Skoči na vsebino

Končno je tukaj!


Djuro

Priporočeno sporočilo

pred 22 minutami je FuManchu napisal:

Sodelavc je podobno za sina nabavil. Dobrega jurja je dal za rabljenega. Odvisno. Cene varirajo, kot pri avtih.

Tolk da nisi na dežju glih je:prstgor:

 

Pa še boljša zaščita je kot kondom 😀

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Bini napisal:

Kolk pa tole cenovno pride? 

 

Preveč.

 

Dobro, zadeva je moped, kar pomeni, da ni cestne takse. Obvezno zavarovanje in tehnični prideta 50 evrov na leto.

 

Zadeva v teh naših hribih žlampa 3,8 litra nafte na 100 km, na relaciji iz Dola pri Ljubljani do nas je bila okoli 3 litre. Prevoziš 300 km in greš tankat, pa se ti kar nasmeh nariše, ko je poln rezervoar pa ne plačaš niti 20 evrov...

 

Na vsakih 10.000 km je potrebno menjati jermen variomata, ki košta okoli 130€. Zraven pa še 1,8 litra motornega olja, filterček olja in filterček nafte in olje v transmisijo (ne vem, koliko ga gre noter - domnevam, da ne 9,6 litra tako kot v BTjko...).

 

Zdaj sem naročil štiri nove pnevmatike in so me olupili za 210 evrov skupaj z dostavo.

 

Tako da vzdrževanje in stroški nekako res niso neka pretirana reč. Sploh je pa fino to, da se petnajstletnica lahko sama vozi na obšolske dejavnosti in vse ostalo, kamor jo zdaj voziva jaz in žena. Je pa toliko boljše kot moped, ker jo ne prepiha (zadeva ima celo gretje za mrzle dni), če pa jo ujame poletna ploha, je ne premoči. Tudi jesenska deževja niso težava. Kako bo pa zadeva šla v sneg, bomo pa še videli.

 

Koliko je pa strošek nakupa? Kot avto. Za takega novega in s tako opremo (bull bar, meglenke spredaj in zadaj, parkirni senzorji zadaj, močnejši motor) je cena do centa enaka kot za novi Suzuki Swift - osnovni model v beli barvi... No, mi smo vzeli tri leta starega...

  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 urami je Jest napisal:

A ni Rover Freelander… Highlander je Toyota ;) … 

Je res izgleda tale HighlandX Microcar ;) 

 

 

IPOCARS.COM

2001 Land Rover HIGHLANDER Off-road Vehicle/Pickup Truck - ipocars.com online cars directory

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Če pogledaš na kratek rok, mogoče res. Če pa pogledaš na dolgi rok...

Nima DPF.

Nima IMV.

Nima AGR.

Štiri pnevmatike (Uniroyal) so toliko kot ena 19˝ za Mazdo 6.

Pri nas v hribih ta reč požlampa blazne 3,6 litra na 100 km, na odprti vožnji po ravnem se ga brez težav spravi pod 3 litre.

Zavarovanje, cestna taksa in registracija za celo leto okoli 50 € - malo več, kot je za npr. Mazdo 6 samo tehnični...

Smo se poljali iz Dola pri Ljubljani domov (okolica Nove Gorice). Hčerka je peljala mene in sva šla po stari cesti, žena je šla do avtoceste za nama, nato pa po avtocesti lepo po predpisih (obvoznica 100, nato 130 do vrha Rebrnic, do Šempetra 100, nato 90, pa 50, pa spet 90, pa spet 50, pa po Solkanski obvoznici spet 90 in nato v hribe). Domov je prišla zgolj 25 minut pred nama. Torej ta reč kljub vsemu ni tako grozno počasna...

In, kar je najpomembnejše, hčerka je samostojna in ni treba meni taxirat na veliko - pa jo peljat in potem bodisi iti domov (kar pomeni dvojni kilometri) bodisi čakati (kar pomeni sedeti v avtu in izgubljat čas).

 

Mi smo preračunali vse skupaj in prišli do zaključka, da za naše razmere je to dobra naložba.

