Skoči na vsebino

Nakup Mazde


SeekK

Priporočeno sporočilo

Lepo pozdravljeni, nekaj ?asa sem ?e ?lan foruma, pa sem do zdaj samo prebiral zadeve. No danes se pa obra?am na vas po nasvet.

 

Kot ?e naslov teme pove se odlo?am za nakup mazde. Na?eloma kupujem 3ko, nekje 2005 letnik ali mlaj?a. V o?i mi je recimo padla tale:

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3481584&show=1 - mogo?e kdo pozna tole doti?no Mazdo? Na kaj je potrebno biti posebej pozoren pri trojkah nasplo?no ko se kupuje? Kak?ni pomisleki, nasveti?

 

Ne morem se pa ob pregledovanju oglasov zadr?at, da nebi pregledoval ?e ?estic zraven. Cene so ?e zelo blizu pri teh letnikih.

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3410232&show=1 - tale mi je recimo padla v oko. Enako vpra?anje kot zgoraj, kdo mogo?e pozna avto, lastnika?

 

Se pa pri tej dilemi 3 ali 6 jasno postavi vpra?anje vzdr?evanja. Kak?na je cenovna razlika v vzdr?evanju? Koliko nanesejo redni servisi za eno ali drugo? Kak?ni izredni stro?ki, ki si jih lahko obetam? To da je vi?je zavarovanje in dra?je gume mi je jasno, bolj me zanimajo stro?ki samega vzdr?evanja.

 

Vsak prispevek je dobrodo?el, hvala ?e vnaprej.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 61
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

M6

Podvozje:

- ABS zavorni sistem

- ESP elektronski program stabilnosti

- ASR regulacija zdrsa pogonskih koles

Varnost:

- 8 x Airbag

- xenonski ?arometi ----- Naknadno vgrajen

- meglenke

- 3.zavorna lu?

- alarmna naprava ---- ???? Vse je mo?no

- blokada motorja

- kodno varovan v?ig motorja

Notranjost:

- ?tevilo sede?ev: 5

- ALU dodatki v notranjosti ----- Kje naj bi blo to in kaj ???

- komfortni sede?i

- nastavljiv sede? ----- Tole me res razkuri, jebenti a kter avto tega nima ?

- sredinski naslon za roko

- paket za kadilce

Udobje:

- klimatska naprava ------ Tale ima dve klimi o?itno navadno in avtomatsko :o

- avtomatska klimatska naprava

- tonirana stekla ------ Verjetno kakem drugem avtu.

- elektri?ni pomik stekel

- el. pomik prednjih in zadnjih stekel

- el. nastavljiva zunanja ogledala

- ogrevanje zunanjih ogledal

- centralno zaklepanje

- centr.zaklep. z dalj. upravljanjem

- elektri?ni paket ------ ja jebenti ni fajn ?e je vse po 2X napisano, ?e pocahna? elektri?ne ?ajbe in in ogledala a ni jasno da je dejansko vse na elektriko.

- nastavljiv volan po vi?ini

- nastavljiv volan po globini

- servo volan

- volanski obro? oble?en v usnje

- multifunkcijski volan

- tempomat

- tempomat / Adaptive Cruise Control / Distronic ------ ?e ma pa tole pa jo js takoj kupim !!!

Multimedia:

- avtoradio

- avtoradio / CD

- Hi-Fi ozvo?enje:bose

- CD izmenjevalnik / stre?nik

- potovalni ra?unalnik

Uporabnost:

- deljiva zadnja klop 1/3 - 2/3

- vle?na kljuka ------ ?????

Ostalo:

- servisna knjiga / potrjena ------ Preveri na servisu, glede na to da ima ?teple od cosmosa, preveri s ?tevilko ?asije na gami al pa skoren?ku.

- nepo?kodovan

- nekaramboliran

- avto je gara?iran

- slovensko poreklo

 

 

Ima pa malo kilometrov ?e so pravi, js upam da so.

