.

Ta podatek je ?ist brezveze in je manipulativne narave. Z procentulanim dele?em BDP-ja se ne more? nafutrat. Edino kar lahko iz tega potegnemo je to, da je hrva?ki BDP precej ni?ji od slovenskega in da so povpre?ne pla?e pri ju?nih sosedih v povpre?ju 80% na?ih a bi morale biti glede na BDP le tam nekje 55-60%.

 

Bistvo pri nas je pa? to, da imamo preve? obdav?ene pla?e in tukaj se za?ne ves problem. ?e se samo malo logi?no razmisli je zadeva ?isto enostavna samo pa? ni jajac, da bi se to za?elo izvajat.

 

Namesto da se udari z davkom po pla?ah naj bodo le te tega opro??ene. ljudje bi imeli ve? denarja in bi ga brez strahu precej bolj tro?ili. S potro?njo se po?ene tr?i??e in vse ve? izdelkov menja lastnika in z vsakim takim dr?ava pobere DDV. Zaklju?ek je tak, da dr?ava na koncu pobere enako koli?ino davka a s to razliko, da imajo ljudje ve? dobrin (bolj?i standard) in tudi gospodarstvo bolj cveti. Ampak ?al do tega spoznanja na?e tupe brezjaj?ne glave verjetno ?e dolgo ne bodo pri?le :(

 

Z tem ta zadnjim odstavkom si zadel bistvo ekonomije,Boss. :bravo:

Le,da imamo mi na oblasti politike,ki ne morejo in ne morejo priti do te re?itve. :angry:

A ni vse enostavno;ve? ke?a pri ljudeh=ve?ja poraba=ve? pobranih davkov.

Vsi bi bili sre?ni,koza sita in volk cel.Pa ?e kak?nega volilca bi si pridobili (?eprav neupravi?eno). :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No bom ?e jaz mal piskr?ek pristavil....

 

Ni nam lepo :), ok la?ni nismo, to dr?i. Je pa kup stvari ki so hudo narobe. Prvo: Avstrija, Nem?ija, nima veze, ?vaba bo za svojo pla?o dobil vsaj enkrt ve? bencina kot Janez. Kupil si bo skor zihr cenej?e stanovanje in avto, hrana ko?ta manj. Torej mu pri XX ve?ji pla?i ostane xx ? za u?itek ali nek bonus. Banalnost: Aldi je nem?ki Hofer. Vre?ka Haribo bonbonov pri nas 1,45? v GER v Aldiju pa ,095, pa ni bla akcija. Pa ?e kup takih cen je a jih ne bom na?teval.

 

Gre za to, da dobimo nasplo?no dosti manj, a stro?ki so ve?inoma ve?ji. In kot je nekdo ?e napisal, ?e pri?akujem potem za pol cenej?i avto, ga ne. noben ne pri?akuje za polovico cenej?e avtomobile. Pri?akujemo pa cenej?e gorivo in ostale storitve, pa? v skladu z kupno mo?jo naroda.

 

Vse ve?je stvari so v tujini cenj?e kot pri nas. Primer: Neka fitness naprava je pri nas 750? pri uradnem uvozniku, v GER je uradna cena 650. Zakaj moram jaz pla?ati 100? ve? ker sem slovenc? Zato ker ho?e uvoznik v 3 mesecih zaslu?it Q7. Ko sem mu povedal, kaka je cena v GER je samo arogantno odvrnil, pa pejte v Nem?ijo ?e se vam spla?a za 100?. In to delajo vsi po vrsti, s tem da nabavljajo zihr za enako ceno kot ?vabi.

 

Pa smo pri cenah. Kaj bo storil privatnik, ko ga bo razpizdla cena ko?arice v sparu? dvignil bo cene. Banalen primer: In tako je od leta 2000 cena menjave gum iz 2.000 sit sko?ila na 40?, kar je 10.000 sit. Halo? In kaj stori normalen zaposleni v neki firmi? si lahko dvigne pla?o za toliko? Ne more.

 

Vsak nima avta, dale? od tega, tisti, ki imajo morda dva, jih imajo morda zato ker so v to prisiljeni (slu?ba dale? od doma), in ne, nima vsak slu?benega telefona in slu?benega avta, ?e ga ma?, pla?a? cca 250 ? bonitete kar sovpada z nekim povra?ilom potnih stro?kov, ?e se vozi? cca 40 km v eno smer, torej si dvakrat v minusu, nima? stro?kov pa ?e avto pla?a?, pa tko naprej in nazaj. Tako trditev, da ima vsak zastonj slu?ben avto, pade.Poznam vsaj 10 ljudi ki so uspe?ni mladi vodstveni delavci. Slu?ben avto ima le eden. Slu?ben telefon pa trije. to niso vsi. Nikakor.

 

Ve?krat rad re?em, da so v ?asih na?ih star?ev vsi, k iso hoteli lahko imeli svojo bajto, danes je to zgolj uresni?ljiva realnost zelo zelo redkih, izjema so razni dedi?i, tisto ne ?teje. Sicer si ne predstavljam zidati, cene so pa kljub recesiji vsak teden vi?je. Res pa star?i niso mel mobitela in optike.