  • Všeč 5
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Slivka napisal:

Če pogledaš na kratek rok, mogoče res. Če pa pogledaš na dolgi rok...

Nima DPF.

Nima IMV.

Nima AGR.

Štiri pnevmatike (Uniroyal) so toliko kot ena 19˝ za Mazdo 6.

Pri nas v hribih ta reč požlampa blazne 3,6 litra na 100 km, na odprti vožnji po ravnem se ga brez težav spravi pod 3 litre.

Zavarovanje, cestna taksa in registracija za celo leto okoli 50 € - malo več, kot je za npr. Mazdo 6 samo tehnični...

Smo se poljali iz Dola pri Ljubljani domov (okolica Nove Gorice). Hčerka je peljala mene in sva šla po stari cesti, žena je šla do avtoceste za nama, nato pa po avtocesti lepo po predpisih (obvoznica 100, nato 130 do vrha Rebrnic, do Šempetra 100, nato 90, pa 50, pa spet 90, pa spet 50, pa po Solkanski obvoznici spet 90 in nato v hribe). Domov je prišla zgolj 25 minut pred nama. Torej ta reč kljub vsemu ni tako grozno počasna...

In, kar je najpomembnejše, hčerka je samostojna in ni treba meni taxirat na veliko - pa jo peljat in potem bodisi iti domov (kar pomeni dvojni kilometri) bodisi čakati (kar pomeni sedeti v avtu in izgubljat čas).

 

Mi smo preračunali vse skupaj in prišli do zaključka, da za naše razmere je to dobra naložba.

Sej za začetnika (da si nabere izkušnje), pa tko da mal okol ''flekat'' sploh če ga daš na prikolco pa na morje pelješ, al pa sam kok prevozno sredstvo za na šiht je dobra zadeva, če se ti ni treba res kam deleč pelat. škoda da niste šli vsi po isti cesti (stari) bi bilo najbolj realno. ker 45km/h  tud ni tok slab. in 25 min razlike je čist realno, glede na to da je cca 100km poti. Če bi šli vsi po isti cesti bi bila vrjetno razlika ene 15min. 

 

Tko k si napsu, gre lahko sama kam in nisi osebni šofer :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, stvar je v tem, da je po avtocesti razdalja točno 150 km, ker avtocesta gre mimo Vrhnike, mimo Logatca, mimo Postojne (vse to v smeri jug - jugozahod), nato zavije mimo Ajdovščine do Šempetra pri Gorici (smer zahod), nato se vrača proti našim hribom (smer sever).

 

Razdalja po stari cesti je pa točno 107 km, ker gre precej bolj naravnost (zmerno do pretežno ves čas smer zahod - jugozahod) mimo Ljubljane (nekoč smo rekli "Nemška cesta, ne vem, kako se zdaj imenuje), Medvode, Škofja Loka, Poljanska dolina, Cerkno, Dolenja Trebuša in nato v hribe.

 

Bolj me skrbi druga stvar. Pride k meni eden od mlajših in vpraša, če so Zreče daleč. Hja, so in niso. Ga vprašam, zakaj pa? In mi pove, da se hčerka dogovarja z eno svojo prijateljico, da bi šli tja na koncert in da njemu sta tudi všeč Hugel in Topic in da bi on tudi šel na koncert. Ker nimam pojma, o čem govori (ko sem bil jaz njegovih let, je bil v našem kraju en koncert in tega je imel Marjan Smode...), se usedeva za računalnik in začneva iskat, kje v Zrečah je ta koncert in kdaj. Gospod Google mi kmalu razloži, da imata ta dva DJja nastop konec meseca na plaži Zrče...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bivša Nemška cesta je menda sedaj “Obvozna cesta”

 

image.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 50 minutami je Slivka napisal:

Hja, stvar je v tem, da je po avtocesti razdalja točno 150 km, ker avtocesta gre mimo Vrhnike, mimo Logatca, mimo Postojne (vse to v smeri jug - jugozahod), nato zavije mimo Ajdovščine do Šempetra pri Gorici (smer zahod), nato se vrača proti našim hribom (smer sever).