 

M3

Podvozje:

- ABS zavorni sistem

- pomo? pri zaviranju BAS

Varnost:

- 4 x Airbag

- kodno varovan v?ig motorja

Notranjost:

- ?tevilo sede?ev: 5

- ALU dodatki v notranjosti ---- ????WTF

- nastavljiv sede? ----- WTF ????

- sredinski naslon za roko

Udobje:

- klimatska naprava

- tonirana stekla

- elektri?ni pomik stekel ------ :rolleyes:

- el. pomik prednjih in zadnjih stekel :punk:

- el. nastavljiva zunanja ogledala

- ogrevanje zunanjih ogledal

- centralno zaklepanje

- centr.zaklep. z dalj. upravljanjem

- nastavljiv volan po vi?ini

- servo volan

- volanski obro? oble?en v usnje

- multifunkcijski volan

Multimedia:

- avtoradio

- avtoradio / CD

Uporabnost:

- deljiva zadnja klop 1/3 - 2/3

Ostalo:

- 1.lastnik

- servisna knjiga / potrjena

- nepo?kodovan

- nekaramboliran

- avto je gara?iran

- slovensko poreklo

 

Tudi ima malo kilometrov.

 

 

Druga?e pa over all, ?e vzame? 6ko bo? "prihranil" pri porabi, so pa servisi malenkost dra?ji registracija pa tudi, ker si v razredu med 1800 in 2500 ccm, za cestnino in od 80-100 kW za zavarovanje. Pa raznorazne - temperaturne ta?ave, kaki ventil?ek na ?rpalki, ?obe, zavore-diski spredaj ....

 

?e pa vzame? 3jko kak liter?ek-dva ve?ja poraba, servis cenej?i, veliki servis je cena rednega pri M6(navor), registracija je cnej cestnina in zavarovanje ker je oboje razred ni?je kot M6, to je z moje strani, ?e ne rabi? melenkost ve? prostora kot ga ima M3, polse raje odlo?i zanjo.

 

 

Ostali pa v luft !!!

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen,

 

Oba avta sta super, odvisno za kaj ga bo? apriori uporabljal... osebno sem imel 3ko (ki se ?e prodaja) in sem bil z njo zelo zadovoljen, ?e ima? pa veliko familijo... pol pa kar pose?i po 6ki...

 

3ka je bolj ?porten tip avta.... vsaj zame... odlo?itev je pa seveda pri tebi... :party0035:

 

LP David

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako kot sta ti ?e predhodnika napisala. Preveri pa oba avta na kak?nem poobla??enem servisu. Pove? ?t. ?asije in je. ?e sta bila servisirana na kateremkoli uradnem Mazda servisu se bodo podatki izpisali. Glede alu dodatkov je bull shit oz. ne vem, mogo?e kdo misli da je tista dekoracija nad predalom (v tem primeru ?rna) in okoli loput za zra?enje alu material. Meni je trojka 1.6 pila med 8.5-9.5 litri.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni

 

Od v?eraj naprej pri hi?i obe mazdi se pravi 3-ke in 6-ke :P

 

Za 3-ko bencinar te?ko kaj re?em kaj bi bilo problemati?nega, pri?la v?eraj

 

Pri 6-ki dizel (v 7 mesecih):

-menda da rjavijo zadnji blatniki (pri meni ?e ni bilo treba popraviti)

-zamenjava akomulatorja (original zaradi starosti)

Druga?e pa samo redni servisi

 

Poglej svoje potrebe glede avta:

 

-velikost avta (prtlja?nik, ?t potnikov obi?ajno v avtu)

-?t. kilometrov na leto (motor)

-lepota (vsake o?i imajo svojega malarja)

 

Zgoraj omenjena avta, pa bi bila za it pogledat, lahko pa tudi ?e od Davida (3-ko)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bo? mojega pogledal se prodaja mislim da ?e vedno pri Avtohi?i Lev na vrhniki... cena je kul, pa dobi? ?e leto garancije zdraven.

 

Z avtom ni blo nobenih te?av.. je bil pa ve?en v ve?ini relacijsko... zato toliko km... ampak verjemi da km niso v tem primeru nobena te?ava.