 

In ?e v tujini delajo do 18.00... hja, na delo pridejo pa ob 9:00 in gredo vmes za eno uro jest. To je ?e vedno 8 ur. Kdor se pa pusti jebat in dela zastonj ve? kot 8 ur, je pa njegov problem. Jaz ne bom, vsaj ne zastonj, pa imam ?e precej delovne dobe in so tudi ?e bili poskusi v to smer. Drugo je, ?e to ?teje v plusure, konec koncev je pogodba vedno za 40 ur. Vem da je trend da vsi nekaj potegnejo in marsikdo ne upa domov, poznam ljudi ki delajo do 4 ?eprav je delavnik do 3. enostavno jih ?ef tok jebe. In to zastonj. To ni prav. Tudi vi mi nebi kar podarili 10 ?. Podarjanje delovnega ?asa je dejansko podarjanje denarja. Tko da.... Seveda ni noben problem izjema, bi delal tudi do 20:00. Ne pa da postane pravilo, da si ?e eno uro po delavniku na delovnem mestu. Vse pa je tudi odvisno od odnosa z delodajalcem.

Dopusta na pretek? Hja minimalc je 19 dni, po zakonu. Pripada ti en dan za vsakega otroka, ostalo je dobra volja delodajalca. ?e je to dopusta na pretek... ne vem no....

 

Vseeno pa nismo primerljivi z neko Gvatemalo ali Banglade?em. Hvala bogu. In la?ni tudi ve?inoma nismo. To je vsekakor pozitivno.

 

Da ne omenjam politikov in gospodarstvenikov, ki samo kradejo in nategujejo, ko / ?e jih dobijo, so pa prestavljeni na neko tiho delovno mesto za 100? manj ,samo da je mir. V tujini se gre sedet za take zadeve. ?e danes je pomojem v arestu odgovorni arhitekt, ki je zamo?il, da se je nekje pri Koblenzu posedel viadukt za 10 cm. Pri nas pa ni?ta..... za huj?e stvari.

 

:ljubezen: make love.

 

Morm re?t da se velikokrat ne strinjam z tvojim mnenjem, vendar tukaj pa ti lahko samo dam kapo dol! :rispekt:

Realen opis ?loveka, ki se je za stvari ki jih ima moral hudi?evo pomatrat! :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Morm re?t da se velikokrat ne strinjam z tvojim mnenjem, vendar tukaj pa ti lahko samo dam kapo dol! :rispekt:

Realen opis ?loveka, ki se je za stvari ki jih ima moral hudi?evo pomatrat! :prstgor:

 

hja, upam ,da takrat, ko se ne strinja?, ne kvasim prevelikih neumnosti :blush: Pa? posku?am bit ?ivljenjski, priznam pa da me v?asih malo zanese, hehe.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Mogoče si se res nagaral, ampak si vsaj vozil "varčnega" bencinarja.
    • Tako je to...vsak ima "svoj" predalček😄
    • Enake znamke vozilo, enak model vozila, enak letnik vozila, enako veliko vozilo, še barve je enake, enkrat štirikolesni pogon in dvolitrski turbo dizel (poraba 6,7), drugič 1,5 litrski ne-dizel s sprednjim pogonom (poraba 8,8).    Zame ni več dileme, kakšen motor je edina prava izbira.
    • DANES SEM PA SPREMENIL VERO IN TRDIM, DA JE AVTOMATIK NEKAJ NAJBOLJŠEGA NA TEM SVETU!   Sem danes dobil kot nadomestno vozilo enakega, kot je naš dvolitrski dizelaš, le da nima štirikolesnega pogona in da je 1,5 litrski bbeeee eeenn eeennn ciiii narr brrr (me trese že če moram samo napisat). Se pravi težko vozilo z majhnim motorčkom.  Dragi moji, to pa je "trajben getriben"... Saj po avtocesti od Kopra mimo Trsta in do Monfalcona je lepo šlo, nič posebnega. Itak je pol poti omejitev 80 in s tujim avtom sem se omejitve držal kot klop. Ko se je omejitev dvignila, je bilo pa zmerno do pretežno vodoravno in je tudi kar šlo. Od Monfalcona do Solkana je pa polovico poti skozi naselja (50), ostalo pa 70. Nato sem v Solkanu počakal, da so trije otroci končali s športnim plezanjem in en otrok z avtošolo, pa še sosed me je prosil za prevoz, ker se je skregal s punco in dobil čevelj... In tako sen štartal s polnim, že tako velikim in težkim, vozilom v te naše hribe. Sem prekladal tisti menjalnik, da me zdaj bolita noga in roka. In že na pol poti do doma sem si zaželel, da bi bil avtomatik...    Zdaj razumem, kaj so nekateri tu razlagali. Dokler sem vozil dvolitrskega dizla, tega nisem razumel.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.