 

Razdalja po stari cesti je pa točno 107 km, ker gre precej bolj naravnost (zmerno do pretežno ves čas smer zahod - jugozahod) mimo Ljubljane (nekoč smo rekli "Nemška cesta, ne vem, kako se zdaj imenuje), Medvode, Škofja Loka, Poljanska dolina, Cerkno, Dolenja Trebuša in nato v hribe.

 

Bolj me skrbi druga stvar. Pride k meni eden od mlajših in vpraša, če so Zreče daleč. Hja, so in niso. Ga vprašam, zakaj pa? In mi pove, da se hčerka dogovarja z eno svojo prijateljico, da bi šli tja na koncert in da njemu sta tudi všeč Hugel in Topic in da bi on tudi šel na koncert. Ker nimam pojma, o čem govori (ko sem bil jaz njegovih let, je bil v našem kraju en koncert in tega je imel Marjan Smode...), se usedeva za računalnik in začneva iskat, kje v Zrečah je ta koncert in kdaj. Gospod Google mi kmalu razloži, da imata ta dva DJja nastop konec meseca na plaži Zrče...

Sej to pa niti ni velka razlika😂. Skor tko k bi reku grem v zagorje. Pa bi vsi mislil zagorje ob savi, sli bi pa v zagorje(na hrvaškem)

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je TBA napisal:

Sej to pa niti ni velka razlika😂. Skor tko k bi reku grem v zagorje. Pa bi vsi mislil zagorje ob savi, sli bi pa v zagorje(na hrvaškem)

Kaj pa Dubrovnik in DOBROVNIK? :)))

  • Všeč 1
  • Haha 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 11. 6. 2022 ob 9:18 je TBA napisal:

Sej to pa niti ni velka razlika😂. Skor tko k bi reku grem v zagorje. Pa bi vsi mislil zagorje ob savi, sli bi pa v zagorje(na hrvaškem)

 

A tebe malo navigacija matra?

 

Zagorje je naselje s okoli 25 hišami, ki leži na relaciji Grgar - Ravnica (okoli 2 km od Grgarja). Tako Grgar kot Ravnica in seveda tudi Zagorje ležijo v mestni občini Nova Gorica, ki leži na zahodnem bregu reke SOČE in ne reke Save.

 

Razen, če si ti našel kje v kakšni od Boga pozabljeni grapi še kakšno Zagorje...

  • Haha 1
  • Začuden 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je Slivka napisal:

 

A tebe malo navigacija matra?

 

Zagorje je naselje s okoli 25 hišami, ki leži na relaciji Grgar - Ravnica (okoli 2 km od Grgarja). Tako Grgar kot Ravnica in seveda tudi Zagorje ležijo v mestni občini Nova Gorica, ki leži na zahodnem bregu reke SOČE in ne reke Save.

 

Razen, če si ti našel kje v kakšni od Boga pozabljeni grapi še kakšno Zagorje...

nullene 10min od mene je Zagorje ob Savi pa ma ene 6k prebivalcu in pa Zagorje na Hrvaškem. Sej tko k Šmartno ...  ob Paki, pri Litiji,... al pa Šmarje :) . 

Za on poselek Zagorje, v Novi Gorici pa še nism slišu :) Člouk usak dan neki nouga zve ;) 

image.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Janez007 napisal:

Koliko je še teh Zagorij? 😮

 

Zagorje, Občina Nova Gorica

Zagorje, Občina Pivka
Zagorje, Občina Sveti Tomaž
Zagorje ob Savi, Občina Zagorje ob Savi
Zagorje pri Lesičnem, Občina Kozje

 

Čist preveč ja.

 

Sej Hrastnika sta celo 2 v Zasavju, brez da štejem Dol pri Hrastniku.

pa en je v Moravčah in v Vojniku

 

pol se pa zmen kje se dobiš :D

 

Popravljeno od TBA
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.