 

?e link

Mazda 3

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala vsem. ?e par podvpra?anj. Pri 6ki je ?tevilka ?asije pri sovoznikovem sede?u je tako? Kje je pri trojki? To ?e sporo?im na uradni servis mi samo preko te cifre lahko posredujejo podatke?

 

lahko pa tudi ?e od Davida (3-ko)

 

Oba avta sta super, odvisno za kaj ga bo? apriori uporabljal... osebno sem imel 3ko (ki se ?e prodaja)

 

Kak?en link do nje? Sem gledal pa nisem na?el, res pa da bolj povr?no..

 

edit: si me prehitel :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker nisi napisal kak?ne so tvoje potrebe, kaj pri?akuje? od avta in kak?ne so tvoje tipi?ne poti je na?eloma te?ko svetovati kaj vzeti.

 

?e bo? veliko po AC-jih oziroma dela? letno vsaj 25.000km potem ti skoraj predlagam da vzemi 6-ko diesel. Mo? in navor kar precej preka?ata 3-ko z 1.6 litersko ma?ino, ki je sicer za nezahtevnega uporabnika dovolj. Pojavi se problem, ?e vozi? malo bolj dinami?no bo kar konkretno treba pritiskati na gas in to pomeni visoko porabo.

 

Tu gor je bilo kar nekaj uporabnikov, ki so pojamrali zaradi visoke porabe, ki se je gibala tudi do 10litrov na 100km. Realno je verjetno resnica nekje med 8-9 litrov, razen ?e res ?para? in se vozi? po lokalnih cesta brez veliko pospe?evanja in zaviranja bo? pri?el pod 8 litri na 100km.

 

Pri dieselci je poraba cca 2 litra manj?a navkljub kar precej ve?jem avtomobilu tako, da 6-7 litrov na 100 je kar realno. Pod istimi "var?evalnimi" pogoji kot sem jih omenil pri trojki pa bo ?lo tudi pod 6 litrov.

 

Servisi so nekaj cenej?i pri bencinarju te je pa treba opozoriti, da ?ez slabih 20.000km ima dieselca na "sporedu" velik servis z menjavo jermena, kar bo zneslo od 850-1100? (uporabi pogajalske sposobnosti za ni?anje cene tega servisa).

 

Jaz osebno, ?e bi izbiral M3 bencinarja bi vzel motor 2.0 ali pa 1.6 diesel, ?e pa M6 diesel pa tako, ki ima ali manj kot 80.000km ali pa malo nad 120.000km in opravljen velik servis.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma? link v zgornjem postu...

 

LP David

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=4334&hl=

 

Sem na?el tud tole temo. Kaj potem si si premislil in jo imel ?e dve leti? Ali je vmes mela ?e enega lastnika?

 

 

Servisi so nekaj cenej?i pri bencinarju te je pa treba opozoriti, da ?ez slabih 20.000km ima dieselca na "sporedu" velik servis z menjavo jermena, kar bo zneslo od 850-1100? (uporabi pogajalske sposobnosti za ni?anje cene tega servisa).

 

Zelo uporabno vedt...sicer tale omenja v opisu nek veliki servis na 80k km samo to verjetno ni blo to a?

 

 

Trenutno se vozim na delo 40km v eno smer, tako da kilometrov bi se ?e s tem nekaj nabralo. Pridemo ravno nekje na mejo pomojem, ?e zra?unam na letni ravni vse skupaj. Tako da sem tudi sam v precepu kako z motorji.

 

Zdej da bi nujno rabil velik avto ravno ni. Samo se mi pa zelo dopadejo take limuzine kot je 6ka. Me pa po drugi strani skrbijo ne/predvideni stro?ki, da nebi potem na koncu delal samo ?e avto.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne ne... premislu sem si ?e ene parkrat preden sem jo res dal iz rok... :ne vem:

 

Avto je v tej avtohi?i od junija 2009.... imela pa je samo mene za lastnika, pa zdej avtohi?a.

