Skoči na vsebino

Kilometrina?


master1978

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni vsi ljubitelji mazd.

 

Sem nov na forumu. Predusem zato ker mi nekaj ne da spati.

Tudi jaz bi rad postal lastnik mazde, in sicer model 323 sedan, l99. motor 1.5i 16v.

Avto imam ?e nagledan in moram re?t, da me je na testni vo?nji zelo fasciniral.

Imam pa nekaj pomislekov, saj ima motor prevo?enih 290000km. ;)

Lastnika poznam in vem da je bil avto redno servisiran in vzdr?evan, vo?en pa je bil na dalj?e razdalje, ve?inoma po avtocesti. Rekel je da popije pol litra olja na menjavo (cca.15000km). Pred kratkim je bil narejen veliki servis, : jermeni, vodna pumpa...itd

Jaz bi z avtom delal pribli?no cca 10-12k km letno.

 

Bi bil kdo tako dober in napisal kaj iz izku?enj, kaj lahko pri?akujem od tak?ne kilometrine. :ne vem:

 

Hvala!

 

l.p.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni vsi ljubitelji mazd.

 

Sem nov na forumu. Predusem zato ker mi nekaj ne da spati.

Tudi jaz bi rad postal lastnik mazde, in sicer model 323 sedan, l99. motor 1.5i 16v.

Avto imam ?e nagledan in moram re?t, da me je na testni vo?nji zelo fasciniral.

Imam pa nekaj pomislekov, saj ima motor prevo?enih 290000km. ;)

Lastnika poznam in vem da je bil avto redno servisiran in vzdr?evan, vo?en pa je bil na dalj?e razdalje, ve?inoma po avtocesti. Rekel je da popije pol litra olja na menjavo (cca.15000km). Pred kratkim je bil narejen veliki servis, : jermeni, vodna pumpa...itd

Jaz bi z avtom delal pribli?no cca 10-12k km letno.

 

Bi bil kdo tako dober in napisal kaj iz izku?enj, kaj lahko pri?akujem od tak?ne kilometrine. :ne vem:

 

Hvala!

 

l.p.

 

Pricakujes lahko le mirno vo?njo naprej....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da je neprimerno bolj?, ?e ima avto 300000 km prevo?enih po dalj?ih relacijah, kokr pa 80000 km ?iste mestne vo?nje. <_<

 

S tem da ko bi kupil tak?nega z 80000 km bi pri?akoval da si kupu skoraj nov avto, medtem ko temu ?e zdale? ne bi blo tako! :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S tem da ko bi kupil tak?nega z 80000 km bi pri?akoval da si kupu skoraj nov avto, medtem ko temu ?e zdale? ne bi blo tako! :danzoman:

 

Dostikrat je bolje kupiti avto z 150.000km in servisno kot enega z 80.000km ter krneki. Na koncu ima ta z 80.000km isto km, ne ve? kdaj narediti veliki servis, in zaradi tak?nih zadev se pa dogaja, da komu jermen odtrga, da jamra zakaj ima pri 100.000km ?e celo podvozje razmajano itd... Smo imeli na enem forumu primer, ko je en jamral kaj vse mu je ?e crknilo, da so to kar ima ena jajca in, da ima zih realne kilometre. Na koncu je pa izvedel, da ima preko 300.000km je bil pa tiho. :whatever:

Za toliko km kupi pa se ne sekiraj. ?e pozna? avto in se bosta zmenila za pametno ceno pa sploh ni vpra?anje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To sem pozabu sam - pri tej km je mal za pogledat amortizerje ce niso bili ze kej menjani.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam da je avtocestnih 300k km bolj?ih kot mestnih 150k km vendar pri?akuj da se bodo pri tej kilometra?i za?el po?asi ogla?ati raznorazni "potro?ni material" kot npr. kon?niki, le?aji, amortizerji, sklopka ipd. Motor je ponavadi sam po sebi ?e najmanj?i problem pri tak?nem avtu. ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha no kr nekaj pozitivnih mnenj, kar se motorja ti?e. Zgleda da ste me kr prepri?ali. Imam zmenjeno naslednji teden, da jo prevzamem. :bravo:

Kolikor sm gledal z rjo ?e ni nekih hudih te?av, so malo zadnje obrobe. ampak to ni n? hudga ?e ni kake luknje, to bom js takoj porihtal, pa tudi nov podn-?us jo ?aka :rolleyes:

Potro?ni material je pa tk potro?ni material, treba sproti menjat pa bo a ne... :danzoman:

 

Hvala vam za odgovore...

Ko jo porihtam vr?em slikce gor :ouje:

 

l.p.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.