Skoči na vsebino

Kontrolna lu?ka "Check engine + DSC"


Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 64
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Hm, to s temi lu?kami se mi zdi pa zdaj ?e prav zanimivo.

 

Dva dni nisem ni? uporabljal avta. Ko sem ga v?gal v ponedeljek zjutraj se mi ni pri?gala nobena lu?ka. Poskusil sem vse pogoje ob katerih so se mi je prej pri?igale, a so lu?ke ?e vedno ostale lepo ugasnjene.

 

Ko dam kontakt se pri?gejo in takoj ugasnejo.

 

Tako da se so se mi podrle vse ugotovitve kaj bi bilo krivo da lu?ke gorijo.

 

Mogo?e imam sre?o da se je mazda sama popravila :P ali pa bo treba ?e naprej iskati vzrok :(

 

Na ?alost se to ne dogaja. :(

Se je najbr? samo potuhnilo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na ?alost se to ne dogaja. :(

Se je najbr? samo potuhnilo.

 

moja 323f se je ene 3krat sama popravla...

 

- enkrat se mi je lucka za ABS,potem drugi dan je ugasnila.

- diski so bli krivi pa so se sami poravnali

- itd....

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To smo ze imeli tukaj slab kontakt na klemah oziroma upadec napetosti.

 

Akomulator je star koliko?

 

Akomulator je od februarja 2010, na njem je napetost 13V, ko je avto v?gan pa ga alternator polni s 15V, tako da mislim da to ni krivo.

 

Kot pravim zaenkrat nok nok po lesu ali plehu, se li?ke ne pri?igajo ve?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 let kasneje...

Pozdravljeni!

 

imam M6 letnik 2007 121 konjev ...

 

danes zjutraj se mi po zagonu ni ugasnila lu?ka za motor in se po 2 sekundah pri?gala lu?ka proti zdrsu ( nevem kak se ?e re?e) ... nevem tudi ?e bi lahko bilo to povezano s tem da sem v?eraj menjal h1 ?arnice ....b6812ec51bcb109a4db83eb0d845fb8a.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Si odklapljal akumulator? Potem moras samo se enkrat nauciti skrajno pozicijo volana ... torej obrnes volan 2 x desno do skrajne pozicije in 2 x levo do skrajne pozicije ... Potem menda izgine lucka DSC/TCS .... po ponovnem vzigu pa naj bi izginila tudi lucka za motor ... 

 

Bom zdruzil s temo, kjer je to ze opisano ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni!

imam M6 letnik 2007 121 konjev ...

danes zjutraj se mi po zagonu ni ugasnila lu?ka za motor in se po 2 sekundah pri?gala lu?ka proti zdrsu ( nevem kak se ?e re?e) ... nevem tudi ?e bi lahko bilo to povezano s tem da sem v?eraj menjal h1 ?arnice ....b6812ec51bcb109a4db83eb0d845fb8a.jpg

To je znana napaka,cet ga priklopi? na ra?unalnik ti poka?e EGR napaka.

Sem ga zamenjal in po kratkem ?asu se je pojavila spet.Noben ni ?e re?il te?ave tudi na tujih forumih ne.

Pa? se bo? vozil s temi lu?kami...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce si ob menjavi zarnic izklopil aku je to kar pravi jest. Ce pa nisi pa verjetno Alexovo

https://youtu.be/KX8xr-wpNTw

 

Ceprav mislim da chk engine pomeni napako. Pri resetiranju tcsja je ni...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zanimivo... med pavzo sem zelel probat kar je napisal Jest.. pa lu?k ni bilo ve? ... malo se heca mazdica z mano

Ne heca se, to ti pi?e v navodilih...:)

Lahko pa da ti pe?a aku po?asi

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tudi mogo?e zdej sem prebral vse pretekle poste ... bomo vidli kak?na bo zgodba dalje zaenkrat brez korekcij armaturka lepo brez nepotrebne osvetljave razen airbag lu?ke ki pa me ne moti preve?, ker sem se je ?e navadil...

pa ?eta sveti ko se ji zaho?e

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...
  • 3 tedne kasneje...

Pozdravljeni.

Bom kar tukaj dodal ko so ?e omenjene lu?ke na mazdi.

nekje en mesec si lastim mazdo 6 2.0 d l.2009, kupljena od prvega lastnika, realnih 130 tkm.

Prej?ni teden sem dal naredit  redni servis, sicer ne na pobla??en servis in  po cca 500 prevo?enih km so se mi pri?gale lu?ke.

?e jih na?tejm od leve proti desni: lu?ka za volan,dsc off, rde?o opozorilo za ro?no, neka pumpa, abs, avto v jarku. airbag. 

ob tem je volan postal ob?utno tr?i, motor pa deluje s polovi?no mo?jo.

ker mi je druga?e mazda super zavozit, bi sedaj rabil enega mojstra da to uredi. upam da se kdo javi kljub vsem lu?kam. hehe.

lp 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.