 

 

LP David

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?alabajzeri so pozabli vmes oglas dat gor..... :glare:

 

Sej v kon?ni fazi mi je ?ist vseeno kaj po?nejo..... ampak vseeno sem ?e malo ?ustveno navezan na Mojo Mazdico.... :notworth:

 

Sej ve?.. to je kot biv?a bejba... neglede na to da jo ni ve?... jo vseeno na momente pogre?a?... :aaaaa:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:hohoho:

?alabajzeri so pozabli vmes oglas dat gor..... :glare:

 

Sej v kon?ni fazi mi je ?ist vseeno kaj po?nejo..... ampak vseeno sem ?e malo ?ustveno navezan na Mojo Mazdico.... :notworth:

 

Sej ve?.. to je kot biv?a bejba... neglede na to da jo ni ve?... jo vseeno na momente pogre?a?... :aaaaa:

 

 

Sploh ker jo dnevno gleda? na avto.netu, v roke pa je ne more? ve? dobiti :hohoho: ,razen ?e ji denar poka?e?, tako kot vsaki ?enski, ups, vsakmu avtu :hohoho::hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=4334&hl=

 

Sem na?el tud tole temo. Kaj potem si si premislil in jo imel ?e dve leti? Ali je vmes mela ?e enega lastnika?

Zelo uporabno vedt...sicer tale omenja v opisu nek veliki servis na 80k km samo to verjetno ni blo to a?

Trenutno se vozim na delo 40km v eno smer, tako da kilometrov bi se ?e s tem nekaj nabralo. Pridemo ravno nekje na mejo pomojem, ?e zra?unam na letni ravni vse skupaj. Tako da sem tudi sam v precepu kako z motorji.

 

Zdej da bi nujno rabil velik avto ravno ni. Samo se mi pa zelo dopadejo take limuzine kot je 6ka. Me pa po drugi strani skrbijo ne/predvideni stro?ki, da nebi potem na koncu delal samo ?e avto.

 

?e se vozi? 40 km v eno smer(ali pa v obe) se ti vsekakor spla?a kupit 6-ko navor. :D

Pa tudi ,?e bi jih manj verjemi,ko jo bo? probal, ne bo? ?el ve? ven iz nje.Niti doma ne.

?e posebej,?e ima tudi usnje noter si garantirano bolj komot v njej kot doma na kav?u. ;)

Malo ?ale mora bit.Jaz sem za 6-ko. :danzoman:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni

 

Od v?eraj naprej pri hi?i obe mazdi se pravi 3-ke in 6-ke :P

 

Za 3-ko bencinar te?ko kaj re?em kaj bi bilo problemati?nega, pri?la v?eraj

 

Pri 6-ki dizel (v 7 mesecih):

-menda da rjavijo zadnji blatniki (pri meni ?e ni bilo treba popraviti)

-zamenjava akomulatorja (original zaradi starosti)

Druga?e pa samo redni servisi

 

Poglej svoje potrebe glede avta:

 

-velikost avta (prtlja?nik, ?t potnikov obi?ajno v avtu)

-?t. kilometrov na leto (motor)

-lepota (vsake o?i imajo svojega malarja)

 

Zgoraj omenjena avta, pa bi bila za it pogledat, lahko pa tudi ?e od Davida (3-ko)

 

Od kod si pa jo (3) dobil? :danzoman:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem zdej ?e mal skozi 3ke dizelske ?el...

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2915167&show=1 mogo?e tale komu znana? In kaj pomenijo te oznake GT FTD?

 

Izgleda pa da se tudi ?e nekaj ?asa prodaja...vsaj glede na okolico (pomanjkanje snega).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole z FTD in podobnimi podatki pozabi, verjetno je tale iz Italije, kot zgleda se pa prodaja ?e tako dolgo ?asa da ?e niti prve vinjete nima gor, ?e bo? kupoval dizla ?e posebej pazi ker ?e raje vrtijo kilometre in veliko jih je iz Italije, kar na?eloma ni ni? narobe ampak da ?e diler pri nas zaslu?i privle?ejo ve?inoma najve?ja poceni jajca od dol. Skratka ?e bo? ?el gledat, dobi ?t. ?asije in na servis in naj preverijo kje je bila servisirana, kot sem omenil, Mazda ima skupno bazo in bo spisalo kdaj,kjer in pri katerih kilometrih je bila servisirana.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, to sem pa pozabil povedat :P, seveda od ?lana na?ega forum "mazda3 2010"

Avto je res tip top :)

Ko bo kaj lep?e vreme bom predstavil doma?i vozni park :P

 

 

Jaz pa jo bom drug teden-grem v torek po njo :jupiii::jupiii::jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Po dopustu se zopet ogla?am.

 

O?itno je bila vmes Davidova trojka prodana, samo nisem bil kupec.

 

Me pa zanima kak?na so mnenja o 6ki z 1.8 bencinskim motorjem? Kako je tukaj pri vzdr?evanju? Kak?na je dejanska poraba? ?e vedno smo pri letnikih okoli 2005.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po dopustu se zopet ogla?am.

 

O?itno je bila vmes Davidova trojka prodana, samo nisem bil kupec.

 

Me pa zanima kak?na so mnenja o 6ki z 1.8 bencinskim motorjem? Kako je tukaj pri vzdr?evanju? Kak?na je dejanska poraba? ?e vedno smo pri letnikih okoli 2005.

 

al jim je pa oglas spet potekel :blush:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po dopustu se zopet ogla?am.

 

O?itno je bila vmes Davidova trojka prodana, samo nisem bil kupec.

 

Me pa zanima kak?na so mnenja o 6ki z 1.8 bencinskim motorjem? Kako je tukaj pri vzdr?evanju? Kak?na je dejanska poraba? ?e vedno smo pri letnikih okoli 2005.

 

 

V ?etrtek sem bil tam na kavi.. pa je ?e vedno veselo ?akala na novega kupca... tako da po mojem jim je oglas potekel. :ne vem:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Hotel sem samo pohvalit Zmaja da je opravil podvig, za katerega elektrobicikli zaenkrat še niso dovolj zmogljivi.
    • 200KM je v redu, če je turbo, ker je teh 200KM na voljo na sredini obratov in navadno v daljšem razponu. Pri N/A motorjih je pa ta max moč na koncu vrtljajev tam, kjer se začne rdeče polje in je razpon vrtljajev, ko je to na voljo žel precej ozek. Zato ta podatek izredno zavaja in ja zato se 2,5 turbo Mazde izven EU peljejo precej bolj suvereno pa ne zaradi 50KM več ampak zato, ker so moči na voljo bistveno prej.   Zato je tudi MPS bila res super za uživancijo, če te ni skrbela poraba 10+l/100km.
    • Zato, ker plešejo v Nemčiji, kjer se jim sesuva avto industrija v kateri smo kot podizvajalci za določene dele. Jebat ga tko to gre, ko se igrajo monopoly in se sprejemajo napačne odločitve. Drugače pa se ne gleda mesečnih rezultatov ampak letne in v EU je padec kar konkreten. EU oblast žal že nekaj let ne dela za Evropejce in prvi računi so izstavljeni. Žal.
    • To se pa bere skoraj tako kot mantra LGBTIQ....+++ zakaj hočte bit 100% hetero, če ste pa lahko vsaj mal homo?
    • Ah, daj no, kot da je to kak poseben in zapleten proces...   Prevrneš zadnjo klop, vzameš ven dvigalko, podložiš pod amortizer in kmalu je guma v zraku. Dvomim, da traja pet minut... V bistvu je dlje trajalo, da sem prišel k sebi, ko sem videl, kaj je z ležajem, kot je pa trajalo, da sem avto dvignil... Če bi imel ustrezno podporo (kak klocen ali zidak prave dimenzije) bi bilo še hitreje, ker bi dvigalko postavil kar pod "šusplato" in dvignil cel sprednji del.   Ja, veš, BTjka je avto, ne pa načičkan zabaviščni park na štirih kolesih z bluetooth povezavo in plazmo sredi armature...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.